Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D Çevrimdışı

Desinformation

Yeni Üye
8 Ağu 2016
2

Evvela site adminlerinin konu ile ilgili biz üyelere hoşgörülü yaklaşımınlarından dolayı teşekkür etmek isterim. Ben gibi bu işi bilmeyen insanlara muazzam yardımcı oluyorsunuz.

Odaların krokisini ekleyeceğim fakat forumu aradım taradım o malum 'ekle' butonunu bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

E Çevrimdışı

efsane2934

Yeni Üye
8 Ağu 2016
11

Beyler ben yeniyim bu forumu buldum yardım alabileceğim ve ne yazık ki hiçbir şey bilmiyorum.Biz eve klima almayı düşünüyoruz evimiz 120m2 oturma odamız 16-17 m2 giriş ise 19 m2 civarı biz girişe oturma odasına doğru bakan duvara klima taktırmayı düşünüyoruz.Fakat ne yazık ki bilgim yok bütçemiz 2-3 bin tl arası ama tabi ne kadar uygun güzel marka bulursak o kadar iyi..Ben hangi markalara bakmalıyım kaç btu olmalı.Bir arkadaşım mitsubishi almamı söyledi çok kaliteli dedi bende araştırma yaptım ama sizlerden de bilgi ve yardım almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

efsane2934' Alıntı:
Beyler ben yeniyim bu forumu buldum yardım alabileceğim ve ne yazık ki hiçbir şey bilmiyorum.Biz eve klima almayı düşünüyoruz evimiz 120m2 oturma odamız 16-17 m2 giriş ise 19 m2 civarı biz girişe oturma odasına doğru bakan duvara klima taktırmayı düşünüyoruz.Fakat ne yazık ki bilgim yok bütçemiz 2-3 bin tl arası ama tabi ne kadar uygun güzel marka bulursak o kadar iyi..Ben hangi markalara bakmalıyım kaç btu olmalı.Bir arkadaşım mitsubishi almamı söyledi çok kaliteli dedi bende araştırma yaptım ama sizlerden de bilgi ve yardım almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

hoşgeldiniz.
paintten basit bir evin çizminin yaparsanız .. özellikle koridor düşündüğünüz için oranın genişliğinide belirtiniz çizminize :s8:

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Desinformation' Alıntı:
Evvela site adminlerinin konu ile ilgili biz üyelere hoşgörülü yaklaşımınlarından dolayı teşekkür etmek isterim. Ben gibi bu işi bilmeyen insanlara muazzam yardımcı oluyorsunuz.

Odaların krokisini ekleyeceğim fakat forumu aradım taradım o malum 'ekle' butonunu bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

bana sormamışsınız ama ben yardımcı olayım forumda o bölüm yok neden bilmiyorum @sota ya sormak lazım. siz her hangi bir resim sitesi veya şuan en iyisi olan hızlı resimden resim oluşturunuz ve şurdan ekleyiniz

VE5zPj.png

bakın bu mesaj üstüneden işlem yapıyorum hem daha iyi anlaşılır. ok iişaretini tıklayınca hızlır resimden aldığınız linki oraya yapıştırın.

rEBNyz.png

ve o kutucuğun altındaki ekle butonununa tıklayın resim mesajınıza eklenir. :)

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Desinformation' Alıntı:

Desinformation kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin.güzel dilekleriniz için forum adına teşekkür ederiz.elimizden geldiğincve sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz siz demek biz demek düşüncesiyle bu yolda yürüyoruz.resim ekleme işini köylü üstadım açıklamış.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

efsane2934' Alıntı:
efsane2934 kardeşim hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.hiç dert etmeyin size elimizden geldiğince yardımcı oluruz.siz basit bir kroki çizebilirseniz ona göre değerlendi
relim.bu gibi durumlar biraz sakıncalı olduğundan kroki olmadan birşey yazmak yanlış olacaktır.

O Çevrimdışı

Oguzhanbag

Yeni Üye
8 Ağu 2016
2

ZYgjNk.png

Resimlerde belirtmiş olduğum boyutlardaki 3 oda için ne tür bi klima önerebilirsiniz? Evimiz Sakaryada bulunmakta.Özellikle öğlenden akşama kadar oldukça fazla şekilde güney ve batı cephelerden güneş almakta.Apartmanımızın dış cephesi yeni yapıldı.1. katta bulunuyoruz.Herhangi bir araştırma henüz yapmadım.O yüzden fiyatla ilgili bir rakam veremiyeceğim.Şuan için önemli olan klimanın soğutması ve elektrik tüketimi.Önerileriniz için şimdiden teşekkürler

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Oguzhanbag' Alıntı:
ZYgjNk.png

Resimlerde belirtmiş olduğum boyutlardaki 3 oda için ne tür bi klima önerebilirsiniz? Evimiz Sakaryada bulunmakta.Özellikle öğlenden akşama kadar oldukça fazla şekilde güney ve batı cephelerden güneş almakta.Apartmanımızın dış cephesi yeni yapıldı.1. katta bulunuyoruz.Herhangi bir araştırma henüz yapmadım.O yüzden fiyatla ilgili bir rakam veremiyeceğim.Şuan için önemli olan klimanın soğutması ve elektrik tüketimi.Önerileriniz için şimdiden teşekkürler
Oguzhanbag kardeşim öncelikle hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.çiziminiz gayet güzel olmuş ellerinize sağlık.işin gerçeği kardeşim bu gibi durumlar sıkıntılı durumlar.yani tek klimaya ters bir durum sözkonusu odalarınızın durumu.bu durumda sağlıklı bir iklimlendirme olmaz.tabiki azda olsa etki olacaktır ama beklentinizi yüksek tutarsanız yanılırsınız.

7AEW6L.png

klimanın iç ünitesi kesinlikle kapılara doğru bakmalı ki karşıya hava rahat gitsin.ama şunu bilinki bu durmda 24 sat hiç kapatmamalısınız.güzel bir 18 lik klima i
şinizi görecektir.bu gibi zorlu durumlarda ben me diyorum.me sf42ve burda iş yapar gibime geliyor.birde me nin ücretsiz keşif ekibindende yararlanabilirsiniz.gözle görmek kadar isabetlisi olmaz.me yalnız 4000 tl lerde.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

Arkadaslar Site Sunucularimiza Resim ve Video Yuklenmesine Izin Vermedim

Sebebi Olarakta Olasi Hackleme Girisimlerinin Onune Gecmek...

O Çevrimdışı

Oguzhanbag

Yeni Üye
8 Ağu 2016
2

Ghostkiller1 kardeşim öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim.Bu konulara yabancı biri oalrak sizin gibi bilgili kişilerden tavsiye almak en azından bir fikir oluşturuyor insana.Bizim evimizin sıkıntısı klimayı koyduğum yerin sol tarafı boydan boya pimapen.O nedenle klimayı senin dediğin gibi kapıya vermek için üst tarafta yerimiz malesef yok.Acaba klimanın konumunu en sağdaki odanın kapıya bakan kısmına doğru koysak ne gibi bir etkisi olur.Şimdiden teşekkürler...

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Oguzhanbag' Alıntı:
Ghostkiller1 kardeşim öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim.Bu konulara yabancı biri oalrak sizin gibi bilgili kişilerden tavsiye almak en azından bir fikir oluşturuyor insana.Bizim evimizin sıkıntısı klimayı koyduğum yerin sol tarafı boydan boya pimapen.O nedenle klimayı senin dediğin gibi kapıya vermek için üst tarafta yerimiz malesef yok.Acaba klimanın konumunu en sağdaki odanın kapıya bakan kısmına doğru koysak ne gibi bir etkisi olur.Şimdiden teşekkürler...

rica ederim ne demek.en  sağdaki odaya koysan aynı şekilde sıkıntı olmaz ama hangi oda önemliyse oraya koymanız iyi olur.en azından klimanın olduğu oda daha iyi  iklimlenir.

E Çevrimdışı

efsane2934

Yeni Üye
8 Ağu 2016
11

lE2VOp.png

Hocam ev bu şekilde. kırmızı şekilde gösterdiğim yer evin giriş kapısı elimden anca bu kadar gelebildi.biz oturma odasında oturuyoruz salonu pek kullanmıyoruz.ön balkon var mutfagın yanındaki küçük yerde arka balkon küçük..ön balkon full duvarlı değil camlı kapılı tabi camın üstünde duvar var ::) .Ev 120 m2 .. holün yüksekliği 254 cm eni 246 cm ...Oturma odası yükseliği 254 cm eni 400 cm..Klimayı o duvara taktırmayı düşünüyoruz salonu pek kullanmadıgımız için önemsiz ama hem girişi soğutsun hemde oturma odasına etki etsin istiyoruz ne önerebilirsiniz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

Efsane odalarin yukseklik ve enini vermissiniz

Uzunluguda verirseniz hacim hesabi yapilip

Ortalama bir kapasite bulunur

Eger Mutfak Duvarina Monte Edersen
Oturma Odasi Yada Salon Arasinda Diledigin Zaman Tercih Yapabilirsin

Ama salonu kesinlikle kullanmam Dersen
Bence Oturma Odasina On Balkon Kapisinin Ustune Konulmasi Bence Daha Uygun

Encok Oturulan Yere Konulmasi Daha Uygundur Bu Durumlarda

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82
Buseferde airfel ltxn aklimi celdi. Fiyat ve servis acisindan daiken bakiyor dh dekki kullanici yorumlarida iyi siz ne diyorsunuz ustalar airfel almalimiyim misson yerine

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt