Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82

arkadaslar ara ara arastırıp model kıyaslaması hakkında bilgi alıcagam sizden umarım sıkmıyorumdur  fiyat olarak birbirine yakın 
1- mitsubishi elektrik msz-hj35va
2- midea misson 12000btu mu

ustalar sizce hangisi sebepleri ile acıklarsanız sevinirim simdiden tesekkurler

O Çevrimdışı

omrctn39

Yeni Üye
10 Ağu 2016
5

6mRL2l.jpg

herkese iyi akşamlar.herkes gibi malum klima araştırması yaparken siteyi keşfettim çok yararlı buldum.emeği geçenlerden allah razı olsun.
konu klima tavsiyesi olunca gölcükte yaşıyorum ev dubleks çatı beton değil izolasyon var ama betonun yerini tutmuyor mantolama var genelde alt katı kullanıyorum.salon 20-21 metre kare kuzey dogu bir balkon ve bir fransız cam var.evin diğer cephesi güney batı.alt kat salonum kışın soguk oluyor üst katı kullanmıyorum.2 senedir aşırı sıcak oluyor 3 yıllık bina.max. 2500 tl lik tavsiye rica etsem.bu arada salonun kapısı koridora açılıyor.kroki çizmeye çalıştım.klima tavsiyesi ve nereye taktırmam iyi olur.diğer odalarda terletmeyecek kadar serin olsa ii olur.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

@omrctn39 Forumumuza Hosgeldiniz

Butceyi Biraz Arttirip 18lik Midea Blanc Alarak

Salon,Hol,Yatak Odasi ,Cocuk Odasinin Sicagini Kirman Mumkun

Salonda Balkon Kapisina Yakin Yere Koridoru Gorecek Sekilde Monte Ettirirsen
7/24 Hic Kapatmadan Kullanirsan Terlemiyecek Pozisyona Gelir Ortam

G Çevrimdışı

gold06

Yeni Üye
10 Ağu 2016
14

merhaba arkadaslar bende klima arastirirken bu forumu buldum emeği geçenlere tesekkürler. 120 metrekarelik yerim var doğu yonunde genelde soğutma amaçlı kullanmak uzere klima ne tavsiye edersiniz? 10 bin tl butce ayırdım. şimdiden yardımlarınız için tesekkurler iyi forumlar.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

gold06' Alıntı:
merhaba arkadaslar bende klima arastirirken bu forumu buldum emeği geçenlere tesekkürler. 120 metrekarelik yerim var doğu yonunde genelde soğutma amaçlı kullanmak uzere klima ne tavsiye edersiniz? 10 bin tl butce ayırdım. şimdiden yardımlarınız için tesekkurler iyi forumlar.

hoş geldiniz :)
bir çizim yapabilirmisiniz paintten çatı katımı ara katmı belirtebilrseniz. :okeyto:

G Çevrimdışı

gold06

Yeni Üye
10 Ağu 2016
14

9köy' Alıntı:
gold06' Alıntı:

bir çizim yapabilirmisiniz paintten çatı katımı ara katmı belirtebilrseniz. :okeyto:

evim müstakil eve ekli 120 mertekare içi boş eskiden dam olarak kullanılıyordu.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Desinformation' Alıntı:
Samimiyetiniz ve iyi dilekleriniz çok teşekkür ederim sevgili 9köy ve ghostkiller1. Bugün 2 klima ustası geldi, birisi Midea diğeri Fujitsu. İlginçtir ikisi de bana 12.000-14.000 btu mobil klima önerdiler. Bina full duvarlar perde beton (perde duvar  kalınlığı yerine göre 35-40 cm) olduğu için yıkma kırma işleri çok zor ve zahmetli. 

Sizden ricam; işimi layıkıyla görebilecek kaliteli bir mobil klima önermeniz. (Parça kalitesi, verimlilik, tasarruf, sessizlik, servis ağı öncelikli alma sebeplerim olacaktır). Yani özetle KALİTE çok önemli.

Saygılarımla

Desinformation arakadaşım çok sesli olur randımanı düşük olur mobil klimaların ben şahsen önermem gerekirse karotla açılıp klima bağlanabilir. siz bir ikide farklı firmadan keşif çağırnn derim şahsen.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

efsane2934' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Tamamda Gene Odalarin ve Holun En x boy x Yukseklik Bilgilerini Tam Vermediniz

Hocam şöyle netleştireyim  hol yükseklik 254 cm eni 215 cm uzunlugu 433 cm ..Oturma odasının ise yüksekligi 254 cm en 393 cm uzunlugu 383 cm.... net oldumu simdi

Surekli Kullanimda 12lik Rahatlik Yeterli Olacaktir

Bütçeniz Nedir

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

gold06' Alıntı:
9köy' Alıntı:

yani odalar bölünmemişmi ekli olan bölüm en azından bölünmüş odaları içer sanırım. sorma sebebim karşılıklı 2 klim aile nasıl çözebilriz bunun için basiy bir paint çizimi yapabilrseniz çok iyi olur. veya kağıda çizp resim atsanız gene anlaşılır.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

tuncay2016' Alıntı:
Merhaba Arkdaşlar ölçülerini resimde belirttiğim odamıza Mitshubishi klima düşünüyorum evimizde doğalgaz var bina catı katı olduğundan genelde sogutma amaçlı veya doğalgaz ısıtına kadar hızlı ısıtma amaclı kısa surelı klıma dusunuyorum SRK45MP-S kurtarır mı yoksa SRK50ZM-S mi olmalı,fiyatı 5000'in üzerine cıktıgından SRK50ZM-S cok düşünmüyorum ancak 45 kurtarmazsa 50 alıcam mecburi, tavsiyeleriniz nelerdir?

kErGjr.png

Hosgeldiniz koridor ve mutfak sogutulacak alana dahilmi

Dahilse m2 olarak olculerini verebilirmisiniz

G Çevrimdışı

gold06

Yeni Üye
10 Ağu 2016
14

9köy' Alıntı:
gold06' Alıntı:

yani odalar bölünmemişmi ekli olan bölüm en azından bölünmüş odaları içer sanırım. sorma sebebim karşılıklı 2 klim aile nasıl çözebilriz bunun için basiy bir paint çizimi yapabilrseniz çok iyi olur. veya kağıda çizp resim atsanız gene anlaşılır.

oda felan yok hocam içi boş pc den pek anlamıyom kusura bakmayın, orada mantar yetiştirmeyi düşünüyom çatısı çinko dış cephe yalıtımı yok.

M Çevrimdışı

metinmetin

Yeni Üye
1 Tem 2016
9

Klima öyle iyi iç ünitede hiç ses yok , inanırmısınız bilmem yaşamak gerekir. klimayı 1 devrede çalışıyorum. doğal naturel sanki odanın içinde bir rüzgar var doğadaki rüzgar kulağınıza nasıl  geliyorsa aynen öyle  klima çarpar derler ya bir deneyin çarpma maroma hikaye ( klimayı yataya ayarlıyorum) odadan öyle nemi alıyor ki hiç sorma gitsin
ayrıca klimanın çok özelliği var.  resimleri ve diğer yorumlarıatacağım.

M Çevrimdışı

metinmetin

Yeni Üye
1 Tem 2016
9

Klima öyle iyi iç ünitede hiç ses yok , inanır mısınız bilmem yaşamak gerekir. klimayı 1 devrede çalışıyorum. doğal naturel sanki odanın içinde bir rüzgar var doğadaki rüzgar kulağınıza nasıl  geliyorsa aynen öyle  klima çarpar derler ya bir deneyin çarpma  hikaye ( klimayı yataya ayarlıyorum) odadan öyle nemi alıyor ki hiç sorma gitsin. tabi ki bunun da bedeli pahalı malesef
ayrıca klimanın çok özelliği var.  resimleri ve diğer yorumları aktaracağım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

@Desinformation Forumumuza Hosgeldiniz
Ekle Butunu Neden Koymadik
Olasi Hack Durumlarinin Önüne Gecmek Adina Bu Ozelligi Kapadim
Herkes Masum Degil Foto Yerine Viruste Yukleyebiliyor

Gelelim Klima Isine Cok Merak Ettim
Mobil Klimalarin Verimi Dusuktur ve Sesli Çalıştiklarinids Belirtmek Isterim
Çünkü Kompresör Hemen Yaninizda Olacak

Bir Karotcuyla Gorusup Fiyat Alma Durumunuz Nedir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt