Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

mart35

Yeni Üye
27 Tem 2016
2
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

sawash35' Alıntı:
Buseferde airfel ltxn aklimi celdi. Fiyat ve servis acisindan daiken bakiyor dh dekki kullanici yorumlarida iyi siz ne diyorsunuz ustalar airfel almalimiyim misson yerine

Şahsi fikrim uzakdur goygoyculara kanma kıçı kırık airfel alacağına beko klima al kafan rahat olsun

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

sawash35' Alıntı:
Buseferde airfel ltxn aklimi celdi. Fiyat ve servis acisindan daiken bakiyor dh dekki kullanici yorumlarida iyi siz ne diyorsunuz ustalar airfel almalimiyim misson yerine

sawash35 kardeşim dost acı söyler.missinola o klima hiç bir olabilirmi.yanından bile geçemez.biri işin ucuna yakın diğeri yolun başında sıra bekliyor.lütfen bu tip gazlara gelmeyin.dh nin boku çıktı oldu orası çöpçü bataklık forum.hepside adoya yalanmak için sıraya girdi ucuz ürün övüyor.bildiğimiz airfel buya .

servisi daıkın verse ne olcak kaçınsı sınıf servis hizmeti veriyor.üretimde zaten alakası yok daıkının.daıkın adını kullanarak insanları kandırıyorlar.hayatınızın hatasını yapmayın.misson nerdeee airfel nerdee

E Çevrimdışı

efsane2934

Yeni Üye
8 Ağu 2016
11

Sota' Alıntı:
Efsane odalarin yukseklik ve enini vermissiniz

Uzunluguda verirseniz hacim hesabi yapilip

Ortalama bir kapasite bulunur

Eger Mutfak Duvarina Monte Edersen
Oturma Odasi Yada Salon Arasinda Diledigin Zaman Tercih Yapabilirsin

Ama salonu kesinlikle kullanmam Dersen
Bence Oturma Odasina On Balkon Kapisinin Ustune Konulmasi Bence Daha Uygun

Encok Oturulan Yere Konulmasi Daha Uygundur Bu Durumlarda

Hocam salonu şimdi kullanmıyoruz ama 1-2 sene kullanma ihtimalimiz var yani odaları değiştirebiliriz.Ayrıca oraya mutfak duvarı değilde holün duvarı desek daha doğru olur holde olmuş oluyor oturma odasına bakıyor tam orta hizası.Bunun için ne önerebilirsiniz kaç btu olmalı hangi marka bakmalıyım?

S Çevrimdışı

serdar

Yeni Üye
5 Ağu 2016
3

Merhaba 30-35 m² lik oda için 18 lik klima alacağım.Antalyadayım o yüzden en bilindik markalar Daikin ve Toshibaya ve Mitsubishi ye baktım.Daikinde 2 ürün ve toshibada 1 ürün aklımda kaldı şuanda.Daikin deki modeller  ATXN50NB7 - FTXB50B iki üründe hemen hemen aynı ATX yeni sezon ve fiyatı 3630 - FTX 4400-4500 civarı Toshiba'da SUZUMI S3KV fiyatı 4250.Fiyatlar pazarlıksız ve 18 lik lerin fiyatıdır.Daikindeki 2 ürün başka farklı bayilerde.Özellikle Daikin düşünoyoruz bu yüzden önerilerinizi veya bilgilerinizi alabilirmiyim acaba teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

efsane2934' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Efsane odalarin yukseklik ve enini vermissiniz

Uzunluguda verirseniz hacim hesabi yapilip

Ortalama bir kapasite bulunur

Eger Mutfak Duvarina Monte Edersen
Oturma Odasi Yada Salon Arasinda Diledigin Zaman Tercih Yapabilirsin

Ama salonu kesinlikle kullanmam Dersen
Bence Oturma Odasina On Balkon Kapisinin Ustune Konulmasi Bence Daha Uygun

Encok Oturulan Yere Konulmasi Daha Uygundur Bu Durumlarda

Hocam salonu şimdi kullanmıyoruz ama 1-2 sene kullanma ihtimalimiz var yani odaları değiştirebiliriz.Ayrıca oraya mutfak duvarı değilde holün duvarı desek daha doğru olur holde olmuş oluyor oturma odasına bakıyor tam orta hizası.Bunun için ne önerebilirsiniz kaç btu olmalı hangi marka bakmalıyım?

Tamamda Gene Odalarin ve Holun En x boy x Yukseklik Bilgilerini Tam Vermediniz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

serdar' Alıntı:
Merhaba 30-35 m² lik oda için 18 lik klima alacağım.Antalyadayım o yüzden en bilindik markalar Daikin ve Toshibaya ve Mitsubishi ye baktım.Daikinde 2 ürün ve toshibada 1 ürün aklımda kaldı şuanda.Daikin deki modeller  ATXN50NB7 - FTXB50B iki üründe hemen hemen aynı ATX yeni sezon ve fiyatı 3630 - FTX 4400-4500 civarı Toshiba'da SUZUMI S3KV fiyatı 4250.Fiyatlar pazarlıksız ve 18 lik lerin fiyatıdır.Daikindeki 2 ürün başka farklı bayilerde.Özellikle Daikin düşünoyoruz bu yüzden önerilerinizi veya bilgilerinizi alabilirmiyim acaba teşekkürler.

Serdar Bey Iyi Aksamlar Model Numarasini Yazdiginiz
Her 2 Klimaya Verilen Para Degmez
Kaldiki N Serisi Daikin Uretimi Bile Degil
Daikin Kalitesi Shira Baslar Diyorduk

Gecen Gun Elimize Bir Fotograf Gecti
Shira Serisinde Gree Kompresor Kullanilmis
Varin Gerisini Siz Dusunun
Ben 4000 kusur Lira Para Verecem Icinde

3 Dunya Ulkeleri Icin Uretilmis Gree Kompresor Cikacak Yok Oyle

Toshiba Ic Dis Fan Problemler Olabilir Şikayetçi Olanda Cok
Olmayanda Var Sans Meseslesi Gibi Oldu

Butcenize Azbir ilave Yaparak Taş Gibi
Mitsubishi Electric Alabilirsiniz

Yada

Panasonic Etherea Serisine Bakin

Cevrenizde Hitachi Bayi Varsa Super Inverter Serisine Bakabilirsiniz

Daha Olmadi Midea Mission Alir keyfinize Gene Bakarsiniz

S Çevrimdışı

serdar

Yeni Üye
5 Ağu 2016
3

Sota' Alıntı:
serdar' Alıntı:

Serdar Bey Iyi Aksamlar Model Numarasini Yazdiginiz
Her 2 Klimaya Verilen Para Degmez
Kaldiki N Serisi Daikin Uretimi Bile Degil
Daikin Kalitesi Shira Baslar Diyorduk

Gecen Gun Elimize Bir Fotograf Gecti
Shira Serisinde Gree Kompresor Kullanilmis
Varin Gerisini Siz Dusunun
Ben 4000 kusur Lira Para Verecem Icinde

3 Dunya Ulkeleri Icin Uretilmis Gree Kompresor Cikacak Yok Oyle

Toshiba Ic Dis Fan Problemler Olabilir Şikayetçi Olanda Cok
Olmayanda Var Sans Meseslesi Gibi Oldu

Butcenize Azbir ilave Yaparak Taş Gibi
Mitsubishi Electric Alabilirsiniz

Yada

Panasonic Etherea Serisine Bakin

Cevrenizde Hitachi Bayi Varsa Super Inverter Serisine Bakabilirsiniz

Daha Olmadi Midea Mission Alir keyfinize Gene Bakarsiniz

Bilgimiz bayidekilerin bizi yönlendirdiği kadar daikin bayisinde  mitsubishi ile elektrik harcama farkını aynı A veya A+ için gösterdiğinde mitsubishiden vazgeçmiştik.Aynı derecelendirmede Daikin daha az elektirik yakıyordu ve daikin bütün parçalarını kendi üretiyordu bu yüzden vazgeçmiştik acaba özel olarak mitsubishiden bir model söyleyebilirmisiniz bütçemiz az çok yukardaki fiyatlarda belli 4500 i geçemeyiz diye düşüyoruz çok fark olmadıkça.

S Çevrimdışı

serdar

Yeni Üye
5 Ağu 2016
3

Sota' Alıntı:
@serdar bey Öncellikle Bu Konuyu Bir Inceleyiniz
Sizin Baktiginin Modeller
Bu Konudaki Modelin Alt Serileridir

Daikin Konusu Tiklayın

Farkın ne olduğunu şimdi daha iyi anladım teşekkür ederim.Aslında Hitachi satan samimi tanıdığımız var ama işte toplum bilinci olarak düşünmemiştik bile Mitsubishi ürünlerinin kalitesini biliyorum ama Hitachi hakkında bilgimiz çevremizde yok.Aslında Hitachinin çok iyi bir modeli varsa uygun fiyata düşürebilirim.Şimdi Mitsubishi mi Hitachi mi diye düşünürsek hangisi daha avantajlıdır 18lik modellerinde enerji verimliliği ve kalite olarak.Toshibada aklımda aslında halen şanşımı denesem mi :) çünkü kusursuz klima 10 milyarlıklar galiba sadece

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882

Mitsibishi Electrıc Agır Basar

ama Su Varkı Model Bazında Kıyaslamak Daha Dogru Olur.

Hitachi Super Inverter Modelıne Bakabılırsınız Madem Tanıdıgınızda Var Bence Gıdıp Bır Cayını Icın Urunu Almasanız Bıle

E Çevrimdışı

efsane2934

Yeni Üye
8 Ağu 2016
11

Sota' Alıntı:
Tamamda Gene Odalarin ve Holun En x boy x Yukseklik Bilgilerini Tam Vermediniz

Hocam şöyle netleştireyim  hol yükseklik 254 cm eni 215 cm uzunlugu 433 cm ..Oturma odasının ise yüksekligi 254 cm en 393 cm uzunlugu 383 cm.... net oldumu simdi

T Çevrimdışı

tuncay2016

Yeni Üye
9 Ağu 2016
4

Merhaba Arkdaşlar ölçülerini resimde belirttiğim odamıza Mitshubishi klima düşünüyorum evimizde doğalgaz var bina catı katı olduğundan genelde sogutma amaçlı veya doğalgaz ısıtına kadar hızlı ısıtma amaclı kısa surelı klıma dusunuyorum SRK45MP-S kurtarır mı yoksa SRK50ZM-S mi olmalı,fiyatı 5000'in üzerine cıktıgından SRK50ZM-S cok düşünmüyorum ancak 45 kurtarmazsa 50 alıcam mecburi, tavsiyeleriniz nelerdir?

kErGjr.png

D Çevrimdışı

Desinformation

Yeni Üye
8 Ağu 2016
2

9köy' Alıntı:
Desinformation' Alıntı:
Evvela site adminlerinin konu ile ilgili biz üyelere hoşgörülü yaklaşımınlarından dolayı teşekkür etmek isterim. Ben gibi bu işi bilmeyen insanlara muazzam yardımcı oluyorsunuz.

Odaların krokisini ekleyeceğim fakat forumu aradım taradım o malum 'ekle' butonunu bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

bana sormamışsınız ama ben yardımcı olayım forumda o bölüm yok neden bilmiyorum @sota ya sormak lazım. siz her hangi bir resim sitesi veya şuan en iyisi olan hızlı resimden resim oluşturunuz ve şurdan ekleyiniz

rEBNyz.png

bakın bu mesaj üstüneden işlem yapıyorum hem daha iyi anlaşılır. ok iişaretini tıklayınca hızlır resimden aldığınız linki oraya yapıştırın.

VE5zPj.png

ve o kutucuğun altındaki ekle butonununa tıklayın resim mesajınıza eklenir. :)

ghostkiller1' Alıntı:
Desinformation' Alıntı:
Evvela site adminlerinin konu ile ilgili biz üyelere hoşgörülü yaklaşımınlarından dolayı teşekkür etmek isterim. Ben gibi bu işi bilmeyen insanlara muazzam yardımcı oluyorsunuz.

Odaların krokisini ekleyeceğim fakat forumu aradım taradım o malum 'ekle' butonunu bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Desinformation kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin.güzel dilekleriniz için forum adına teşekkür ederiz.elimizden geldiğincve sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz siz demek biz demek düşüncesiyle bu yolda yürüyoruz.resim ekleme işini köylü üstadım açıklamış.
Samimiyetiniz ve iyi dilekleriniz çok teşekkür ederim sevgili 9köy ve ghostkiller1. Bugün 2 klima ustası geldi, birisi Midea diğeri Fujitsu. İlginçtir ikisi de bana 12.000-14.000 btu mobil klima önerdiler. Bina full duvarlar perde beton (perde duvar kalınlığı yerine göre 35-40 cm) olduğu için yıkma kırma işleri çok zor ve zahmetli.

Sizden ricam; işimi layıkıyla görebilecek kaliteli bir mobil klima önermeniz. (Parça kalitesi, verimlilik, tasarruf, sessizlik, servis ağı öncelikli alma sebeplerim olacaktır). Yani özetle KALİTE çok önemli.

Saygılarımla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt