Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ozyazganm' Alıntı:
9köy' Alıntı:
arkadaşım carrier ısıtmada sorun çıkartmaz yazdıklarınızın içinde gönül rahatlığıyla alabilrsiniz.
hocam

diger klimalarin hepsi isitmada sorunlu mu demek istiyorsunuz? 

yoksa diger klimalarin isitmasi hakkinda bilginiz mi yok?

bilginiz yoksa, bunu elestiremem, zira benim de yok(( ben forumlarda, klima kullanicilarinin "ben kullandim iyidir", "ben kullandim kotudur", "veya "ben kullandim, iyidir ama bla bla" tarzi birseyler soylemelerini beklerim sahsen.

lutfen yanlis anlamayin, ama ben alarko marka klimayi yazmasam hangisini tavsiye edecekti insanlar, bunu da ogrenmek isterim.

veya benim aklima gelmeyen baska bir klimayi.

ben cikabilecegim en ust klima su deyince, direk o klima oneriliyorsa, ben de uzman gibi gorus belirtebilirim. hangi klimayi sorayim diyene bundan sonra, en pahali klimayi alin derim...

ya da gercekten oyleyse, bunu konusalim, arcelik, beko, lg, samsung, baymak, airfel, vs segmentindeki tum klimalarin aslinda alinmamasi gereken klimalar oldugunu soyleyelim.

ben sahsen, araba alirken bu kadar zorlanmadim

vermiş olduğunuz markadalr göre değerlendirme yapınca evet.

bilgim olmasa yazmazdım pek tabi. zira 10 yıldır arkadaşlarla paylaşım içindeyiz klimacı olmasamda.

bla bla ne demek onu anlamadım.

normal sormanız yanlış anlamam neden anlayayım soracaksınız tabiki (yanlız bazı ruh hastaları gibi aynı soruyu sağa sola taşıyıp sormayın yeterli her türlü yardıma hazırız sonuçta klimanın üretim aşamalarını ağır tekniklerini paylaşmıyoruz burda...ama inançsız insanlara şahsım adına bir kelime bile yardım etmek istemiyorum. insanı günaha sokuyorlar niceleriyle uğraştım çünkü. affedin otu boku çöpü sorup iki gün sonrada klimacıyım ayağına yatanları bile çok gördüm millet beni klimacı sanır ben klimacı değilim 6 adet klimamız olduğu için 2 evimizde merakımdan dolayı baya bilgi sahibi olmuşken ben kendime klimacı diyebilirmiyimki ama 3 günde ahkam kesen insalar insanı bıktıryor.

bırakın 3 günü  10 yıldır forumalrda yazıpta hala aynı manyakça soruları soranlarda var. e haliyle insan bıkıyor okuyun yahu deyip çıkabiliyor belli bir yaştan sorna çocuk büyütmekte zor gelri insan tabiri caizse.)

şimdi arkadaşım insanlar alarko harici önerecekmiş önermeyecekmiş durmlarını üstet yeterince açıkladım sanırım.

diğer akadaşımda açıklamış alümünyum kondenser durumunu arçelik samsung un baymak onlara keza şuan çok övülüyor ama gidin bir görün plastiği elinizde kalır inanın ufacık klima hemde.

carrier bunların hepsinden iyidir model bakmadım şimdi biraz dikkatli bakınca xpower diyor. (gene linki açmadım) bu ürün midea üretimdir midea ürünlerein 24 lüklerine bakarsanız uygun fiyat hangisyse mideada alabilrisniz alrkonun servis teşkilatı daha iyidir bunu belirtmekle.

ayrıca xpowergold modelinede bakabilrsiniz carrierin o dahada güçlüdür. ve 18likten itibaren twin rotary kompresör kullandığı için ses durumu ve tasarruf durumu daha yüksektir. fiyatları bilmem yanlız bakınız çok fark yoksa arçelik vestel vs bu markaları bin kere katlayacak kalitededir. iç ünite plastiğ biraz zayıf kaba olsada. yok ben kalite plastikliki ürün alacağım derseniz o zaman ME almanız gerekir en iyi onu biliyorum kullandığım için.. panasonic plastik kalitesi dahi zayıf deniyor. mhi yani mistsubishi markasının 2. kalitesi. ME olan mits. electrictir MHI olan mits. heavy industries tir mhi iç ünite kasa plastiğide zayıftır.

O Çevrimdışı

ozyazganm

Yeni Üye
6 Ağu 2016
4

@9köy

samsung

oncelikle tesekkurler..

amacim aslinda uzum yemek, bagci dovmek degil, ama sitem etmistim.

biraz sinirlenmis de olsaniz, yardim etmeye calisiyorsunuz, keske herkes boyle yapabilse.

simdi klima almak oyle garip bir is ki, her bayiye gittiginizde, her birisi kendi klimasinin piyasa lideri, en iyisi oldugunu iddaa ediyor. e kafalar karisiyor tabi.

dediklerinize gore kendi kafamda benim klimalari tercih sirasina gore siraladim, xpowegold a da baktim, evet daha iyi ozelliklerde, ama, ayagimi yorganima gore uzatacagim.

sanirim sizlerin kafasinda bu klimalar, en iyiden en kotuye siralarsak.

1. alarko carrier xpower 
2. baymak elegant plus
3. arcelik ar24330
4. samsung ar5500

onumuzdeki gunlerde, biraz daha klimalari takip ederim, belki agustos sonunu beklerim, bu urunlerden birini secerim diye dusunuyorum

Konuyu yeni gorecek arkadaslar icin de soyle bir hatirlatici bilgi vereyim: kisin isinmak, yazin serinlemek icin, uygun bir klima ariyorum. 45 metrekare, guney cepheli dukkan, sehir Gaziantep.

K Çevrimdışı

karasukrs

Yeni Üye
5 Ağu 2016
3

ghostkiller1' Alıntı:
karasukrs' Alıntı:
mrb arkadaslar airfel klimayı tavsiye edermisiniz hiç kimse önermiyo kullanan varmı

merhaba hoşgeldin sefalar getirdin kardeşim.airfel klimayı önermiyoruz çünki geçmişi problemlerle dolu.bu günüde eskiden çok farkı yok.aynı paraya taş gibi midea varken bence bulaşmayın.

hoşbulduk kardeşim tşk ederim mecbur almak zorunda kaldım urfa gibi bi yerde artık dayanamadım 2 haftadır uyku girmedi gözume sıcaktan 1700 e aldım k.kartına taksitle  1850 ye geldi (12btu) Allaha  sığındım aldım valla yapıcak bişe yoktu inşl iyi çıkar takılınca artılarını eksilerini burda paylaşırım aldığım model en son modeli

K Çevrimdışı

karasukrs

Yeni Üye
5 Ağu 2016
3

arkadaslar klima takmaya pazartesi gelecekler dikkat etmem gereken şeyler nelerdir bakır boru dedim ama kaç mtre olacak vakumlama olayı varmış bide ona nasıl dikkat edecem ne kadar yapmaları gerekir ip uçları verirseniz çok sevinirim Allah razı olsun şimdiden

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

@ozyazganm hocam, alıntıları yanlış yapıyorsunuz söz gelimi benden alınıtı yapıyorsanız

qBgVWW.png

ok işretini tıklayın içind esilgi yapmayın silgi yapınca mesajın içine yazıyorsunuz sanki mesaj benim mesajım gibi gözüküyor sizi anlıyorum mesaj kısalsın diyorsunuz ama oradaki alıntıları silmek biraz zor.

veya şu şekilde yaparsınız en alta gelip

v40rJ6.png

yorum yaz butonuna tıklayıp yazacağınız kişin isminin başına @ eklerseniz o kişiye bildim gide sizn mesajınızı görmüş olur. mesajınıza gelince buryta işleyeyim

samsung

oncelikle tesekkurler..

amacim aslinda uzum yemek, bagci dovmek degil, ama sitem etmistim.

biraz sinirlenmis de olsaniz, yardim etmeye calisiyorsunuz, keske herkes boyle yapabilse.

simdi klima almak oyle garip bir is ki, her bayiye gittiginizde, her birisi kendi klimasinin piyasa lideri, en iyisi oldugunu iddaa ediyor. e kafalar karisiyor tabi.

dediklerinize gore kendi kafamda benim klimalari tercih sirasina gore siraladim, xpowegold a da baktim, evet daha iyi ozelliklerde, ama, ayagimi yorganima gore uzatacagim.

sanirim sizlerin kafasinda bu klimalar, en iyiden en kotuye siralarsak.

1. alarko carrier xpower
2. baymak elegant plus
3. arcelik ar24330
4. samsung ar5500

onumuzdeki gunlerde, biraz daha klimalari takip ederim, belki agustos sonunu beklerim, bu urunlerden birini secerim diye dusunuyorum

Konuyu yeni gorecek arkadaslar icin de soyle bir hatirlatici bilgi vereyim: kisin isinmak, yazin serinlemek icin, uygun bir klima ariyorum. 45 metrekare, guney cepheli dukkan, sehir Gaziantep.

hocam sitemler olabilyorda çok olmasa iyi olur :) neden derseniz elden geldiğince oluyor inanın ve zaten şuda bir gerçekki derler ya elden gelen öğün olmaz oda vaktinde bulunmaz. hepimzi bu durumlara düşebiliyoruz acıda olsa. ama hayat işte. birde bağırtıu çağırtı olunca insan geri durabiliyor. bu açıklamalarımdan dolayı hakkınzı helal ediniz :=)

arkadaşım sıraşlmanız doğru ama gene uyarayım listenizde alarko harici klima yok.

baymağı bilmiyorum bakır kondensermi bakrı diyorlar arçelik ve samsung maalesef alüminyum.

bu durumda carrier harici hepsi riski hadi diyelim baymak bakır ama çin in en kalitesiz markası aşırı şikayet var. şuan ucuzluğundan dolayı memnuniyetle anlatımlar olsada ben güvenmem bu klimaya uzun garantide yalan olur emin olun. bu durmda arçelik servis açısından alüminyumda olsa öne çıkar ama alüminyumda malum nediyelim aşağısı sakal yukarısı bıyık.

xpowergold ile xpower arasında ne fark var acaba. beni dinlerseniz 2-300 hatta 400 bile olsa değer o fark.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

karasukrs' Alıntı:
mrb arkadaslar airfel klimayı tavsiye edermisiniz hiç kimse önermiyo kullanan varmı

almışsınız hayırlı olsun güle güle kullnınız airfel daikin içinde bir şirket.. ithal edilme amacı daha çok kazanmak olduğundan kalitesi düşürülme tehlikesi yüksek olduğundan bu söylemler var.  ayrıca bakır yerine alüminyum boru kullanıyorlar. hoş yenilerde bakır set deselerde o setlerde çok ince. siz rica edin belki kangaldan bakır açarlarsa en azından bakır boru kalitesi artmış olup alüminyum riski bertaraf olur.

D Çevrimdışı

Darth Vader

Yeni Üye
26 Haz 2016
14

Tekrar yapılan pazarlıklar sonucu 3500 lira nakite kapattım klimayı. 1 ay önce benimle bu pazarlığı yapacak bir arkadaş olsaydı şu anda tereyağı gibi eriyor olmazdım ::)

Darth Vader' Alıntı:
Az önce telefonum çaldı ve En yakın bayiden aradılar(ME). Şans mı desem bilmiyorum belkide takip ediyorlar forumu. sf35ve'ye 3900( bonusa 9 taksit) fiyat verdiler. Liste fiyatı sanırım ama ne diyorsunuz alınır mı ? Missiona da 2900 fiyat aldım Didim'deki Bayiden. Aradaki 1000 liraya değer mi Mitsubishi ?
Sota Adlı Kullanıcıdan Alıntı:' Alıntı:
Eviniz 3-4 yillik binaysa yalitim vardir
Yoksa iskani alamazdi

7/24  kullanimda aylik ortalama 80-100lira arasi gelir diye dusunuyorum

Mitsubishi Electric msz sf35ve

Çok teşekkürler fiyatı iyi bir pazarlıkla 3500e kadar çekilebilir gibi fakat satışını yapan biryer bulamadım. Sadece sizin paylaşmış olduğunuz fiyat listesinde adı geçiyor 
smile.png
 Ama sanırım iklimsa bayisi ile görüşürsem bulabilirim. Didimde çok seçenek yok gibi.

D Çevrimdışı

Darth Vader

Yeni Üye
26 Haz 2016
14

ghostkiller1' Alıntı:
Darth Vader' Alıntı:
Salı günü gelip kurulacak bakalım hayırlısı. Birde bu arkadaşlar tesisatı çektikten sonra üstünü kapatıyor mu ? Yani bunu talep etmem çok abes olur mu ? Bir diğer sorum da klimanın koltuk üstünde olması çok rahatsız eder mi ?
merhaba kardeşim hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.sorunuza ben cvp vereyim neden abes olsunki.normalde bazı servisler kapatıyor siz söylemeden ama bence kapansa tabiki daha şık duruyor.o yüzden siz isteğinizi iletin servise .klimanızın koltuk üstünde olması soğutmada sorun olmaz çünki flaplar yukarı kullanılıyor ama kışın olur.çünki tam tersine kışında flapları aşağıya alarak kullanılması gerekiyor.kendimde aynı hatayı yaptım evin yerleşimi yüzünden.o yüzden kışın flapları tam aşağıya indiremiyorum.tabi başka imkan yoksa mecburen takılır.

Sanırım ısınan havanın Soğuk havadan daha hafif olmasından dolayı alt kısımlara inemeyeceği için bu şekilde söylediniz. Flapları ters çevirme ihtimalini düşünmek gerekiyor o zaman :)  çok teşekkürler, bilgilendirme için.

Mahirefe Çevrimdışı

Mahirefe

Yeni Üye
4 Ağu 2016
2

Mahirefe' Alıntı:
l1oYoB.jpg

Merhaba. Benim salonun ölçüleri kabaca böyle. Çizmeye gerek duymadığım içerde 2. WC, 2 ayrı seans odası ve yatak odası var. Burası home office.
Marka tercihim yok. Kafamdaki bütçe içinde (2500 civarı) olsun ve servisi rahat olsun yeter. Bu arada evde köpek de var. Aynı zamanda nem de alsa süper olur (yaz için. istanbulun nemi malum). Dış duvarın ısı yalıtımı çok iyi. En ağır kışta bile çok az kere eşofman altı giydim evde.

Düşüncem şuydu ki: 18000'lik birtane taktırsak salondaki iki pencere arasına tepeye ve içerdeki odaların kapısını da kapatsak koridorun dibinde sağdaki yatakodasını dahi hafif serinletirdi.

Bu arada eşim der ki "klimalar kışın daha hesaplı olur, bence kışı bekleyelim" Ne dersiniz?

Teşekkürler şimdiden.

Soru gümbürdemiş :)

Klima ne önerirsiniz üstteki salon için?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Mahirefe' Alıntı:
Mahirefe' Alıntı:
l1oYoB.jpg

Merhaba. Benim salonun ölçüleri kabaca böyle. Çizmeye gerek duymadığım içerde 2. WC, 2 ayrı seans odası ve yatak odası var. Burası home office.
Marka tercihim yok. Kafamdaki bütçe içinde (2500 civarı) olsun ve servisi rahat olsun yeter. Bu arada evde köpek de var. Aynı zamanda nem de alsa süper olur (yaz için. istanbulun nemi malum). Dış duvarın ısı yalıtımı çok iyi. En ağır kışta bile çok az kere eşofman altı giydim evde.

Düşüncem şuydu ki: 18000'lik birtane taktırsak salondaki iki pencere arasına tepeye ve içerdeki odaların kapısını da kapatsak koridorun dibinde sağdaki yatakodasını dahi hafif serinletirdi.

Bu arada eşim der ki "klimalar kışın daha hesaplı olur, bence kışı bekleyelim" Ne dersiniz?

Teşekkürler şimdiden.

Soru gümbürdemiş :)

Klima ne önerirsiniz üstteki salon için?
merhaba bir iki sayfa önce yazılmış sanırım.ama genede ben de yazayım kardeşim.18 lik olarak salon için uygun desekte son nokataya ulaşması na ulaşır birazda faydası olur.pencere üstü seçiminizde güzel fakat ordaki boşluk yani pencere üstü boşluk ne kadar.klimayı tavana dayayamazsınız.olmasa yan tarafına monte edilir.

yalnız bu durumlarda tam verim beklemeyin.tüketim fazla olur.salon için sıkıntı olmaz da son nokta ne kadar fayda sağlar kestiremiyoruz.

bütçeniz dahilinde:

bana göre böylesi yerlerde az iyisini almanızda fayda var.ütçeyi artırırsanız iyi olur.

ayrıca klima işini kışa bırakmak herzaman risktir.doların ne yapacağı belli olmuyor.firmalarında öyle.serbest piyasa olduğu için kafalarına göre zam basıyorlar

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82

arkadaslar surekli aynı asoruyu soruyormusum gibi olucak ama karar vermek gercekten guc ustelik klimalar hakkında detaylı bilgim olmayınca  dahada zor ama tavsiyeleriniz ısıgında ıkı adet klima almaya karar vermiştim  suan midea mission 12 ve 9luk ile carier xpowergold 12 ve 9luk arasında secimde zorlanıyorum aralarındaki malzeme kalitesi servis kalitesi ve ozellikler (filtre wifi vesaire)  arasındaki farklar acıklayıp  uzun sureli kullanım için hangisini secmeliyim simdiden yardımınız için tesekkur ederim

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sawash35' Alıntı:
arkadaslar surekli aynı asoruyu soruyormusum gibi olucak ama karar vermek gercekten guc ustelik klimalar hakkında detaylı bilgim olmayınca  dahada zor ama tavsiyeleriniz ısıgında ıkı adet klima almaya karar vermiştim  suan midea mission 12 ve 9luk ile carier xpowergold 12 ve 9luk arasında secimde zorlanıyorum aralarındaki malzeme kalitesi servis kalitesi ve ozellikler (filtre wifi vesaire)  arasındaki farklar acıklayıp  uzun sureli kullanım için hangisini secmeliyim simdiden yardımınız için tesekkur ederim

kardeşim olurmu öyle şey elimizden geldiğince yazarız merak etmeyin.sizi çok iyi anlıyorum.kafaların karışması gayet doğal ve normal.son noktayı koyarsak sizin işe:

kesinlikle midea mission alarko x power gold dan iyidir.18 lik ve 24 lük olasaydı değişirdi fikrim fakat 9 ve 12 lik oluncak mission önde verim performans ve diğer özelliklerde.filtre olaylarına hiç takılmayın zira hepside satış politikası tamamen bir faydası yok.wifi zaten missionda var alarkoda yok.bunlar çok önemli değil bana göre asıl önemli olan ana görevi klimaların.bu ana görevdede mission önde.

servis hizmeti her markada iyiside var kötüsüde var.bu şans işi.ama alarko carrier firma olarak müşteri hizmetleri daha iyi.müşteriye daha iyi yaklaşım sunuyorlar herhangi bir terslik karşısında.sanırım o yüzdende fiyat politikasını yüksek tutuyorlar.bunlar demek değilki midea hizmet vermiyor.hayır oda hizmet veriyor ama bir carrier olamaz benim gözümde.işin doğrusunu konuşmak en hayırlı olanıdır.ama servislerdende memnun olan çok arkadaşımız var.

olmayan arkadaşlarımızda var.bu mide aya has bir özellik değil her markada var.ama son zamanlarda dh deki pazarlamacı bilinçli olarak milleti zehirliyor.çünki kaldıramıyor mideanın iyi olduğunu ve fiyatlarınında çok güzel olduğunun.birazda bana inat yapınca insanları mahvediyor.hırsı yüzünden markayı direk hedef almış vestel pazarlamacısıdır.ee ne demişler çobana yetki verirsen tutar babasını keser.bu adamda normal hayatında bir başarı elde edememiş insanları dh de ki vasfıyla kandırıyor.yanlışlara sürüklüyor.ben sahtekar deyincekte kedi gibi miyawlıyor.adam olsun herkes canımı yesin ama ben insanları kandıran bir yalancıya ve yalancılara asla saygıda duymam susmamda.benim insanımı sevmeyen yalan söyler.insanını sevmeyen vatanını sevmez bu kadar basit.para hırsı uğruna bir insanın ekmeğine aşına dert sıkıntı yalan doğranmaz.bu insan işi değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt