Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

hakan1965

Yeni Üye
2 Tem 2017
17

ghostkiller1' Alıntı:
hakan1965' Alıntı:
Merhaba dostlar .. Ugur klimadam 24.000 lik klima için perşembe günü montaja gelecekler.. Burada sizlerden öğrendiğim kadarıyla bağlantı boruları gerçektende aluminyumdanmış ... Bakır boruyu sordum  250 TL dediler.. Ne dersiniz bu parayı vermeye  değermi .. Bakır ve aluminyum boru arasında ne gibi farklılıklar var bilmediğim için sizlere soruyorum... Yardımcı olursanız sevinirim .... Şimdiden teşekkürler .......

hakan kardeşim kaç mt ki bu farkı istediler sizden.geldiler ölçtülermi ne kadar boru gidiyor.kendinizde dışardan tedarik edebilirsiniz zamanınız varsa.servisin kullandığı boru çapına göre alınabilir.yarı yarıya fiyat inebilir.

bakır boru olması herhaliyle şart.ilerde yer değişimi olsa aliminyum birdaha kullanılmaz.bakıra göre verimsizdir en kötüsüde dayanıksızdır.dış hava koşullarından çabuk etkilenir.basitçe çabuk delinir yırtılır.illa olur demiyorum ama olur.böyle uzar gider.altın varken tenekeye ne hacet.

ama bu rakamı size kafadan söyledilerse  ayıp etmişler.belki size 3 mt boru yetecek o zaman neolacak.
Evet geldiler keşif yaptılar.. Uzunluk zaten 4,5 5 metre..Ona 250 dediler.. Kazık gerçi ama sağlıklı olacaksa beni ugraştırmayacaksa ne yapayım vericez 250 yi rahat edicez...
Fırsat bu fırsat düşkünleri diyecem ama metresi 50 tl normal gibi geldi bana.. Pek anlamam gerçi bu işlerden.... Yinede teşekkürler .... Bakır boruda karar kılıcam zannedersem .... Dün yine UGUR konsept magazaya gittim ödeme  yapmak için.. Koskoca yeri tek kliima buz yapmıştı resmen.. Elbette sabahtan akşama çalışıyordur o makine ama bayaa sogutuyor... Zannedersem iyi bir tercih yaptım gibi gibi .... 38 m2 salonda Ugur 24 lük bayaa fazlasıyla yetecek bence... Yinede o 250 yokmu o 250 .. Canımı sıktı .. :)

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

KarabeY' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
kardeşim listeniz deki baba klima missiondur.sonrası blanc modelidir.diğerlerini düşünerek kafanızı karıştırmayın.gree üretimleri zaten sorunlu diğerleride alt gurup 

uğur klimayada bakabilirsiniz fiyatları uygun ve güzel klimadır.9 luk klima yeterli size fazlasıyla

warrior33' Alıntı:
@KaraBey arkadaşım listeden Sigma ve greeleri  çıkarıp Panasonic Kit Ue9 RKE veya QKE modellerini ve Uğur U SMART modellerini de incelemenizi tavsiye ederim.

ghostkiller arkadaşım, midea da ağırlı üzerinde duruyordum, sende iyi deyince artık bunda karar verdim. Teşekkür ederim.
warrior33 arkadaşım, midea ve sigma plus ikisi arasında gidip geliyordum. Fiyatları da birbirlerine çok yakın. Hani biri dese ki şunu al direk onu alıp geçicem. O yüzden zaten sizin tavsiyenizi almak istedim. Ayrıca belirttiğin panasonic bütçemi biraz geçiyor. Ben en fazla 2000TL gibi bir bütçe ayırmıştım o bile zorlıcak da beni. Yapcak bişi yok malesef. Haliyle midea yı alıp kullancaz bakalım. Teşekkür ederim.
Bugün yada yarın gidip bayi ile görüşüp inşallah en kısa sürede taktırırım. Yoksa ANTALYA da yatılcak gibi değil geceleri.
Sigma almayın imkânınız dahilinde Midea veya Uğur alın.

T Çevrimdışı

tatlici

Yeni Üye
4 Tem 2017
9

Merhaba arkadaşlar, mobilden bu siteyi incelerken PC'den gidip mbirol adlı şahsın forumuna kaydolmuşum. Ben de diyorum bunlar bu adamı yere vuruyor nasıl tüm konuyu yönetmesine izin veriyorlar. Neyse, o foruma yazdığımı direkt yazıyorum, daha aklı başında insanlardan yorum bekliyorum.
"Adanada oturuyorum
15m^2 odam var, tek başımayım, yani sadece odama klima alacam.
Odanın yalıtımı iyi sayılmaz (iki adet pencere ve tek kapı eski ahşap), odam çok güneş almıyor. Evlerin tıkış tıkış olduğu bir yerde oturuyorum.
Birkaç klima yazmak istiyorum. Hangisi alınmalı, alınmaması gerekenler neden alınmamalı? Ya da alternatif arıyorum. Garanti ve teknik servis hizmeti klimayı nispeten öne çıkarabilir. Ayrıca 12'lik yerine 9'luk idare ederse onu da düşünebilirim.
Gelelim klimalara.

MIDEA BLANC 12000 (12.000 BTU) ~2150 TL
MIDEA MISSION MSMBBU-09 (9500 BTU) ~2500 TL
LG ES-W126J3A0 (12000 BTU) ~2150 TL
LG Sirius Deluxe AS-W126J1R0 (12000 BTU) ~2650TL
LG Sirius Deluxe AS-W096J1R0 (9000 BTU) ~2450TL

Koyu olarak işaretlediğim bana mantıklı geliyor. Önerisi olan var mı bu fiyat çerçevelerinde?"
Arkadaşlar listedeki 9.000lik klimalar neredeyse yarı yarıya yakıyor görünüyor, şimdi 12.000lik klima alsam ve fazla gelse kendini bu kadar kısabilir mi?

G Çevrimdışı

gurur

Yeni Üye
21 Mar 2017
52
Arkadaşlar midea mission 12000 btü gerçekten çok güzel iş yapıyor. Pdada 26 derecede üşüyorum.Ben İzmir egeışıldan 2500tlye 6 taksite aldım. Gidip pazarlık yapın . Düşmeleri lazım.

G Çevrimdışı

gurur

Yeni Üye
21 Mar 2017
52
1 kere klimanın kumandasını kurcalarken p7 hatası verdi midea mission 1 dakika olmadan on yazdı. Açtım cayır cayır çalışıyor. Acaba sıkıntı mı p7 hatası?

T Çevrimdışı

tatlici

Yeni Üye
4 Tem 2017
9
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

gurur' Alıntı:
Arkadaşlar midea mission 12000 btü gerçekten çok güzel iş yapıyor. Pdada 26 derecede üşüyorum.Ben İzmir egeışıldan 2500tlye 6 taksite aldım. Gidip pazarlık yapın . Düşmeleri lazım.

Merhaba hangi zaman aralığında aldınız? Ben 3000 TL aşağısına göremiyorum 12.000liği. Görsem hiç sormadan alacam.

M Çevrimdışı

matematikci

Yeni Üye
4 Tem 2017
1

arkadaşlar sadece soğutma amaçlı kullanmak için 18000 btu bir klima almak istiyorum. midea markasının gayet iyi bir ürünlerinin olduğu söyleniyor internetten araştırdığım kadarı ile bu modelin bir çok serisi var. blanc, midea modernstar, mission gibi bu modellerden hangisi performans ve tasarruf olarak tavsiye edersiniz. bu arada midea motoru kullanan diğer markaarda olabilir.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

matematikci' Alıntı:
arkadaşlar sadece soğutma amaçlı kullanmak için 18000 btu bir klima almak istiyorum. midea markasının gayet iyi bir ürünlerinin olduğu söyleniyor internetten araştırdığım kadarı ile bu modelin bir çok serisi var. blanc, midea modernstar, mission gibi bu modellerden hangisi performans ve tasarruf olarak tavsiye edersiniz. bu arada midea motoru kullanan diğer markaarda olabilir.
Forumumuza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Listenizde ki en uygun olanı Midea Mission modelidir. Gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
9köy' Alıntı:
arkadaşlar üveyte bağlı sağ gözümde glakom sorunu yaşadığım için sol gözümdede gerilmelerden dolayı çift görüyorum. normal zamanlardada zaten fazla yazmıyorum imzamdada mevcut. ama bu sıkışık dönem için (herkesin acil klima ihtiyacı olan dönm) herkesten özür dilerim biraz gözlerim rhataladığında sorna arkadaşlara yazmaya çalışacağım diğer arkadaşalrda belliki çok yoğunlar ortada yoklar..

Çok Geçmiş olsun hocam, burada bu kadar insana yardım ediyorsunuz Allah şifa versin.

Allah razı olsun sn arkadaşım cümlesiyle.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ht6ht6' Alıntı:
9köy' Alıntı:
arkadaşlar üveyte bağlı sağ gözümde glakom sorunu yaşadığım için sol gözümdede gerilmelerden dolayı çift görüyorum. normal zamanlardada zaten fazla yazmıyorum imzamdada mevcut. ama bu sıkışık dönem için (herkesin acil klima ihtiyacı olan dönm) herkesten özür dilerim biraz gözlerim rhataladığında sorna arkadaşlara yazmaya çalışacağım diğer arkadaşalrda belliki çok yoğunlar ortada yoklar..

Üstat geçmiş olsun, acil şifalar.

Allah razı olsun sn arkadaşım cümlesiyle acil şifalar olsun .

G Çevrimdışı

genuegem

Yeni Üye
4 Tem 2017
1
Tavsiye

Merhaba arkadaşlar,

İzmir’de sadece soğutma amaçlı kullanacağım klima almayı düşünüyorum. Aklıma takılan birkaç durum var fikir verirseniz çok sevinirim.

Evin planını paylaşıyorum. En üst kat ve teras çatı. Herhangi bir izolasyon yok ancak pencerelerde panjur mevcut. Panjurlar genel olarak kapalı. Ancak teras çatıdan dolayı ev içi sıcaklık yüksek derecelerde oluyor.

1) Salona 24000 btu bir klima alsam salon ve holü soğutup diğer odaları da makul miktarda serinletebillir miyim ? Yoksa planda olduğu gibi arka taraftaki odaya da 2. Olarak 9000 btu klima almam gerekir mi? Ayrıca enerji tasarrufu/aylık fatura maliyeti anlamında durum ne olur? Arka tarafa da almam durumunda bunu sadece gece çalıştıracağım. Salon kısmını da yine 7/24 çalıştıracağım. Fakat genel olarak arka odaların çok soğuk olmasına ihtiyacım yok, hafif serin olması yeterli gelecek.

Yeterli gelir derseniz hangi marka/model yeterli gelir?

2) 2 adet gerekecek derseniz salona Midea Blanc 24000 btu düşünüyorum. Arka taraf için satın alma maliyetimi düşürmek adına (Örneğin midea motoru kulanan vs. gibi) hangi marka ve model klima yeterli gelir?

Çünkü bütçem toplamda 6000 TL civarı. Şimdiden çok teşekkür ederim.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Purgative' Alıntı:
Herkese merhabalar,
Öncelikle forumu sanırım yaklaşık 1aydır okuyorum ve öğrendiğim bilgilerin haddi hesabı yok. İzmirde yaşıyorum ara kat ev eski fakat izolasyonu iki tarafı da bina olduğu için kışın ısıtmada bir sorun yaşamadık. Son bir kaç gündür malumunuz sıcak havaların gelmesi ile beraber evin içi dün gece 12de ölçtüğümde 33 dereceydi. Geçen sene aldığımız portatif bekonun 12lik kliması var ama tabi benim 9m2 lik odamı 3saatte dün 28derece yapabildi. (çokta fazla bir şey beklemiyorum,bütçe doğrultusunda evdeki havayı biraz kırsın diye almıştık). Evin krokisini çizdim aşağıda siz değerli arkadaşlarla da paylaşacağım. Aklımdan geçen yine bütçe kısıtlı olduğu için 24lük media blanc'i salona koymak 12lik portatif ilede arka odalara destek olmak. Sizlerinde değerli fikrini öğrenmek istiyorum,24lük fazla mı olur veya nasıl bir şey yapalım her türlü görüşe açığım. Klima sadece soğutma için kullanılacak salonda güney cepheye bakan kısım sol taraf normal çift cam komple ve sağ taraf boydan çift cam ve açık mutfak var.
Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.
Bu arada 9koy geçmiş olsun, Allah acil şifa versin.

eee.jpg

Allah razı olsun arkadaşım hoş geldiniz.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Turbo k.arza78' Alıntı:
9köy' Alıntı:

geçmişler olsun hocam allah acil şifalar versin

Alalh razı olsun Turbo kardeşim.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp:

warrior33' Alıntı:
9köy' Alıntı:
Çok geçmiş olsun üstadım

Allah razı olsun Warrior33  hocam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt