Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

ht6ht6

Yeni Üye
23 Haz 2017
9

9köy' Alıntı:
arkadaşlar üveyte bağlı sağ gözümde glakom sorunu yaşadığım için sol gözümdede gerilmelerden dolayı çift görüyorum. normal zamanlardada zaten fazla yazmıyorum imzamdada mevcut. ama bu sıkışık dönem için (herkesin acil klima ihtiyacı olan dönm) herkesten özür dilerim biraz gözlerim rhataladığında sorna arkadaşlara yazmaya çalışacağım diğer arkadaşalrda belliki çok yoğunlar ortada yoklar..

Üstat geçmiş olsun, acil şifalar.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

diemcizone' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
konuya balıklama daldım demiştim o yüzden sadece soğutma işini görmemişim.sadece soğutma için blanc hayli hayli yeterde artar.fazladan vermeye gerek yok o zaman.ha uygun fiyatlı bulunur mission aradaki fark çok az olur ozaman alın derim ama 1000 tl fark cciddi bir fark değmez.soğutmada o farkı kaç yılda çıkaracak.performans olarak tabiki mission önde ama gerek yok ısıtma işi olmadığı için.soğutmada aman aman bir farklılık yaratmaz.

Tamamdır hocam, Blanc alıyorum sabah.
Benim bilgisayarlar 1.2KW elektrik çekiyor, akım korumalı ucuz bi prize bağlılar voltmetre falan da var ucunda prize takılı.
Klimayı yine prize taksam sorun olur mu? hem kablonun çirkin durmaması için hem de prizden aylık elektrik tüketimimi hesapladığım için iyi oluyor.
normal şartlarda prizden almak çok sağlıklı değil.ama 12 lik klima sorun çıkarmaz.şahsen ben kullanıyorum birsıkıntıyok.sigorta da takılı tabiki.

pc haricinde çok elektirk çeken başka birşey bağlamayın sorun olmaz .tabi şunuda gözardı etmeyin Allah göstermesin yarın elektirikle ilgili bir arıza oluşursa klimada suçlusu sizi tutarlar.gerçi hiçbir firma elektirk arızalarını yüklenmiyor üzerine.güzelim yurdum insanlarını sömürmekten başka birşey değil.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

fireman' Alıntı:
saygıdeğer arkadaşlar. maksimum 2700 tl civarında klima almak istiyorum. evim çatı katı olduğu için tüm odalar çok sıcak oluyor. klimayı salona koyup diğer iki odayıda bir nebze olsun serinletmek istiyorum. bu gün itibari ile Viessmann Vitoclima 200-S/HE WS2053MST1 High Efficient İnverter Duvar tipi Split Klima 18.000 Btu/h klimanın fiyatı 2600 tl ye düşmüş. aklımdaki diğer bir klima ise [size=large]Mitsubishi SRK 35 ZMP-S 12.000 BTU İnverter Klima fiyatı ise 2750 tl civarı. sizden görüş ve önerilerinizi bekliyorum. teşekkür eder saygılarımı sunarım

değerli kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin.viesman için çok bilgim olmamakla birlikte kendi halinde bir klima diyelim.çok verimli değil lakin fiyat 18 lik için iyi durumda.bayi fiyatıysa değwrlendirilir.netde satılıyorsa değmez.vıesman kombi servisleri o kadar pahallı iş yapıyırlarki sanırım o katagorideki en yüksek fiyatlı iş yapan firma viesmandır.ilerisinide düşünün derim.gerçi klima hizmetleri nasıldır bilemiyorum ama şirket aynı şirket.ayrıca kendi leri klima üretmiyor. fason yaptırıyor

Zmp ye gelirsek o 12 lik ama.18 likle aynı verimlilikte olamaz.kötü klima olmamakla beraber kart yakma sorunlarıve plastik çatırtısı şikayetleri var.illa sizde kart yakardemiyorum ama mutlaka ve mutlaka çatırtı yapar.çok fena genleşme sesi çıkarıyor.

Listenize aynı fiyatlarda olan uğur klimayı ve midea blanc serisini ekleyebilirsiniz.siz btu konusunda karar verin ona göre fiyat değerlendirmesi yaparsak iyi olur.bir tarafta12 lik ki soğutmada değil bir tarafta 18 lik var.mhı zmp tabiki iyidir vıesmandan hertürlü oda ayrıkonu

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

fireman' Alıntı:
birde Midea ModernStar Elegance MSEW-18 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima var. fiyatı 2750 tl. üstte yazdığım iki klima ve bu klima arasında hangisi daha mantıklı olur.
Modern star vıesmana göre doğru tercih olur.ama uğur klima aynı fiyatlara olması lağzım.uğur alın derim.iç ünitesi çok tipsiz modernstarın.ayrıca uğurda midea üretimi.

P Çevrimdışı

Purgative

Aktif Üye
3 Tem 2017
56

Herkese merhabalar,
Öncelikle forumu sanırım yaklaşık 1aydır okuyorum ve öğrendiğim bilgilerin haddi hesabı yok. İzmirde yaşıyorum ara kat ev eski fakat izolasyonu iki tarafı da bina olduğu için kışın ısıtmada bir sorun yaşamadık. Son bir kaç gündür malumunuz sıcak havaların gelmesi ile beraber evin içi dün gece 12de ölçtüğümde 33 dereceydi. Geçen sene aldığımız portatif bekonun 12lik kliması var ama tabi benim 9m2 lik odamı 3saatte dün 28derece yapabildi. (çokta fazla bir şey beklemiyorum,bütçe doğrultusunda evdeki havayı biraz kırsın diye almıştık). Evin krokisini çizdim aşağıda siz değerli arkadaşlarla da paylaşacağım. Aklımdan geçen yine bütçe kısıtlı olduğu için 24lük media blanc'i salona koymak 12lik portatif ilede arka odalara destek olmak. Sizlerinde değerli fikrini öğrenmek istiyorum,24lük fazla mı olur veya nasıl bir şey yapalım her türlü görüşe açığım. Klima sadece soğutma için kullanılacak salonda güney cepheye bakan kısım sol taraf normal çift cam komple ve sağ taraf boydan çift cam ve açık mutfak var.
Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.
Bu arada 9koy geçmiş olsun, Allah acil şifa versin.

eee.jpg

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

9köy' Alıntı:
arkadaşlar üveyte bağlı sağ gözümde glakom sorunu yaşadığım için sol gözümdede gerilmelerden dolayı çift görüyorum. normal zamanlardada zaten fazla yazmıyorum imzamdada mevcut. ama bu sıkışık dönem için (herkesin acil klima ihtiyacı olan dönm) herkesten özür dilerim biraz gözlerim rhataladığında sorna arkadaşlara yazmaya çalışacağım diğer arkadaşalrda belliki çok yoğunlar ortada yoklar..

geçmişler olsun hocam allah acil şifalar versin

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Purgative' Alıntı:
Herkese merhabalar,
Öncelikle forumu sanırım yaklaşık 1aydır okuyorum ve öğrendiğim bilgilerin haddi hesabı yok. İzmirde yaşıyorum ara kat ev eski fakat izolasyonu iki tarafı da bina olduğu için kışın ısıtmada bir sorun yaşamadık. Son bir kaç gündür malumunuz sıcak havaların gelmesi ile beraber evin içi dün gece 12de ölçtüğümde 33 dereceydi. Geçen sene aldığımız portatif bekonun 12lik kliması var ama tabi benim 9m2 lik odamı 3saatte dün 28derece yapabildi. (çokta fazla bir şey beklemiyorum,bütçe doğrultusunda evdeki havayı biraz kırsın diye almıştık). Evin krokisini çizdim aşağıda siz değerli arkadaşlarla da paylaşacağım. Aklımdan geçen yine bütçe kısıtlı olduğu için 24lük media blanc'i salona koymak 12lik portatif ilede arka odalara destek olmak. Sizlerinde değerli fikrini öğrenmek istiyorum,24lük fazla mı olur veya nasıl bir şey yapalım her türlü görüşe açığım. Klima sadece soğutma için kullanılacak salonda güney cepheye bakan kısım sol taraf normal çift cam komple ve sağ taraf boydan çift cam ve açık mutfak var.
Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.
Bu arada 9koy geçmiş olsun, Allah acil şifa versin.

eee.jpg

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz değerli kardeşim forumumuza.krokiye göre tek klimayla bu iş çok zor.salona klimayı koysanız bile dar koridordan arka odaya hava akımı çok zor olur.holünda uzunluğu 5 mt nin üzerinde yanlış görmediysem.kısacası koyacağınız klima salon ve holu ancak halleder.arka odalarda çok birşey beklemeyin.ayrıca tam hole bakan kapıya bakacak şekilde montaj yapılmalı.

bu durumda 24 almanızın size faydası olmaz.neden olmaz çünki salonda oturamazsınız.hiç gerek yok .oraya 18 lik alın aç kapa yapmadan deneyin.aç kapa yapma ihtimaliniz zaten nerdeyse sıfır.hem 24 lük elektirik tüketimindede çok üzer sizi.gerçi bu şekil kullanımınızda faturanız düşük asla beklemeyin.

eski tip inverter olmayan klima olsa korkmayın okadar diyebilirdim ama satışları durdu malesef.bu tip durumlarda iyi oluyordu o klimalar.inverter sürekli yüksek kapasite çalışacaktır orda.birde alt katagori klima olunca fatura yukarlara doğru çıkacaktır.küçük klima olsa örneğin 9 luk gene korkmayın derim çünki ne yakacağı azçok belli.ama 18 lik 24 lük dedinizmi sizin konumunuzda cüzdanın ağzını şimdiden açın derim.

söyle birşeyde deneyebilirsiniz yada bir düşünün salona 12 lik ve arka birbirine bakan odalrın birine 12 lik sürekli çalışırsa daha verimli olur.bu şekilde faydası olmazmı olur ama ne kadar olur tahmin etmek zor.klima çalışma prensibine ters durumlar bunlar.yazdığınıza görede gece evin iç ısısı 33 çok fazla gerçekten.demekki çok sıcak oluyor sizin ev şaka maka değil.o yüzden iyi düşünün derim.sonradan demeyin bana 450 -500 fatura geldi bu klima çok yakıyor yada soğutmuyor vs.çünki riskli bir konuma riskli iş yapıyorsunuz.o yüzdendirki bu şekilde kullanmayı düşünüyorsanız birçok eksi durumları göze almanız gerekiyor.blanc klima olarak ok sıkıntı yok .isterseniz bayiden keşifte istayabilirsiniz birde onlar değerlendirsin çıplak gözle birebir görmek çok şey değiştirebbilir.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

fenerlee89' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Eviniz catikati mi arakat mi

5 katlı apartmanda 3.katta bulunmaktayım.klimayı sadece soğutma amaçlı kullanıcak
hoşgeldiniz sefalar getirdiniz değerli kardeşim forumumuza.sizin oraya 12 lik klima yeterli gelir.midea blanc 12 lik veya uğur klima 12 lik işinizi görecektir.uğur biraz daha uygun fiyata satılıyor.

P Çevrimdışı

Purgative

Aktif Üye
3 Tem 2017
56

Hoşbulduk çok sağolun, ilginiz için çok teşekkürler. 
Evet son iki gündür izmir gerçekten çok sıcak geçmiş senelerde bu kadar sıcak olmamıştı. Açıkcası 24lük fikrini arkadaşım aklıma soktu kendisinin evide bizim projeye çok benziyor arkalarıda kırıyor yaklaşık 1saat sonra dedi o da York marka eski seri almış. Bende düşündüm fakat çok mantıklı gelmedi açıkcası. Benim kafamda olanda salona 18+arka odalardan birine 12 idi. Mobil olanı ufak odada kullanmayı planlıyorum çünkü aydınlığa bakıyor oda ve bilgisayar vs olduğu için ısı yazın çok yükseliyor, en büyük oda çocuk odası en çok onun rahat etmesi düşünülüyor.(akşamları yatarken odasının kapısı kapalı oluyor)En düşük bütçe ile verimli bir şekilde nasıl olur diye kaç gündür düşünüyorum fakat araştırdıkca işin içinden çıkamıyorsunuz, herhalde birazda yaştan dolayı artık kararsız kalıyoruz.
Bu arada hole doğru malesef montaj yapılamıyor çünkü o cepheye bakan duvar yok arada sadece bir kolon var. Eski sahipleri 370 ölçüsündeki camın duvarına monte etmişler. Koridorda evet 5,5m gibi bir ölçüm yaptım. Açık mutfak olduğu için 12lik yeterli gelir mi sizce?
Teşekkürler,görüşmek üzere.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

9köy' Alıntı:
Çok geçmiş olsun üstadım

D Çevrimdışı

diemcizone

Yeni Üye
23 Haz 2017
21

ghostkiller1' Alıntı:
diemcizone' Alıntı:
Tamamdır hocam, Blanc alıyorum sabah.
Benim bilgisayarlar 1.2KW elektrik çekiyor, akım korumalı ucuz bi prize bağlılar voltmetre falan da var ucunda prize takılı.
Klimayı yine prize taksam sorun olur mu? hem kablonun çirkin durmaması için hem de prizden aylık elektrik tüketimimi hesapladığım için iyi oluyor.
normal şartlarda prizden almak çok sağlıklı değil.ama 12 lik klima sorun çıkarmaz.şahsen ben kullanıyorum birsıkıntıyok.sigorta da takılı tabiki.

pc haricinde çok elektirk çeken başka birşey bağlamayın sorun olmaz .tabi şunuda gözardı etmeyin Allah göstermesin yarın elektirikle ilgili bir arıza oluşursa klimada suçlusu sizi tutarlar.gerçi hiçbir firma elektirk arızalarını yüklenmiyor üzerine.güzelim yurdum insanlarını sömürmekten başka birşey değil.

Ben de onu merak ediyordum aslında, dedim kesin prizli yaparsam yok garanti dışı falan diyecekler diye.
Yada farklı birşey olur görür kabloyu falan ileride sonra der ki yok bununla alakalıdır falan.
Aslında aynı şey olacak, ha fişe gelen kablodan çekmişim, ha fişe takılı prize takmışım.
6KW evin anlaşması, ortalama odalar kaç kw elektrik kaldırıyor hocam bilginiz var mı?
Ben saatlik ortalama 1.25KW elektrik tüketiyorum, diğer odalar taş çatlasın saatte 0,5KW elektrik tüketiyordur.
Bu arada Blanc'ı sipariş verdim hocam, yola çıktı bugün çok teşekkür ederim  :kafadar:

K Çevrimdışı

KarabeY

Yeni Üye
30 Haz 2017
26

Bugun birkac marka ve bayiyi inceledim. Şu şekilde:

MIDEA MODERN STAR 9000 1680TL
MIDEA BLANC 9000 1945TL
MIDEA BLANC 12000 2350TL
MIDEA MISSION 9000 2500TL

GREE VIOLA 9000 2080TL

FJ THERMA FTWX-BXHS 9000 1950TL
FJ THERMA FTWX-BXHS 12000 2200TL

SIGMA COMFORT 9000 1700TL
SIGMA COMFORT 12000 1980TL
SIGMA PLUS 9000 2050TL
SIGMA PLUS 12000 2350TL

FJ PLUS 9000 1850TL

Seklindedir.
Benim antre olayi oldu simdi yatak odasi.
9.5mt yatak oda
4mt balkon. Pimapen kapli
Sanirim bana 9000 btu yeter de artar dimi.

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75
Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Bu ay faturayı bekliyoruz bakalım ne kadar fark olacak İstanbul'da sıcaklıklar 45 derece 26 -27 dereceye setleyip starta basiyoruz klima çalışıyor devamlı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt