Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

hakan1965

Yeni Üye
2 Tem 2017
17

Dostlar merhabalar...Yeni üye oldum aranıza katıldım.. 
yeni klima alma arifesindeyim.. Salon 38 m2 güney cephe sabahtan akşama kadar güneş, en üst kat ama çatı yalıtımı var, ve camlar geniş.. Fiyat odaklı olmak zorunda kaldıgımdan araştırmalarımda mecburen mitsubishi gibi kalitelileri elemek zorunda kaldım..
Ugur klimanın 24 .000 BTU luk modeline takıldım kaldım.. İki farklı yerde gördüğüm kadarıyla sogutması çok çok iyiydi ..2 Temmuz 2017 tarih itibariyle consept mağaza fiyatı 4300 / 12 taksit ayda 358 TL gibi bişey bana çok uygun geldi.. Diğer 24 lüklerinde fiyatları bayaa yusek kalıyor (panasonic midea gibi )...
Ne dersiniz az para değil ödeyeceğim.. Memnun kalırmıyım sizce .. Koskoca 100 m2 mağazayı tek klima bayaa sogutmustu.. Guneş görmeyen bir magaza idi gerçi.. Salonum o magazanın üçte biri zaten.. Olay bayaa karısık aslında..
Ugurun 24 lük klima için kagıt ustundeki değerleri çok iyi .. Birde sadece sogutma işi yapan firma olunca ister istemez arçelik vestel gibi markaları eledim hemen...İki farklı yerdede performansını görünce aklımı çeldi resmen .. . Görüşlerinizi bekliyorum.. Şimdiden sağolun...

H Çevrimdışı

hakan1965

Yeni Üye
2 Tem 2017
17

İki kez göndermiş oldum... Fiyat 4300 / 12 taksit ayda 358 TL...  Yorumlarınızı bekliyorum .....

D Çevrimdışı

diemcizone

Yeni Üye
23 Haz 2017
21

@diemcizone kardeşim merhaba.arkadaşlar gerekli bilgileri yazmış birkaç kelamda ben etmek isterim müsadenizle.evt kolay iş değil klima seçimi gerçekten.birde bu konuya uzaksanız olur kafanız tarhana çorbasıki çok normaldir.birde buna karşıt görüşlü çıkarları doğrultusunda yönlendirme yapan kişiler forumlar eklenincek çık işin içinden

mhı klima sessizlik performans bakımından güzel klimalar.bu markayı kötü yapan çarçur eden iklimsadır.bir ara sanko holding sattı o zamanlar çok güzel parladı marka iklimsa geri alınca gene açgözlülüğünü bırakamayarak yola devam etti ve ediyor.mhı nin zpm serileri nin en kötü yanı plastik kalitesi.şuna adınız gibi emin olunuzki çatırtıdan gece uyku uyuyamazsınız.yok böyle bir çatırtı deli olursunuz.yatak odaları için kesinlikle ve kesinlikle alınmaz yoksa hanım sizi klimayla birlikte odadan atar o derece :yerlerde:

kart yakma sorunları oluyordu bir ara yok olmuş gibi izlenim verdi ama nedense bu sene sıkıntılar biraz daha fazla baş gösterdi gibi geliyor bana.ama illa oluyor diyemeyiz.belkide bu kart yanma arızaları kullanıcıların elektrik tesisatına yada şebekeye bağlı olabilir.şahsen tanıdığım uzun zamandır kullanıyor bu konuda bir sıkıntı yaşamadı ve çatırtı hariç memnun

birçok sorunu beraberinde getirdiği için mhı alt modelleri kolay kolay öneremiyoruz.ama sıkıntılarını yazıyoruz geriside tüketicinin takdirine kalıyor.şahsen güzel klimalar ama şu zmp leri biraz daha iyileştirseler fiyat politikasınıda adam gibi uygulasalar tadındanda yenmez.

midea missionla zmp yi bir tudmayın zira mission ikiye katlar zmp serisini.bırakın zmp yi şuan piyasadaki birçok marka ve modele kafa tutar.mission varken zmp alırsanız şahsen derimki hata yaparsınız.blanc modelini derseniz ok diyebilme imkanı var durumlara göre ama mission kesinlikle.

tam olarak okumadım geçi yazdıklarınızı balıklama daldım okumadan.

bakınız sağda solda yazan çıkarcı klimacılar varya para hırsı yüzünden herşeyi yazar çizer.merdivenaltı klimalarla en tepedeki klimayı bir tutacak kadar şuurları kaymıştır bunların.

size çok ama çok basit bir örnek vereyim.ısıtma modunda alt katagori klimalar normal soğuklarda  6-8 dakika arası defrostan çıkamaz.iyi soğuklarda ise bu zaman abartısız 14-15 dakikayı bulur.bunu zorlu iklim şartlarında yaşayıpta alt katagori klima kullananlar çok iyi bilir.bir klimanın 10 dakika defrosta kalması ne demek yalıtımsız veya az yaıtımlı ve soğuk havalarda en az oda ısınız 2-3 derece kaybolması demek.defrostan çıktıktan sonra tekrar tırmalar o ısıyı yakalamak içinki tam yakalayacakken cosss birdaha defross bu böyle sirekli tekrar eder durur.sizde yorgan battaniye üstünüze biryana pisikoleji yerlerde kafanıza oklavayıda yersiniz tabi bu arada :yerlerde:

ama kaliteli klima defroza girip çıkması zaman yarı yarıya inmesi biryana siz bunu hissetmezsiniz bile.bu yazdıklarımın hepsi kulaktan dolma kitaptan okuma bilgiler değil.bizzat testleri yapılmış yaşanmışlıkların tecrübesidir emin olunuz.biz klima kullanıcısıyız satıcısı değiliz.o yüzdendirki tavsiye verirken kendimizi herzaman sizlerin yerine koyarız ve ona göre hareket ederiz.yoksa şu klimayı alın geçin yada klimaların hepside aynı paranız hangisine yeterse onu alın demek çok zor iş değil.ama bu dünyanın birde diğer tarafı var.işte orda hesap vermektense kul hakkı ödemektense bildiğimiz yoldan gideriz ah almak yerine bir dua yeter bize şükrolsun.

biraz fazla yazdım sanırım kusura kalmayın.sonuç olarak mission kardeşim hiç kafa karıştırma derim.alabiliyorsan ve bulabilirsen al bu klimayı bak rahatına.

D Çevrimdışı

diemcizone

Yeni Üye
23 Haz 2017
21

arkadaşlar gerekli bilgileri yazmış birkaç kelamda ben etmek isterim müsadenizle.evt kolay iş değil klima seçimi gerçekten.birde bu konuya uzaksanız olur kafanız tarhana çorbasıki çok normaldir.birde buna karşıt görüşlü çıkarları doğrultusunda yönlendirme yapan kişiler forumlar eklenincek çık işin içinden[/b]

mhı klima sessizlik performans bakımından güzel klimalar.bu markayı kötü yapan çarçur eden iklimsadır.bir ara sanko holding sattı o zamanlar çok güzel parladı marka iklimsa geri alınca gene açgözlülüğünü bırakamayarak yola devam etti ve ediyor.mhı nin zpm serileri nin en kötü yanı plastik kalitesi.şuna adınız gibi emin olunuzki çatırtıdan gece uyku uyuyamazsınız.yok böyle bir çatırtı deli olursunuz.yatak odaları için kesinlikle ve kesinlikle alınmaz yoksa hanım sizi klimayla birlikte odadan atar o derece

kart yakma sorunları oluyordu bir ara yok olmuş gibi izlenim verdi ama nedense bu sene sıkıntılar biraz daha fazla baş gösterdi gibi geliyor bana.ama illa oluyor diyemeyiz.belkide bu kart yanma arızaları kullanıcıların elektrik tesisatına yada şebekeye bağlı olabilir.şahsen tanıdığım uzun zamandır kullanıyor bu konuda bir sıkıntı yaşamadı ve çatırtı hariç memnun

birçok sorunu beraberinde getirdiği için mhı alt modelleri kolay kolay öneremiyoruz.ama sıkıntılarını yazıyoruz geriside tüketicinin takdirine kalıyor.şahsen güzel klimalar ama şu zmp leri biraz daha iyileştirseler fiyat politikasınıda adam gibi uygulasalar tadındanda yenmez.

midea missionla zmp yi bir tudmayın zira mission ikiye katlar zmp serisini.bırakın zmp yi şuan piyasadaki birçok marka ve modele kafa tutar.mission varken zmp alırsanız şahsen derimki hata yaparsınız.blanc modelini derseniz ok diyebilme imkanı var durumlara göre ama mission kesinlikle.

bakınız sağda solda yazan çıkarcı klimacılar varya para hırsı yüzünden herşeyi yazar çizer.merdivenaltı klimalarla en tepedeki klimayı bir tutacak kadar şuurları kaymıştır bunların.

size çok ama çok basit bir örnek vereyim.ısıtma modunda alt katagori klimalar normal soğuklarda 6-8 dakika arası defrostan çıkamaz.iyi soğuklarda ise bu zaman abartısız 14-15 dakikayı bulur.bunu zorlu iklim şartlarında yaşayıpta alt katagori klima kullananlar çok iyi bilir.bir klimanın 10 dakika defrosta kalması ne demek yalıtımsız veya az yaıtımlı ve soğuk havalarda en az oda ısınız 2-3 derece kaybolması demek.defrostan çıktıktan sonra tekrar tırmalar o ısıyı yakalamak içinki tam yakalayacakken cosss birdaha defross bu böyle sirekli tekrar eder durur.sizde yorgan battaniye üstünüze biryana pisikoleji yerlerde kafanıza oklavayıda yersiniz tabi bu arada

ama kaliteli klima defroza girip çıkması zaman yarı yarıya inmesi biryana siz bunu hissetmezsiniz bile.bu yazdıklarımın hepsi kulaktan dolma kitaptan okuma bilgiler değil.bizzat testleri yapılmış yaşanmışlıkların tecrübesidir emin olunuz.biz klima kullanıcısıyız satıcısı değiliz.o yüzdendirki tavsiye verirken kendimizi herzaman sizlerin yerine koyarız ve ona göre hareket ederiz.yoksa şu klimayı alın geçin yada klimaların hepside aynı paranız hangisine yeterse onu alın demek çok zor iş değil.ama bu dünyanın birde diğer tarafı var.işte orda hesap vermektense kul hakkı ödemektense bildiğimiz yoldan gideriz ah almak yerine bir dua yeter bize şükrolsun.

biraz fazla yazdım sanırım kusura kalmayın.sonuç olarak mission kardeşim hiç kafa karıştırma derim.alabiliyorsan ve bulabilirsen al bu klimayı bak rahatın

Hocam şimdi tekrar baktım, Mission 12'lik olanlar 3000TL+ fiyat ile satılıyor o da bulabilirsen.
Blanc alsam çok fark olur mu? Dış ısıyı ölçer, Anlık tüketim ve Wifi ile kontrol dışında?
+1000TL veremem hocam, 2000 yerine 2499 olsa alırdım çok fark olacaksa ama performansı aynı ise hiç gerek yok.
Ben zaten 3 ay kullanacağım sadece soğutma amaçlı.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

diemcizone' Alıntı:
arkadaşlar gerekli bilgileri yazmış birkaç kelamda ben etmek isterim müsadenizle.evt kolay iş değil klima seçimi gerçekten.birde bu konuya uzaksanız olur kafanız tarhana çorbasıki çok normaldir.birde buna karşıt görüşlü çıkarları doğrultusunda yönlendirme yapan kişiler forumlar eklenincek çık işin içinden[/b]

mhı klima sessizlik performans bakımından güzel klimalar.bu markayı kötü yapan çarçur eden iklimsadır.bir ara sanko holding sattı o zamanlar çok güzel parladı marka iklimsa geri alınca gene açgözlülüğünü bırakamayarak yola devam etti ve ediyor.mhı nin zpm serileri nin en kötü yanı plastik kalitesi.şuna adınız gibi emin olunuzki çatırtıdan gece uyku uyuyamazsınız.yok böyle bir çatırtı deli olursunuz.yatak odaları için kesinlikle ve kesinlikle alınmaz yoksa hanım sizi klimayla birlikte odadan atar o derece

size çok ama çok basit bir örnek vereyim.ısıtma modunda alt katagori klimalar normal soğuklarda 6-8 dakika arası defrostan çıkamaz.iyi soğuklarda ise bu zaman abartısız 14-15 dakikayı bulur.bunu zorlu iklim şartlarında yaşayıpta alt katagori klima kullananlar çok iyi bilir.bir klimanın 10 dakika defrosta kalması ne demek yalıtımsız veya az yaıtımlı ve soğuk havalarda en az oda ısınız 2-3 derece kaybolması demek.defrostan çıktıktan sonra tekrar tırmalar o ısıyı yakalamak içinki tam yakalayacakken cosss birdaha defross bu böyle sirekli tekrar eder durur.sizde yorgan battaniye üstünüze biryana pisikoleji yerlerde kafanıza oklavayıda yersiniz tabi bu arada

biraz fazla yazdım sanırım kusura kalmayın.sonuç olarak mission kardeşim hiç kafa karıştırma derim.alabiliyorsan ve bulabilirsen al bu klimayı bak rahatın

Hocam şimdi tekrar baktım, Mission 12'lik olanlar 3000TL+ fiyat ile satılıyor o da bulabilirsen.
Blanc alsam çok fark olur mu? Dış ısıyı ölçer, Anlık tüketim ve Wifi ile kontrol dışında?
+1000TL veremem hocam, 2000 yerine 2499 olsa alırdım çok fark olacaksa ama performansı aynı ise hiç gerek yok.
Ben zaten 3 ay kullanacağım sadece soğutma amaçlı.

konuya balıklama daldım demiştim o yüzden sadece soğutma işini görmemişim.sadece soğutma için blanc hayli hayli yeterde artar.fazladan vermeye gerek yok o zaman.ha uygun fiyatlı bulunur mission aradaki fark çok az olur ozaman alın derim ama 1000 tl fark cciddi bir fark değmez.soğutmada o farkı kaç yılda çıkaracak.performans olarak tabiki mission önde ama gerek yok ısıtma işi olmadığı için.soğutmada aman aman bir farklılık yaratmaz.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

hakan1965' Alıntı:
yeni klima alma arifesindeyim.. Salon 38 m2 güney cephe sabahtan akşama kadar güneş, en üst kat ama çatı yalıtımı var, ve camlar geniş.. Fiyat odaklı olmak zorunda kaldıgımdan araştırmalarımda mecburen mitsubishi gibi kalitelileri elemek zorunda kaldım..
Ugur klimanın 24 .000 BTU luk modeline takıldım kaldım.. İki farklı yerde gördüğüm kadarıyla sogutması çok çok iyiydi ..2 Temmuz 2017 tarih itibariyle consept mağaza fiyatı 4300 / 12 taksit ayda 358 TL gibi bişey bana çok uygun geldi.. Diğer 24 lüklerinde fiyatları bayaa yusek kalıyor (panasonic midea gibi )...
Ne dersiniz az para değil ödeyeceğim.. Memnun kalırmıyım sizce .. Koskoca 100 m2 mağazayı tek klima bayaa sogutmustu.. Guneş görmeyen bir magaza idi gerçi.. Salonum o magazanın üçte biri zaten.. Olay bayaa karısık aslında..
Ugurun 24 lük klima için kagıt ustundeki değerleri çok iyi .. Birde sadece sogutma işi yapan firma olunca ister istemez arçelik vestel gibi markaları eledim hemen...İki farklı yerdede performansını görünce aklımı çeldi resmen .. . Görüşlerinizi bekliyorum.. Şimdiden sağolun...

merhaba değerli kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.seçim olarak bütçe nazarında iyi bir seçim fakat uğurun fiyatını size fala vermişler.uğur klimada midea üretimidir.şu ana kadar iddi bir sorun la kaşılaşmadık.ne varki kurulum boruları aliminyumla yapılabiliyor bakır olması için fark ödemek zorunda kalıyorsunuz.oda mt başı 35-45 tl değişir.bazı bayilerinde bakır taktığınıda duyduk.

bayilerde fiyatlar uçuk vaziyette.internetden 3600 gibi rakamlara bulabilirsiniz gibi  örneğin:

http://urun.n11.com/klima/ugur-usmartplus-24inverter-24000-btu-klima-P112006631?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_medium=cpc&utm_campaign=price_comp&utm_term=21

http://www.hepsiburada.com/ugur-usmart-plus-24-a-24000-btu-h-inverter-klima-p-EVUGURUSMARTPLUS24?magaza=Ab%20Store&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=21.c.k.pc

şimdik gelelim ince noktaya.midea blanc modeli :

https://www.ege-ticaret.com/Midea-Blanc-MSMADU-24HRDN1-24000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-203.html

bakınız bu sitede uğurdan ucuz.uğurla aynı klasman klima.ne varki uğur mideanın fason ürettiği klima blanc ise kendi markası.artısı uğurla fiyatı nerdeyse aynıya geliyor.arada 100-150 tl için ben blanc alın derim.ama farklılık 250 tlleri bulursa çokta gerek yok uğur alın geçin.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

klimanın motorunun yeri değişmesi lazım komşuya sıcaklık gidiyor motordan dolayı klima motoru yer değiştirmesi lazım  ne kadar tutar fiyat olarak

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

cgrcgr' Alıntı:
Herkese merhabalar.İşin ustalarının tavsiyesine ihtiyacım var :bilmiyom:
Klima taktırmak istiyorum.Evde aşağıda ekleyeceğim kroki üzerinde göstemeye çalıştığım koridordaki yere.Acaba buraya klima taktırmak mantıklı olur mu?Salon ve mutfak diğer kapılar kapatılınca fayda görür mü?Görürse kaç btü bir klima gerekir?Evde o kiriş kısmına çekilmiş hazır klima borusu var.Ucu da küçük balkona çıkıyor evin diğer ucundaki.Salon ve mutfakta epey büyük camlar var yaklaşık eni 2,5 ve yüksekliği 3 metre civarında olan.Bunun dışında salon ve mutfağın toplam metrekare ölçüsü sanıyorum 50-60 metrekare vardır.Bu arada öğleden sonra ev pek güneş almayan bir konumda.

BA8YJL
BA8YJL.png
merhaba hoşgeldin değerli kardeşim forumumuza.koridorun genişliği ne kadar asıl önemli olan o.çünki koridor dar ise hava orada boğulur haliyle klimada boğulur.faydası hiç olmazmı mutlaka olur ama genede boşa giden enerji ve cebinizden fazladan çıkan para artı istediğiniz gibi iklimlendirme sağlayamayabilirsiniz.klima için çok riskli bir durum.hiçbir aklı selim klimacı dar koridora klima takmaz.

şayet koridor genişse 24 lük almak zorundasınız ama o koridorda ne kadar geniş olabilir.tam salon kapısına bakacak şekilde montaj edilirse en azından salon daha iyi iklimlenir.mutfada faydası olur muhakkak ama ne kadar olur bilemiyorum.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

seortutu' Alıntı:
Merhaba Benimde tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Istanbulda bulunan Evime aslında soğutma amaçlı olmak üzere fakat kışın performansından memnun kalırsak doğalgaz yerinede kullanmak üzere bir klima almak istiyorum fakat kafam oldukça karıştı. Birkaç forum okudum  fakat okudukça kararsizlaştım. Ustatlardan fikir almak istedim.

Aşağıdaki kroki de 1 veya 2 nolu opsiyonlardan birine 18.000 lik bir klima takarak 12m2 lik yatak odası öncelikli olmak üzere evin geri kalanında da istediğimiz odanın kapısını açıp diğerlerini kapatarak bir rahatlatma elde etmek istiyoruz. 

ccdbcaf1-d4e0-413c-a765-43c28f9749b7.png

Bütçem 3000 TL, yani çok önemli bir fark oluşturan ürün olursa max 3500 TL olur. Şuana kadar gözüme çarpan ürünler aşağıdaki gibi bunlar arasından veya önereceğiniz farklı modellere bakabilirim. Sorun çıkarmayacak ve çalışırken ses performans olarak üzmeyecek bir cihaz arayışındayım.

1- LG Standart Smart Inverter (2800 TL)

2- Samsung Ar5600 (Bunu Spot 2400 TL ye 2 yıl firma garantisi ile veren bir yer var. Linkteki fiyat beni aşıyor.)

merhaba değerli kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.krokinize göre 35 m2 ve 10 m2 lik odalarınızın iklimlinmesi çok zor desek yeridir.gerçi çıplak gözle görülse daha iyi olur konumlandırma.

ama baştan bilinki yüksek fatura ve istediğiniz gibi elverişli ortamı sağlayamayabilirsiniz.çünki klimanın çalışma prensibine çok ters durumlar.muhakkak bir rahatlama sağlar ama faturadada sağlar.dersenizki fatura sorun değil  o zman başka.ama bütçeniz nazarında alacağınız klimalar bu evde sizin ocağınıza incir ağacını diker demedi demeyin.hoş alt katagori cihazların hepside üzer sizi faturada.

listenizdeki iki klimada aliminyum bizim tabirle naylon klimadır.heleki samsungun ikinci elimi aman aman kardeşim aklınız vrsa düşünmeyi bırakın kaçın .sonra verdiğiniz para kadarda peşine verir birde üstüne verim alamazsınız.

onları alana kadar içi dışı bakır örnek link:

https://www.ege-ticaret.com/Midea-ModernStar-Elegance-MSEW-18-18000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi,PR-212.html

ayrıca gene midea üretimi olan uğur klimayada bakabilirsiniz.herşeyden önce derimki evinize herhangi bir markadan ücretsiz keşif ekibi çağırın.gözle görsünler bir fikir alın derim.çünki eksi yön durumları çok fazla.sıkıntı çıkma ihtimali kaçınılmaz.

H Çevrimdışı

hakan1965

Yeni Üye
2 Tem 2017
17

ghostkiller1' Alıntı:
hakan1965' Alıntı:

merhaba değerli kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.seçim olarak bütçe nazarında iyi bir seçim fakat uğurun fiyatını size fala vermişler.uğur klimada midea üretimidir.şu ana kadar iddi bir sorun la kaşılaşmadık.ne varki kurulum boruları aliminyumla yapılabiliyor bakır olması için fark ödemek zorunda kalıyorsunuz.oda mt başı 35-45 tl değişir.bazı bayilerinde bakır taktığınıda duyduk.

bayilerde fiyatlar uçuk vaziyette.internetden 3600 gibi rakamlara bulabilirsiniz gibi  örneğin:

http://urun.n11.com/klima/ugur-usmartplus-24inverter-24000-btu-klima-P112006631?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_medium=cpc&utm_campaign=price_comp&utm_term=21

http://www.hepsiburada.com/ugur-usmart-plus-24-a-24000-btu-h-inverter-klima-p-EVUGURUSMARTPLUS24?magaza=Ab%20Store&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=21.c.k.pc

https://www.ege-ticaret.com/Midea-Blanc-MSMADU-24HRDN1-24000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-203.html

bakınız bu sitede uğurdan ucuz.uğurla aynı klasman klima.ne varki uğur mideanın fason ürettiği klima blanc ise kendi markası.artısı uğurla fiyatı nerdeyse aynıya geliyor.arada 100-150 tl için ben blanc alın derim.ama farklılık 250 tlleri bulursa çokta gerek yok uğur alın geçin.

Teşekkürler... Bende biliyorum HB 3600 civarı ama kendi yerinden alayım diyorum.. Bakır boru ve vakumla ilgili  bilgiler için ayrıca sağolun .. Üzerinde dikkatle durucam montaj esnasında.. HB  dan çok urun aldım bazıları yanlış geldi o yuzden uzak duruyorum klima konusunda ... Bilgiler için sağolun Teşekkürler... Umarım memnun kalırım... Ürun bana gördüğüm iki farklı yerde çok iiyi gibi geldi.. Sadece sogutmada kullanacagım için soğutması önemli benim için ... Teşekkürler sağolun .....

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Turbo k.arza78' Alıntı:
klimanın motorunun yeri değişmesi lazım komşuya sıcaklık gidiyor motordan dolayı klima motoru yer değiştirmesi lazım  ne kadar tutar fiyat olarak

ah be turbocuğum daha yeni takılmadımıydı o klima yoksa eski klimanmı.bu  mevsimde ucuz usta çok zor bulursun.bence gene sen servisine müraccat et .ki zaten yeni aldığın klimaysa mecburen servisine yaptırcaksın.eskisi ise ve tanıdık usta yoksa 250-350 çıkar gözden en iyi rakam olarak.tabi birde gazı kaçtı şu oldu bu oldu derlerse iin çok zor.

şayet değişimde tekrardan vakum yapılacak o kısmıda unutma.yapılacak işlemler çok basit ama gel gelelim ustaların gözleri aç ufak tefek paralara iş yapmıyorlar.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

hakan1965' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Teşekkürler... Bende biliyorum HB 3600 civarı ama kendi yerinden alayım diyorum.. Bakır boru ve vakumla ilgili  bilgiler için ayrıca sağolun .. Üzerinde dikkatle durucam montaj esnasında.. HB  dan çok urun aldım bazıları yanlış geldi o yuzden uzak duruyorum klima konusunda ... Bilgiler için sağolun Teşekkürler... Umarım memnun kalırım... Ürun bana gördüğüm iki farklı yerde çok iiyi gibi geldi.. Sadece sogutmada kullanacagım için soğutması önemli benim için ... Teşekkürler sağolun .....

bayiden almak tabiki herzaman avantajdır.en azından karşınızda birebir bir muhattabınız var.bütçe olarak siz memnunsanız gerisi teferruatdır kardeşim.sizi üzmeyecek bir klimadır.bu guruptaki rakiplerine göre eli ayağı düzgün tek klima desek abartmış olmayız herhalde.inşallah hayırlı olan olur sizin için.ilerde deneyimlerinizide paylaşırsanız diğer kardeşlerimiz içinde örnek teşkil etmiş olur.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

ghostkiller1' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:

ah be turbocuğum daha yeni takılmadımıydı o klima yoksa eski klimanmı.bu  mevsimde ucuz usta çok zor bulursun.bence gene sen servisine müraccat et .ki zaten yeni aldığın klimaysa mecburen servisine yaptırcaksın.eskisi ise ve tanıdık usta yoksa 250-350 çıkar gözden en iyi rakam olarak.tabi birde gazı kaçtı şu oldu bu oldu derlerse iin çok zor.

şayet değişimde tekrardan vakum yapılacak o kısmıda unutma.yapılacak işlemler çok basit ama gel gelelim ustaların gözleri aç ufak tefek paralara iş yapmıyorlar.

komşu geldi motorun sıcaklığı bakonun a geliyormuş mecburen servis çağıracam yaptıracağız  sadece motorun yönü değişecek vakum yapılması şart mı peki  tekrardan

sadece dış motoru yönü değişecek 350 tutar mı ya

F Çevrimdışı

fenerlee89

Yeni Üye
1 Tem 2017
2

HERKESE HAYIRLI AKŞAMLAR;

İZMİR GAZİEMİRDE İKAMET ETMEKTEYİM,

ÖĞLEN 1 İLE AKŞAM 7 ARASINDAKİ BÜTÜN GÜNEŞ EVİMDE.DUVARLAR OKADAR ISINIYOKİ SABAHA KADAR SOĞUMUYOR EV.
SALONUM DİKDÖRTGEN ŞEKLİNDE 25MT KAREDİR(KLİMAYI SADECE SALONDA KULLANICAM). 2000-2500 TL ARASINDA KLİMA ARIYORUM.VERCEGİNİZ BÜTÜN FİKİRLERİNİZE AÇIĞIM.TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN.

HAYIRLI AKŞAMLAR.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt