Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Heavy klimalRin kasasida mideadan iyi degildir degerler ve stabillite acisindan mhi guzel klimalar yapiyor ama hem fan hem kart sorunlari cikabiliyor. plastigide oldum olasi sorunludur. genlesme sesi alt serilerde tavan yapmis durumda. En son bir arkadastan kompresor gitmek uzere şikayet i duydum.  yani adamlar markayi güzel kullanarak bir tur peynir gibi eriyen urunler sunuyorlar. Ac kapa kullanimda cok anlasilmaz ama bizler gibi non stop kullanimda sorunu gorursunuz. Zmps serulerinin nemli bolgelerde sistigi sikayetinide bir arkadasim bildirdi. Kendisinde ME hj serisi var sık defrosta girsede isitiyor abi. Ama kayinbiraderde mhi zmps var isinamiyor seklinde sorun iletti bana. Tabi bu durum her sehre gore degisebilir.

Bana kalsa ben mhi alirim ama mideada yaninda ondan asagi kalmaz. O yuzden karar vermek zor. Ben kompresoru giden cok gree duydum alt sinifta ama mideada hemen hemen hic duymadim. Mhide bu klimakarini alt sinifla yatistirmak maksatli uretiyor. Kalite onlardan farksiz ama marka. Bunlar benim gorusum tabiki mhi kullanmadim . Yszilanlari toparlayarak edindigim bilgileri aktardim.

G Çevrimdışı

gurur

Yeni Üye
21 Mar 2017
52
Hocam midea mission 12000 btü kuruldu bugün eve. Odamız 16 metrekare. Soğutmada sıkıntu var gibi ya çok sıcak diye mi soğutmuyor. 17 derecede ama oda iklimlenmiyor kaç dakikada iklimlendirmesi lazım?

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

gurur' Alıntı:
Hocam midea mission 12000 btü kuruldu bugün eve. Odamız 16 metrekare. Soğutmada sıkıntu var gibi ya çok sıcak diye mi soğutmuyor. 17 derecede ama oda iklimlenmiyor kaç dakikada iklimlendirmesi lazım?
Onceliklw hayirli olsun. nekadar zamandir calisiyor klima. Eger yeni takildiysa .. Soguk ufluyormu karsisinda durunca. Oda cok sicaksa ki malum oyledir. zaman alabilir ama genede iceride bir ferahlama olmasi lazim. Tabiki bu sicak havalarda cat diye 15 dk da ev sogumaz. Siz dis unite borulara bakin ozellikle ince boruda karlanma varmi.

Karlanma varsa gaz kacagi vardir. Klimayi kapatip servise haber verin. Yanliz karistirmayin islanma olur borularda. Karlanmayi gozetliyeceksiniz.

Evinizde termometre varsa ic unitenin ufledigi agiz sicakliginida bir olcun.

G Çevrimdışı

gurur

Yeni Üye
21 Mar 2017
52

@9köy hocam aynen dediğiniz gibi kontrol ettim ıslanma var buzlanma yok . Evet ev çok çok aşırı sıcaktı şimdi güzel üflüyo. Ferahlama var ama 17 derecede hala üşütmedi? sanırım çok şey bekliyorum. Ama şu an güzel üflüyor. Bi akşam olsun onu bekliyorum. Termometre yok evde ya

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

gurur' Alıntı:
@9köy hocam aynen dediğiniz gibi kontrol ettim ıslanma var buzlanma yok . Evet ev çok çok aşırı sıcaktı şimdi güzel üflüyo. Ferahlama var ama 17 derecede hala üşütmedi? sanırım çok şey bekliyorum. Ama şu an güzel üflüyor. Bi akşam olsun onu bekliyorum. Termometre yok evde ya

problem yok Allahın izniyle 1-2 saat sonra dahada iyi olacaktır. güneşin pik saatlerinde zorlanmasının yanısıra oda güneş alıyorsa ondanda zorlanır hepsi üst üste binmesi bu afrika sıcaklarında normal.

D Çevrimdışı

diemcizone

Yeni Üye
23 Haz 2017
21

9köy' Alıntı:
Heavy klimalRin kasasida mideadan iyi degildir degerler ve stabillite acisindan mhi guzel klimalar yapiyor ama hem fan hem kart sorunlari cikabiliyor. plastigide oldum olasi sorunludur. genlesme sesi alt serilerde tavan yapmis durumda. En son bir arkadastan kompresor gitmek uzere şikayet i duydum.  yani adamlar markayi güzel kullanarak bir tur peynir gibi eriyen urunler sunuyorlar. Ac kapa kullanimda cok anlasilmaz ama bizler gibi non stop kullanimda sorunu gorursunuz. Zmps serulerinin nemli bolgelerde sistigi sikayetinide bir arkadasim bildirdi. Kendisinde ME hj serisi var sık defrosta girsede isitiyor abi. Ama kayinbiraderde mhi zmps var isinamiyor seklinde sorun iletti bana. Tabi bu durum her sehre gore degisebilir.

Bana kalsa ben mhi alirim ama mideada yaninda ondan asagi kalmaz. O yuzden karar vermek zor. Ben kompresoru giden cok gree duydum alt sinifta ama mideada hemen hemen hic duymadim. Mhide bu klimakarini alt sinifla yatistirmak maksatli uretiyor. Kalite onlardan farksiz ama marka. Bunlar benim gorusum tabiki mhi kullanmadim . Yszilanlari toparlayarak edindigim bilgileri aktardim.
Çok sağolun hocam cevabınız için, SRK35 2013 model, Blanc 2016-2017 Model.
Blanc için değil ama Sota hocam daha önce kendisinin de  kullandığı Mission modeli için plastik kalitesinin iyi olmadığını belirtmiş bir konuda.
Mission daha üst model olduğuna göre Blanc için durum nasıl olur bilemiyorum.
Blanc için ekstra bir sürü özellik var ayrıca bunların çoğu MHI'da yok.
650TL+ vereceğim şu iki modelden birisini seçmem lazım ama henüz netleştiremedim.
Klima almak kadar berbat birşey yok, ekran kartı veya anakart alırken baskılı devreye, ses yongası, ethernet yongası, faz, vrm, bobin, kapasitör gibi bileşenlere bakıyorum ve karar vermem için en fazla 1 saat yeterli oluyor.
Klima için eleye eleye şu iki markaya kadar düştüm.
Baymak bakıyordum ilk aslında AUX üretimi olduğunu ve tarafınızca kesinlikle alınmaması gerekildiğini söylenince direkt eledim.
Ayrık dişli ortalık karıştırıcısı forumunda gelene geçene airfel tavsiye ediyor bana da az kalsın airfel aldıracaktı.
Utanmasalar plastik boruyu bakır rengine boyayıp yutturacaklar millete  :)estere:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,940

Kardesim biz airfele , ugura kotu felan demiyoz
Yanlis anlasilmasin
O Klimayi Ureten Firmanin Mali Dururken
X Firma icin Urettigi Fason Mali
Ozellikleri Kirpilmis
Dahasi Klima Donanimdan Neler Calindi
Bilmiyoruz

Bildigimiz Teksey
Midea Kendi Malindan Daha Ucuz Satildigi
Ve Kisin Midea Klimalar Cayir Cayir
Calisirken

Fasonlari Sisip Kalmasi

Seyrek Disli Klima Profosuru Bu Konuyu Iyi Bilir

D Çevrimdışı

diemcizone

Yeni Üye
23 Haz 2017
21

Sota' Alıntı:
Kardesim biz airfele , ugura kotu felan demiyoz
Yanlis anlasilmasin
O Klimayi Ureten Firmanin Mali Dururken
X Firma icin Urettigi Fason Mali
Ozellikleri Kirpilmis
Dahasi Klima Donanimdan Neler Calindi
Bilmiyoruz

Bildigimiz Teksey
Midea Kendi Malindan Daha Ucuz Satildigi
Ve Kisin Midea Klimalar Cayir Cayir
Calisirken

Fasonlari Sisip Kalmasi

Seyrek Disli Klima Profosuru Bu Konuyu Iyi Bilir

Hahah boşa dememiş it ürür kervan yürür diye 9köy  :yerlerde:
Hocam söylediklerinizde birebir aynı fikirdeyiz ben de kesinlikle size katılıyorum.
Son olarak şu mesaja değerli yorumunuzu yaparsanız bugün alıp kurtuluyorum klimayı deneyimlerimi de burada konu açıp anlatacağım.

Midea Blanc 12000BTU tavsiye etmiştin. 
Ust modeli olan Midea Mission için plastik kalitesinin kotu oldugunu yazmissin onu okudum.
Kampanya dahilinde uygun fiyatlara
Mitsubishi Heavy SRK 35 ZMP-S 12000BTU klima var. Bu model nasıl olur? 600 lira fark var aralarında.
2013 model sanirim bazi yerler a demiş bazi yerlerde a++ demiş kimisi 2016 model demiş. Revizyon farkı mı var acaba?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

@diemcizone kardeşim merhaba.arkadaşlar gerekli bilgileri yazmış birkaç kelamda ben etmek isterim müsadenizle.evt kolay iş değil klima seçimi gerçekten.birde bu konuya uzaksanız olur kafanız tarhana çorbasıki çok normaldir.birde buna karşıt görüşlü çıkarları doğrultusunda yönlendirme yapan kişiler forumlar eklenincek çık işin içinden

mhı klima sessizlik performans bakımından güzel klimalar.bu markayı kötü yapan çarçur eden iklimsadır.bir ara sanko holding sattı o zamanlar çok güzel parladı marka iklimsa geri alınca gene açgözlülüğünü bırakamayarak yola devam etti ve ediyor.mhı nin zpm serileri nin en kötü yanı plastik kalitesi.şuna adınız gibi emin olunuzki çatırtıdan gece uyku uyuyamazsınız.yok böyle bir çatırtı deli olursunuz.yatak odaları için kesinlikle ve kesinlikle alınmaz yoksa hanım sizi klimayla birlikte odadan atar o derece :yerlerde:

kart yakma sorunları oluyordu bir ara yok olmuş gibi izlenim verdi ama nedense bu sene sıkıntılar biraz daha fazla baş gösterdi gibi geliyor bana.ama illa oluyor diyemeyiz.belkide bu kart yanma arızaları kullanıcıların elektrik tesisatına yada şebekeye bağlı olabilir.şahsen tanıdığım uzun zamandır kullanıyor bu konuda bir sıkıntı yaşamadı ve çatırtı hariç memnun

birçok sorunu beraberinde getirdiği için mhı alt modelleri kolay kolay öneremiyoruz.ama sıkıntılarını yazıyoruz geriside tüketicinin takdirine kalıyor.şahsen güzel klimalar ama şu zmp leri biraz daha iyileştirseler fiyat politikasınıda adam gibi uygulasalar tadındanda yenmez.

midea missionla zmp yi bir tudmayın zira mission ikiye katlar zmp serisini.bırakın zmp yi şuan piyasadaki birçok marka ve modele kafa tutar.mission varken zmp alırsanız şahsen derimki hata yaparsınız.blanc modelini derseniz ok diyebilme imkanı var durumlara göre ama mission kesinlikle.

tam olarak okumadım geçi yazdıklarınızı balıklama daldım okumadan.

bakınız sağda solda yazan çıkarcı klimacılar varya para hırsı yüzünden herşeyi yazar çizer.merdivenaltı klimalarla en tepedeki klimayı bir tutacak kadar şuurları kaymıştır bunların.

size çok ama çok basit bir örnek vereyim.ısıtma modunda alt katagori klimalar normal soğuklarda  6-8 dakika arası defrostan çıkamaz.iyi soğuklarda ise bu zaman abartısız 14-15 dakikayı bulur.bunu zorlu iklim şartlarında yaşayıpta alt katagori klima kullananlar çok iyi bilir.bir klimanın 10 dakika defrosta kalması ne demek yalıtımsız veya az yaıtımlı ve soğuk havalarda en az oda ısınız 2-3 derece kaybolması demek.defrostan çıktıktan sonra tekrar tırmalar o ısıyı yakalamak içinki tam yakalayacakken cosss birdaha defross bu böyle sirekli tekrar eder durur.sizde yorgan battaniye üstünüze biryana pisikoleji yerlerde kafanıza oklavayıda yersiniz tabi bu arada :yerlerde:

ama kaliteli klima defroza girip çıkması zaman yarı yarıya inmesi biryana siz bunu hissetmezsiniz bile.bu yazdıklarımın hepsi kulaktan dolma kitaptan okuma bilgiler değil.bizzat testleri yapılmış yaşanmışlıkların tecrübesidir emin olunuz.biz klima kullanıcısıyız satıcısı değiliz.o yüzdendirki tavsiye verirken kendimizi herzaman sizlerin yerine koyarız ve ona göre hareket ederiz.yoksa şu klimayı alın geçin yada klimaların hepside aynı paranız hangisine yeterse onu alın demek çok zor iş değil.ama bu dünyanın birde diğer tarafı var.işte orda hesap vermektense kul hakkı ödemektense bildiğimiz yoldan gideriz ah almak yerine bir dua yeter bize şükrolsun.

biraz fazla yazdım sanırım kusura kalmayın.sonuç olarak mission kardeşim hiç kafa karıştırma derim.alabiliyorsan ve bulabilirsen al bu klimayı bak rahatına.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

gurur' Alıntı:

haırlı olsun gurur kardeşim klimanız.16 m2 odada 12 lik uçurur orayı bir sıkıntısı yoksa.ama malum havalar çok fena sıcak ve ilk defa çalışıyor klima haliyle gerçek değerlere gelmesi az zaman alabilir.ön flaplar yukarıda olsun ve fan hızınız kesinlikle 3 den aşağıda olmasın.istediğiniz iklim koşulunu yakaladığınızda fan hızını düşürebilirsiniz.ama kesinlikle yüksek fan hızı size artı sağlar.

K Çevrimdışı

KarabeY

Yeni Üye
30 Haz 2017
26

9köy' Alıntı:
KarabeY' Alıntı:
Anladim herseyi.
Ugur u es gecelim. Midea blanc simdi ilk tercihim. Olmusken direk uretici olsun.
Karar olarak soyle dusundum. Mutfak kapi ustu kurcaz. Ileride cocuk buyucek, odama ayri istiyom kapimi kapatirim dedigi zaman zaten 8 9 yaslarina gelmesi lazim. O zamana da en az 4 sene var.
Simdilik antreden yatak odasi ve cocuk odasi isitma ve en cokta sogutma olarak kullancaz. Ileride baktik cocuk ayri istiyor 1 tane daha alip onu cocuk odasina  takariz. Mevcuttakinide yatak odasina tasir geceriz.
Klima satici cevresi olan bir iki arkadasim var. Onlarin tanidigi klima saticilari ile goruscem. Midea bulursam zaten direk alir gecerim. Baktim baska markalar var. Bi kiyaslama yapar. En kotu netten alir gecerrim midea yi.
Valla cok sagolun kafa agrittim. Tesekkur ediyorum.

Estağfurullah kardeşim sizde sağolun heyırlısı neyse o olsun sizin açınızdan =)

9köy kardeşim.
Klima alma muhabbetim çıktığından beri bugün ilk defa hafta sonu evdeydim. En azından klima ile ilgili bugün baya bir kurguladım kafamda. Bu evde 2 yaz geçirdim. 2 yazda da klimalı odada yatıp kalktık. Ama taşınmayla olmuyor. Bugün yine oturma odası açık, antre ve yatak odası şeklinde 3 bölge soğutmaya çalıştık. Yatak odası tabi ki de tam soğumadı.
Ayrıca antre, oda kapıları kapalı olunca da karanlıkta kaldı. Çocuk odası ve mutfak kapıları açık olunca, hem ışık giriyor, hem karşı karşıya oldukları için hava sirkülasyonu oluyor. Yatarken kullanmayı düşündüğüm bir klima için, antre, çocuk ve yatak odası üçlüsünü soğutmak için uğraşcam.
Ama yatak odasına takılırsa,
Antre aydınlık olur kapılar açık olcağı için,
Koca antre boşuna soğutulmaz ve boş yere klima da çalışmaz,
Tek odada işimi çözerim.

İleride çocuk için ihtiyaç durumu olduğunda direk onun odasına da alır geçeriz. Haliyle antreye takılan klima yatak odasına taşınma derdi olmaz.
Klima alırken gerçekten tüm ihtiyaçlar hesaplanıp, bire bir yaşanıp, ne gerekiyorsa fazlası olmadan ona göre almak en güzeli. Ben biraz macera aradım. Birkaç arkadaşımlada görüştüm, hepsi de direk yatak odasına tak geç dediler. Tabi insan aklına geleni illa yapacak başka şey göz görmüyor.
Ha antreye de takılsa dediğiniz gibi sorun olmaz, ortam soğur illaki. Ama yatak odasında atıyorum 1 saatte istenilen değere gelcekse, antreye takıldığında 3 saatte gelecek gibi.
Çok özür diliyorum, ben karar vermede biraz kılım. Zor karar veririm. Benim düşüncem yata odası şeklindee değişti.

Yatak odası : 9,5 mt2
Balkon : 4mt2 (Pimapenle kaplı)
Balkon ve oda arasında açıklık da var 2 kapı yanyana genişliğinde.
En azından 12 lik almak mantıklı dimi?

C Çevrimdışı

cgrcgr

Yeni Üye
2 Tem 2017
2

Herkese merhabalar.İşin ustalarının tavsiyesine ihtiyacım var :bilmiyom:
Klima taktırmak istiyorum.Evde aşağıda ekleyeceğim kroki üzerinde göstemeye çalıştığım koridordaki yere.Acaba buraya klima taktırmak mantıklı olur mu?Salon ve mutfak diğer kapılar kapatılınca fayda görür mü?Görürse kaç btü bir klima gerekir?Evde o kiriş kısmına çekilmiş hazır klima borusu var.Ucu da küçük balkona çıkıyor evin diğer ucundaki.Salon ve mutfakta epey büyük camlar var yaklaşık eni 2,5 ve yüksekliği 3 metre civarında olan.Bunun dışında salon ve mutfağın toplam metrekare ölçüsü sanıyorum 50-60 metrekare vardır.Bu arada öğleden sonra ev pek güneş almayan bir konumda.

BA8YJL.png

S Çevrimdışı

seortutu

Yeni Üye
2 Tem 2017
1

Merhaba Benimde tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Istanbulda bulunan Evime aslında soğutma amaçlı olmak üzere fakat kışın performansından memnun kalırsak doğalgaz yerinede kullanmak üzere bir klima almak istiyorum fakat kafam oldukça karıştı. Birkaç forum okudum fakat okudukça kararsizlaştım. Ustatlardan fikir almak istedim.

Aşağıdaki kroki de 1 veya 2 nolu opsiyonlardan birine 18.000 lik bir klima takarak 12m2 lik yatak odası öncelikli olmak üzere evin geri kalanında da istediğimiz odanın kapısını açıp diğerlerini kapatarak bir rahatlatma elde etmek istiyoruz.

ccdbcaf1-d4e0-413c-a765-43c28f9749b7.png

Bütçem 3000 TL, yani çok önemli bir fark oluşturan ürün olursa max 3500 TL olur. Şuana kadar gözüme çarpan ürünler aşağıdaki gibi bunlar arasından veya önereceğiniz farklı modellere bakabilirim. Sorun çıkarmayacak ve çalışırken ses performans olarak üzmeyecek bir cihaz arayışındayım.

1- LG Standart Smart Inverter (2800 TL)

2- Samsung Ar5600 (Bunu Spot 2400 TL ye 2 yıl firma garantisi ile veren bir yer var. Linkteki fiyat beni aşıyor.)

H Çevrimdışı

hakan1965

Yeni Üye
2 Tem 2017
17

Dostlar merhabalar...Yeni üye oldum aranıza katıldım.. 
yeni klima alma arifesindeyim.. Salon 38 m2 güney cephe sabahtan akşama kadar güneş, en üst kat ama çatı yalıtımı ve bina ısı yalıtımı  var, ve camlar geniş.. Fiyat odaklı olmak zorunda kaldıgımdan araştırmalarımda mecburen mitsubishi gibi kalitelileri elemek zorunda kaldım..
Ugur klimanın 24 .000 BTU luk modeline takıldım kaldım.. İki farklı yerde gördüğüm kadarıyla sogutması çok çok iyiydi ..2 Temmuz 2017 tarih itibariyle consept mağaza fiyatı 3400 / 12 taksit ayda 358 TL gibi bişey bana çok uygun geldi.. Diğer 24 lüklerinde fiyatları bayaa yusek kalıyor (panasonic midea gibi )...
Ne dersiniz az para değil ödeyeceğim.. Memnun kalırmıyım sizce .. Koskoca 100 m2 mağazayı tek klima bayaa sogutmustu.. Guneş görmeyen bir magaza idi gerçi.. Salonum o magazanın üçte biri zaten.. Olay bayaa karısık aslında..
Ugurun 24 lük klima için kagıt ustundeki değerleri çok iyi .. Birde sadece sogutma işi yapan firma olunca ister istemez arçelik vestel gibi markaları eledim hemen...İki farklı yerdede performansını görünce aklımı çeldi resmen .. . Görüşlerinizi bekliyorum.. Şimdiden sağolun...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt