Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K Çevrimdışı

KarabeY

Yeni Üye
30 Haz 2017
26

Isitma da mesela cocuk odasina sicaklik tam gitmez anlaminda diyorsunuz dimi. Ayni sekilde yatak odasina da. Bu durumda isitma kapasitesi ne kadar yuksek ise isitma gucu o kadar fazla anlamina geliyor dimi. Aslinda isitmada pek kullanilmaz Antalya da klima. Sahsen ben kullanmiyorum. Kisin aralikli olarak toplasan 40 - 50 gun yagli radyator kullaniyordum. Klima olursa artik klima ile isiniriz.
Sonuc olarak 12000 ve takilacak yer belli. Blanc a bakiyorum uygun bir yer. Nette 2050tl civari vardi.
Ugur a da bakarim ozelliklerine. Sonucta ugur da midea uretimi dimi.
Bir arkadasim, mesela isitma ve sogutma kapasitelerinin 12000btu klimalarda, 13000 14000 btu civari iseler ac inverter falan bisiden bahsetmisti. Hani motordan bahsediyor sanirim. Ozelliklerinde dc inverter deniyorsa dc dir degilmi

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

KarabeY' Alıntı:
Isitma da mesela cocuk odasina sicaklik tam gitmez anlaminda diyorsunuz dimi. Ayni sekilde yatak odasina da. Bu durumda isitma kapasitesi ne kadar yuksek ise isitma gucu o kadar fazla anlamina geliyor dimi. Aslinda isitmada pek kullanilmaz Antalya da klima. Sahsen ben kullanmiyorum. Kisin aralikli olarak toplasan 40 - 50 gun yagli radyator kullaniyordum. Klima olursa artik klima ile isiniriz.
Sonuc olarak 12000 ve takilacak yer belli. Blanc a bakiyorum uygun bir yer. Nette 2050tl civari vardi.
Bir arkadasim, mesela isitma ve sogutma kapasitelerinin 12000btu klimalarda, 13000 14000 btu civari iseler ac inverter falan bisiden bahsetmisti. Hani motordan bahsediyor sanirim. Ozelliklerinde dc inverter deniyorsa dc dir degilmi

Btu enerji birimidir detaya girmeye gerek yok bilmeniz gereken arttıkça ısıtma-soğutma hacmi artar, ikincisi dc inverterdir o çünkü ac motora devir kontrolü çok zordur, inveter oluşu ekonomi ile alakalı bir durum ısıtma soğutmayı etkilemez, 2 liralık klimadan da ekonomi beklenmez.

G Çevrimdışı

gurur

Yeni Üye
21 Mar 2017
52
Hocalarım dün İzmir Bayraklı'da Egeışıl Soğutma Isıtma'dan yani Ege Ticaretten ellerinde son kalan Midea Mission 12000 btu'yü akşam pazarlığıyla aldık. P.tesi gelip montajını yapacaklar. Haydi hayırlısı olur inşallah. Ege ticarete montajda vakumlamayı sordum 15 dakika olması gerekirmiş dedim. Onlar bana kendilerinden büyük alet oludğunu ve 5 dakikada hallettiklerini söyledi. Şimdi ben montajda neleri kontrol edeyim ? Gelenlere ne sorayım?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,940
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

gurur' Alıntı:
Hocalarım dün İzmir Bayraklı'da Egeışıl Soğutma Isıtma'dan yani Ege Ticaretten ellerinde son kalan Midea Mission 12000 btu'yü  akşam pazarlığıyla aldık. P.tesi gelip montajını yapacaklar. Haydi hayırlısı olur inşallah. Ege ticarete montajda vakumlamayı sordum 15 dakika olması gerekirmiş dedim. Onlar bana kendilerinden büyük alet oludğunu ve 5 dakikada hallettiklerini söyledi. Şimdi ben montajda neleri kontrol edeyim ? Gelenlere ne sorayım?

Montajda kullanicinin dikkat edecegi 2 husus var
1. Bakir montaj kiti kullanilmasi
Midea zaten bakir kit gonderiyor
2. Vakumlama yapilmasi

3. Ustanin mahareti bu kisim biraz sans isi :)

T Çevrimdışı

TtAaHiRr

Yeni Üye
1 Tem 2017
1

arkadaşlar öncelikle herkese selamlar,
forumda yeni üyeyim sayenizde hiç bilgisi olmadığım klima teknolojileri hakkında birçok fikir edindim.
ben bursa nilüferte oturuyorum ve sıcak havaların bunaltıcı etkisinden dolayı klima almayı düşünüyorum. 
evim 4 katlı bir apartman dairesinin en üst katında. dış cepe koruması mevcut fakat çatı izolasyonu mevcut değil.
klimayı koymayı düşündüğüm oda 4.7 x 2,75 x 2,55 ölçülerinde.
kendi hesaplamalarıma göre 9000lik bir klima bana fazlası ile yeterli görünüyor.
amacım yazın soğutmak kışın ise ısıtmak bu yüzden performansı iyi bir ürün arıyorum. forumdaki yorumlara göre kafamda iki marka oluştu. biri mitsubish diğeri ise midea.
msz-ef zen ve midea mission modelleri arasında kararsız kaldım. bu iki ürün hakkında bana yardımcı olabilir misiniz hangisini önerirsiniz ayrıca bu iki ürün dışında sizce ne alınabilir. şimdiden çok teşekkür ederim...

A Çevrimdışı

antikus

Yeni Üye
13 Şub 2017
2

Merhaba, sizden daha once de tavsiyeler aldim ancak butceyi arttirdigim icin tekrar rahatsiz ediyorum.

Klimanin takilacagi odanin dizaynini, cepheyi ve detaylari fotografta gorebilirsiniz.Istanbul Bakirkoyde oturuyorum. Bina 2 yasinda oldugu icin yalitiminin da iyi oldugunu dusunuyorum.

Sizce yeterli midir? (3500 TL civari fiyati var)

Degilse önereceginiz klima ne olur?

8d8Nvd.jpg

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

gurur' Alıntı:
Hocalarım dün İzmir Bayraklı'da Egeışıl Soğutma Isıtma'dan yani Ege Ticaretten ellerinde son kalan Midea Mission 12000 btu'yü  akşam pazarlığıyla aldık. P.tesi gelip montajını yapacaklar. Haydi hayırlısı olur inşallah. Ege ticarete montajda vakumlamayı sordum 15 dakika olması gerekirmiş dedim. Onlar bana kendilerinden büyük alet oludğunu ve 5 dakikada hallettiklerini söyledi. Şimdi ben montajda neleri kontrol edeyim ? Gelenlere ne sorayım?

Dostum fiyat kaça anlaştınız. Birde wifi kiti ellerinde yoktu. Genelde wifi kiti sonra vereceğiz diyorlardı.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

antikus' Alıntı:
Merhaba, sizden daha once de tavsiyeler aldim ancak butceyi arttirdigim icin tekrar rahatsiz ediyorum.

Klimanin takilacagi odanin dizaynini, cepheyi ve detaylari fotografta gorebilirsiniz.Istanbul Bakirkoyde oturuyorum. Bina 2 yasinda oldugu icin yalitiminin da iyi oldugunu dusunuyorum.

Sizce yeterli midir? (3500 TL civari fiyati var)

Degilse önereceginiz klima ne olur?

8d8Nvd.jpg

yeterde artar arkadaşım soğutmada. ama ısıtma yapacaksanız dm almayın sfden aşağı düşmeyin neden derseniz aç kapa kullanıyor milletimiz dm ler ve hj lerin değerleri iyi değil düşük üstünede kısma olayı çok gelişmiş olduğundan çabuk kısiyor kendisini bu kezde yok ısıtmıyor vs şikayetler çıkıyor özelliklede nemli bölgelerde (hoş mersinde nemli orada dhden kıral33 isiml arkadaşta hjden bir okadar memnun çocuk odasında kullanıyor. ) bu yüzden devamlı kullanılması gerekiyor. aynı zamanda urfada eksi 8 leri gördü bu klimalar ama bazılarına anlatamadığımız için hiç bir sebep bulamasalarda en ucu me modeli diye çamur atıyorlar o yüzden ben çok tavsşye etmiyorum bile bu modelleri insan oğluyla uğraşmak zor mesele.

ben soğutmada kullanacaksam kimseyi dinlemem bu cihazı alırım diğerlerine göre 1000 tl pahalı olsada misson a vs hepsine taş çıkartır. plastiğide kaya gibidir eskitemezsiniz. @sota gibi cimri adana kırolarını dinlemem. kaplamış evinin içini straforla ötüp duruyor. birde bunamış stropiyer diyor ohaa be. :cigara:

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

TtAaHiRr' Alıntı:
arkadaşlar öncelikle herkese selamlar,
forumda yeni üyeyim sayenizde hiç bilgisi olmadığım klima teknolojileri hakkında birçok fikir edindim.
ben bursa nilüferte oturuyorum ve sıcak havaların bunaltıcı etkisinden dolayı klima almayı düşünüyorum. 
evim 4 katlı bir apartman dairesinin en üst katında. dış cepe koruması mevcut fakat çatı izolasyonu mevcut değil.
klimayı koymayı düşündüğüm oda 4.7 x 2,75 x 2,55 ölçülerinde.
kendi hesaplamalarıma göre 9000lik bir klima bana fazlası ile yeterli görünüyor.
amacım yazın soğutmak kışın ise ısıtmak bu yüzden performansı iyi bir ürün arıyorum. forumdaki yorumlara göre kafamda iki marka oluştu. biri mitsubish diğeri ise midea.
msz-ef zen ve midea mission modelleri arasında kararsız kaldım. bu iki ürün hakkında bana yardımcı olabilir misiniz hangisini önerirsiniz ayrıca bu iki ürün dışında sizce ne alınabilir. şimdiden çok teşekkür ederim...

arkadaşım tabiki zen derim kalite ve ömür açısından. 
gücüm yok diyorsanzıda misson uda gözü kapalı alabilirsiniz arkadaşlarla şakalaştığımıza bakmayın.. ama tabiki kalite ve tüketim farkı vardır.

C Çevrimdışı

ceramos

Yeni Üye
3 Haz 2017
3

Sota' Alıntı:
ceramos' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Yeni bebeğimiz oldu ve bildiğiniz gibi bulunduğu odanın fazla sıcak olmaması gerekiyor ancak doktor bulunduğu odada (şimdilik yatak odası) klima olmasa daha iyi olur dedi. Salona bir klima taktırarak buradan serinliğin diğer odalara da gitmesini istiyorum. Ev İzmir'de, zemin kat, yalıtımsız ve kuzey-batı cepheli. Keşif için gelen firmalar salon için 12000-14000 btu 'luk bir klimanın yeterli olacağını ancak tüm evi soğutmak maksatlı kullanılacaksa 18000 btu'luk bir klima almam gerektiğini söylediler, ancak firmalardan biri montajı 1 numaralı yere, diğeri ise 2 numaralı yere monte edilmesi gerektiğini söyledi. Sizce hangisi daha mantıklı. Bu soğutma işlemi için düşündüğüm ve bana önerilen gibi tek bir klima yeterli olur mu? olur ise marka model önerileriniz nedir? Bütçem max. 4000-4200 TL'dir ve klima yalnızca soğutma amaçlı kullanılacaktır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

WQY1aEb8127d22bf4573da.jpg

@ceramos

Sadece Salonu sogutacaksanız 12lık yeterlı

1 yada 2 numaralı yer farketmez montaj ıcın

arka odalarada serınlık gıtsın dersen 18lık alıp 1 numaralı yere montaj ettırmenız gerekır

evınız zaten kuzey cepheymıs rahat rahat sıcagı kırar

yada

1 numaralı yere 1 adet 12lık

antre gırısı dıskapı uzerınde aynı sekılde 12 koyarak

daha hızlı daha etkılı sekılde sogutma saglayabılırsınız

mevcut butcenızde 2 adet mıdea blanc 12000 alınabılırnır
Cevabınız için teşekkürler hocam.
Piyasaya biraz bakınca bu iş için ayırdığım miktarı arttırmak zorunda kaldım.
İki klima opsiyonu için toshiba'nın multi sistem klimaları (16000+10000 btu'luk) (5250 TL) nasıl olur? Midea'lar ile kıyaslanınca hangisini önerirsiniz?
Ayrıca tek klima alacak olursak elektrik tüketimi, performans ve sessiz çalışma açısından aşağıdakilerden hangisini önerirsiniz?

Fujitsu ASYG 18LF - 5100 TL
ME MSZ-HJ50VA - 4750 TL
Toshiba RAS 18-S3KV - 4600
Hitachi RAK 50PPA - 4400
Alarko Carrier Gold 53 UQV 050H - 4000 TL
MHI SRK 50ZS-S 4890 TL
Midea Blanc 18000 Btu - 3040 TL

Herkese iyi forumlar...

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

KarabeY' Alıntı:

aynen çocuk odası için öyle demek istedim. 

evet ısıtma gücü nekadar yüksekse okadar fazla ısıtma anlamına gelir.

uğruda midea üretimdir denenenleri yazıyoruz genelde uğurdan şiakyet almadık hemen hemen.  mesela boschta midea üretimdiri ama şisme şikayetleri var. 

arifel daylux vs hepsi midea üretimi ama kumandadan aşırma ve bakır boru riski mevcut yoksa kimsenin ürününe çamur atmıyoruz. okuduklarımızn duyduklarımızın ortalmasını yazıyoruz. burada üye derdimiz olsa bizde her şeyi öneririz. millet bu tip insaları sever çünkü neden kendimize madalya taktırmayalımki =)

AC inverter kalmaı onlar çok eskidendi benim bildiğm 15 senyi bile geçti şimdiki inverterlerin hepsi dc ..

bakın ısıma nominali 14330 btudan başlayan ucuz klima bulmanızda zor onuda göz ardı etmeyin ama çokta kafanıza takmayın. sonuçta aç apa kullansakta gerekmiyor kışın klima diyorsunuz.

K Çevrimdışı

KarabeY

Yeni Üye
30 Haz 2017
26

Anladim herseyi.
Ugur u es gecelim. Midea blanc simdi ilk tercihim. Olmusken direk uretici olsun.
Karar olarak soyle dusundum. Mutfak kapi ustu kurcaz. Ileride cocuk buyucek, odama ayri istiyom kapimi kapatirim dedigi zaman zaten 8 9 yaslarina gelmesi lazim. O zamana da en az 4 sene var.
Simdilik antreden yatak odasi ve cocuk odasi isitma ve en cokta sogutma olarak kullancaz. Ileride baktik cocuk ayri istiyor 1 tane daha alip onu cocuk odasina takariz. Mevcuttakinide yatak odasina tasir geceriz.
Klima satici cevresi olan bir iki arkadasim var. Onlarin tanidigi klima saticilari ile goruscem. Midea bulursam zaten direk alir gecerim. Baktim baska markalar var. Bi kiyaslama yapar. En kotu netten alir gecerrim midea yi.
Valla cok sagolun kafa agrittim. Tesekkur ediyorum.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

KarabeY' Alıntı:
Anladim herseyi.
Ugur u es gecelim. Midea blanc simdi ilk tercihim. Olmusken direk uretici olsun.
Karar olarak soyle dusundum. Mutfak kapi ustu kurcaz. Ileride cocuk buyucek, odama ayri istiyom kapimi kapatirim dedigi zaman zaten 8 9 yaslarina gelmesi lazim. O zamana da en az 4 sene var.
Simdilik antreden yatak odasi ve cocuk odasi isitma ve en cokta sogutma olarak kullancaz. Ileride baktik cocuk ayri istiyor 1 tane daha alip onu cocuk odasina  takariz. Mevcuttakinide yatak odasina tasir geceriz.
Klima satici cevresi olan bir iki arkadasim var. Onlarin tanidigi klima saticilari ile goruscem. Midea bulursam zaten direk alir gecerim. Baktim baska markalar var. Bi kiyaslama yapar. En kotu netten alir gecerrim midea yi.
Valla cok sagolun kafa agrittim. Tesekkur ediyorum.

Estağfurullah kardeşim sizde sağolun heyırlısı neyse o olsun sizin açınızdan =)

D Çevrimdışı

diemcizone

Yeni Üye
23 Haz 2017
21
Sota hocam bugün klimayı alıyorum.
Midea Blanc 12000BTU tavsiye etmiştin.
Ust modeli olan Midea Mission için plastik kalitesinin kotu oldugunu yazmissin onu okudum.
Kampanya dahilinde uygun fiyatlara
Mitsubishi Heavy SRK 35 ZMP-S 12000BTU klima var. Bu model nasıl olur? 600 lira fark var aralarında.
2013 model sanirim bazi yerler a demiş bazi yerlerde a++ demiş kimisi 2016 model demiş. Revizyon farkı mı var acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt