Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Purgative' Alıntı:
Hoşbulduk çok sağolun, ilginiz için çok teşekkürler. 
Evet son iki gündür izmir gerçekten çok sıcak geçmiş senelerde bu kadar sıcak olmamıştı. Açıkcası 24lük fikrini arkadaşım aklıma soktu kendisinin evide bizim projeye çok benziyor arkalarıda kırıyor yaklaşık 1saat sonra dedi o da York marka eski seri almış. Bende düşündüm fakat çok mantıklı gelmedi açıkcası. Benim kafamda olanda salona 18+arka odalardan birine 12 idi. Mobil olanı ufak odada kullanmayı planlıyorum çünkü aydınlığa bakıyor oda ve bilgisayar vs olduğu için ısı yazın çok yükseliyor, en büyük oda çocuk odası en çok onun rahat etmesi düşünülüyor.(akşamları yatarken odasının kapısı kapalı oluyor)En düşük bütçe ile verimli bir şekilde nasıl olur diye kaç gündür düşünüyorum fakat araştırdıkca işin içinden çıkamıyorsunuz, herhalde birazda yaştan dolayı artık kararsız kalıyoruz.
Bu arada hole doğru malesef montaj yapılamıyor çünkü o cepheye bakan duvar yok arada sadece bir kolon var. Eski sahipleri 370 ölçüsündeki camın duvarına monte etmişler. Koridorda evet 5,5m gibi bir ölçüm yaptım. Açık mutfak olduğu için 12lik yeterli gelir mi sizce?
Teşekkürler,görüşmek üzere.
açık mutfak olayını kaçırmışım özür dilerim.yaşlılık başa bela.o zaman kesinlikle 18 lik olması iyi olur.sizin düşünceniz yerinde olmuş.montaj hole bakmadımı hava transferi de zor olur.

fatura derseniz zaten uçar gider.iki klimayla daha iyi iklimlenir eviniz.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

diemcizone' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
normal şartlarda prizden almak çok sağlıklı değil.ama 12 lik klima sorun çıkarmaz.şahsen ben kullanıyorum birsıkıntıyok.sigorta da takılı tabiki.

pc haricinde çok elektirk çeken başka birşey bağlamayın sorun olmaz .tabi şunuda gözardı etmeyin Allah göstermesin yarın elektirikle ilgili bir arıza oluşursa klimada suçlusu sizi tutarlar.gerçi hiçbir firma elektirk arızalarını yüklenmiyor üzerine.güzelim yurdum insanlarını sömürmekten başka birşey değil.

Ben de onu merak ediyordum aslında, dedim kesin prizli yaparsam yok garanti dışı falan diyecekler diye.
Yada farklı birşey olur görür kabloyu falan ileride sonra der ki yok bununla alakalıdır falan.
Aslında aynı şey olacak, ha fişe gelen kablodan çekmişim, ha fişe takılı prize takmışım.
6KW evin anlaşması, ortalama odalar kaç kw elektrik kaldırıyor hocam bilginiz var mı?
Ben saatlik ortalama 1.25KW elektrik tüketiyorum, diğer odalar taş çatlasın saatte 0,5KW elektrik tüketiyordur.
Bu arada Blanc'ı sipariş verdim hocam, yola çıktı bugün çok teşekkür ederim  :kafadar:
elektirik işinden sota daha iyi anlıyor gördüğünde cevap veecektir.hayırlı olsun klimanız şimdiden.vakum konusunu unutmayın unutturmayın.montaj ve sonrası bilgileri olabilirse fotoları paylaşabilirseniz seviniriz

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

Sota' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:
komşu geldi motorun sıcaklığı bakonun a geliyormuş mecburen servis çağıracam yaptıracağız  sadece motorun yönü değişecek vakum yapılması şart mı peki  tekrardan

sadece dış motoru yönü değişecek  350 tutar mı ya

Turbo adamini bulursan
100-150 liraya halledersin

Borular sokulecegi icin vakumlama sart bilgin olsun
s.a hocam 

beko servis aradı cuma gününe randevu verdiler dış motoru değiştirecekler  yönünü + vakum yapılacak  150 tl ücreti

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

KarabeY' Alıntı:
Bugun birkac marka ve bayiyi inceledim. Şu şekilde:

MIDEA MODERN STAR 9000 1680TL
MIDEA BLANC 9000 1945TL
MIDEA BLANC 12000 2350TL
MIDEA MISSION 9000 2500TL

GREE VIOLA 9000 2080TL

FJ THERMA FTWX-BXHS 9000 1950TL
FJ THERMA FTWX-BXHS 12000 2200TL

SIGMA COMFORT 9000 1700TL
SIGMA COMFORT 12000 1980TL
SIGMA PLUS 9000 2050TL
SIGMA PLUS 12000 2350TL

FJ PLUS 9000 1850TL

Seklindedir.
Benim antre olayi oldu simdi yatak odasi.
9.5mt yatak oda
4mt balkon. Pimapen kapli
Sanirim bana 9000 btu yeter de artar dimi.

kardeşim listeniz deki baba klima missiondur.sonrası blanc modelidir.diğerlerini düşünerek kafanızı karıştırmayın.gree üretimleri zaten sorunlu diğerleride alt gurup 

uğur klimayada bakabilirsiniz fiyatları uygun ve güzel klimadır.9 luk klima yeterli size fazlasıyla

H Çevrimdışı

hakan1965

Yeni Üye
2 Tem 2017
17

Merhaba dostlar .. Ugur klimadam 24.000 lik klima için perşembe günü montaja gelecekler.. Burada sizlerden öğrendiğim kadarıyla bağlantı boruları gerçektende aluminyumdanmış ... Bakır boruyu sordum  250 TL dediler.. Ne dersiniz bu parayı vermeye  değermi .. Bakır ve aluminyum boru arasında ne gibi farklılıklar var bilmediğim için sizlere soruyorum... Yardımcı olursanız sevinirim .... Şimdiden teşekkürler .......

H Çevrimdışı

hakan1965

Yeni Üye
2 Tem 2017
17

Merhaba dostlar .. Ugur klimadam 24.000 lik klima için perşembe günü montaja gelecekler.. Burada sizlerden öğrendiğim kadarıyla bağlantı boruları gerçektende aluminyumdanmış ... Bakır boruyu sordum  250 TL dediler.. Ne dersiniz bu parayı vermeye  değermi .. Bakır ve aluminyum boru arasında ne gibi farklılıklar var bilmediğim için sizlere soruyorum... Yardımcı olursanız sevinirim .... Şimdiden teşekkürler .......

H Çevrimdışı

hakan1965

Yeni Üye
2 Tem 2017
17

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

ayhangunay' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Bu ay faturayı bekliyoruz bakalım ne kadar fark olacak İstanbul'da sıcaklıklar 45 derece 26 -27 dereceye setleyip starta basiyoruz  klima çalışıyor devamlı...

merhaba ayhan kardeşim uzun zamandır göremiyıruz sizi.sizde benim gibi yoğunsunuz sanırım.kışın üzmediki sizi o klimalar yazın asla üzmez ne faturada nede performansta.hadi hayırlısı bakalım.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

hakan1965' Alıntı:

hakan kardeşim kaç mt ki bu farkı istediler sizden.geldiler ölçtülermi ne kadar boru gidiyor.kendinizde dışardan tedarik edebilirsiniz zamanınız varsa.servisin kullandığı boru çapına göre alınabilir.yarı yarıya fiyat inebilir.

bakır boru olması herhaliyle şart.ilerde yer değişimi olsa aliminyum birdaha kullanılmaz.bakıra göre verimsizdir en kötüsüde dayanıksızdır.dış hava koşullarından çabuk etkilenir.basitçe çabuk delinir yırtılır.illa olur demiyorum ama olur.böyle uzar gider.altın varken tenekeye ne hacet.

ama bu rakamı size kafadan söyledilerse  ayıp etmişler.belki size 3 mt boru yetecek o zaman neolacak.

C Çevrimdışı

cgrcgr

Yeni Üye
2 Tem 2017
2

ghostkiller1' Alıntı:
cgrcgr' Alıntı:
Herkese merhabalar.İşin ustalarının tavsiyesine ihtiyacım var :bilmiyom:
Klima taktırmak istiyorum.Evde aşağıda ekleyeceğim kroki üzerinde göstemeye çalıştığım koridordaki yere.Acaba buraya klima taktırmak mantıklı olur mu?Salon ve mutfak diğer kapılar kapatılınca fayda görür mü?Görürse kaç btü bir klima gerekir?Evde o kiriş kısmına çekilmiş hazır klima borusu var.Ucu da küçük balkona çıkıyor evin diğer ucundaki.Salon ve mutfakta epey büyük camlar var yaklaşık eni 2,5 ve yüksekliği 3 metre civarında olan.Bunun dışında salon ve mutfağın toplam metrekare ölçüsü sanıyorum 50-60 metrekare vardır.Bu arada öğleden sonra ev pek güneş almayan bir konumda.

BA8YJL
BA8YJL.png
merhaba hoşgeldin değerli kardeşim forumumuza.koridorun genişliği ne kadar asıl önemli olan o.çünki koridor dar ise hava orada boğulur haliyle klimada boğulur.faydası hiç olmazmı mutlaka olur ama genede boşa giden enerji ve cebinizden fazladan çıkan para artı istediğiniz gibi iklimlendirme sağlayamayabilirsiniz.klima için çok riskli bir durum.hiçbir aklı selim klimacı dar koridora klima takmaz.

şayet koridor genişse 24 lük almak zorundasınız ama o koridorda ne kadar geniş olabilir.tam salon kapısına bakacak şekilde montaj edilirse en azından salon daha iyi iklimlenir.mutfada faydası olur muhakkak ama ne kadar olur bilemiyorum.
Teşekkürler cevap için hoşbulduk. :) Koridorun boyutu 2metreye 4 metre civarında.Fotoğraflamaya çalıştım bugün ilgili alanı.Daha iyi anlaşılıyor mu bilmiyorum ama.Klima boru ucu gözüküyor.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

cgrcgr' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
merhaba hoşgeldin değerli kardeşim forumumuza.koridorun genişliği ne kadar asıl önemli olan o.çünki koridor dar ise hava orada boğulur haliyle klimada boğulur.faydası hiç olmazmı mutlaka olur ama genede boşa giden enerji ve cebinizden fazladan çıkan para artı istediğiniz gibi iklimlendirme sağlayamayabilirsiniz.klima için çok riskli bir durum.hiçbir aklı selim klimacı dar koridora klima takmaz.

şayet koridor genişse 24 lük almak zorundasınız ama o koridorda ne kadar geniş olabilir.tam salon kapısına bakacak şekilde montaj edilirse en azından salon daha iyi iklimlenir.mutfada faydası olur muhakkak ama ne kadar olur bilemiyorum.
Teşekkürler cevap için hoşbulduk. :) Koridorun boyutu 2metreye 4 metre civarında.Fotoğraflamaya çalıştım bugün ilgili alanı.Daha iyi anlaşılıyor mu bilmiyorum ama.Klima boru ucu gözüküyor.

yanlış anlamadıysam genişlik 4 mt.o zaman olur kardeşim fayda sağlar mutlaka.hol dediğiniz oda gibi biryer aşşa yukarı yanlış yorumlamadıysam resimi.zaten kapılarda hep oraya bakıyor.çok elverişli olmaz ama rahatlık sağlar mutlaka

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

KarabeY' Alıntı:

MIDEA BLANC 9000 1945TL
MIDEA BLANC 12000 2350TL

GREE VIOLA 9000 2080TL

SIGMA PLUS 9000 2050TL
SIGMA PLUS 12000 2350TL

FJ PLUS 9000 1850TL

Seklindedir.
9.5mt yatak oda
@KaraBey arkadaşım listeden Sigma ve greeleri çıkarıp Panasonic Kit Ue9 RKE veya QKE modellerini ve Uğur U SMART modellerini de incelemenizi tavsiye ederim.

D Çevrimdışı

diemcizone

Yeni Üye
23 Haz 2017
21

ghostkiller1' Alıntı:
diemcizone' Alıntı:
Ben de onu merak ediyordum aslında, dedim kesin prizli yaparsam yok garanti dışı falan diyecekler diye.
Yada farklı birşey olur görür kabloyu falan ileride sonra der ki yok bununla alakalıdır falan.
Aslında aynı şey olacak, ha fişe gelen kablodan çekmişim, ha fişe takılı prize takmışım.
6KW evin anlaşması, ortalama odalar kaç kw elektrik kaldırıyor hocam bilginiz var mı?
Ben saatlik ortalama 1.25KW elektrik tüketiyorum, diğer odalar taş çatlasın saatte 0,5KW elektrik tüketiyordur.
Bu arada Blanc'ı sipariş verdim hocam, yola çıktı bugün çok teşekkür ederim  :kafadar:
elektirik işinden sota daha iyi anlıyor gördüğünde cevap veecektir.hayırlı olsun klimanız şimdiden.vakum konusunu unutmayın unutturmayın.montaj ve sonrası bilgileri olabilirse fotoları paylaşabilirseniz seviniriz

Çok sağolun hocam, vakum için titiz davranacağım, buraya da konu açacağım alacak arkadaşlara yararı dokunsun.

K Çevrimdışı

KarabeY

Yeni Üye
30 Haz 2017
26

ghostkiller1' Alıntı:
KarabeY' Alıntı:

MIDEA BLANC 9000 1945TL
MIDEA BLANC 12000 2350TL

GREE VIOLA 9000 2080TL

SIGMA PLUS 9000 2050TL
SIGMA PLUS 12000 2350TL

FJ PLUS 9000 1850TL

Seklindedir.
9.5mt yatak oda

kardeşim listeniz deki baba klima missiondur.sonrası blanc modelidir.diğerlerini düşünerek kafanızı karıştırmayın.gree üretimleri zaten sorunlu diğerleride alt gurup 

uğur klimayada bakabilirsiniz fiyatları uygun ve güzel klimadır.9 luk klima yeterli size fazlasıyla

warrior33' Alıntı:
KarabeY' Alıntı:

MIDEA BLANC 9000 1945TL
MIDEA BLANC 12000 2350TL

GREE VIOLA 9000 2080TL

SIGMA PLUS 9000 2050TL
SIGMA PLUS 12000 2350TL

FJ PLUS 9000 1850TL

Seklindedir.
9.5mt yatak oda
@KaraBey arkadaşım listeden Sigma ve greeleri  çıkarıp Panasonic Kit Ue9 RKE veya QKE modellerini ve Uğur U SMART modellerini de incelemenizi tavsiye ederim.

ghostkiller arkadaşım, midea da ağırlı üzerinde duruyordum, sende iyi deyince artık bunda karar verdim. Teşekkür ederim.
warrior33 arkadaşım, midea ve sigma plus ikisi arasında gidip geliyordum. Fiyatları da birbirlerine çok yakın. Hani biri dese ki şunu al direk onu alıp geçicem. O yüzden zaten sizin tavsiyenizi almak istedim. Ayrıca belirttiğin panasonic bütçemi biraz geçiyor. Ben en fazla 2000TL gibi bir bütçe ayırmıştım o bile zorlıcak da beni. Yapcak bişi yok malesef. Haliyle midea yı alıp kullancaz bakalım. Teşekkür ederim.
Bugün yada yarın gidip bayi ile görüşüp inşallah en kısa sürede taktırırım. Yoksa ANTALYA da yatılcak gibi değil geceleri.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt