Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Tavsiye

genuegem' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

İzmir’de sadece soğutma amaçlı kullanacağım klima almayı düşünüyorum. Aklıma takılan birkaç durum var fikir verirseniz çok sevinirim.

Evin planını paylaşıyorum. En üst kat ve teras çatı. Herhangi bir izolasyon yok ancak pencerelerde panjur mevcut. Panjurlar genel olarak kapalı. Ancak teras çatıdan dolayı ev içi sıcaklık yüksek derecelerde oluyor.

1) Salona 24000 btu bir klima alsam salon ve holü soğutup diğer odaları da makul miktarda serinletebillir miyim ? Yoksa planda olduğu gibi arka taraftaki odaya da 2. Olarak 9000 btu klima almam gerekir mi? Ayrıca enerji tasarrufu/aylık fatura maliyeti anlamında durum ne olur? Arka tarafa da almam durumunda bunu sadece gece çalıştıracağım. Salon kısmını da yine 7/24 çalıştıracağım. Fakat genel olarak arka odaların çok soğuk olmasına ihtiyacım yok, hafif serin olması yeterli gelecek.

Yeterli gelir derseniz hangi marka/model yeterli gelir?

2) 2 adet gerekecek derseniz salona Midea Blanc 24000 btu düşünüyorum. Arka taraf için satın alma maliyetimi düşürmek adına (Örneğin midea motoru kulanan vs. gibi) hangi marka ve model klima yeterli gelir?

Çünkü bütçem toplamda 6000 TL civarı. Şimdiden çok teşekkür ederim.

arkadaşım ısıtma yapmayacaksanız salona 12lik odayada bir 9 luk blanc alın devam edin. ayrıca uğur önerebiliriz. midea üretimdir şikayet duymadık bakın yanlız alırken baştan konuşun illaki bakır montaj borusu şartı koyun bir arkadaşa lüminyum diye 250 tl istemişler. buna hakları yok.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

hakan1965' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
hakan kardeşim kaç mt ki bu farkı istediler sizden.geldiler ölçtülermi ne kadar boru gidiyor.kendinizde dışardan tedarik edebilirsiniz zamanınız varsa.servisin kullandığı boru çapına göre alınabilir.yarı yarıya fiyat inebilir.

bakır boru olması herhaliyle şart.ilerde yer değişimi olsa aliminyum birdaha kullanılmaz.bakıra göre verimsizdir en kötüsüde dayanıksızdır.dış hava koşullarından çabuk etkilenir.basitçe çabuk delinir yırtılır.illa olur demiyorum ama olur.böyle uzar gider.altın varken tenekeye ne hacet.

ama bu rakamı size kafadan söyledilerse  ayıp etmişler.belki size 3 mt boru yetecek o zaman neolacak.
Evet geldiler keşif yaptılar.. Uzunluk zaten 4,5 5 metre..Ona 250 dediler.. Kazık gerçi ama sağlıklı olacaksa beni ugraştırmayacaksa ne yapayım vericez 250 yi rahat edicez...
Fırsat bu fırsat düşkünleri diyecem ama metresi 50 tl normal gibi geldi bana.. Pek anlamam gerçi bu işlerden.... Yinede teşekkürler .... Bakır boruda karar kılıcam zannedersem .... Dün yine UGUR konsept magazaya gittim ödeme  yapmak için.. Koskoca yeri tek kliima buz yapmıştı resmen.. Elbette sabahtan akşama çalışıyordur o makine ama bayaa sogutuyor... Zannedersem iyi bir tercih yaptım gibi gibi .... 38 m2 salonda Ugur 24 lük bayaa fazlasıyla yetecek bence... Yinede o 250 yokmu  o 250 .. Canımı sıktı .. :)

uğur merkezi arayın alüminyum montaj borusunu kabul etmediğinizi siparisi iptal edeceğinizi söyleyin. yok ayıp olur vs diyorsanız... @sota sen en son kaça aldım boruyu yardımcı ol arkadaşa bir miktar zam gelsede yazık günah arkadaş bir malzemeciden alsın 5m boru artı izolasyonuna kadar 10 tl bile anca gelir heralde.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

KarabeY' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
kardeşim listeniz deki baba klima missiondur.sonrası blanc modelidir.diğerlerini düşünerek kafanızı karıştırmayın.gree üretimleri zaten sorunlu diğerleride alt gurup 

uğur klimayada bakabilirsiniz fiyatları uygun ve güzel klimadır.9 luk klima yeterli size fazlasıyla

warrior33' Alıntı:
@KaraBey arkadaşım listeden Sigma ve greeleri  çıkarıp Panasonic Kit Ue9 RKE veya QKE modellerini ve Uğur U SMART modellerini de incelemenizi tavsiye ederim.

ghostkiller arkadaşım, midea da ağırlı üzerinde duruyordum, sende iyi deyince artık bunda karar verdim. Teşekkür ederim.
warrior33 arkadaşım, midea ve sigma plus ikisi arasında gidip geliyordum. Fiyatları da birbirlerine çok yakın. Hani biri dese ki şunu al direk onu alıp geçicem. O yüzden zaten sizin tavsiyenizi almak istedim. Ayrıca belirttiğin panasonic bütçemi biraz geçiyor. Ben en fazla 2000TL gibi bir bütçe ayırmıştım o bile zorlıcak da beni. Yapcak bişi yok malesef. Haliyle midea yı alıp kullancaz bakalım. Teşekkür ederim.
Bugün yada yarın gidip bayi ile görüşüp inşallah en kısa sürede taktırırım. Yoksa ANTALYA da yatılcak gibi değil geceleri.

Karabey kardeşim önceki yazınızıda okudum uygundur. çünkü alacağınız klimanın çalışma şartlarını kendiniz iyi bilyorsunuz :ok:

şimdi gelirsek markalara arkadaşalarda belirtmiş.. sigmadan uzak durun gree üretimidir ve sorunların çözüldüğüne emin olmadan önermek istemiyoruz.  bakın @warrior33 hocam bunun orj gree olanını aldı iade etti. warrio hocam belirtseniz size zahmet durumu arkadaşlara. 

ha bakın sigmalarda haier olma şüpheside var.. al birini vur ötekine  birde mbirol diyordu haier gree den iyidir. ama biz gree leride önermeyip airfel bile greeyi bıraktı mideaya döndü diyince diyordu gree pahalı geldi. e peki şimdi nasıl haier greeden iyi oluyorda iklimsaya ucuz klima yapıyor. iklimsa bunların içinde en kurnazıdır geldin okusun burayı mbiorl efendi.

ben size öncedende dedim ne airfele düşmanız nede grer üretimi klimalara...  alıcaksanız airfel kumandaya katlanır alüminyum boru gelme riskinede katlanır kullanırsınız ama gree üretimlernde şimdilik uzak durun yorkta gree üretmidir sigmada bir kaç markad adaha var sanızım viessmannda öyle olması lazımdı değişmediyse üretim anlaşması. 

fujithermada hisense ürünü oyuncak gibi ama ısıtırmı soğuturmu bilmiyorum inanın.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

gurur' Alıntı:
1 kere klimanın kumandasını kurcalarken p7 hatası verdi midea mission 1 dakika olmadan on yazdı. Açtım cayır cayır çalışıyor. Acaba sıkıntı mı p7 hatası?

hayırlı olsun tekrar güle güle kullanın. memnuniyetinize sevindik. kumanda işini 

@sota haber verelim.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

tatlici' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, mobilden bu siteyi incelerken PC'den gidip mbirol adlı şahsın forumuna kaydolmuşum. Ben de diyorum bunlar bu adamı yere vuruyor nasıl tüm konuyu yönetmesine izin veriyorlar. Neyse, o foruma yazdığımı direkt yazıyorum, daha aklı başında insanlardan yorum bekliyorum.
"Adanada oturuyorum
15m^2 odam var, tek başımayım, yani sadece odama klima alacam.
Odanın yalıtımı iyi sayılmaz (iki adet pencere ve tek kapı eski ahşap), odam çok güneş almıyor. Evlerin tıkış tıkış olduğu bir yerde oturuyorum.
Birkaç klima yazmak istiyorum. Hangisi alınmalı, alınmaması gerekenler neden alınmamalı? Ya da alternatif arıyorum. Garanti ve teknik servis hizmeti klimayı nispeten öne çıkarabilir. Ayrıca 12'lik yerine 9'luk idare ederse onu da düşünebilirim.
Gelelim klimalara.

MIDEA BLANC 12000 (12.000 BTU) ~2150 TL
MIDEA MISSION MSMBBU-09 (9500 BTU) ~2500 TL
LG ES-W126J3A0 (12000 BTU) ~2150 TL
LG Sirius Deluxe AS-W126J1R0 (12000 BTU) ~2650TL
LG Sirius Deluxe AS-W096J1R0 (9000 BTU) ~2450TL

Koyu olarak işaretlediğim bana mantıklı geliyor. Önerisi olan var mı bu fiyat çerçevelerinde?"
Arkadaşlar listedeki 9.000lik klimalar neredeyse yarı yarıya yakıyor görünüyor, şimdi 12.000lik klima alsam ve fazla gelse kendini bu kadar kısabilir mi?

arkadaşım hoş geldiniz bizim @sota hem hemşehriniz. hemde o koyu renkli klimanın kullanıcısı olması lazım sirius çok akrışık lg ler ama o model olması lazım yanlışsada kendisi görünce düzeltir.  dış ünite 9 ve 12liklerde sağlam ötüyor diyor tüketimi fena değil desede. midea misson diyor.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Veediginiz linkteki klimanin teknik degerleri oldukca
Guzel

Benim dikkatimi dogrudan dis unite agirligi cekti
38kg

Normal 12 aluminyum klimalar 25-29kg civaridir

Yakindan incelemekte fayda var
Bu klima bakir kondenser olabilir....

Aynı ürünün beko etiketlisine baktım onda 32.5 kilo diyor şimdi hangisine inanalım. 9 köy hocam umarım görürsünüz bu mesajımı.

https://www.beko.com.tr/split-klima-61210-aa-klima.html

Vallahi kötülemek değil amaç.. gene yerlilerin içinde alınası arçelik grubudur ama bu işler dış ünte ağırlığıyla vs ne kadar değerlenrilir bilnmez. 

mesela derler illaki dış ünite kondenser çift sıra olsn vs eee yılalrdır me hemde FH serisini bile tek sır kondenserle hallediyor. 

bu işlerde kim nederse desin önce tecrübeye dayalı teknoloji geliyor. 

şimdi düşünelim fikri yürtelim sota demiş 25 ile 29 kg arası demiş 12liklerdeki alüminyum ağırlık. acaba çift sıra olalarmı 29kg geliyor. e arada zaten kalmış 3,5 kg onuda yanlış yazıldı şuydu buydu işin gerçeğini bulmak zor görmeden. 

bakın yıllar önce arçelik bir klima sundu cop değerleri uçmuştu.  fiyatıyla birliktede uçmüştu me den daikinden pahalıydı dhde ti ye alınöıştı.  o klima nerede şimdi. 

ben güvenemiyorum açıkçası..

geçenlerde dhde bir arkadaş hatt mbiroldada yazmıştı 3 defa arçeliği iade etmiş 4.cüde özel bir arçelik vermişler. bu arçelik değil gibi bir şey demişler gerçektende önceki değişenlere göre güzel ısıtmış. dıi veya iç ü
nite sesliymiş yanlız yerlilere göre. ama modeli unuttum sanırım sonu 20 ile bitiyordu ama nedesen yalan olur. 

ben lglere dahi bakrı kondensere döndü densede inanamıyorum bu lg nin ve samsungun yapamayacaığ manyeto yoktur. sözgelimi ek yerlerini bakır yaptı ortadaki boruda alüminyum kaynattılar bir şekilde eee ortadaki boruyu kazıyabilecekmisiniz. kazıyamazsınız daha geçenlerde sıvama iç bakır dış alüminyum ve dış bakır iç alüminyum  boru resimleri attım nerede bulamadım bir türlü yoksa bunadımmı bilmiyorum. ama bulacağım o resimleri.. o boruları kimse kazıyamaz dediğimle ilgili birde video bulmuştum. 

hatta geçenlerde o resimlerle ado dostumuza bir sataşayım diyordum. 

yani bu lg ci çekik gözlüler ilk defa alüminyum boruyu normal görünümle klima ürettiler bunu mbirol molozu bile yuttu.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,961

9köy' Alıntı:
tatlici' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, mobilden bu siteyi incelerken PC'den gidip mbirol adlı şahsın forumuna kaydolmuşum. Ben de diyorum bunlar bu adamı yere vuruyor nasıl tüm konuyu yönetmesine izin veriyorlar. Neyse, o foruma yazdığımı direkt yazıyorum, daha aklı başında insanlardan yorum bekliyorum.
"Adanada oturuyorum
15m^2 odam var, tek başımayım, yani sadece odama klima alacam.
Odanın yalıtımı iyi sayılmaz (iki adet pencere ve tek kapı eski ahşap), odam çok güneş almıyor. Evlerin tıkış tıkış olduğu bir yerde oturuyorum.
Birkaç klima yazmak istiyorum. Hangisi alınmalı, alınmaması gerekenler neden alınmamalı? Ya da alternatif arıyorum. Garanti ve teknik servis hizmeti klimayı nispeten öne çıkarabilir. Ayrıca 12'lik yerine 9'luk idare ederse onu da düşünebilirim.
Gelelim klimalara.

MIDEA BLANC 12000 (12.000 BTU) ~2150 TL
MIDEA MISSION MSMBBU-09 (9500 BTU) ~2500 TL
LG ES-W126J3A0 (12000 BTU) ~2150 TL
LG Sirius Deluxe AS-W126J1R0 (12000 BTU) ~2650TL
LG Sirius Deluxe AS-W096J1R0 (9000 BTU) ~2450TL

Koyu olarak işaretlediğim bana mantıklı geliyor. Önerisi olan var mı bu fiyat çerçevelerinde?"
Arkadaşlar listedeki 9.000lik klimalar neredeyse yarı yarıya yakıyor görünüyor, şimdi 12.000lik klima alsam ve fazla gelse kendini bu kadar kısabilir mi?

arkadaşım hoş geldiniz bizim @sota hem hemşehriniz. hemde o koyu renkli klimanın kullanıcısı olması lazım sirius çok akrışık lg ler ama o model olması lazım yanlışsada kendisi görünce düzeltir.  dış ünite 9 ve 12liklerde sağlam ötüyor diyor tüketimi fena değil desede. midea misson diyor.

Merhaba hemso hosgeldin
Yaniyoruuuuuk diyorum baska birsey demiyorum

Onceki gun isyerinde gunesaltindaki
Metal zeminde 73derece olctuk ellemek mumkun degildi

Neyse konumuza gelelim

Hemso fazla para vermek istemiyorsan
Blanc isini gorur
Parasina gore isini fazlasiyla iyi yapar
Plastik kalitesi biraz dusuktur oyle cafcafli albenili sayilmaz

Mission klimanin parasina gore kralidir
Yaz kis kullaniuorim fena sekilde stabil calisiyor
Hele sessizligi muazzam

Lg sirus plastik kalitesi isitma sogutma oldukca iyi
Ama
9 ve 12lik modelleri dis unitesi ilk calistiginda
Bildigin pancar motoru 5dk kesin kafani utuler
Sonrasinda mirildarak calismaya devam eder
O 5dk cok fena anlatamam
Vazir vazir :)

T Çevrimdışı

tatlici

Yeni Üye
4 Tem 2017
9

Sota' Alıntı:
9köy' Alıntı:

Merhaba hemso hosgeldin
Yaniyoruuuuuk diyorum baska birsey demiyorum

Onceki gun isyerinde gunesaltindaki
Metal zeminde 73derece olctuk ellemek mumkun degildi

Neyse konumuza gelelim

Hemso fazla para vermek istemiyorsan
Blanc isini gorur
Parasina gore isini fazlasiyla iyi yapar
Plastik kalitesi biraz dusuktur oyle cafcafli albenili sayilmaz

Mission klimanin parasina gore kralidir
Yaz kis kullaniuorim fena sekilde stabil calisiyor
Hele sessizligi muazzam

Lg sirus plastik kalitesi isitma sogutma oldukca iyi
Ama
9 ve 12lik modelleri dis unitesi ilk calistiginda
Bildigin pancar motoru 5dk kesin kafani utuler
Sonrasinda mirildarak calismaya devam eder
O 5dk cok fena anlatamam
Vazir vazir :)

Teşekkür ederim Sota, hoş buldum! Tabi ki az para vermeden sıyrılmak en güzeli. Yalnız forumda bir arkadaş birkaç mesaj üstte Mission 12.000lik klimayı 2500 TL'ye aldığını söyledi hem de altı taksit açıkçası 9000liğe o parayı veresim gelmedi. Blanc almak daha mı doğru olur diye düşünüyorum şimdi. LG kağıt üstünde çok iyi duruyor o yüzden şans vermek istedim.
Merak ettiğim bir konu 12000lik klimalar gerekmediği zaman 9000lik klima kadar az yakar mı? Mission enerji tüketimi çok iyi gibi, bunun üst modelini aldığımı varsaysam gerekmediğinde küçük modeli kadar az yakar mı onu merak ettim. Kendini kısma olayı falan işte. Aynısı Blanc için de geçerli.
Adanada Midea servisi ağı nasıldır? İnternet harici uygun fiyata satan perakendeci var mıdır? Şöyle nete yazdım ama bir şey bulamadım.
Son olarak umarım Midea elektrik, boru, montaj olayını falan sıkıntı yapıp masraf çıkarmadan hallediyordur.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

9köy' Alıntı:
KarabeY' Alıntı:
ghostkiller arkadaşım, midea da ağırlı üzerinde duruyordum, sende iyi deyince artık bunda karar verdim. Teşekkür ederim.
warrior33 arkadaşım, midea ve sigma plus ikisi arasında gidip geliyordum. Fiyatları da birbirlerine çok yakın. Hani biri dese ki şunu al direk onu alıp geçicem. O yüzden zaten sizin tavsiyenizi almak istedim. Ayrıca belirttiğin panasonic bütçemi biraz geçiyor. Ben en fazla 2000TL gibi bir bütçe ayırmıştım o bile zorlıcak da beni. Yapcak bişi yok malesef. Haliyle midea yı alıp kullancaz bakalım. Teşekkür ederim.
Bugün yada yarın gidip bayi ile görüşüp inşallah en kısa sürede taktırırım. Yoksa ANTALYA da yatılcak gibi değil geceleri.

Karabey kardeşim önceki yazınızıda okudum uygundur. çünkü alacağınız klimanın çalışma şartlarını kendiniz iyi bilyorsunuz :ok:

şimdi gelirsek markalara arkadaşalarda belirtmiş.. sigmadan uzak durun gree üretimidir ve sorunların çözüldüğüne emin olmadan önermek istemiyoruz. bakın @warrior33 hocam bunun orj gree olanını aldı iade etti. warrio hocam belirtseniz size zahmet durumu arkadaşlara.

ha bakın sigmalarda haier olma şüpheside var.. al birini vur ötekine birde mbirol diyordu haier gree den iyidir. ama biz gree leride önermeyip airfel bile greeyi bıraktı mideaya döndü diyince diyordu gree pahalı geldi. e peki şimdi nasıl haier greeden iyi oluyorda iklimsaya ucuz klima yapıyor. iklimsa bunların içinde en kurnazıdır geldin okusun burayı mbiorl efendi.

ben size öncedende dedim ne airfele düşmanız nede grer üretimi klimalara... alıcaksanız airfel kumandaya katlanır alüminyum boru gelme riskinede katlanır kullanırsınız ama gree üretimlernde şimdilik uzak durun yorkta gree üretmidir sigmada bir kaç markad adaha var sanızım viessmannda öyle olması lazımdı değişmediyse üretim anlaşması.

fujithermada hisense ürünü oyuncak gibi ama ısıtırmı soğuturmu bilmiyorum inanın.
@Karabey arkadaşım üstadım söyleyeceğini söylemiş. Üstüne söyleyebileceğim bir şey olsada @9köy üstadıma saygısızlık olur.
Gelelim üstadın hatırlattığı Gree macerama. İhtiyaca binayen araştırmalarım sonucunda 2.300 TL'ye Midea Mission aldım evi tasiyacam diye taktirmadim. Bu arada aldığım bayi bir kaç ay sonra Panasonic satmayada başladı. Panasonic almaya karar verdim. Ancak ne varki, 3000 bin tl'lik Mission u 2bin ucyuze bırakan arkadaş Panasonic de bir kuruş indirim yapmadı. Zorla Midea satmak ister gibi Panasonic satmak istemez gibi bir tavır gördüm ve çok sinirlendim. Bu sinirle ücret iadesi alıp... Bu gree zamanında fena mal yapmıyorlardı, bütün malları bu kadarda kötü değildir deyip bir hışımla gidip baştan kavgamı yapıp Gree Lomo aldım.
Greelerin ısıtmada set edilen derecenin 2 ila 2 buçuk dereceye kadar kendini kısmadan 30 dereceye ayarlanmış gibi Allah ne verdiyse gidiyor. Soğutmada ise 26 dereceye set etmeme rağmen içeriğin sıcaklığı 2 ve 2 buçuk dereceye aşağıya kadar inmesine ragmen, cihaz kısmadan sanki cihazı yeni açmış gibi cros fanı deliler gibi dönmeye devam edip, dış ünitede kısmadan ( halbuki otomatik fanda kullanmama rağmen set edilen derecenin 2 ila 2 buçuk derece altına düşmesine rağmen hem dış ünite hemde iç ünite de bulunan cros fanın kısması gerekirken) kısmadan Âllah ne verdiyse devam etmekteydi. 27 dereceye set etmeme rağmen 23,7 dereceyi görmesine rağmen cihazın kendisini kısmadigina şahit oldum..
Uzatmaya gerek yok iade Edip ME MSZ-SF 35 aldım iyiki almışım. Serhat 63 63 arkadasta almıştı burdada muhabbeti olmuştu kışın ısıtmada kullanmış 10 ila 12 günlük ev elektriği ile beraber 200 küsür TL fatura ödemiş diye söylendi. DH forumda paylaşmış Serhat 63 63 ben görmedim... Video paylaşacağını falan belirtmişti, ısıtma modunda video çekip detaylı bilgilendirme yapıp yapmadığını bilmiyorum. Yapsa DH yayınlardi diye düşünüyorum. Belkide umduğunu bulamadığı için detaylı bir video çekip yayınlamadı bilemiyorum...
Son kez söylüyorum, arkadaş bütçenin sıkıntılıymış. Mission ve blanca gücün yetmiyorsa Uğur U SMART veya plus modelini alın . Kurulum setiyle değil bakır boruyla kurulum yaptırın..

2662db5a6f6233afb0fc0e9a2bf04415.jpg

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75
İyi akşamlar arkadaşlar beklenen fatura geldi sonunda bir ayın ilk 15 günü biraz daha az olarak son 15 gün aşırı sıcaklar sebebi ile tam gaz çalışan mısra mission sonucu geldi. Beklediğim gibi çıktı desem yeridir normalde 55 60 TL gibi gelen faturanın bu ay 72 TL olarak geldi ve bu ay oldukça memnun edici sonuçlanmıştır.

S Çevrimdışı

sonbirlik

Yeni Üye
5 Tem 2017
2

Forumu takip ediyorum uzun zamandır. midea tavsiyesi var baya. aslında tam onu alacakken samsung'un AR9500 serisi 12000BTU olan modelini gördüm. özelliklerine bakarak ve samsung'un üst segment modeli olduğu için sipariş verdim. Yarın kurulumu yapılacak. Forumda samsung AR serisi ile ilgili yorum göremedim. Bilginiz var mı acaba?

K Çevrimdışı

KarabeY

Yeni Üye
30 Haz 2017
26

9köy' Alıntı:
KarabeY' Alıntı:

Karabey kardeşim önceki yazınızıda okudum uygundur. çünkü alacağınız klimanın çalışma şartlarını kendiniz iyi bilyorsunuz :ok:

şimdi gelirsek markalara arkadaşalarda belirtmiş.. sigmadan uzak durun gree üretimidir ve sorunların çözüldüğüne emin olmadan önermek istemiyoruz. bakın @warrior33 hocam bunun orj gree olanını aldı iade etti. warrio hocam belirtseniz size zahmet durumu arkadaşlara.

ha bakın sigmalarda haier olma şüpheside var.. al birini vur ötekine birde mbirol diyordu haier gree den iyidir. ama biz gree leride önermeyip airfel bile greeyi bıraktı mideaya döndü diyince diyordu gree pahalı geldi. e peki şimdi nasıl haier greeden iyi oluyorda iklimsaya ucuz klima yapıyor. iklimsa bunların içinde en kurnazıdır geldin okusun burayı mbiorl efendi.

ben size öncedende dedim ne airfele düşmanız nede grer üretimi klimalara... alıcaksanız airfel kumandaya katlanır alüminyum boru gelme riskinede katlanır kullanırsınız ama gree üretimlernde şimdilik uzak durun yorkta gree üretmidir sigmada bir kaç markad adaha var sanızım viessmannda öyle olması lazımdı değişmediyse üretim anlaşması.

Çok teşekkür ederim.

warrior33' Alıntı:
9köy' Alıntı:

@Karabey arkadaşım üstadım söyleyeceğini söylemiş. Üstüne söyleyebileceğim bir şey olsada @9köy üstadıma saygısızlık olur.
Gelelim üstadın hatırlattığı Gree macerama. İhtiyaca binayen araştırmalarım sonucunda 2.300 TL'ye Midea Mission aldım evi tasiyacam diye taktirmadim. Bu arada aldığım bayi bir kaç ay sonra Panasonic satmayada başladı. Panasonic almaya karar verdim. Ancak ne varki, 3000 bin tl'lik Mission u 2bin ucyuze bırakan arkadaş Panasonic de bir kuruş indirim yapmadı. Zorla Midea satmak ister gibi Panasonic satmak istemez gibi bir tavır gördüm ve çok sinirlendim. Bu sinirle ücret iadesi alıp... Bu gree zamanında fena mal yapmıyorlardı, bütün malları bu kadarda kötü değildir deyip bir hışımla gidip baştan kavgamı yapıp Gree Lomo aldım.
Greelerin ısıtmada set edilen derecenin 2 ila 2 buçuk dereceye kadar kendini kısmadan 30 dereceye ayarlanmış gibi Allah ne verdiyse gidiyor. Soğutmada ise 26 dereceye set etmeme rağmen içeriğin sıcaklığı 2 ve 2 buçuk dereceye aşağıya kadar inmesine ragmen, cihaz kısmadan sanki cihazı yeni açmış gibi cros fanı deliler gibi dönmeye devam edip, dış ünitede kısmadan ( halbuki otomatik fanda kullanmama rağmen set edilen derecenin 2 ila 2 buçuk derece altına düşmesine rağmen hem dış ünite hemde iç ünite de bulunan cros fanın kısması gerekirken) kısmadan Âllah ne verdiyse devam etmekteydi. 27 dereceye set etmeme rağmen 23,7 dereceyi görmesine rağmen cihazın kendisini kısmadigina şahit oldum..
Uzatmaya gerek yok iade Edip ME MSZ-SF 35 aldım iyiki almışım. Serhat 63 63 arkadasta almıştı burdada muhabbeti olmuştu kışın ısıtmada kullanmış 10 ila 12 günlük ev elektriği ile beraber 200 küsür TL fatura ödemiş diye söylendi. DH forumda paylaşmış Serhat 63 63 ben görmedim... Video paylaşacağını falan belirtmişti, ısıtma modunda video çekip detaylı bilgilendirme yapıp yapmadığını bilmiyorum. Yapsa DH yayınlardi diye düşünüyorum. Belkide umduğunu bulamadığı için detaylı bir video çekip yayınlamadı bilemiyorum...
Son kez söylüyorum, arkadaş bütçenin sıkıntılıymış. Mission ve blanca gücün yetmiyorsa Uğur U SMART veya plus modelini alın . Kurulum setiyle değil bakır boruyla kurulum yaptırın..

2662db5a6f6233afb0fc0e9a2bf04415.jpg

Bilgiler için çok teşekkürler. Baya sıkıntılı bir macera atlatmışsın ama sonunda istediğine kavuşmuşsun. Senin hesap bizde ME sf35 kullanıyoruz.
Mission değilde blanc a gücüm yetiyor. Büyük ihtimal blanc alacağım bugün yarın. Sağolasın.
Aldıktan sonra kazasız belasız montajıda tamamlansın. Yeni bir konu açar paylaşırım.

G Çevrimdışı

gurur

Yeni Üye
21 Mar 2017
52
@KarabeY hocam ege ticaretin internet sitesinde 2170 tl miydi neydi blanc. Güvenilir insanlar. Bu fiyata bulamıyosan netten alabilirsin. Herkese sıkıntısız , az faturalı iklimlendirmeler ? bu arada @9köy ve @Sota üstadlarıma teşekkürler. Siz olmasanız sigma alacaktım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt