Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
mubim1' Alıntı:
Hoşbuldum arkadaşlar. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Midea hakkında çok gürültülü çalıştığı ile ilgili bi kaç yerde şikayet okudum o yüzden pek içine sinmiyor almak. Fakat sanırım alarkoyu bugün sipariş verecem.

Bir de daikin hakkında hep iyi yorumlar okudum ama siz bi yorum getirmemişsiniz. Daikin mı carrier mı desem ne dersiniz?
Daikin eski kalitesinde değil artık ururu ve sarara modellerinden aşağı almamak gerek mağduriyet yaşamamak için. İmkânınız doğrultusunda hareket edecek olan sizlersiniz.
Paranız varsa
ME. FH _ SF modelleri
Toshiba Daisaki modeli (alt modellerinden almayın
Daikin ururu sarara modelleri
Alorco Carrier Xpower Gold modeli (aşağısını almayın)
bu modelleri şiddetle öneririm.

Bütçeniz uygun değilse maalesef ucuz etin suyu kara oluyor...
M mubim1

06b69bc8a0b4b4bc784afea9b0e9809f.jpg

M Çevrimdışı

miracatalay

Yeni Üye
4 Tem 2017
5

Merhaba arkadaşlar,
Bende epey araştırdım klima ama teknoloji firmasında çalışıp klimadan anlamayan insan olarak uykuya daldım :)

Öncelikle 12 mi 18 mi almam gerek karar veremedim. Bütçe kısıtlı olduğu için iyi bi 12'lik mi alsam yoksa ortalama 18'lik mi bilemedim.

Evin durumu aşağıda; 

Ev İzmir'de, gün içinde güneş görüyor, 3. kat ve 3,5 metrelik çift cam pimapen sürgülü balkon camekanım var. Salonda kullanacağım ve yalancı duvarla ayrılmıs çok sık kullanmasam da mutfakta salon içerisinde. L şeklinde bir oda ve toplamda 23-25 metre kare bir alan, tek yaşıyorum.

Gelelim alternatif baktıklarıma;
Öncelikle her bayide iş değişti, herkes 12 gösterdi, bir tek daikin de 18 al mutlaka denildi;

Samsung AR 9500 wind free 12.000 için 2800 fiyat buldum; işin kötüsü gear 3 hediyesi varmıs 30 haziranda bitmiş :(
Samsung AR 7500 için ise 18'lik 3600 fiyat var. 

Daikin'de 18'lik için 3400
Fujitsu'da 18'lik 3400, 12'lik için 3000 fiyat verdi.

Burada okuduklarıma göre Sigma'dan uzak durdum. Uğur ve Midea bayisi ise bulamadım izmir'de.

Eve epey masraf yaptığım için klimada bütçe sıkıntılı, şükür ki bu ara ev esinti alıyor da sıcaklardan çok bunaltmıyor.

Bu konuda nokta atışı yapmak için uzmanları desteğe rica ediyorum :)

Bu arada çok çok soğuk olmadığı müddetce klima sadece yazın kullanılacak.

K Çevrimdışı

KarabeY

Yeni Üye
30 Haz 2017
26

Valla 4 - 5 gun oncesine n11 de 2038tl gibi bir fiyata 12000btu blanc vardi. 2 gun once tekrar baktim en dusuk fiyat yine n11 de 2135tl falan.
9000btu olan model de yine n11 de 1889tl gibi bir fiyatti. Ben sirf antalya da muhatabim olsun diye 1945 tl ye burdan alcam. Alacagim bayi de saglam. Eski bir firma. Guvenli yani.
Dun gorustum. Nasipse pazartesi sabah 9000btu blanc takilacak insallah.
Bakalim gorelim midea nin cevherini ?

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

miracatalay' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Bende epey araştırdım klima ama teknoloji firmasında çalışıp klimadan anlamayan insan olarak uykuya daldım :)

Öncelikle 12 mi 18 mi almam gerek karar veremedim. Bütçe kısıtlı olduğu için iyi bi 12'lik mi alsam yoksa ortalama 18'lik mi bilemedim.

Evin durumu aşağıda; 

Ev İzmir'de, gün içinde güneş görüyor, 3. kat ve 3,5 metrelik çift cam pimapen sürgülü balkon camekanım var. Salonda kullanacağım ve yalancı duvarla ayrılmıs çok sık kullanmasam da mutfakta salon içerisinde. L şeklinde bir oda ve toplamda 23-25 metre kare bir alan, tek yaşıyorum.

Gelelim alternatif baktıklarıma;
Öncelikle her bayide iş değişti, herkes 12 gösterdi, bir tek daikin de 18 al mutlaka denildi;

Samsung AR 9500 wind free 12.000 için 2800 fiyat buldum; işin kötüsü gear 3 hediyesi varmıs 30 haziranda bitmiş :(
Samsung AR 7500 için ise 18'lik 3600 fiyat var. 

Daikin'de 18'lik için 3400
Fujitsu'da 18'lik 3400, 12'lik için 3000 fiyat verdi.

Burada okuduklarıma göre Sigma'dan uzak durdum. Uğur ve Midea bayisi ise bulamadım izmir'de.

Eve epey masraf yaptığım için klimada bütçe sıkıntılı, şükür ki bu ara ev esinti alıyor da sıcaklardan çok bunaltmıyor.

Bu konuda nokta atışı yapmak için uzmanları desteğe rica ediyorum :)

Bu arada çok çok soğuk olmadığı müddetce klima sadece yazın kullanılacak.
Hoş geldiniz;
Odanın L şeklinde olması güneş alması, 3 buçuk metre cam olması ayrıca sınırda olması ve gün gelir ısıtma içinde kullanılacağını düşünerek 18 lik almanız daha doğru olur.
Ucuz klima alıp elektrik şirketiyle akraba olmamanız icin benim şahsi önerim.
Mitsubishi Elektrik SF modeli
Toshiba Daisaki modeli
Alorco Carrier Xpower Gold
Modellerini öneririm.

Bütçe kısıtlı ise.
Midea Mission ve blanc modelleri ve yine Midea üretimi Uğur alabilirsiniz.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

KarabeY' Alıntı:
Valla 4 - 5 gun oncesine n11 de 2038tl gibi bir fiyata 12000btu blanc vardi. 2 gun once tekrar baktim en dusuk fiyat yine n11 de 2135tl falan.
9000btu olan model de yine n11 de 1889tl gibi bir fiyatti. Ben sirf antalya da muhatabim olsun diye 1945 tl ye burdan alcam. Alacagim bayi de saglam. Eski bir firma. Guvenli yani.
Hayırlı olsun kurulum aşamasında resimler ve ayrıca kullanımı hakkında tecrübelerimizi paylaşımda bulunmanızı bekliyoruz @KarabeY

S Çevrimdışı

seali

Yeni Üye
3 Şub 2017
10

Arkadaşlar iyi günler 
Bugünlerde klima alacağım Midea Missiona karar verdim ancak birçok bayide stok bulunmuyor. Mission stokları hakkında bilgisi olan var mı? Kullanacağım oda 15 m2 koridoru da açarsam 20 m2 oluyor. Sabah ve akşam güneş alıyor 2 pencere var özellikle ısıtma için kullanılacak. yer köyceğiz

M Çevrimdışı

mubim1

Yeni Üye
6 Tem 2017
3
Tavsiyeleriniz üzerine alarkoda karar kıldım siparişini verdim. Xpower modelini. Satıcı sadece soğutmada kullanacağım için xpower gold yerine bunu almanız daha uygun dedi. 2500tl ye 9 taksit yaptı. Haftaya kuruluma gelecekler. Biraz kullanıp detayları paylaşırım. Yardımlarınız için teşekkürler.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

mubim1' Alıntı:
Tavsiyeleriniz üzerine alarkoda karar kıldım siparişini verdim. Xpower modelini. Satıcı sadece soğutmada kullanacağım için xpower gold yerine bunu almanız daha uygun dedi. 2500tl ye 9 taksit yaptı. Haftaya kuruluma gelecekler. Biraz kullanıp detayları paylaşırım. Yardımlarınız için teşekkürler.

arkadaşım selam xpower gold ile diğer model aynı değildir. diğer model mideadıır bilginiz olsun. zaten mideanın ardında olan firmada carrier toshiba grubudur.

ama xpowergold tabiri caizse japon seri olarak geçer me daikin toshiba vs gibi bir çok ülekenin üretiminin yapıldığı  thailand fabrikalarında üretilir.  aynı zamanda bu üreti yerinde toshibada üretilmekterdi zaten tip olarakta carrierlerin dış ünitesi toshibayla aynıdır.. sağdan soldan çamur atılsada yok palavra densede model bazında düşünün zaten bu işler karışık çinde üretilsede fark etmez. ama xpowergol ile diğer model farklıdır.

alarkonun servisde mideadan iklimsadan vs bir çok firmadan iyidir.

sota gene bir anormallik va forumda.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
mubim1' Alıntı:
Almışken Xpower Gold modelini alsanız daha iyi olurdu. Hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanın bayi ile görüşün bakır boru ile kurulum yapılıp, vakumuda mutlaka yaptırın. [emoji106] [emoji106]

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

seali' Alıntı:
Arkadaşlar iyi günler 
Bugünlerde klima alacağım Midea Missiona karar verdim ancak birçok bayide stok bulunmuyor. Mission stokları hakkında bilgisi olan var mı? Kullanacağım oda 15 m2 koridoru da açarsam 20 m2 oluyor. Sabah ve akşam güneş alıyor 2 pencere var özellikle ısıtma için kullanılacak. yer köyceğiz

dikkatli olun mbirol denen sahtekarın forumuna bakıyorsanız  kampanya yapmış gelin buradan alın vs yazmış servis yok nakliye yok vs. yani kazıklanacak adam arıyor. wifi kit vs yok.  çıkarınıza gelebilir ama dikkatli olun. Allah dese bile çıkarı için der inanmayın. parti olarak toplamışta olabilir malları.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

KarabeY' Alıntı:
9000btu olan model de yine n11 de 1889tl gibi bir  fiyatti. Ben sirf antalya da muhatabim olsun diye 1945 tl ye burdan alcam. Alacagim bayi de saglam. Eski bir firma. Guvenli yani.

aynen mantıklı  bayiden çevrenizden almanız her zaman sizn açınızdan iyi olur. ben şahsen 2yüz 250 fazla veririm bu tür alışverişlerde. şimdiden hayırlı olsun.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

warrior33' Alıntı:
mubim1' Alıntı:
Almışken Xpower Gold modelini alsanız daha iyi olurdu. Hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanın bayi ile görüşün bakır boru ile kurulum yapılıp, vakumuda mutlaka yaptırın. [emoji106] [emoji106]

hocam özel mesajına bak sana zahmet

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

9köy' Alıntı:
warrior33' Alıntı:

hocam özel mesajına bak sana zahmet
[emoji106] [emoji106] [emoji106]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt