Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

av.balkes

Yeni Üye
12 May 2017
4

selamlar;
çıkma klima almayı düşünüyorum siemens marka modelini tam bilmiyorum ama 2014 model 12000 btu sizce ne kadar eder piyasası nedir. almaya değermi cevaplarınız için tşk şimdiden

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

av.balkes' Alıntı:
selamlar;
çıkma klima almayı düşünüyorum siemens marka modelini tam bilmiyorum ama 2014 model 12000 btu sizce ne kadar eder piyasası nedir. almaya değermi cevaplarınız için tşk şimdiden
Çıkma klima klima tavsiye etmiyoruz biz. @av.balkes

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

av.balkes' Alıntı:
selamlar;

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.warrior hocamında yazdığı gibi ikinci el klima işine sıcak bakmıyoruz.bunun birçok nedeni var.örneğin klimanın montajları nasıl yapıldı,yada nasıl söküldü,bilinçsizce yapılmışsa ömründen çalınmıştır nerde duracağı belli olmaz.yani hiç birşeyini bilmediğiniz dışı güzel içi bizlere karanlık olan bir klima alıyorsunuz.o karanlık olan kısım sizinde cebinizi karartırmı yada dünyanızı serinletirmi bilememiyoruz.belki ucuz olduğu için cezbediyor ama malesef gözlerinizle görmediğiniz birşeyi almak kumar oynamak gibi birşey.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sonbirlik' Alıntı:
Forumu takip ediyorum uzun zamandır. midea tavsiyesi var baya. aslında tam onu alacakken samsung'un AR9500 serisi 12000BTU olan modelini gördüm. özelliklerine bakarak ve samsung'un üst segment modeli olduğu için sipariş verdim. Yarın kurulumu yapılacak. Forumda samsung AR serisi ile ilgili yorum göremedim. Bilginiz var mı acaba?

hayırlı uğurlu olsun kardeşim.alınmışa fazla birşey demek yanlış olur.ama biz bu forumu kurduk kuralı hiçbir kardeşimize bu markayı tavsiye etmedik etmeyiz.kısacası naylon klimalarla kimseyi üzmek ,kandırmak yanlış yönlendirmek istemiyoruz.üyelerimizden daha önce alan olmuşsa belki bilgi veren çıkar.şayet forumda şikayet dışında birşey bulamazsınız şuan için.

alınmış alınmıştır yapabilecek birşey yok.vakumlatmayı unutmayın klimanıza.hayırlısı olsun tekrardan szin için.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

ayhangunay' Alıntı:
İyi akşamlar arkadaşlar beklenen fatura geldi sonunda bir ayın ilk 15 günü biraz daha az olarak son 15 gün aşırı sıcaklar sebebi ile tam gaz çalışan mısra mission sonucu geldi. Beklediğim gibi çıktı desem yeridir normalde 55 60 TL gibi gelen faturanın bu ay 72 TL olarak geldi ve bu ay oldukça memnun edici sonuçlanmıştır.

fatura çok güzel ayhan kardeşim.daha öncede yazmıştım mission bu üzmez sizi.taş palasın o zaman aylık faturanız 40 tl  gellir yukarıdaki duruma göre.

S Çevrimdışı

sonbirlik

Yeni Üye
5 Tem 2017
2

AF1QipNAmqJot0oSwgeyPb712YdbXs9NCc2utvpu8cJd

Samsung AR9500 klima üzerinden çıkan montaj kiti bu.
Bakır mı oluyor bu şimdi?

D Çevrimdışı

diemcizone

Yeni Üye
23 Haz 2017
21

Arkadaşlar Merhaba,
Midea Blanc N11.com'dan 12'lik olanı 1985TL'den satın aldım.
Klimacı bir arkadaşım var, ne yaptın sen? 1750TL bizde dedi.
Ben N11.com, Hepsiburada.com, Gittigidiyor gibi sitelerde daha uygun fiyat göremedim.
Açıkcası 1750TL'de olabileceğini pek düşünmüyorum, bayi olan varsa liste fiyatı vs paylaşabilir mi?
İade etme vaktim var, duruma göre iade edeceğim.  :deli:

M Çevrimdışı

mubim1

Yeni Üye
6 Tem 2017
3

Merhabalar, 
Arkadaşlar formda o kadar çok yorum okudum o kadar araştırma yaptım ki kusacam artık. Midea markayı çok övenler var fakat kullanıp küfür eden de az değil. Baymak   rezil diyorlar fakat yine kullanıp f/p ye göre memnun olan da var. 
Kullanım alanım 22 - 23 metrekare   sadece soğutma amaçlı alacağım. 

Malesef bütçem mitsubishi electric veya toshiba ya yetmediğinden bi alt seviyelerine bakıyorum. Bi sürü bayi gezip kataloglar topladım. enerji verimliliği için seer değerlerini karşılaştırdım. Bu yazıda hepsini aktarıp klima alacak arkadaşlara hazır bilgi sunayım dedim. 

İlk olarak LG klima bayisine gittim. 
Ürün: LG Sirius D uxe Inverter V SEER -> 7.6 Fiyat -> 2700TL - Garanti : 10 yıl kompresör 

Adam öyle bi anlattı ki dedim dünyanın en iyi kliması. sonra formdan yazılanları okudum biri iyi biri kötü diyor. Hatta kötü b  demiyor resmen küfür ediyor. Telefoncunun yaptığı klimadan hayır gelmez zaten deyip başka bişey bakayım dedim. 

Alarko Carrier ve Toshiba bayisine gittim. 
Ürün: Alarko Carrier 53WHF012DST (katalogda bu yazıyor) SEER -> 5.8 Fiyat -> 2500  
Bayi dediki carrier klimanın mucidi on numara beş yıldız. Fakat seer değerini lg ile kıyaslayınca çok mu yakar acep filan dedim. sonra övgüler aldığından bi midea ve daikin a da bakayım dedim. 

Daikin bayisine gittim. 
Ürün: DAIKIN ATXN-NB7 (N-Serisi) SEER -> 5.86 Fiyat -> 2735TL - Garanti : 3 yıl ürün 5 yıl kompresör 
Daikin süper marka bu fiyata da çıkarım olmazsa daikin alayım adamlar japon bi tek klima yapıyor seer değeri biraz yüksek ama başım ağrımasın dedim. Bi arkadaş dedi ki salla yav daikin i midea iyi. Ama bi de midea midea diyip duruyor millet nemiş ona bakayım dedim. 

Midea bayisine gittim. 
Ürün: Midea Blanc SEER -> 6.1 Fiyat -> 2480TL - Garanti : 3 yıl ürün 3 yıl kompresör 
Ürün: Baymak Elegant Plus SEER -> 6.1 Fiyat -> 2000TL - Garanti : 3 yıl ürün 5 yıl kompresör 
Dükkana girdim başka markalar da vardı. Satıcıya soğutma amaçlı 12 binlik klima arıyorum dedim. Kız al baymak cayır cayır soğutur fiyatı da uygun dedi. Dedim midea nasıl. o da iyi ama soğutma amaçlı arıyorsan fazla para verme diye dedim dedi. Midea da iyi filan dedi. Biraz araştırdım baymak kullanan ve memnun kalanlar var. Ama sorun yaşayan da yok değil. E midea da şikayetsiz değil özellikle mahalleye ızdırap olan gürültülü motor şikayetini bi kaç yerde okudum. 

Fujitsu Bayisi gördüm daldım içeri 
Ürün: FujiTherma FTWSC12BXHS SEER -> 5.6 Fiyat -> 2150TL - Garanti : 3 yıl ürün 5 yıl kompresör 
Ürün: Fujitsu ASYG12LLT SEER -> 6.6 Fiyat -> 3000TL 
Ürün: Fujitsu ASYG12LM SEER -> 7.0 Fiyat -> 3450TL 

Satıcı süperdi. Bu bayiden önce daikin ve mitsubishi heavy bayilerine girmiştim. Satıcı abi onların sana gösterdiği 3000 altı klimaların muadili bu fujitherma dedi. Bak bu fujiTherma yla fujitsunun bi alakası yok diye biliyorum dedim. Adam yok abi sadece fujitsu onu çinde ürettiriyor dedi. Ben ikna olmadım diğer fujitsu modellerini tanıttı. 3450 olan model enerji tasarrufu açısından süper fakat bütçeyi oldukca zorluyor. 

Mitsubishi heavy için iklimsa bayisi 2850 gibi bir fiyat verdi. Japon malı mitsubishi al tepe tepe kullan dedi. Ama bu heavy si ne electric ne diye biraz düşündürücü geldi. Mitsubishi Heavy i önerir misiniz?

Bütün bu işlemlerin sonunda (formdan da sürekli bişeyler okuyorum) kafam allak bullak oldu ve şuan ne alsam karar veremedim. İşin ehli bi kaç arkadaş Allah rızası için yardımcı olursa sevinirim. Sonuçta zar zor geçinen bir aileyiz bi sürü taksit ödeye ödeye klima alacağız 2 gün sonra klimayı kucağımıza alıp taksitleri terleye terleye ödersek keyfimiz kaçar. 

Şimdiden cevap yazacak arkadaşlara teşekkür ederim.

K Çevrimdışı

KarabeY

Yeni Üye
30 Haz 2017
26

Midea blanc 9000 i bayi 1945TL ye vericek. 12000btu yu netten 1985 e almak valla cok cok iyimis.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

mubim1' Alıntı:
Merhabalar, 
Arkadaşlar formda o kadar çok yorum okudum o kadar araştırma yaptım ki kusacam artık. Midea markayı çok övenler var fakat kullanıp küfür eden de az değil. Baymak   rezil diyorlar fakat yine kullanıp f/p ye göre memnun olan da var. 

Malesef bütçem mitsubishi electric veya toshiba ya yetmediğinden bi alt seviyelerine bakıyorum. Bi sürü bayi gezip kataloglar topladım. enerji verimliliği için seer değerlerini karşılaştırdım. Bu yazıda hepsini aktarıp klima alacak arkadaşlara hazır bilgi sunayım dedim. 

Ürün: LG Sirius D uxe Inverter V SEER -> 7.6 Fiyat -> 2700TL - Garanti : 10 yıl kompresör 

Adam öyle bi anlattı ki dedim dünyanın en iyi kliması. sonra formdan yazılanları okudum biri iyi biri kötü diyor. Hatta kötü b  demiyor resmen küfür ediyor. Telefoncunun yaptığı klimadan hayır gelmez zaten deyip başka bişey bakayım dedim. 

Ürün: Alarko Carrier 53WHF012DST (katalogda bu yazıyor) SEER -> 5.8 Fiyat -> 2500  
Bayi dediki carrier klimanın mucidi on numara beş yıldız. Fakat seer değerini lg ile kıyaslayınca çok mu yakar acep filan dedim. sonra övgüler aldığından bi midea ve daikin a da bakayım dedim. 

Daikin bayisine gittim. 
Ürün: DAIKIN ATXN-NB7 (N-Serisi) SEER -> 5.86 Fiyat -> 2735TL - Garanti : 3 yıl ürün 5 yıl kompresör 
Daikin süper marka bu fiyata da çıkarım olmazsa daikin alayım adamlar japon bi tek klima yapıyor seer değeri biraz yüksek ama başım ağrımasın dedim. Bi arkadaş dedi ki salla yav daikin i midea iyi. Ama bi de midea midea diyip duruyor millet nemiş ona bakayım dedim. 

Midea bayisine gittim. 
Ürün: Midea Blanc SEER -> 6.1 Fiyat -> 2480TL - Garanti : 3 yıl ürün 3 yıl kompresör 
Ürün: Baymak Elegant Plus SEER -> 6.1 Fiyat -> 2000TL - Garanti : 3 yıl ürün 5 yıl kompresör 
Dükkana girdim başka markalar da vardı. Satıcıya soğutma amaçlı 12 binlik klima arıyorum dedim. Kız al baymak cayır cayır soğutur fiyatı da uygun dedi. Dedim midea nasıl. o da iyi ama soğutma amaçlı arıyorsan fazla para verme diye dedim dedi. Midea da iyi filan dedi. Biraz araştırdım baymak kullanan ve memnun kalanlar var. Ama sorun yaşayan da yok değil. E midea da şikayetsiz değil özellikle mahalleye ızdırap olan gürültülü motor şikayetini bi kaç yerde okudum. 

Ürün: FujiTherma FTWSC12BXHS SEER -> 5.6 Fiyat -> 2150TL - Garanti : 3 yıl ürün 5 yıl kompresör 

Satıcı süperdi. Bu bayiden önce daikin ve mitsubishi heavy bayilerine girmiştim. Satıcı abi onların sana gösterdiği 3000 altı klimaların muadili bu fujitherma dedi. Bak bu fujiTherma yla fujitsunun bi alakası yok diye biliyorum dedim. Adam yok abi sadece fujitsu onu çinde ürettiriyor dedi. Ben ikna olmadım diğer fujitsu modellerini tanıttı. 3450 olan model enerji tasarrufu açısından süper fakat bütçeyi oldukca zorluyor. 

Mitsubishi heavy için iklimsa bayisi 2850 gibi bir fiyat verdi. Japon malı mitsubishi al tepe tepe kullan dedi. Ama bu heavy si ne electric ne diye biraz düşündürücü geldi. Mitsubishi Heavy i önerir misiniz?

Bütün bu işlemlerin sonunda (formdan da sürekli bişeyler okuyorum) kafam allak bullak oldu ve şuan ne alsam karar veremedim. İşin ehli bi kaç arkadaş Allah rızası için yardımcı olursa sevinirim. Sonuçta zar zor geçinen bir aileyiz bi sürü taksit ödeye ödeye klima alacağız 2 gün sonra klimayı kucağımıza alıp taksitleri terleye terleye ödersek keyfimiz kaçar. 

forumumuza hoş geldiniz sefalar getirdiniz.bu kadar marka bolluğu ve her satıcının benim klimam en iyi demeleri ve sonucunda kafanızın karışması çok normal.şunu çok iyi bilinki para kazanmak ticaret yapmak için normal olarak herkez benim malım iyi der.mecburen övmek zorundaki malını satabilsin.kimse demezki benim klimalar iyi değil siz gidin x klimayı alın vs vs.

nasılki bayiler arası dolaşıp kafanız allak bullak olduysa forumlar arası dolaşırken de olması çok normal.öncelikle şunu çok iyi bilinki ticari amaçla kurulmuş her kurum forum kişi kişiler mecburen ceplerini düşünmek zorundalar ve kendi çıkarları doğrultusunda toplumu yönlendirirler.nasılki bayiler benim tavuğum ciğ demez para kazanma odaklı olan kuruluşlarda demez.bu konuda biz türkiyede tekiz.çıkar amaçlı değil yardım amaçlı insan odaklı bir forumuz.o yğzdendirki bildiğimiz doğru yanlış ne varsa korkmadan direk yazarız.

gelelim sizin meseleye.yukarıda bahsetmiş olduğunuz markalar modeller arasında en alınası klimalar alarko ve mideadır.lg yi,baymağı ve fujithermayı direkt kafanızdan silin ki ilerde canınız yanmasın.heavy derseniz dün konu açtım okursanız az çok anlarsınız.

alarko iyidir midea blancda iyidir.kısacası bunlar katagori ve fiyatlandırma açısından alınabilecek en güvenilir klimalardır.birde bunlara uğur markasını ekleyin.bütçe dostu güzel klimalardır.

bayiler herzaman yüksek fiyat çeker.netde araştırırsanız uyguna denk gelir.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

diemcizone' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba,
Midea Blanc N11.com'dan 12'lik olanı 1985TL'den satın aldım.
Klimacı bir arkadaşım var, ne yaptın sen? 1750TL bizde dedi.
Ben N11.com, Hepsiburada.com, Gittigidiyor gibi sitelerde daha uygun fiyat göremedim.
Açıkcası 1750TL'de olabileceğini pek düşünmüyorum, bayi olan varsa liste fiyatı vs paylaşabilir mi?
İade etme vaktim var, duruma göre iade edeceğim.  :deli:

Bayi fiyatlarını bilmiyorum ama bu fiyatların üzerinde olduğu kesin.şayet bayi öyle fiyat veriyorsa güvenilirse kaçırmayın alın derim.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

mubim1' Alıntı:
Merhabalar, 

Daikin bayisine gittim. 

Midea bayisine gittim. 

Cümleten Günaydın arkadaslar forumumuza hoş geldiniz @mubim1 . @ghostkiller1 hocam gerekli bilgilendirme de bulunmuş.

M Çevrimdışı

mubim1

Yeni Üye
6 Tem 2017
3
Hoşbuldum arkadaşlar. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Midea hakkında çok gürültülü çalıştığı ile ilgili bi kaç yerde şikayet okudum o yüzden pek içine sinmiyor almak. Fakat sanırım alarkoyu bugün sipariş verecem.

Bir de daikin hakkında hep iyi yorumlar okudum ama siz bi yorum getirmemişsiniz. Daikin mı carrier mı desem ne dersiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt