JVC 50'' 127 Ekran 4K BİM Satışı 50VU73T Model Televizyon Hakkında Bilgilendirme

B Çevrimdışı

bannedbann

Yeni Üye
24 May 2018
39
29
Adem Helvacı Ado Hocam bunlar hep bize panel testini öğrettiğiniz için oldu. Yoksa tv de hiç kısur yok. 5.000 tl ye lg alsam bile sd yayınları aynı gösterecek. Önemli olan izleme mesafesi. Uygun mesafeden izliyorsak hepsi güzel gösterir SD yayınları. Bazen keşke söylemeseydiniz diyorum Servis menü girişini. Gözle görülür bir hata yokken insanlar 1 adet ölü piksel (hala nasıl gördüklerini anlamadım) var diye iade ediyorlar. Birşey daha söyleyeceğim beni kimse yanlış anlamasın. Bir arkadaşımız TV güzel fakat ekran boyutu küçük geldi diye iase etmiş. Bu iade nedeni olmamalı. Çok saçma. Mercedes alıyorsun 15-20 km biniyorsun. Büyüklüğü benim için iyi değil diyip iade ediyorsun. O araba artık 2.el firma ne yapıcak o tv yi? Farklı marka altında yada aynısını bir başkasına satıcak. Sen istermisin sıfır ürün alıyorsun ama 2el çıkmasını? Bim mağazaları bu konuda iyi niyetinin suistimal edildiğini düşünüyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Hocam bunlar hep bize panel testini öğrettiğiniz için oldu. Yoksa tv de hiç kısur yok. 5.000 tl ye lg alsam bile sd yayınları aynı gösterecek. Önemli olan izleme mesafesi. Uygun mesafeden izliyorsak hepsi güzel gösterir SD yayınları. Bazen keşke söylemeseydiniz diyorum Servis menü girişini. Gözle görülür bir hata yokken insanlar 1 adet ölü piksel (hala nasıl gördüklerini anlamadım) var diye iade ediyorlar. Birşey daha söyleyeceğim beni kimse yanlış anlamasın. Bir arkadaşımız TV güzel fakat ekran boyutu küçük geldi diye iase etmiş. Bu iade nedeni olmamalı. Çok saçma. Mercedes alıyorsun 15-20 km biniyorsun. Büyüklüğü benim için iyi değil diyip iade ediyorsun. O araba artık 2.el firma ne yapıcak o tv yi? Farklı marka altında yada aynısını bir başkasına satıcak. Sen istermisin sıfır ürün alıyorsun ama 2el çıkmasını? Bim mağazaları bu konuda iyi niyetinin suistimal edildiğini düşünüyorum.

Yıllardır forumlarda yazar ve bilgi paylaşırım, Amacım daha bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturmakta bir nebze katkı sunabilmek. Elbette ben de suistimal edildiği yerler olduğunu düşünüyorum zaman zaman ancak yine de insanları bilinçlendirmek gerektiğini düşünüyorum.

Yıllardır şunu da yazarım ki VESTEL dışında hiç ama hiç bir firma, kendi kaynaklarının kullanarak kendi hakkında negatif yorum yapan birisinin halen bu kaynaklara erişmesine izin vermez. Ben hem VESTEL in kendisini bilgi kaynağı olarak kullanıp hem de adamlara buradan giydirip duruyorum, buna kimse izin vermez.

Siz hiç forum ortamlarında LG yetkilisinin gelip de ''Aman bizim tv leri teslim alırken şu testleri yapın, şunu görürseniz iade edin'' dediğini gördünüz mü?

Siz hiç forum ortamlarında SAMSUNG yetkilisinin gelip de ''Bizim ürünler iyidir ama şu kısımları çok da gelişmemiştir'' dediğini gördünüz mü?

Göremezsiniz, ancak ve ancak kurumsal yaklaşır ve size otomatik bir metin ile GÖRÜŞLERİNİZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ, LÜTFEN BİZİ XXXXXXXX NUMARADAN ARAYIN SORUNU ÇÖZELİM derler, o kadar.

Bu anlamda size katılıyorum ama yine de biz DOĞRU bildiğimiz yoldan şaşmayalım derim :ok

K Çevrimdışı

Kashmir

Aktif Üye
23 May 2018
69
44
7.0 yükseltmeye gerek var mı.Şu an youtube da sorun yaşamıyorum yükseltenlerde youtube ile ilgili sorunlar varmış.
Menü değişiklikleri oluyormuş.Vestel menüsü mü geliyor yeni yazılımla.Yükseltip memnun kalmazsam hem orj hem de yeni
sürümün full yazılımlarını bulup yükleme şansım var mı.Öyleyse denenebilir.
Sanırım Adem Bey e seri no verip bu iki full sürümü de sağlayabiliyoruz.
Bu arada hem ss iptv hem de ott player denedim.IPTV süper çalışıyor.Tabi netten sağlam playlistler bulmak lazım.
IPTV için 250 tl den başlayan boxlara gerek yok bence bu iki program da iyi çalışıyor.Tabi full playlistler için ücretli
güvenilir serverlardan almak daha mantıklı.Onlar da yıllık 100-250 arasında değişiyor.
Bu TV her kuruşunu hakkediyor bence.

B Çevrimdışı

Bozbıyık

Yeni Üye
29 May 2018
12
23
Hocam tv nin kullanım kılavuzuna baktım. Yayın kaydetme özelliği var diyor. Ama nasıl yapacağımı anlamadım. Yardımcı olur musun?

C Çevrimdışı

caglar unsal

Aktif Üye
28 May 2018
60
47
Hocam tv nin kullanım kılavuzuna baktım. Yayın kaydetme özelliği var diyor. Ama nasıl yapacağımı anlamadım. Yardımcı olur musun?
O kılavuz birkaç model için yazılmış bir kılavuza benziyor, aynı kitapçıkta arka sağ bölümde fiziksel tuşlarınında olduğu bu tuşlardan ses kanal açma kapama fonksiyonlarını çalıştırabileceğimizde söyleniyor halbuki bu modelde bu özellik mevcut değil. Yani kitapçık bütün modeller için yazılmışa benzİyor

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
7.0 yükseltmeye gerek var mı.Şu an youtube da sorun yaşamıyorum yükseltenlerde youtube ile ilgili sorunlar varmış.
Menü değişiklikleri oluyormuş.Vestel menüsü mü geliyor yeni yazılımla.Yükseltip memnun kalmazsam hem orj hem de yeni
sürümün full yazılımlarını bulup yükleme şansım var mı.Öyleyse denenebilir.
Sanırım Adem Bey e seri no verip bu iki full sürümü de sağlayabiliyoruz.
Bu arada hem ss iptv hem de ott player denedim.IPTV süper çalışıyor.Tabi netten sağlam playlistler bulmak lazım.
IPTV için 250 tl den başlayan boxlara gerek yok bence bu iki program da iyi çalışıyor.Tabi full playlistler için ücretli
güvenilir serverlardan almak daha mantıklı.Onlar da yıllık 100-250 arasında değişiyor.
Bu TV her kuruşunu hakkediyor bence.
Siz ne kadardır iptv kullanıyosunuz. Ve serverden memnun musunuz?

A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
Arkadaslar bu Jvc 49VU73T modelini nerede bulabiliriz hala bimlerde satistami goren duyan varmi?

A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
Bir arkadas yazmisti 50 yi verdim magazada 49 vardi aldim diye bi sans acaba sagda solda unutulmus bir 49luk jvc varmidir ;)

E Çevrimdışı

ertnn

Yeni Üye
30 May 2018
29
43
Umut hocam, Ado hocam, arkadaşlar PS3 ün 1080p ekrana görüntü aktarma sorunu çözüldü sorun tam düşündüğüm gibi kablo kaynaklanmış eski hdmi kablo full HD televizyonumda 1080p HD görüntü veriyordu ama ne hikmetse bu 4K televizyon da 1080p HD görüntü alamıyordum PS3 cihazına görüntü çıkışını resetleme rağmen 576p 720p 1080 i görüntülerini desteklediği halde 1080p seçtiğimde ekrana görüntü vermiyor ,bazen Karıncalı şekilde geliyor du sorun tam düşündüğüm gibi en üst Tepe nokta olan 1080p de kablonun bu TV'ye yetiştirememe senden kaynaklanmış kabloyu değiştirdiğimde gayet stabil çalışıyor açıklamalı yazayım dedim aynı sorunla karşılaşan arkadaşlarımıza yardımcı kaynak olur saygılar

Geri
Üst Alt