JVC 50'' 127 Ekran 4K BİM Satışı 50VU73T Model Televizyon Hakkında Bilgilendirme

H Çevrimdışı

Haruncagman

Yeni Üye
26 May 2018
19
42
Azizim dün gece baktım kafama uygun bir şey bulamadım. Bu sabah, dünden kendime aldığım notlar ile sistemden bir kaç ürün daha baktım, Ya bütçe yüksek ürün yetersiz kalıyor, ya ürün güzel bütçe yetersiz kalıyor :kiskis

IPS panelli ürün arıyorum ama ya HDR eksik kalıyor ya smr değeri düşük kalıyor. Sizin aceleniz de yoktu nasılsa, bir kaç gün daha bekleseniz bir şey olmaz değil mi? :ok
Ado hocam iyi geceler. Vestel 55ud8800 ve 55ud9400 modellerini inceledim biraz. Bim den almış olduğum 50 inç Jvc ye yakın sanırım özellikleri. Ne dersiniz acaba. Saygılar..

E Çevrimdışı

ertnn

Yeni Üye
30 May 2018
29
43
1080 i ye kadar desteklettim, ne yaptıysam tepe kalıte olan1080 p yi görmüyor, acaba tv de bi ayar mi var, su hdmi portu gelişmiş seçin diyordunuz ado hocam nerde bu ayar, kitapçıkta bütün formatlar var 1080 p destegide var ama cihaz gormuyo acaba hdmi kablo bu tv ye uyumsuz mu son teorim bu çünkü arkadaşlarda direk ps3 çalışmış

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
1080 i ye kadar desteklettim, ne yaptıysam tepe kalıte olan1080 p yi görmüyor, acaba tv de bi ayar mi var, su hdmi portu gelişmiş seçin diyordunuz ado hocam nerde bu ayar, kitapçıkta bütün formatlar var 1080 p destegide var ama cihaz gormuyo acaba hdmi kablo bu tv ye uyumsuz mu son teorim bu çünkü arkadaşlarda direk ps3 çalışmış

Merhaba, elinizdeki televizyondan Menü > Ayarlar > Kaynaklar kısmına gelip ilgili HDMI konnektörü ile ilgili ayara bakabilir misiniz?
Modu normal yapmayı deneyin. Sanırım 4K HDR için HDMI konnektörlerinde bir ayar değişikliği gibi bir seçenek vardı. Onu bulup değiştirmeyi deneyin. Sony'nin sitesinden baktım, tarama modu (progressive, interlaced) ile ilgili fazladan bir ayar yok. Doğrudan çözünürlük seçeneği var.

E Çevrimdışı

ertnn

Yeni Üye
30 May 2018
29
43
Merhaba, elinizdeki televizyondan Menü > Ayarlar > Kaynaklar kısmına gelip ilgili HDMI konnektörü ile ilgili ayara bakabilir misiniz?
Modu normal yapmayı deneyin. Sanırım 4K HDR için HDMI konnektörlerinde bir ayar değişikliği gibi bir seçenek vardı. Onu bulup değiştirmeyi deneyin. Sony'nin sitesinden baktım, tarama modu (progressive, interlaced) ile ilgili fazladan bir ayar yok. Doğrudan çözünürlük seçeneği var.

Hocam her şeyi Denedim olmuyor kaynağı gelişmiş yaptım Ben bu işten bir şey anlamadım kaynağı gelişmiş de yaptım en son bütün formatları destekler etmeyi başardım 1080p ile açtırdım amma velakin düzgün çalışmıyor ekranda karıncalanıp gidip geliyor gidip geliyor Bir müddet sonra grafikleri yoğun olmayan ekranlarda başlangıç ekranı gibi biraz karıncalanıp karışmanın sonunda düzeliyor TV'nin info kısmında 1080p ayı görüyorum ama 1080p lık bir oyunu açtığım zaman yine aynı şeyi yapıyor ekran karıncalanıyor ses gidip geliyor Sanırım yetiştiremiyor gibi bir durum oluşuyor benim bütün şüphem HDm kablosundan olabileceğini düşünüyorum çünkü kablo yaklaşık beş altı senelik bir kablo eski 1080p televizyonunda belki 4K desteği olmadığı için kablo yeterli geliyordu bu televizyonda yeterli gelmiyor artık sanırım Anlayamadım gitti ama mantıklı başka bir açıklaması yok gibi az çok ben de bu sistemlerden anlıyorum ama anlayamadım Garip bir durum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Hocam her şeyi Denedim olmuyor kaynağı gelişmiş yaptım Ben bu işten bir şey anlamadım kaynağı gelişmiş de yaptım en son bütün formatları destekler etmeyi başardım 1080p ile açtırdım amma velakin düzgün çalışmıyor ekranda karıncalanıp gidip geliyor gidip geliyor Bir müddet sonra grafikleri yoğun olmayan ekranlarda başlangıç ekranı gibi biraz karıncalanıp karışmanın sonunda düzeliyor TV'nin info kısmında 1080p ayı görüyorum ama 1080p lık bir oyunu açtığım zaman yine aynı şeyi yapıyor ekran karıncalanıyor ses gidip geliyor Sanırım yetiştiremiyor gibi bir durum oluşuyor benim bütün şüphem HDm kablosundan olabileceğini düşünüyorum çünkü kablo yaklaşık beş altı senelik bir kablo eski 1080p televizyonunda belki 4K desteği olmadığı için kablo yeterli geliyordu bu televizyonda yeterli gelmiyor artık sanırım Anlayamadım gitti ama mantıklı başka bir açıklaması yok gibi az çok ben de bu sistemlerden anlıyorum ama anlayamadım Garip bir durum

Öncelikle televizyonda farklı HDMI konnektörü ile test etmenizi tavsiye ederim.
Ama bana da kablo kaynaklı bir sorun gibi geliyor.
TV'den panel verisi konsola gitmiyor büyük ihtimal.

Yeni bir kablo ile denemenizi tavsiye ederim.
Kaliteli blendajı olmayan kabloları fazla kırmanızı tavsiye etmem.
Kutudan çıktığı gibi, fazla kıvırmadan kullanın yeni alacağınız kabloyu.

Ben Philips HDMI kablo kullandım yıllarca, media player ile gelmişti, kabloyu fazla kıvırmam sonucu içindeki tellerden birkaçı kırılmıştı bir gün. Sonrasında ucuz yollu S-Link marka bir kablo aldım. İşimi görüyor, çözünürlük konusunda bana bir sıkıntı yaşatmıyor. Naçizane tavsiyem budur. Sony, Philips vs. bunların hepsi Çin'de aynı üreticiden çıkıyor ama markaları nedeniyle fiyatları biraz bana yüksek geliyor açıkçası. Ben de cihazla beraber geldiği için sahip olmuştum o kabloya.

E Çevrimdışı

ertnn

Yeni Üye
30 May 2018
29
43
EyvALLAH sağol umut hocam Yarın bir deneyeyim bakalım sonucu buradan yazarım

O Çevrimdışı

Orijinal Ronaldo

Yeni Üye
31 May 2018
12
32
Seri verin full çakıp format çakıp deneyelim, oldu oldu, olmadı VESTEL e bildirmelisiniz :ok
Hocam merhaba. Seri Numarasını paylaşıyorum. 7.0 yazılımından sonra youtube videoları bende de açmamaya başladı. Sizden ricam hem 7.0 yazılımını hem de bir önceki yazılımı full olarak gönderebilir misiniz bana. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Televizyonu su an tam anlamıyla kurcaladım USB den film izledim 1080p filmler harika görünüyor normal HD yayınlar ufak bir ayarla gayet güzel görünüyor ki ben mu8000 ve türevleri televizyonları inceleyen 100 Herz gerçek panel hızlarına sahip ve TV'ye 5000 civarı bütçe ayırmayı düşünen biriydim Ama gördüm ki görüntü olarak gayet iyi tatmin ediyor hele de 4K videoları açtım muhteşem görünüyor Bu televizyona laf edenlere gerçekten anlamak güç 2000 TL lik bir televizyon için gerçekten üst düzey bir performansı var sadece gördüğüm eksisi ki bu da eksi denemez Çünkü bu fiyata ancak bu kadar performans verir ekran gerçek panel hızı 50 hertz olduğu için Çok üst düzey televizyonlardaki akıcılık yok ama izlerken rahatsız edecek düzeyde değil gayet güzel menü gayet hızlı çalışıyor wifi ise gayet güzel filmler arasında klasörleri arasındaki geçişler gayet hızlı Bence tatminkar bir televizyon 2000 TL'ye parasının hakkını fazlasıyla veren bir Televizyon burada bu televizyonu bize tavsiye eden Ado hocama da teşekkürlerimi sunuyorum herkes Güle güle kullansın

Ben ne gördüysem onu yazdım değerli kardeşim, abartmadım, azaltmadım. Bazen kendimde hata arıyorum çok mu abarttım ürünü de bu kadar abuk tepkiler geldi diye. beklentileri mi çok yükselttim acaba anlattıklarımla bilemedim ki :alala

Neyse, Güzel günlerde kullanın kardeşim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey çok teşekkürederim sorunumu çözdüm, lnb yi 1cm geri çekerek sinyali 80 lere çıkardım ve TRT4k kanalını izleyebiliyorum. Burdan şunuda söylemek isterimki herhangi bir sorunu yokken bu televizyonu beğenmeyip iade edenler birgün mutlaka pişman olacaklar emimim. Bu boyutta bu özelliklere sahip bir tv bu fiyata yok. Evet SD yayınlarda vasat olabilir ama UHD yayın ve içeriklerde gerçekten seyri mükemmel ve esas gücünü bu yayınlarda farkedebiliyorsunuz. Yeni yazılım yüklemesi ilede HD yayınların kalitesinde farkedilir bir düzelme ve renklenme oldu. Bundan sonraki yeni yazılımlarla neler olabileceğini düşününce iyiki almışım ve iyiki tavsiyelerinize uymuşum diyorum kalın sağlıcakla.

Sorunu çözmenize sevindim azizim, Güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

Ben de galeyana gelip, olmayan sorunları abartarak yazan kardeşlerimizin pişman olacağına adım gibi eminim.

Bundan sonraki serüvenlere bakabilirim artık rahatlıkla :ok

Geri
Üst Alt