JVC 50'' 127 Ekran 4K BİM Satışı 50VU73T Model Televizyon Hakkında Bilgilendirme

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Süper soru ben unutmuşum bu konuya değinmeyi.

Arkadaşlar ücretsiz montaj hizmeti var ancak masaya montaj.

Duvar montajı ister ve kendiniz askı aparatı alırsanız yine ücretsiz.

Duvara montaj ister ve tüm donanım ve işçilik servise ait olacaksa 20TL ücret ödersiniz :ok

Yani kutudan duvar askı aparatı çıkmıyor mu? Çıkıyorsa ya da servisin 20₺ ye taktığı aparat sabittir değil mi?

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Süper soru ben unutmuşum bu konuya değinmeyi.

Arkadaşlar ücretsiz montaj hizmeti var ancak masaya montaj.

Duvar montajı ister ve kendiniz askı aparatı alırsanız yine ücretsiz.

Duvara montaj ister ve tüm donanım ve işçilik servise ait olacaksa 20TL ücret ödersiniz :ok

Yani kutudan duvar askı aparatı çıkmıyor mu? Çıkıyorsa ya da servisin 20₺ ye taktığı aparat sabittir değil mi?

S Çevrimdışı

saturn

Yeni Üye
29 Mar 2018
7
44
Arkadaşlar Merhaba;

BİM mağazaları ve VESTEL işbirliği sayesinde JVC markası dikkat çekici bir UHD televizyon ile bir kere daha sahada yerini aldı.

Ve yine tabi ki en detaylı bilgileri de ilk olarak tavsiyeforumu ailesi öğrenecek :ok

Televizyonumuz JVC, Modeli LT-50VU73T.

Öncelikle belirteyim bu TV yi alan arkadaşlarımız hem RENK, hem KONTRAST, hem VA panelin o akıcılığı, hem de yüksek özellikleri satın almış olacak zira ürünümüzde MB130S anakart ile CMO (Chi Mei Optronics) panel kombinasyonu mevcut. En önemli özelliklerinden birisi ise market ürünü olmasına rağmen üründe HDR desteği olmasıdır. :ok

Bildiğiniz üzere benim panel kategorimde CMO ikinci sırada yer alır zira SAMSUNG üretimi panellere göre çok çok çok daha başarılı bulurum bu üretimleri.

CMO panel olması nedeniyle SAMSUNG panele nazaran daha doğru (bana göre) ve daha iyi algoritmaya sahip renk dünyasına sahip olmakla birlikte aynı zamanda VA panelin o tatlı akıcılılığından da feragat etmemiş olacağız zira bildiğiniz üzere tepkime için VA, renk için IPS panel tercih ediyoruz aslında. Ancak bu panelde iki unsurun da tadına varacağınıza tereddütünüz olmasın.

Ekli dosyayı görüntüle 949

MB130 ailesinin E serisine ait anakartları henüz halen sahada görememiş olsak da, Benim sıralamama göre piramitin tepesi olan MB130E den bir önceki durak olarak gördüğüm MB130S in bu tv de kullanılması ve smr değerinin 1600hz olması bu televizyona ayrı bir değer katmaktadır.

Dahili wifi + Wi di + Bluetooth özelliklerini de gözardı etmemek gerekir.

Gelin bir de teknik özelliklerini şöyle bir sıralayalım :ok

Panel CMO
ANAKART MB130S
PANEL TYPE D-LED NB
DVB HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
HDR10 VAR
SCART YOK
HDMI IN 3
USB 2
SMR 1600hz
CEC_ARC VAR
SPDIF OPTIC OUT VAR
PVR READY YOK
USB DIVX SUPPORT YOK
MEDIA PLAYER ADVANCED
USB CLONNING VAR
ETHERNET VAR
PC IN(VGA) VAR
SOUND DTS TruSurround+DTS HD
SES CIKIS GUCU 2x10W RMS(%10 THD)
INTERNAL SUBWOOFER YOK
CI+ VAR
POWER SAVE MODE VAR+ERP
CONNECTIVITY VAR
DLNA/AVS VAR(AVS)
PORTAL TRAIN UI
NETFLIX VAR
HBBTV VAR
WI FI VAR(INTERNAL)
BLUETOOTH VAR
WIRELESS_DISPLAY VAR
DSMART VAR
DIGITURK YOK
AYAK RENGI CHROME
DUVARA ASMA APARATI YOK
UZAKTAN KUMANDA R/C A2_49101 RC5 BLACK NETFLIX
UZAKTAN KUMANDA-2 YOK

Televizyonumuz VESTEL güvencesindedir ve VESTEL Yetkili servislerinde 3 Yıl garanti altındadır. Ücretsiz montaj hizmeti uygulaması bu üründe biraz değişik biliyorsunuz bu nedenle bir sonraki mesajımda bu konuya yine değinirim ki kafa karışıklığı olmasın.

Kullanım Kılavuzuna aşağıdan erişebilirsiniz :ok

Satın alacak olan arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun.

Sizlerden de kullanıcı yorumları bekliyoruz arkadaşlar. :ok

Ekli dosyayı görüntüle 950Ekli dosyayı görüntüle 951Ekli dosyayı görüntüle 952Ekli dosyayı görüntüle 953Ekli dosyayı görüntüle 954Ekli dosyayı görüntüle 955

Acaba panelde WCG desteği var mı?

2 adet USB olduğuna göre USB 3.0 desteği yok herhalde.

Windsun Çevrimdışı

Windsun

Yeni Üye
19 May 2018
7
Adem Helvacı Ado Baba, Öncelikle güzel bilgilendirme için çok teşekkür ediydrum. Didim’de eğer bulabilirsem bu TV’den almayı düşünüyorum. Ayrıca 65 inch TV de almak istiyorum. Eğer BİM’in bu özelliklerde (tabii ki varsa) 65 inch JVC getirtme planı varsa beklerim, ama yoksa Vestel UD8900 almayı planlıyorum. Film, maç ve de android TV kutuları kullanmak için alıyor olacağım. Şu anda Vestel UB8300 kullanıyorum oldukça memnunuz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Ado Baba, Öncelikle güzel bilgilendirme için çok teşekkür ediydrum. Didim’de eğer bulabilirsem bu TV’den almayı düşünüyorum. Ayrıca 65 inch TV de almak istiyorum. Eğer BİM’in bu özelliklerde (tabii ki varsa) 65 inch JVC getirtme planı varsa beklerim, ama yoksa Vestel UD8900 almayı planlıyorum. Film, maç ve de android TV kutuları kullanmak için alıyor olacağım. Şu anda Vestel UB8300 kullanıyorum oldukça memnunuz.

Rica ederim değerli kardeşim; JVC LT-65VU83T üretim var ancak kurumun anlaşma durumunu ve hangi amaçla üretildiğini bilemiyorum. Gönül ister ki bu tarz zincir marketlerde ekonomik olarak tüketicilere sunulsun.

Ben bayi sistemine çok olumlu bakan birisi değilim o nedenle daha ekonomik olan ve daha kurumsal zihniyete sahip olan bu zincir marketlerin satışlarını oldukça faydalı buluyorum ve hatta elimden geldiğince de desteklerim.

Ayağına parmak arası terlik geçirip, bermuda şort ile işe gelip caka satan çakma satış temsilcileri benim haz ettiğim tipler değildir ki bulunduğum bölgede böyle çakma satıcılar vardır tanıdığım bildiğim.

Bu nedenle eğer aceleniz yok ise size tavsiyem beklemeniz yöndedir, Şu 65'' JVC yi biraz takip edeyim bakayım bizi hayırlı bir sonuca götürecekmi :ok

Windsun Çevrimdışı

Windsun

Yeni Üye
19 May 2018
7
Adem Helvacı Ado Baba, mağazalarda çalışanların çoğu yeterli bilgiye sahip bile değiller. Alacağın ürünle ilgili bazı sorular karşısında öyle şaşkın duruyorlar ki, acaba abuk bir soru mu sordum diye kendinden şüphelenmeye başlıyorsun.
Bu ülkede hiç birimiz kolay para kazanmıyoruz (emeği ile geçinenler ve dürüst ticaret yapanları kastediyorum). Kamu harcamalarının dolaylı vergi olarak hepimizin sırtına yüklendiği ve dövizin kontrolsüzce oynak olduğu bir ülkede doğru bir ürünü 10 lira ucuza almayı bile kar sayıyor olduk. O nedenle zincir mağazalar çok önemli katkı sunuyorlar insanların bütçelerine.
Tek sorun alınması düşünülen ürünlerde seçenek çok olunca, kafalar da karışıyor. Aynı kodlu üründe bile farklı anakartların kullanıldığını yazdığın yorumlarından öğrenince, senin gibi insanların sayısının çoğalması gerektiğini düşünmeye başladım. Katkılarınız ve yol göstericiliğiniz çok önemli. Bir beklenti içinde olmadan ve çıkar sağlamadan insanlara katkı sunan ve yol gösteren sen başta olmak üzere, böyle yapan herkese çok teşekkür ediyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Ado Baba, mağazalarda çalışanların çoğu yeterli bilgiye sahip bile değiller. Alacağın ürünle ilgili bazı sorular karşısında öyle şaşkın duruyorlar ki, acaba abuk bir soru mu sordum diye kendinden şüphelenmeye başlıyorsun.
Bu ülkede hiç birimiz kolay para kazanmıyoruz (emeği ile geçinenler ve dürüst ticaret yapanları kastediyorum). Kamu harcamalarının dolaylı vergi olarak hepimizin sırtına yüklendiği ve dövizin kontrolsüzce oynak olduğu bir ülkede doğru bir ürünü 10 lira ucuza almayı bile kar sayıyor olduk. O nedenle zincir mağazalar çok önemli katkı sunuyorlar insanların bütçelerine.
Tek sorun alınması düşünülen ürünlerde seçenek çok olunca, kafalar da karışıyor. Aynı kodlu üründe bile farklı anakartların kullanıldığını yazdığın yorumlarından öğrenince, senin gibi insanların sayısının çoğalması gerektiğini düşünmeye başladım. Katkılarınız ve yol göstericiliğiniz çok önemli. Bir beklenti içinde olmadan ve çıkar sağlamadan insanlara katkı sunan ve yol gösteren sen başta olmak üzere, böyle yapan herkese çok teşekkür ediyorum.

Anlaşılabilmek ve takdir görmek, Bunun yanısıra sizlerden gelecek olan hayır duaları ile öteki tarafa bedava yatırım yapmak yetiyor azizim :))

Biz hep diyoruz ki ''çıkarsız, beklentisiz bilgi paylaşıyoruz'' YALAN.

Elbette her insanın bir beklentisi vardır. Takdir edersiniz ki Allah'a dua ettiğimizde dahi hep bir beklenti içerisinde oluruz, namaz kılarız, çünkü (Ben henüz 5 vakit kılmasam da) Cennet ile ödüllendirilmek isteriz, yani tabiatımızda var hep bir karşılık beklemek. Bu doğrultu da ben de tabi karşılık olarak takdir görmeyi ve yaptığım iyiliklerin karşılığını ahirette vereceğimiz hesap esnasında görmeyi umut ediyorum yani ben de sizlere karşılıksız iyilik yapmıyorum hiç öyle boş yere fetva vermeyelim :kiskis

İşin mizahi yönü bir yana azizim ciddi anlamda bu konu aben tepkiliyim, Adam maaş alıyor ise ve işi ürün pazarlamak ise yemeyecek içömeyecek uyumayacak ama pazarlamaya çalıştığı ürünü mutlaka tanıyacak, Tanımak yetmez iyi tanıtabilecek. Adam çok bilgilidir ancak hitabet sanatını kullanmayı bilmez, bilgi var ama kimseye aktaramadıktan sonra bunun kimseye faydası yok, o bilgi sadece o arkadaşa yarar.

Bu anlamda ben o tarz personelin aldığı maaşı da hak etmediğini düşünürüm.

Haaa tabi nice güzel ve yüce gönüllü kardeşlerimiz var tüketicisi ile ilgilenen, ilgilenmeye çalışan fakat bu sefer de kapitalist düzene ayak uydurmuş olan işverenin DAHA DAHA DAHA baskısı yüzünden tüketicisine vakit ayıramayan.

Ben bağımsızın azizim, Allaha şükür hesap verdiğim hiç kimse yok o nedenle istediğim kişi ile istediğim yerde istediğimkadar vakit geçirebiliyorum, fakat bu özgürlük bende de her zaman yoktu, Ben de üzerimde bu baskıyı yıllarca hissettim, bana da yıllarca ''Boşver bu kadar anlatma sonraki müşteri bekliyor'' diyenler oldu.

İşte tüm bu bilgiler doğrultusunda @Sota Ahmet kardeşim ile böyle bir yol bulduk kendimizce.

Kitlelere ulaşabilmenin ve doğru bilgiyi aktarabilmenin en güzel yolu sosyal platform oldu bizim için.

İşte burada da devreye sizler giriyorsunuz, sizin iyilik hanenize yazılacak olanlar da, sizlerin bu bilgiyi daha geniş kitlelere ulaştırabilmemiz için bize yardımcı olmak için atacağınız adımlardır.

DOĞRU olan bilgiyi ne kadar çok yayarsak, tüketici bilincini o kadar çabuk yayabilir ve amacı ticaret olan, tek derdi mal satmak olan artniyetli kitlenin de ancak bu şekilde karşısında durabiliriz. :ok

Windsun Çevrimdışı

Windsun

Yeni Üye
19 May 2018
7
Adem Helvacı Ado Baba,
Öbür taraf için,”doğru” olanlar için korku olacağını düşünmüyorum. Dualarımız daima doğrularladır :-)

Böyle forumlar sayesinde insanlar doğru bilgiye ulaşıp, doğru ürünü alabiliyor. Sota Sota Ahmet’e de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Genç nesil bu konuda daha duyarlı ve gözlemlerime göre, kullanıcı yorum ve tavsiyelere bakmadan kolay kolay seçim yapmıyorlar. Bilinçli tüketim, kıt kaynakların verimli kullanılmasını zorunlu kılar.

Pazarlama Yönetimi ve Halkla İlişkiler çok geniş bir konu. Ne yazık ki ülkemizde kişilik özelliklerine, beceri ve yeteneklerine göre okuyamıyor veya işe giremiyorsun. Şansına ne çıkarsa modunda, bulduğumuz işlerde tutunmaya çalışıyoruz.

Gerek müşteri ilişkileri gerekse çağrı merkezlerinde çalışan insanlar, çoğunlukla “Duygusal Emek” baskısı altında eziliyorlar ve başarısız oluyorlar. İnanmasalar veya yanlış olduğunu bilseler dahi müşterilere yalan söylemek zorunda kalan bu insanlar, çıkışı işe bırakmakta bulurlar genelde ve vicdan azabından öyle kurtulurlar.

Bu forumlar bunun için de çok önemli bir araçtır.
Paylaşmak daima güzeldir.
Acıyı paylaşırsan azalır.
Sevinci paylaşırsan çoğalır.
O nedenle doğruları paylaşmaya ve paylaşanları da yaymaya devam dostlar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Ado Baba,
Öbür taraf için,”doğru” olanlar için korku olacağını düşünmüyorum. Dualarımız daima doğrularladır :-)

Böyle forumlar sayesinde insanlar doğru bilgiye ulaşıp, doğru ürünü alabiliyor. Sota Sota Ahmet’e de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Genç nesil bu konuda daha duyarlı ve gözlemlerime göre, kullanıcı yorum ve tavsiyelere bakmadan kolay kolay seçim yapmıyorlar. Bilinçli tüketim, kıt kaynakların verimli kullanılmasını zorunlu kılar.

Pazarlama Yönetimi ve Halkla İlişkiler çok geniş bir konu. Ne yazık ki ülkemizde kişilik özelliklerine, beceri ve yeteneklerine göre okuyamıyor veya işe giremiyorsun. Şansına ne çıkarsa modunda, bulduğumuz işlerde tutunmaya çalışıyoruz.

Gerek müşteri ilişkileri gerekse çağrı merkezlerinde çalışan insanlar, çoğunlukla “Duygusal Emek” baskısı altında eziliyorlar ve başarısız oluyorlar. İnanmasalar veya yanlış olduğunu bilseler dahi müşterilere yalan söylemek zorunda kalan bu insanlar, çıkışı işe bırakmakta bulurlar genelde ve vicdan azabından öyle kurtulurlar.

Bu forumlar bunun için de çok önemli bir araçtır.
Paylaşmak daima güzeldir.
Acıyı paylaşırsan azalır.
Sevinci paylaşırsan çoğalır.
O nedenle doğruları paylaşmaya ve paylaşanları da yaymaya devam dostlar.

Güzel düşüncelerinize ve yüreğinize sağlık :ok

S Çevrimdışı

saturn

Yeni Üye
29 Mar 2018
7
44
Adem Helvacı Ado, WCG var mı sorum arada kaynamış görememişsiniz galiba, TV'de WCG ve USB3.0 var mı acaba?

Bir de 55" veya 65" model gelecek mi sorusunun cevabını ben de bekliyorum. Bu gelen en azından 55" olmalıydı bence.

M Çevrimdışı

MuhammedMagrebi

Yeni Üye
20 May 2018
3
35
İyi günler ben bu TV yi almak istiyordum lakin başka bir forum da TV için olumsuz yorumlar vardı aklımı bulandırdı.

Ama kimse sizin gibi icelemememis.

Benim merak ettiğim.
50 Hz olması kötü demişler ne gibi bir eksi yaratır.
Kanal geçişleri 30 sn demişler doğrumu

Birisi şöyle yorum yapmış

ben görüşümü söyledim bizzat test ettm görüntü mükemmel demeyin baride millet bu kadar aldanmasın bana göre para etmez 2 bin tl edecek bir tv değil siz memnunsanız o sizin görüşünüz.

Demiş

4k hdr TV nasıl çamur olur anlam veremedim.
2000 lira bandında TV görüntüleri hepsini kötü.

O kadar araştırma yaptım içimden bu TV yi alacaksın ama kendini inandırmak için uğraşıyorsun demeye başladım.

Dolar sürekli yükselirken iyi ve pahalı olmayan bir TV bulamadım.

Elimdeki dandik TV ile devam edip bu parayla altın alsam daha iyi olacak gibi.

Geri
Üst Alt