JVC 50'' 127 Ekran 4K BİM Satışı 50VU73T Model Televizyon Hakkında Bilgilendirme

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Kolay gelsin A Ado Hocam bu tv yi tavsiyeler üzerine aldık severek de kullandık fakat aşağıdaki resimde işaretlediğim yerlerde görüldüğü gibi siyahlasmalar oluştu bunun sebebi nedir. Servis garanti buna bakar mı başına gelen var mı bu hata ?

20190621_182727.jpg
Büyük ihtimal tozlanmış panel

T Çevrimdışı

toraman

Yeni Üye
28 May 2018
17
37
Büyük ihtimal tozlanmış panel
Servisi aradım onlarda tozlanmış dedi . Servis yarin gelecek. Islemi evde mi yaparlar tv yi alip giderler mi . Birde ses 15 den sonra cızırdama yapıyor yazılımsal bir sorun olabilir mi ve ekran kalitesi renkler biraz pastel değişik buda yazılımsal olabilir mi en son ilk güncelleme çıktığında yapmıştım güncelleme daha da yapmadım takriben 9 ay filan sanırım

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Servisi aradım onlarda tozlanmış dedi . Servis yarin gelecek. Islemi evde mi yaparlar tv yi alip giderler mi . Birde ses 15 den sonra cızırdama yapıyor yazılımsal bir sorun olabilir mi ve ekran kalitesi renkler biraz pastel değişik buda yazılımsal olabilir mi en son ilk güncelleme çıktığında yapmıştım güncelleme daha da yapmadım takriben 9 ay filan sanırım
Menu 4725 yapın kumandadan sürümü kontrol edelim ona göre yazılım var mı bakalım. F fikoloji abi tekrar tozlanmaması için servis önlem alıyor mu tv de? Yüksek ihtimal atölyede temizlerler

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
T toraman, atölyede yapılır yani biz atölyede yapıyoruz bazı servisler müşteri evinde yapıyor led bar bile değiştiriyorlar.temizlik sonra arka kapak alt hava ızgaralarına toz perdesi yapıştırılıyor. cızırtı hoparlör kaynaklı dır sorun varsa değiştirirler

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
T toraman, atölyede yapılır yani biz atölyede yapıyoruz bazı servisler müşteri evinde yapıyor led bar bile değiştiriyorlar.temizlik sonra arka kapak alt hava ızgaralarına toz perdesi yapıştırılıyor. cızırtı hoparlör kaynaklı dır sorun varsa değiştirirler
TEKNOwest teknovest Abi yeni tvlerin tozlanmasını önleyecek yada geciktirecek tavsiyelerin var mı?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
muratala5361 muratala53, malesef statik elektrik olduğu sürece tozlanma olur. dled panellerde daha çok slim (edge) ledlerde az diyebilirim bana gelenlerin %95 dled . yeni üretimlerin arka kapaklarında değişikliğe gidildi. inşallah tozlanma olmaz

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
muratala5361 muratala53, malesef statik elektrik olduğu sürece tozlanma olur. dled panellerde daha çok slim (edge) ledlerde az diyebilirim bana gelenlerin %95 dled . yeni üretimlerin arka kapaklarında değişikliğe gidildi. inşallah tozlanma olmaz
Annem tv yi bana sildiriyor evde. Bende süpürgenin sapını ekrana yaklaştırıyorum bide ucu çok ince bi toz fırçasıyla ekranın köşelerini ve hoparlor deliklerini hava deliklerini temizliyorum. Önlem olur mu?

E Çevrimdışı

elcapitano

Aktif Üye
18 May 2018
200
32
tvden hdmia (ps4) geçtikten sonra görüntü yeşil olmaya başladı. aynı şekilde tekrar tvye geçincede yeşil oluyor. yani hdmi kablosundan kaynaklı olmadığını düşünüyorum. bir iki kez arasında geçiş yaptıktan sonra görüntü düzeliyor. A Ado durum servislik mi hocam?

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt