İnceHesap CorsairHS35 Değişim/İade 9 Ay

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
Aslında tam olarak ben de böyle düşünüyorum fakat işte bezdirdiler insanı " Allah kahretsin tamam deyip " yapacak duruma geldim. Fakat düşününce dediğiniz gibi utanmaları ve özür dileyip hatalarını telafi etmeleri gerekirken şikayeti geri çekmem karşılığında iade yapacaklarını söylüyorlar. Geriye dönüp baktığımda zaten ihtiyacım olan ...
Zaten "amaç bu" bence ,kullanıcının "öffff" deyip vazgeçmesi.

MPorsuk Çevrimdışı

MPorsuk 

Yeni Üye
7 Tem 2021
42
32
Zaten "amaç bu" bence ,kullanıcının "öffff" deyip vazgeçmesi.
Evet, maalesef. Bir de bir çok insan, yakın çevremdeki arkadaş, eş dosttan bahsediyorum. Sorunu çözüldükten sonra gerisini çok önemsemiyor, fakat ben bu konuda bir şeyler de yapmak istiyorum. Birileri daha bu kadar süre uğraşmasın, zarar etmesin, canı sıkılmasın vs. nedenlerle insanlara durumu anlatmak ve başlarına gelebilecekleri aktarmak istiyorum. Tabii şirketin kendisine de bir yaptırım uygulansa tadından yenmez. Pekala bu durumda THH sonucunu bekleyecek daha sonra icra için işleme mi başlayacağım? Sıralı olarak yapmam gerekenler nelerdir ? Yoksa durumu gidip THH'ne iletip bakın " bir de böyle pişkince iletişime geçip ucundan azcık tehditvari konuşuyorlar " deyip. Neler yapabileceğimi, nereye başvuracağımı mı öğrenmeliyim ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
Evet, maalesef. Bir de bir çok insan, yakın çevremdeki arkadaş, eş dosttan bahsediyorum. Sorunu çözüldükten sonra gerisini çok önemsemiyor, fakat ben bu konuda bir şeyler de yapmak istiyorum. Birileri daha bu kadar süre uğraşmasın, zarar etmesin, canı sıkılmasın vs. nedenlerle insanlara durumu anlatmak ve başlarına gelebilecekleri aktarmak istiyorum. Tabii şirketin kendisine de bir yaptırım uygulansa tadından yenmez. Pekala bu durumda THH sonucunu bekleyecek daha sonra icra için işleme mi başlayacağım? Sıralı olarak yapmam gerekenler nelerdir ? Yoksa durumu gidip THH'ne iletip bakın " bir de böyle pişkince iletişime geçip ucundan azcık tehditvari konuşuyorlar " deyip. Neler yapabileceğimi, nereye başvuracağımı mı öğrenmeliyim ?
Açıkçası bu konuda pek bilgim yok ,çünkü böyle sorun hiç yaşamadım ,daha thh gitmeden değişti aldıklarım hep,ama sorunun cevabını en iyi A Adem Helvacı dostum verir .

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aslında tam olarak ben de böyle düşünüyorum fakat işte bezdirdiler insanı " Allah kahretsin tamam deyip " yapacak duruma geldim. Fakat düşününce dediğiniz gibi utanmaları ve özür dileyip hatalarını telafi etmeleri gerekirken şikayeti geri çekmem karşılığında iade yapacaklarını söylüyorlar. Geriye dönüp baktığımda zaten ihtiyacım olan sürede kulaklığı kullanamayıp başka bir alternatifle işlerimi hallettim eee parada ben de değil varsın 1-2 ay daha olmasın dolayısıyla işlemlere devam edip hakkımı aramamak için bir sebep yok.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Evet başka örnek dosyalar ve şikayetlerde bende sürecin böyle ilerlediğini gördüm. Fakat savunmalarını tarihini tam olarak bilmiyorum ama sanırım Temmuz başı gibi THH'ne iletmişlerdi. O gün bugündür süreç THH'inde bekliyordu. Gerçi sanıyorum dediğiniz gibi yapsalar ve bir yazı, dilekçe verseler biz iadeyi müşteriye yaptık. Dolayısıyla dosyayı kapatabilirsiniz diye sanıyorum THH'de anlaşıyla karşılar en fazla benim tarafımdan da bir onay yazısı isterdi.

Çünkü ben 16.06.2021 tarihinde THH'ne başvurumu yapmıştım. Ortalama 10-12 gün sonra " savunması geldi " durumuna güncellenmişti başvuru.
Savunma da ne dediler merak ediyorum. :hihi

MPorsuk Çevrimdışı

MPorsuk 

Yeni Üye
7 Tem 2021
42
32
Açıkçası bu konuda pek bilgim yok ,çünkü böyle sorun hiç yaşamadım ,daha thh gitmeden değişti aldıklarım hep,ama sorunun cevabını en iyi A Adem Helvacı dostum verir .
Teşekkür ederim, bakalım biz de öğreneceğiz neler olabileceğini :) :cay

Savunma da ne dediler merak ediyorum. :hihi
Ya onu ben de çok merak ediyorum. :kas Öğrenmenin bir yolu yoktur değil mi ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben de süreci pek bilmiyorum ama önce THH'yi ve firmayı bekleyin.
İade için şikayeti geri çekmek gibi bir yükümlülüğünüz yok.
İadeyi yapabilmeleri için önlerinde bir engel yok çünkü.
Siz sadece şu an firmadan iade gelecek mi, THH'den ne karar çıkacak ona bakın.
Firmayı da isterseniz kararı geri çekmeyeceğiniz yönünde bilgilendirin.

MPorsuk Çevrimdışı

MPorsuk 

Yeni Üye
7 Tem 2021
42
32
Ben de süreci pek bilmiyorum ama önce THH'yi ve firmayı bekleyin.
İade için şikayeti geri çekmek gibi bir yükümlülüğünüz yok.
İadeyi yapabilmeleri için önlerinde bir engel yok çünkü.
Siz sadece şu an firmadan iade gelecek mi, THH'den ne karar çıkacak ona bakın.
Firmayı da isterseniz kararı geri çekmeyeceğiniz yönünde bilgilendirin.
Tamamdır, çok teşekkür ederim. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.,
Evet adliyelerde durum öyle tüm dosya geçmişini alabiliyorsunuz. THH için de varsa öyle bir durum nasıl yapılıyor, yapabilirsem iletirim durumu sizlere.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
karar eline ulaştıktan 15 gün sonra Adliye'ye git Adliye önü dilkekçe yazanlar var karara göre ilamlı icra dilekçesi yazdır 20-30 arası dilekçe yazan alır sonra icra dairesine başvuru yap icra harcını verilen ibana yatır sonra makbuzla icra dairesine geri git işlemler başlar para iaden geldiğinde icra harcı için yatırdığın parada hesabına alacağınla beraber iade edilir ben uğraşmam dersen ver avukata senin yerine hepsini o yapsın avukat ücretide ödesinler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
karar eline ulaştıktan 15 gün sonra Adliye'ye git Adliye önü dilkekçe yazanlar var karara göre ilamlı icra dilekçesi yazdır 20-30 arası dilekçe yazan alır sonra icra dairesine başvuru yap icra harcını verilen ibana yatır sonra makbuzla icra dairesine geri git işlemler başlar para iaden geldiğinde icra harcı için yatırdığın parada hesabına alacağınla beraber iade edilir ben uğraşmam dersen ver avukata senin yerine hepsini o yapsın avukat ücretide ödesinler
Bunu TKartaL tkartal da yapacak mı,yoksa onunki daha mı farklı acaba :alala

MPorsuk Çevrimdışı

MPorsuk 

Yeni Üye
7 Tem 2021
42
32
Ekran-Alintisi107fab937c4dad303.jpg
Ekran-Alintisi2b1a0b3dbfbbad9e7.jpg

Burada tarihçe ve başvuru formuna tıkladığınızda bilgiler gözüküyor. Fakat " savunması geldi " kısmına tıklayamıyorsunuz. ( Bu arada doğru hatırlamışım Haziran sonu savunmalarını göndermişler)

Geri
Üst Alt