HI LEVEL 49UHL650 Led Tv İncelemesi. A101 28 Kasım 2019 Satışı UHD TV

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ADEM HOCAM BİRDE BU TELEVİZYONUN PANELİNİN VA'MI YOKSA IPS Mİ OLDUGUNU SATIN ALIRKEN NASIL ANLARIZ.IPS DAHAMI İYİ ACABA.
Son kullanıcının bunu bilmesi mümkün değil. Ancak Fiko ve TEKNOWEST ustaların cevap verdiği konuda seri numarasını paylaşarak öğrenebilirsiniz

Hangisi daha iyi diye bir şey yok, tüm panel tiplerinin hitap ettiği kitle ve kullanım alanı var. Ben ıps severim açıkçası. Ama onun da eksi yanları var elbette

M Çevrimdışı

murican 

Aktif Üye
7 Tem 2018
130
49
Son kullanıcının bunu bilmesi mümkün değil. Ancak Fiko ve TEKNOWEST ustaların cevap verdiği konuda seri numarasını paylaşarak öğrenebilirsiniz

Hangisi daha iyi diye bir şey yok, tüm panel tiplerinin hitap ettiği kitle ve kullanım alanı var. Ben ıps severim açıkçası. Ama onun da eksi yanları var elbette
teşekkürler hocam

M Çevrimdışı

mavcil 

Yeni Üye
15 Eyl 2019
49
39
Ben de bu videoyu SİZLERDEN GELENLER olarak izninizle paylaştım :)

Ellerinize sağlık, güzel günlerde kullanmanızı dilerim. Videoya müzik eklesem mi ne dersiniz?

Video görüntüsü ve canlı gözle görünen arasında fark var hocam belki de telefon video kalitesinden dolayı. Canlı izlerken videodaki gibi bir merkeze doğru renk dalgalanması yok. Diğer bir hususda evin camından gelen ışık kaynaklı yansımada görüntüyü etkiliyor. Videoya ses eklerseniz güzel olur hocam :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sayın hocam seri no hangi sayılarla başlıyor LG panellerde, VA panelli cihazlar sanırım 8360327 90xxxx şeklinde..
Bunun garantisi yok, geçmiş zamanlarda bu yanılgıya düşen çok oldu ne yazık ki. En mantıklı yöntem seri numarasının sorgulanmasıdır.
Mesela 836 ile başlayanlar hep VA olmasına rağmen bu gün IPS çıktı kaç tane. İş emri mantığına göre ilerler, iş emri mantığını da iyibiliyor olmamıza rağmen biz dahi güvenerek ezbere cevap vermek yerine kontrol etmeyi tercih ediyoruz.

G Çevrimdışı

Gelibolu

Yeni Üye
13 Ocak 2020
10
49
Merhaba, LG IPS panelli üretim olan UHL 650 modellerde spearkerbox ve subwoofer var olması ne manaya geliyor? Konu hakkında hiç bilgim yok. teşekkürler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba, LG IPS panelli üretim olan UHL 650 modellerde spearkerbox ve subwoofer var olması ne manaya geliyor? Konu hakkında hiç bilgim yok. teşekkürler.

Bir önceki satışta aynı model olmasına rağmen VA panelli olanlarda olmayan özelliğin yeni modelde olması anlamına geliyor.
Yani ses konusunda daha tatminkâr olur.

T Çevrimdışı

Tamer thor

Yeni Üye
16 Ocak 2020
4
52
Bunun garantisi yok, geçmiş zamanlarda bu yanılgıya düşen çok oldu ne yazık ki. En mantıklı yöntem seri numarasının sorgulanmasıdır.
Mesela 836 ile başlayanlar hep VA olmasına rağmen bu gün IPS çıktı kaç tane. İş emri mantığına göre ilerler, iş emri mantığını da iyibiliyor olmamıza rağmen biz dahi güvenerek ezbere cevap vermek yerine kontrol etmeyi tercih ediyoruz.
Çok teşekkürler..

M Çevrimdışı

mavcil 

Yeni Üye
15 Eyl 2019
49
39
HI-Level tv de USB den video açtığımda ses gelmiyordu. Video .mkv formatında idi ama bu TV de ses formatı ac3 olması gerekiyormuş. Bende indirdiğim videoyunun ses dosyasını değiştirmek için MKV2AC3 dönüştürücü indirdim ve ses formatını değiştirdim. Şuan sorunsuz oynatıyor ve ses de geliyor. Eğer videodan ses gelmiyorsa ses formatı AC3 olmadığındandır. Bu nedenle interneten film-video indirirken ses formatının AC3 olanını indirin dönüştürmek için uğraşmayın. Adem Helvacı Adem Helvacı

Z Çevrimdışı

zindankale

Yeni Üye
10 Ocak 2020
6
49
Merhabalar Adem hocam. Bugün a101 den 49UHL650 satın aldım. Panelin ne olduğunu merak ediyorum. Resmini gönderiyorum. Size zahmet bakabbakabilirmisiniz. Teşekkürler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhabalar Adem hocam. Bugün a101 den 49UHL650 satın aldım. Panelin ne olduğunu merak ediyorum. Resmini gönderiyorum. Size zahmet bakabbakabilirmisiniz. Teşekkürler.

20200116_1909257f684fbcc64f7150.jpg

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt