HI LEVEL 49UHL650 Led Tv İncelemesi. A101 28 Kasım 2019 Satışı UHD TV

R Çevrimdışı

Recep GÖRMÜŞ 

Aktif Üye
2 Haz 2018
89
52
Şöyle yapmalısın:
Tvden profili al ,özellikle sw profile bak,oradaki BT ile alakalı seçenekleri aç(true yap) tekrar tvye yükle ,menüde (sanırım ses menüsünde) BT ile alakalı ayarlar çıkacakmı,çıkarsa herhangi bir BT cihazı bağlamaya çalış(telefon mesela),bağlantı olursa BT desteği yazılımsal olarak vardır,tabii işlemcide donanım desteği var kabul ediyorum(profil almak için modlama konusunda bol bilgi mevcut :) )
Teşekkür ediyorum bunu en kısa zamanda (Tabi kayın validem evine döndükten sonra ☺ ) deneyeceğim.

R Çevrimdışı

Recep GÖRMÜŞ 

Aktif Üye
2 Haz 2018
89
52
Adem Helvacı Adem Helvacı, Adem bey sizi yakalamışken şunu sormak istiyorum.
49uhl650 Panel ile çerçeve arasında sadece üst kenar sıkı çerçevenin 3 kenarında da bayağı boşluk var dokunduğunda içeri göçüyor ve geri geliyor. görün tü ıps panel için on numara. göz ardı etmeli miyim bu durumu.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

şimdi 1 TL ile test ettim para girmiyor boşluğa .

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Adem Helvacı, Adem bey sizi yakalamışken şunu sormak istiyorum.
49uhl650 Panel ile çerçeve arasında sadece üst kenar sıkı çerçevenin 3 kenarında da bayağı boşluk var dokunduğunda içeri göçüyor ve geri geliyor. görün tü ıps panel için on numara. göz ardı etmeli miyim bu durumu.

şimdi 1 TL ile test ettim para girmiyor boşluğa .

Vestel üretimlerindeki genel durumdur bu.
Buna keza Samsung Sony ve Lg markalarında da panelin oynama konusunu bizzat tespit ettim ancak elbette ki şerşeve/panel aralıkları çok çok daha başarılı durumda.

Açıkçası ben bunu önemsemediklerinden dolayı böyle yaptıklarını düşünüyorum zira Vestel in PF serilerinde bırakın para vs a4 kağıdı dahi girmeyen üretimleri vardı.

Özetlemek gerekirse, kafanızı takmanızı gerektirecek durum yok. TV nin renk performansı nasıl?
Umarım satın alanlardan birisi IPS paneli beğenmez de benim VA ile değiştiririz :)

R Çevrimdışı

Recep GÖRMÜŞ 

Aktif Üye
2 Haz 2018
89
52
Buna keza Samsung Sony ve Lg markalarında da panelin oynama konusunu bizzat tespit ettim ancak elbette ki şerşeve/panel aralıkları çok çok daha başarılı durumda.

Açıkçası ben bunu önemsemediklerinden dolayı böyle yaptıklarını düşünüyorum zira Vestel in PF serilerinde bırakın para vs a4 kağıdı dahi girmeyen üretimleri vardı.

Özetlemek gerekirse, kafanızı takmanızı gerektirecek durum yok. TV nin renk performansı nasıl?
Umarım satın alanlardan birisi IPS paneli beğenmez de benim VA ile değiştiririz :)
Çok samimi bir itirafta bulunayım yaklaşık 10 yıldır 2 metre mesafeden 100 hz bir VA panelden filmdi dizi idi maçtı vs. herşeyi ve bilgisayar çıkışından alarak seyrediyorum. Daha öncede konuşmuştuk sizinle, bunun üstüne ne alacam diye düşünüyordum. Kayın validemin ansızın çıkagelmesi yüzünden çok tesadüfi bir şekilde bu panel denk geldi ve aldım.
Ama bugün usb den 2,5" harici disk taktım 55 GB lık 4K HDR bir film açtım. Büyük konuşmak gibi olmasın ama ben bir daha VA panel alacağımı zannetmiyorum. Artı olarak burdan son olarak tv bakan arkadaşlara şunu söyleyeyim bu bahsettiğim tv 2000 TL ve bu özellikte vestelin en ucuz ürünü yaklaşık 3000 TL bence Can üstadın da dediği gibi fazla para vermeye gerek yok. İşinizi görüyorsa mesele yok planlı eskitme diye bir durum var neticede ömürleri belli .

Adem hocam bluetooth ile ilgili bir gelişme olursa bilgi verirseniz çok sevinirim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok samimi bir itirafta bulunayım yaklaşık 10 yıldır 2 metre mesafeden 100 hz bir VA panelden filmdi dizi idi maçtı vs. herşeyi ve bilgisayar çıkışından alarak seyrediyorum. Daha öncede konuşmuştuk sizinle, bunun üstüne ne alacam diye düşünüyordum. Kayın validemin ansızın çıkagelmesi yüzünden çok tesadüfi bir şekilde bu panel denk geldi ve aldım.
Ama bugün usb den 2,5" harici disk taktım 55 GB lık 4K HDR bir film açtım. Büyük konuşmak gibi olmasın ama ben bir daha VA panel alacağımı zannetmiyorum. Artı olarak burdan son olarak tv bakan arkadaşlara şunu söyleyeyim bu bahsettiğim tv 2000 TL ve bu özellikte vestelin en ucuz ürünü yaklaşık 3000 TL bence Can üstadın da dediği gibi fazla para vermeye gerek yok. İşinizi görüyorsa mesele yok planlı eskitme diye bir durum var neticede ömürleri belli .

Adem hocam bluetooth ile ilgili bir gelişme olursa bilgi verirseniz çok sevinirim.

Çok ukalaca bir yaklaşım olsun istemem lakin ''Bir şey biliyoruz da söylüyoruz'' demek geldi içimden :)

Ucuza satılan ve ekonomik görünen çok tv olmasına rağmen belli marka ve modellerde belli sürelerde durmamın altında yatan haklı gerekçeler oluyor mutlaka.

Yalnız bu herkese hitap eden bir durum olmayabiliyor onu da belirtmek isterim.

Bu nedenle Youtube da Alt marka tv ler alınır mı başlıklı videoda ve örneklerinde olduğu gibi, üretim kriterleri ve yeni dünya satış stratejileri üzerine çene yorup duruyorum.

Şu an elimde bir TOSHIBA REGZA var, belli bir kesime göre bu tv efsanedir, ben de ciddi anlamda takdir ederim, ancak madem konu açıldı, ilk fırsatta size bu REGZA nın kaputunun altında ne var görmenizi sağlamak isterim :)

M Çevrimdışı

mavcil 

Yeni Üye
15 Eyl 2019
49
39

Hocam burdaki a101 de 3 TV varmış. Şimdi kodları aldım inş. ips çıkarda alırım gönül rahatlığıyla :)

R Çevrimdışı

Recep GÖRMÜŞ 

Aktif Üye
2 Haz 2018
89
52
Çok ukalaca bir yaklaşım olsun istemem lakin ''Bir şey biliyoruz da söylüyoruz'' demek geldi içimden :)

Ucuza satılan ve ekonomik görünen çok tv olmasına rağmen belli marka ve modellerde belli sürelerde durmamın altında yatan haklı gerekçeler oluyor mutlaka.

Yalnız bu herkese hitap eden bir durum olmayabiliyor onu da belirtmek isterim.

Bu nedenle Youtube da Alt marka tv ler alınır mı başlıklı videoda ve örneklerinde olduğu gibi, üretim kriterleri ve yeni dünya satış stratejileri üzerine çene yorup duruyorum.

Şu an elimde bir TOSHIBA REGZA var, belli bir kesime göre bu tv efsanedir, ben de ciddi anlamda takdir ederim, ancak madem konu açıldı, ilk fırsatta size bu REGZA nın kaputunun altında ne var görmenizi sağlamak isterim :)
Resimleri merakla bekliyorum Adem bey zira beni eski tv deToshiba Regza

M Çevrimdışı

murican 

Aktif Üye
7 Tem 2018
130
49
Adem hocam televizyonun kablosuz wifisi varmı. Birde smart menüde sadece YouTube ve netfilixmi var. Bilgi verirseniz sevinirim. Bende almayı düşünüyorumda

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem hocam televizyonun kablosuz wifisi varmı. Birde smart menüde sadece YouTube ve netfilixmi var. Bilgi verirseniz sevinirim. Bende almayı düşünüyorumda

Evet dahili wifi kiti mevcut.
Kumandada Youtube ve Netflix kısayol butonları olmakla birlikte uygulama dünyasında ilk planda gördüklerim;
Prime Video
Puhu TV
BluTV
Digiturk Play
Bein Connect
TRT TV
TRT WORLD
Deezer
Open Browser

APP menüsünde ise
Dsmart GO
NRJ (Enerji)
OTT Player
Smart Games
Motorz
DW
TV Game
Play kids
EuroNews

ve dikkatimi çekmeyen 3 sayfada toplam 30 üstünde uygulama var

Tüm uygulamaları seçtiğinizde ;
Wikipedia dahil toplam 18 sayfada genel toplam 200 civarı uygulama mevcut.

Yalnız androidlerde olduğu gibi mesela app üzerinde, Kardeşimin yazdığı SUDAN SESLER diye bir uygulama arattığımda bana cevap veremiyor doğal olarak.

M Çevrimdışı

murican 

Aktif Üye
7 Tem 2018
130
49
Kumandada Youtube ve Netflix kısayol butonları olmakla birlikte uygulama dünyasında ilk planda gördüklerim;
Prime Video
Puhu TV
BluTV
Digiturk Play
Bein Connect
TRT TV
TRT WORLD
Deezer
Open Browser

APP menüsünde ise
Dsmart GO
NRJ (Enerji)
OTT Player
Smart Games
Motorz
DW
TV Game
Play kids
EuroNews

Yalnız androidlerde olduğu gibi mesela app üzerinde, Kardeşimin yazdığı SUDAN SESLER diye bir uygulama arattığımda bana cevap veremiyor doğal olarak.
TEŞEKKÜRLER HOCAM VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN.FORUMA YAZMIŞTIM ANCAK TEKRAR ALLAH SABIRLIK VERSİN.

M Çevrimdışı

murican 

Aktif Üye
7 Tem 2018
130
49
Prime Video
Puhu TV
BluTV
Digiturk Play
Bein Connect
TRT TV
TRT WORLD
Deezer
Open Browser

APP menüsünde ise
Dsmart GO
NRJ (Enerji)
OTT Player
Smart Games
Motorz

Play kids
EuroNews

ADEM HOCAM BİRDE BU TELEVİZYONUN PANELİNİN VA'MI YOKSA IPS Mİ OLDUGUNU SATIN ALIRKEN NASIL ANLARIZ.IPS DAHAMI İYİ ACABA.

Geri
Üst Alt