Hangi kurutma makinesini almalıyım?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yok yanildiginizi düşünmeyin. Fikir üretiyoruz. Kurutma konusunda çalışma prensibi olarak bende uzman değilim
Buzdolabı ile aynı mantık sadece soğutma yerine teknik olarak ne deniyo bilmiyorum ama ters basınç ile gazı soğuk değil sıcak basıyor bu sayede ısıtma yapıyor hemen hemen bütün parçalar klima ve buzdolabinda da mevcut.
Hava siliklasyinu olarak dışardan giren değil içindeki hava dolaşımi mevcut. Hacim küçük olursa daha çabuk döner hacim büyük olunca daha geç döner olarak düşünüyorum.
Ve biz Türk vatandaşı olarak makine kg ağırlığıa göre değil kazanın büyüklüğüne göre içine yük koyuyoruz. Buna istinaden kazan hacminin büyüklüğünu sundum.
Asıl sorumuz şu olsun o zaman, kazan hacmi küçük olan mi çabuk kurutur yoksa hacmi büyük olan mi ?
Küçük olana fazla yükleme yapılamayacak ve daha çabuk kurutacak olarak düşünüyorum.
Bilemedim şimdi ?
Bı uzmana danışmak lazım.
A Adem Helvacı ne diyirsun sen eski topraksın

La kurutma makinesinin içine klima takıyorlar ''al sana kurutma makinesi'' diyorlar işte :kiskis

Kazan ne kadar büyük ise havalandırma oranı da o derece aktif oluyor ancak senin değindiğin hususun doğruluğu, teorik ve üretim esası olan bu bilgiyi çürütüyor zira bizde kazana Allah ne verdi ise yüklenir :ok

E Çevrimdışı

emrah74 

Yeni Üye
29 Ağu 2018
44
Evim küçük ayrı ayrı alırsam mecbur üst üste koyup kullanıcam.Üst üste koymak sıkıntı çıkarır mı acaba.Kurutmalı çamaşır makinaların da bildiğim kadarıyla nem sensörü yok.Kurutma makinası alırken nelere dikkat etmek gerekiyor.
hareketliperde hareketliperde siz memnun musunuz acaba makinadan

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Evim küçük ayrı ayrı alırsam mecbur üst üste koyup kullanıcam.Üst üste koymak sıkıntı çıkarır mı acaba.Kurutmalı çamaşır makinaların da bildiğim kadarıyla nem sensörü yok.Kurutma makinası alırken nelere dikkat etmek gerekiyor.
Üst üste yerleştirmek için bir aparat oluyor onunla montaj yapıyorlar diye biliyorum.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
La kurutma makinesinin içine klima takıyorlar ''al sana kurutma makinesi'' diyorlar işte :kiskis

Kazan ne kadar büyük ise havalandırma oranı da o derece aktif oluyor ancak senin değindiğin hususun doğruluğu, teorik ve üretim esası olan bu bilgiyi çürütüyor zira bizde kazana Allah ne verdi ise yüklenir :ok
Hocam tekrar servisi aramak istemiyorum. Bu modellerde kullanılan kompresörü biliyormusunuz? Özellikle almış olduğum Altus için?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Çamaşır makineniz mesela Samsung ise Arçelik marka veya yan marka onun üzerine kurulum yapmıyor bilginiz olsun. Aynı marka yada yan marka koşulu var.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İçinde hava dolaşımı yok ki abi ?
Hava dolaşımı var Fikom. Çamaşırlari sürekli döndürme sebebi de o hava akımının sürekli çamaşırların arasından geçmesini sağlamak.

Dostlar kulağınıza küpe olsun, Isıtma ve soğutma sistemlerinde aklınıza her zaman ama her zaman Termodinamik 2 numaralı yasa gelsin :ok

Klima
Buzdolabı
Kurutma Makinesi
PC Overclok soğutucular
Derin Dondurucu
vs vs

Kondanser, eşanjor ve basma hat yönü değişir ancak temel prensip her zaman ama her zaman aynıdır.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Bendeki modelde var sanırım az çamaşır atarsan erken bitiyor ekranda yazandan. biz memnunuz hanım çalışıyor ben çalışıyor. ayarı yapıp çıkıyoruz akşam geldiğimiz de bitmiş oluyor. yıka kurut programı 4 saat civarı sürüyor. ev hanımları ondan sevmez genelde. evdeyken hemen bitsin çabuk bitsin kısada olsun isterler nedense :)

üst üste imkan varsa hiç sorun değil. servis aparat ile sabitler onu bir daha kımıldamaz makineler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Çamaşır makineniz mesela Samsung ise Arçelik marka veya yan marka onun üzerine kurulum yapmıyor bilginiz olsun. Aynı marka yada yan marka koşulu var.
o değişti hocam. Arçelik yıllardır başka markalara kurulum yapardı. eylül ekim gibi bıraktılar bunu. şimdi tekrar başladı. Başka marka fark etmez kuruyor servisler.
444 0 888 den net bilgi alınabilir

E Çevrimdışı

emrah74 

Yeni Üye
29 Ağu 2018
44
Bendeki modelde var sanırım az çamaşır atarsan erken bitiyor ekranda yazandan. biz memnunuz hanım çalışıyor ben çalışıyor. ayarı yapıp çıkıyoruz akşam geldiğimiz de bitmiş oluyor. yıka kurut programı 4 saat civarı sürüyor. ev hanımları ondan sevmez genelde. evdeyken hemen bitsin çabuk bitsin kısada olsun isterler nedense :)

üst üste imkan varsa hiç sorun değil. servis aparat ile sabitler onu bir daha kımıldamaz makineler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

o değişti hocam. Arçelik yıllardır başka markalara kurulum yapardı. eylül ekim gibi bıraktılar bunu. şimdi tekrar başladı. Başka marka fark etmez kuruyor servisler.
444 0 888 den net bilgi alınabilir
Sizin kullanmış olduğunuz modeli bir inceliyeyim bakalım Olmadı ayrı ayrı alıcam

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt