Hangi kurutma makinesini almalıyım?

S Çevrimdışı

shaolin

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kesin böyledir diyebilmek mümkün değil. Sonuçta cihazları söküp kontrol etmedim. Ama tambur üretimi tek tip yapılıyor olsa bile, motor gücü, redüksiyonun (Motor devir düzenleyici) yapısı ve diğer elemanlarda illa ki değişiklik vardır. Net bilgi alabilmek için yetkili servisle doğrudan görüşebilirseniz daha sağlıklı olur. Müşteri hizmetlerinin de bu konuda detaylı bilgisi olduğunu sanmıyorum. Bir taraftan da şöyle düşünün, bire bir aynı donanıma sahip ürüne farklı kapasite bilgisi eklenirse kısa sürede arıza yapar. Garanti süresi içinde arızalanmasını göze almazlar diye düşünüyorum.

Bir diğer örnekte şu. Mercedes A serisi de Renault motoru kullanıyor, Renault Clio' da. Neden aynı fiyat değil?
Yok insanın aklına bu devirde herşey geliyor. Eğer birinin motoru 100 beygir diğerinin 120 beygirse tamam anlarım. Kazanın süspansiyonu vs ona göre ise anlarım.
Ama iki motorda aynı ama kartında ayar ile daha düşük ayarda çalışıyorsa o zaman kızarım mesela.
O zaman 8 de 9da 10da aynıdır demektir. Sadece tüketiciye ürün gamını genişletip göz boyamak olur.
Çıkıp bir marka bu farklıları teknik olarak açıklamamış. Hep çok gizli sanki.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Yok insanın aklına bu devirde herşey geliyor. Eğer birinin motoru 100 beygir diğerinin 120 beygirse tamam anlarım. Kazanın süspansiyonu vs ona göre ise anlarım.
Ama iki motorda aynı ama kartında ayar ile daha düşük ayarda çalışıyorsa o zaman kızarım mesela.
O zaman 8 de 9da 10da aynıdır demektir. Sadece tüketiciye ürün gamını genişletip göz boyamak olur.
Onu yapıyorlar veya yapmıyorları ben söyleyemem. Ancak mantık olarak düşünüldüğünde dikkat ettiyseniz zaten maksimum kurutma kapasitesi olarak bir değer veriyorlar. Altta verdiğim örneği düşünün. İkisinin de motorları aynı ancak arada afaki bir fiyat farkı mevcut.

S Çevrimdışı

shaolin

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bugün servis kurulum yapacak gelen servise sorayım bakayım ne yuvarlayacaklar :)

Onu yapıyorlar veya yapmıyorları ben söyleyemem. Ancak mantık olarak düşünüldüğünde dikkat ettiyseniz zaten maksimum kurutma kapasitesi olarak bir değer veriyorlar. Altta verdiğim örneği düşünün. İkisinin de motorları aynı ancak arada afaki bir fiyat farkı mevcut.
Fiyat farkı da keriz farkı olmasın da :)

S Çevrimdışı

serdarkaralar 

Aktif Üye
10 Ocak 2023
66
38
merhabalar,

kurutma makinesi alacağız ancak ikilemde kaldığım için sizlere de danışmak istedim, marka değerlendirmeyeceğim.
arasında çok ufak fiyat farkı var, birinde ayakkabı kurutma bölümü var birinde yok, ayrıca biri galvaniz tambur, diğeri inox tambur, ben inox tercih ederim ama bilemedim.

ayrıca ürün uzmanına sordum ama size şunu sormak istiyorum, çünkü ikilemde kaldım.
yer sıkışıklığı sebebi ile kurutmayı mecburen çamaşır makinesi üstüne koyacağız.
bizim çamaşır makinesi genişlik 59.5 cm derinlik ise 54.5 cm
kurutma ise genişlik 59.6 , derinlik 58.5

bu ölçü farkı problem yaratır mı? çamaşır makinesi altta olacak

ürün uzmanı aradaki bağlantı elemanı olacağı için problem olmayacağını söyledi

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt