Hangi kurutma makinesini almalıyım?

E Çevrimdışı

emrah74 

Yeni Üye
29 Ağu 2018
44
Bir sefer garanti kapsamında yaptırdım.Sonra yine arıza yaptı bu sefer de para ile yaptırdım bilseydim dandik olduğunu taktırmazdım.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Bende kurutma makinesi bakıyorum. Beko almayı düşünüyorum koçailem %12-15 indirimi var. 3-4 bin aralığında çok modeli var. Acaba hangisini almalıyım. Kullanan ve öneren var mı şunu al mutlu eder diyeceğiniz ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bende kurutma makinesi bakıyorum. Beko almayı düşünüyorum koçailem %12-15 indirimi var. 3-4 bin aralığında çok modeli var. Acaba hangisini almalıyım. Kullanan ve öneren var mı şunu al mutlu eder diyeceğiniz ?
konu sahibi bunu aldı ve memnun altus ta arçelik gurubu

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
konu sahibi bunu aldı ve memnun altus ta arçelik gurubu
Alt grup almak istemiyorum açıkcası. Arçelik veya beko muadiline bakıyım bunun. Kesin aynısı vardır bu arkadaşın farklı isimde.
Şu aşağıda ki 2li'ye bakınıyorum bütçe olarak.

d82-> 3200
d92-> 3400 oluyor. Kilo farkı var sadece ancak kalite ve özellik konusundan pek anlamıyorum.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Alt grup almak istemiyorum açıkcası. Arçelik veya beko muadiline bakıyım bunun. Kesin aynısı vardır bu arkadaşın farklı isimde.

d82-> 3200
d92-> 3400 oluyor. Kilo farkı var sadece ancak kalite ve özellik konusundan pek anlamıyorum.
Kurutma makinesi alırken beko bayisinde aynı modellere baktım Altus ile arasında KG farkından başka fark göremedim. Ben geçen ay alırken D82 model 2850₺ nakit vereceklerdi. Yinede son karar sizin tabiki.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Kurutma makinesi alırken beko bayisinde aynı modellere baktım Altus ile arasında KG farkından başka fark göremedim. Ben geçen ay alırken D82 model 2850₺ nakit vereceklerdi. Yinede son karar sizin tabiki.
Evet alt üretimlerle üstler arasında pek fark olmuyor. Ben profilo-bosch-siemens için bakmıştım buzdolabı konusunda. Fark yok teknolojide ancak kapaklarda, menteşelerde, iç raflarda kalite farkı vardı. Metal, plastik vb. gibi. O yüzden üst model almak istiyorum.

Hangi bayiden aldınız fiyata acaba ? İnternet sitesinden baktım fiyatlara ben direk. %12 de koçailem ekledim belki %15 olan modelde denk gelir. Bayiye daha sormadım.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35

d82-> 3200
AYNI model bunlar sadece kg farkı var. arçelikte 800 ve 900 km diye geçer. güzel modeller tavsiye ederim. yüzde 12 düşer sizin koç ailem kartına. baya da güzel indirim.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Evet alt üretimlerle üstler arasında pek fark olmuyor. Ben profilo-bosch-siemens için bakmıştım buzdolabı konusunda. Fark yok teknolojide ancak kapaklarda, menteşelerde, iç raflarda kalite farkı vardı. Metal, plastik vb. gibi. O yüzden üst model almak istiyorum.

Hangi bayiden aldınız fiyata acaba ? İnternet sitesinden baktım fiyatlara ben direk. %12 de koçailem ekledim belki %15 olan modelde denk gelir. Bayiye daha sormadım.
İzmir de buca da beko bayiden fiyat aldım. Altusu internetten kargo dahil 2500₺ ye aldım. +4 yıl ek garanti ile 2800₺ e geldi.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
AYNI model bunlar sadece kg farkı var. arçelikte 800 ve 900 km diye geçer. güzel modeller tavsiye ederim. yüzde 12 düşer sizin koç ailem kartına. baya da güzel indirim.
Evet o kadar düşüyor. Arkadaş ayiden sordum dedi ondan merak ettim. Ben 1 bayide fiyat farkı görmemiştim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İzmir de buca da beko bayiden fiyat aldım. Altusu internetten kargo dahil 2500₺ ye aldım. +4 yıl ek garanti ile 2800₺ e geldi.
Ben sorayım tekrar bayilere. 1 tanesine sormuştum sadece.

S Çevrimdışı

shaolin

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Peki soru şu. 8 ya da 9 kg bir kurutma makinesinin tamburu 110 lt olarak gözüküyor. Aynı markanın 10 kg olanı da aynı tambur hacmine sahip.
Peki değişen ney? 10 kg'da bu yükü çevirecek farklı bir motor mu var? Neyi farklı? Yoksa sadece göz boyama mı?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Peki soru şu. 8 ya da 9 kg bir kurutma makinesinin tamburu 110 lt olarak gözüküyor. Aynı markanın 10 kg olanı da aynı tambur hacmine sahip.
Peki değişen ney? 10 kg'da bu yükü çevirecek farklı bir motor mu var? Neyi farklı? Yoksa sadece göz boyama mı?
Kg ve hacim farklı ölçü birimleri. Tambur hacmi 110 lt' dir ancak birinde motor gücü ıslak olarak 10 kg' ı çevirecek yapıya sahiptir. Diğerinde 9 kg.

S Çevrimdışı

shaolin

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kg ve hacim farklı ölçü birimleri. Tambur hacmi 110 lt' dir ancak birinde motor gücü ıslak olarak 10 kg' ı çevirecek yapıya sahiptir. Diğerinde 9 kg.
Yani Beko 9 kg KM90 ve 10 kg KM1010 sökülürse farklı motorlar vardır kesin diyorsunuz. Artı belki süspansiyonu vs.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Yani Beko 9 kg KM90 ve 10 kg KM1010 sökülürse farklı motorlar vardır kesin diyorsunuz.
Kesin böyledir diyebilmek mümkün değil. Sonuçta cihazları söküp kontrol etmedim. Ama tambur üretimi tek tip yapılıyor olsa bile, motor gücü, redüksiyonun (Motor devir düzenleyici) yapısı ve diğer elemanlarda illa ki değişiklik vardır. Net bilgi alabilmek için yetkili servisle doğrudan görüşebilirseniz daha sağlıklı olur. Müşteri hizmetlerinin de bu konuda detaylı bilgisi olduğunu sanmıyorum. Bir taraftan da şöyle düşünün, bire bir aynı donanıma sahip ürüne farklı kapasite bilgisi eklenirse kısa sürede arıza yapar. Garanti süresi içinde arızalanmasını göze almazlar diye düşünüyorum.

Bir diğer örnekte şu. Mercedes A serisi de Renault motoru kullanıyor, Renault Clio' da. Neden aynı fiyat değil?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt