GX6605s yazılım yükleme işlemi - GX6605 için GXDownloader

G Çevrimdışı

gx6605s

Yeni Üye
29 Nis 2020
9
25
teraspy teraspy, Merhaba , ben televizyoncumdan bir uydu almıştım , bilinmeyen bir marka . Uyduda en çok kullandığım şey YouTube'du .YouTube bir süre sonra çalışmayınca internetten yazılımı var mı diye baktım , tabii yoktu . Sonra ben bu cihaza next yazılımları denedim , usbden sırayla gidiyordum , 3.denediğim oldu . İşlem tamamlandı yeniden başlatılıyor dedi ve sonra siyah ekranda kaldı öylece . Sonra uyduyu incelerken rs232 diye bir şey gördüm , onun için gerekli kabloları aldım , (aldığımı sandım) . Can sıkıntısından uydunun içini açmıştım , açınca anladım modelin Kawaii Gx6605S olduğunu ,keşke daha önce içini açmayı düşünseydim .Şimdi bende USB to rs 232 ve mini USB to USB kabloları var . Burada anlatılan işleme göre yapacaktım ama kablolar uymadı .Bende masaüstü bilgisayar var ve onda rs232 girişi var . Yani ben rs232 to USB kablosunu boşuna almış oldum . Kısaca sorum şu olacak ben hangi kabloyla yazılım atacağım ? Dump dediğiniz dosya bende mevcut . Resim ekliyorum , giriş ve kabloların resmini . Yardımcı olursanız sevinirim , şimdiden teşekkürler

1588165407000979461853.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Maske müjdesi için girdim ,hadi bir şeyler karalıyayım sevgili gx6605s :)
Cihazı sök ,kartı dışa al ,rs232 giriş olan yrin iyi bir fotosunu çek ,yolları ve etrafını göreyim yani ,yaşlı olduğumu unutma ,yani ona göre çek fotoyu :kiskis
Aldığın usb to rs232 kabloyu sakla ,hatta pcnin usb sini kulllan ,umaım kablolu rs232 iş yapar :ok

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Abi bu gx6605s nedir

En son dm500 üm vardı onla enigma ile ccam kullanmıştım clone card la ve txt doyalarıyla

Hala uydu üstünden irdeto vs card yada pass paylaşanlar varmı iptv kolaylığından sonra

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Abi bu gx6605s nedir

En son dm500 üm vardı onla enigma ile ccam kullanmıştım clone card la ve txt doyalarıyla

Hala uydu üstünden irdeto vs card yada pass paylaşanlar varmı iptv kolaylığından sonra
Bu bi işlemcidir ,genelde uydu için çıkartılmış ,ama artık tıpkı raspberry gibi kartı da var ,forumda vermiştim bu kart ile ilgili bilgi :

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Mini usbnin yollarına bakacaktım :)
Fotoları indirip de bakayım ,işaretler geri yüklerim birazdan :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
uydu2.jpg

Mavi renkli şase
2 kırmızı nokta rx-tx bu veya tersi tx-rx
Bu uçları kullanacaksın yani, bu girişe göre mini usb bulmalısın ,genelde eski uyduların numaratör ve ır alıcısı oluyor,ama elindeki miniusb - usb kablosunu ölçü aletiyle deneyerek de bu uçların olup olmadığını bulursun,eğer var ama şase uymuyorsa o zaman mavi noktalı yerden dişi DB9 5 numaralı bacağına kablo ayarlamalısın şase için ,birde benim verdiğim bağlantı fotosuna bak bakalım, belki uçlar senin cihaza uygun olabilir.

G Çevrimdışı

gx6605s

Yeni Üye
29 Nis 2020
9
25
Usta maalesef bu konular hakkında hiçbir bilgim yok . Bildiğin saf TV izleyicisiyim yani . Şase , rx-tx gibi terimleri hiç bilmiyorum . Birkaç kez lehim işi yapayım dedim onu bile beceremedim yani .Ölçü aletim de yok , ben direkt kabloyu bağlayıp yazılım atılır zannediyordum . Yani eğer karışık bir konu ise anlatmak için yorulma , Yeni kablo alıp halledilirse yaparım , olmuyorsa iyi bir cihaz satın alacağım .

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Usta maalesef bu konular hakkında hiçbir bilgim yok . Bildiğin saf TV izleyicisiyim yani . Şase , rx-tx gibi terimleri hiç bilmiyorum . Birkaç kez lehim işi yapayım dedim onu bile beceremedim yani .Ölçü aletim de yok , ben direkt kabloyu bağlayıp yazılım atılır zannediyordum . Yani eğer karışık bir konu ise anlatmak için yorulma , Yeni kablo alıp halledilirse yaparım , olmuyorsa iyi bir cihaz satın alacağım .
Hımmm ,bir tv tamircisine de yaptırabilirsin sevgili gx6605s ,büyük ihtimalle virüs belasından dolayı çok iş yapmıyorlardır eskiye nazaran ,ama tabii en iyi sen bilirsin :ok

G Çevrimdışı

gx6605s

Yeni Üye
29 Nis 2020
9
25
Kullanım kılavuzuna göre herşey basit rs232 kablonuzu takın , yazılımı atın . Bende öyle zannettim ama değilmiş . Yeni bir şey öğrenmiş olduk en azından , sana da teşekkürler ilgin için

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Kullanım kılavuzuna göre herşey basit rs232 kablonuzu takın , yazılımı atın . Bende öyle zannettim ama değilmiş . Yeni bir şey öğrenmiş olduk en azından , sana da teşekkürler ilgin için
Aslında elinde kablon olsa gerçekten basit ,aldığın dump dosyasını sıkıştırıp yüklersen elmde kawainin dump dosyası da olur sevgili gx6605s :ok

G Çevrimdışı

gx6605s

Yeni Üye
29 Nis 2020
9
25
teraspy teraspy, Aslında ilk 1. Resimdeki kablodan alacaktım , ama Türkiye'de yoktu . 2.resimdekini de senle konuşmadan önce sipariş verecektim . Bir ucunu pc'ye diğer ucunu rs232toUsb kablosuna takıp yazılım atacaktım . 3 tane kabloyu birleştirip yazılım atmak saçma geldi ama deneyecektim . Olur mu bilmem . Forumdaki konularda dolandım odunq isimli arkadaşın cihazı benimkiyle aynı o dediklerinle yapmış mesela .

images-09.jpg

IMG_20200429_191501.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
teraspy teraspy, Aslında ilk 1. Resimdeki kablodan alacaktım , ama Türkiye'de yoktu . 2.resimdekini de senle konuşmadan önce sipariş verecektim . Bir ucunu pc'ye diğer ucunu rs232toUsb kablosuna takıp yazılım atacaktım . 3 tane kabloyu birleştirip yazılım atmak saçma geldi ama deneyecektim . Olur mu bilmem . Forumdaki konularda dolandım odunq isimli arkadaşın cihazı benimkiyle aynı o dediklerinle yapmış mesela .

images-09.jpg

IMG_20200429_191501.jpg
İlk foto için bir şey diyemem ama 2.ci foto olmaz ,o kutu şeklindeki alıcılar için .Eğer 1.ci foto olmazsa sadece kablo uçlarını değiştireceksin (kabloyu kesip) ,o kablonun linki varmı atsan baayım neymiş :ok

Aşağıdaki foto benim kullandığım ,(laptop ve virtualbox xp ile )

rs1.jpg

NOT:
Bugün aldığımız maskeler kalorifer peteğinde fon rengi oldu . :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri