GX6605s yazılım yükleme işlemi - GX6605 için GXDownloader

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Evet ,işe yarar tabii ,bir nevi dönüştürücü oluyor ama full kablo olmalı ,2-3 ,3-2 ,5-5 olmamalı adı vardı ama unuttum,kablo bağlantısı 1 re 1 olmalı ,yani :
1-1
2-2
3-3
4-4
5-5
6-6
gitmeli ki iki kere dönüşmüş olmasın kablolar ama adını harıtlamıyorum :)
TEKNOwest TEKNOWEST sen bire bir kablo adını hatırlıyormusun acaba ,null muydu :alala
full featured null

E Çevrimdışı

ego37

Aktif Üye
30 Eki 2019
105
45
Böyle uygulama her uyduya yazılım var,,gx6505s next kanky hd icin indirip yüklicem, powervu gekeckmi bakacam.

Screenshot_20200531-170112_Google-Play-Store.jpg

E Çevrimdışı

ego37

Aktif Üye
30 Eki 2019
105
45
Next kanky hd SN numarası, ilk başta yanlış yazılım atmıştım usb ile,o gitti .geri getirme olurmiyki?..olmasada sıkıntı yok..sn nodan iks açık oluyordu da?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Next kanky hd SN numarası, ilk başta yanlış yazılım atmıştım usb ile,o gitti .geri getirme olurmiyki?..olmasada sıkıntı yok..sn nodan iks açık oluyordu da?
Kolay kolay gitmemesi lazım ,çünkü sn yazılmda değil ,chip içindedir ,orjinal yazılıımını rs232 ile yüklersen olur mutlaka :ok

E Çevrimdışı

ego37

Aktif Üye
30 Eki 2019
105
45
Kolay kolay gitmemesi lazım ,çünkü sn yazılmda değil ,chip içindedir ,orjinal yazılıımını rs232 ile yüklersen olur mutlaka :ok
Rs232 yükledim orjinal yazılımı gelmedi ??
Akşam bida indirip deneyeyim bakalım

Moderatör tarafında düzenlendi:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Şaşırdım inan :alala
Bende değişik yazılımlar atıyorum ,biliyorsun,sn hiç değişmedi ,hatta değiştirmeyi düşündüm de yapamadım ,bana çok ilginç geldi bu.
Ama next yazılımlarında bene de sn görünmüyor ,hadi benim cihaz piko ,sendeki orjinal next ,değil mi :alala

E Çevrimdışı

ego37

Aktif Üye
30 Eki 2019
105
45
Şaşırdım inan :alala
Bende değişik yazılımlar atıyorum ,biliyorsun,sn hiç değişmedi ,hatta değiştirmeyi düşündüm de yapamadım ,bana çok ilginç geldi bu.
Ama next yazılımlarında bene de sn görünmüyor ,hadi benim cihaz piko ,sendeki orjinal next ,değil mi :alala
Evet orjinal next kanky hd (kırmızı)
Next kanky hd ye next (8mb) usb ile atılınca gitti,next kanky 4 mb mış, ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
İndirip rs232 ile yükkle bakalım,olur herhalde şimdi.
bunu denemedim ama ben de piko600hd kendi sitesinden indirip usb ile atmayı denedim, başlatmadı.
rs232 ile denedim o zaman da attım ama hiç görüntü gelmedi geri sildim.
Sizin attığınız kendi sitesindekinden farklı bir yazılım mı rs232 ile yükleyince çalışır mı acaba?

Bir de konunun ilk mesajıyla alakalı sormak istiyorum. Yedekleme için "serial dump" demişsiniz. Şimdi kanal listesi oluşturup serial dump yapsam;
1. Daha sonra dump i usb üzerinden istediğim zaman yükleyebilir miyim?
2. Yüklediğimde (veya yedek aldığımda kanal listesi de bu yedeğin içinde mi oluyor yoksa konuyla alakası yok mu) kanal listesi de yedeklediğim halde geri gelir mi?
(kısaca şunu yapmak istiyorum başka bir yazılım deneyeceğim ama baştan uğraşmamak için mevcutu olduğu gibi yedekleyip geri alma durumu var mı?)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
bunu denemedim ama ben de piko600hd kendi sitesinden indirip usb ile atmayı denedim, başlatmadı.
rs232 ile denedim o zaman da attım ama hiç görüntü gelmedi geri sildim.
1- Sizin attığınız kendi sitesindekinden farklı bir yazılım mı rs232 ile yükleyince çalışır mı acaba?

Bir de konunun ilk mesajıyla alakalı sormak istiyorum. Yedekleme için "serial dump" demişsiniz. Şimdi kanal listesi oluşturup serial dump yapsam;
1a. Daha sonra dump i usb üzerinden istediğim zaman yükleyebilir miyim?
2. Yüklediğimde (veya yedek aldığımda kanal listesi de bu yedeğin içinde mi oluyor yoksa konuyla alakası yok mu) kanal listesi de yedeklediğim halde geri gelir mi?

(kısaca şunu yapmak istiyorum başka bir yazılım deneyeceğim ama baştan uğraşmamak için mevcutu olduğu gibi yedekleyip geri alma durumu var mı?)
1- Aynı yazılım,rs232 versiyonu,rs232 ile yüklenir :ok
1a- Bazı yazılımlar kendi yazılımının üzerine yükleme yapıyor usb ile, bazen yapmıyor ,en iyisi usbye dump al,2 dosya kaydedecek,birinde "dump" geçiyor,o rs232 ile yüklenmez mesela :

flash_VISION_Fun_Pro+_V2.59_2020_09_07(1).bin

flash_VISION_Fun_Pro+_V2.59_2020_09_07(1)_down.bin <---Bu yüklenmez,yüklense de cihaz açılmaz
USB down için kumanda kodu:
Menü + usb kontol (OK) +usb menü (OK) +0+9+4+3+1+2+3
bu kod ile usbye dump atacak :ok

2-
Evet,herşeyinle geri yüklersin :ok

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
1- Aynı yazılım,rs232 versiyonu,rs232 ile yüklenir :ok
1a- Bazı yazılımlar kendi yazılımının üzerine yükleme yapıyor usb ile, bazen yapmıyor ,en iyisi usbye dump al,2 dosya kaydedecek,birinde "dump" geçiyor,o rs232 ile yüklenmez mesela :

flash_VISION_Fun_Pro+_V2.59_2020_09_07(1).bin

flash_VISION_Fun_Pro+_V2.59_2020_09_07(1)_down.bin <---Bu yüklenmez,yüklense de cihaz açılmaz
USB down için kumanda kodu:
Menü + usb kontol (OK) +usb menü (OK) +0+9+4+3+1+2+3
bu kod ile usbye dump atacak :ok

2-
Evet,herşeyinle geri yüklersin:ok
Yine piko700hd icin soracagim hocam 600 700 ikisi de sizin verdiginiz haric cihaza ne usb ne de seri porttan yüklenmiyor. Verdiginizi de yukledim cihaz piko olmadigi icin galiba sn kayit yapilamiyor gibi bisey deyip usb icinde bisey tanitmak istiyor galiba menulere filan girmiyor. Surekli asagi tusu basili kalmis gibi de hareket ediyor. Benim cihaza yuklenemeyecek anlamina mi geliyor yoksa bu sn yi bulma şansı var mi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Yine piko700hd icin soracagim hocam 600 700 ikisi de sizin verdiginiz haric cihaza ne usb ne de seri porttan yüklenmiyor. Verdiginizi de yukledim cihaz piko olmadigi icin galiba sn kayit yapilamiyor gibi bisey deyip usb icinde bisey tanitmak istiyor galiba menulere filan girmiyor. Surekli asagi tusu basili kalmis gibi de hareket ediyor. Benim cihaza yuklenemeyecek anlamina mi geliyor yoksa bu sn yi bulma şansı var mi
piko 600 ze 700 ,700ze de 600 yüklersin ,flash değiştirmişmiydin? cevap hayır ise SN hatası verir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt