GX6605s yazılım yükleme işlemi - GX6605 için GXDownloader

V Çevrimdışı

voynich

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
51
acil yardım...bende redlineg40 var..gx6605s chipli.,,,,,pl2303TA CHİPLİ USB RS232 dönüştürücü kablo var...laptopta port ok(com4).gxdownloader programına bilgileri girdikten sonra uydu alıcısı ile iletişime geçemiyor.yükleme yapamıyorum...bilgisi olan var mı..tşkl

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
acil yardım...bende redlineg40 var..gx6605s chipli.,,,,,pl2303TA CHİPLİ USB RS232 dönüştürücü kablo var...laptopta port ok(com4).gxdownloader programına bilgileri girdikten sonra uydu alıcısı ile iletişime geçemiyor.yükleme yapamıyorum...bilgisi olan var mı..tşkl
resim çekip eklermisin, win 10 kullanıyorsan " com " gözüksede işe yaramayabilir , bilğisayarına sanal xp kur öyle kullan
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

örnek video : ve rs232 jack girişi doğrumu konturol et 3 ile 2 nin yerini değiştirmen gerekebilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
V Çevrimdışı

voynich

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
51
bende win7 var.pl2303ta ok çalışıyor.port ok.uydu cihazının miniB USB RS232 ÇIKIŞI VAR.usb-miniB DATA KABLOSUNU kesip mini b usb kısmınının( 4 pinli)TX-RX-GND..çıkışları ok.kablo çalışmıyor desek..normal tabletten bilgisayara bağlanıyor...fakat usbminib yi pl2303ta ya bağladığımda;gxdownloadera start verdiğimde hiç hareket yok

kablolar bunlar

thumbnail_IMG_24829768dc57908f4f16.jpg

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bende win7 var.pl2303ta ok çalışıyor.port ok.uydu cihazının miniB USB RS232 ÇIKIŞI VAR.usb-miniB DATA KABLOSUNU kesip mini b usb kısmınının( 4 pinli)TX-RX-GND..çıkışları ok.kablo çalışmıyor desek..normal tabletten bilgisayara bağlanıyor...fakat usbminib yi pl2303ta ya bağladığımda;gxdownloadera start verdiğimde hiç hareket yok

kablolar bunlar

thumbnail_IMG_24829768dc57908f4f16.jpg
start bastıktan sonra cihaza fişe takman gerekiyor, yani çalıştırman gerekiyor, eyer bağlantılar doğru ise , kablo da problem olabilir

TX-RX = 3 ve 2 nin yerini değiştirip de dene

V Çevrimdışı

voynich

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
51
elektrik veriyorum.orası ok..bilemiyor...cevabın için tşkl......var bir yerde yanlışlık ,bakalım bulabilecek miyim....ama şu kesin redline marka ürünlere bir daha 1 krş dahi vermen....ne servisi ilgileniyor ne merkez, maillere cevap veriyor. ki bu makineyi alalı 1 ay oldu garantisi var....hizmet 0..........kimseyede redline cihazlar almasını önermem... milleti teknisyen yaptılar...çöp makinalar..

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
elektrik veriyorum.orası ok..bilemiyor...cevabın için tşkl......var bir yerde yanlışlık ,bakalım bulabilecek miyim....ama şu kesin redline marka ürünlere bir daha 1 krş dahi vermen....ne servisi ilgileniyor ne merkez, maillere cevap veriyor. ki bu makineyi alalı 1 ay oldu garantisi var....hizmet 0..........kimseyede redline cihazlar almasını önermem... milleti teknisyen yaptılar...çöp makinalar..
kendi loaderini kullan
şu sitedeki :

talimatta olması lazım içinde diye hatırlıyorum

V Çevrimdışı

voynich

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
51
usta teşekkürler..o siteyi biliyorum..oradaki loaderları kullandım..ya bu pl2303ta nın iletişim ile ilgili bi ayrıntısı var..bu chipler nedir ne şekilde bilgi gönderir alırlar...ya bu mini usb-b hatalı(ama tableti görüyor)..tşkl

Bir yandanda ;piyasada satılan 9 pinli rs232 erkek -usb kablolar aklıma takıldı..onlardan birini mi alsaydım diye düşünüyorum..fakat onlarında içeriği hep pl2303 rs232 dönüştürücüsü..valla bilemedim

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
eyer çözemessen teraspy teraspy usta sana yardımcı olacaktır , gece geç saatte aktif olur sana geçte olsa cevap verir, umarım sorunu çözersin

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
paylşatığım videodaki aparatın aynısını kullandım pl2303 aynı çip sanal xp de kullandım , videdaki gibi , 10 tl ye almıştım sorunsuz kullandım

V Çevrimdışı

voynich

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
51
dediğin gibi xpmode lu sanal olanada bi bakayım belki çalışır..bendeki win7 service pack1......belki 2 olanında çalışıyordur....xp modu denemekte yarar var.tşkl

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Rs portu mini usb ise , kesin bağlantıda hata yapıyorsundur ,bir ara vermiştim sanırım forumda olması lazım mini usb rs232 bağlantı şeması diye ,önce bunu kontrol etmelisin,2.ci olarak fotodaki kablo bana hatalı gibi geldi ,tüm elindekilerini burada foto ile göster bakayım ,neler var.

V Çevrimdışı

voynich

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
51
ustam, kestiğim bu mini-b usb yi diğer parçayla birleştirdiğimde tablete bağlanıyor.tablet klasörlerine girebiliyorum...diğer kablo pl2303ta rs232 ,win7 görüyor ....makinayla bağlantı yok

ya bu pl2303 rs232 kablosunun açıklamasında set top box lar için diye yazıyor...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt