GX6605s yazılım yükleme işlemi - GX6605 için GXDownloader

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
ustam, kestiğim bu mini-b usb yi diğer parçayla birleştirdiğimde tablete bağlanıyor.tablet klasörlerine girebiliyorum...diğer kablo pl2303ta rs232 ,win7 görüyor ....makinayla bağlantı yok
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ya bu pl2303 rs232 kablosunun açıklamasında set top box lar için diye yazıyor...
Keşke bir de yazıp istediğim fotoyu da ekleseydin ,malzemeyi görmeden afaki yorum oluyor maalesef sevgili voynich :)

V Çevrimdışı

voynich

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
51
benim internetten öğrendiğim;mini usb -B BENDEKİ 4 PİN(kırmızı volt,siyah gnd,beyaz RX,YEŞİL TX.........PL2303 TE AYNI
Yeşil ve beyazı çapraz bağlıyıp.siyahı direk bağlıyorum..kırmızı boşta

elimdekiler 1 dakika............resimlerini hazırlıyayım...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
benim internetten öğrendiğim;mini usb -B BENDEKİ 4 PİN(kırmızı volt,siyah gnd,beyaz RX,YEŞİL TX.........PL2303 TE AYNI
Yeşil ve beyazı çapraz bağlıyıp.siyahı direk bağlıyorum..kırmızı boşta

elimdekiler 1 dakika............resimlerini hazırlıyayım...
win7 de yüklenir pl ile,sıkıntı olmaz ,tek sıkıntı mini usb kablo ve usb to rs232 aparattır ,en büyük sıkıntı ise cihazda rs bağlantısının olmamasıdır,bende aşağıdaki var ,virtualbox ile atıyordum rahatlıkla (şimdi linuxta daha kolay atıyorum) .
rs232 pcye taktığında,gx programnı da çalıştırdığında programda com port görünüyor mu? ,yani bilgisayarımda ayarlarda (win pek bilmiyorum),port ile programın portu birbirini tutuyor mu ,ikiside aynı port mu,kontrol et bakalım .

V Çevrimdışı

voynich

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
51
thumbnail_IMG_2484.jpg

thumbnail_IMG_2487.jpg

thumbnail_IMG_2482-1.jpg

thumbnail_IMG_2482---Kopya.jpg

port ok.gx downloader portu görüyor

linux mint i yükleyip denesem.olur mu ki?

thumbnail_IMG_2488.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ayarlardan (bilgisayarımdan) portu değiştirdiğinde de görüyor mu portu (pcde com1 görünür ama farklı olabilir )
Cevap "evet" ise ,o zaman mini usb kablosunda sıkıntı vardır ,bunu nasıl kontrol ederim dersen ,şunu yapabilirsin ,PL2303 siyah kablodan tuner girişine bağlantı yapıp ,şase(toprak) bağlantısını tamamlayabilirsin (mini usbde farklı olabiliyor ,en azından bendekinde farklı idi) ,unutma ama siyah kablodan cihaz tunerine bağlantı yap kırmızı boşta olacak.Dene bakalım (tabii önce ilk yazdığım farklı com port denemesini yap)

Aşağıdan bunu indirip kontrol et ,pl chip neymiş acaba?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
portlar değiştiğinde görüyor..tuner olayını bir deneyeyim..tşkl
Tamam,bekliyorum :ok
Bu arada kendi gx dowloadernde chip seçimi olarak :

Kod:
    2. Set parameters
-- Chip Type: 3201-dvbc     
--Serial Port: select your valid port
--Mode: serialdump
--Section:all
--File: select your path and filename for saving binary file
    3. Press start to dump
    4. Do your operation as the tips in dialog box

V Çevrimdışı

voynich

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
51
kontrol ettim..satın aldığımda;XA/HXA idi...sonrasında güncelleme yaptım..2019 pl2303TA Modeli oldu....şu TA

V Çevrimdışı

voynich

Yeni Üye
16 Ocak 2021
15
51
olmadı.....direk köküne gideyim dedim ..olmadı........linux ta deniyecem..yada pl2303 te bir aksilik var....

thumbnail_IMG_2492.jpg

thumbnail_IMG_2490.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt