Forumda SAMSUNG ve SONY Sormaya korkanlar!!

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Sadece Samsung, Sony değil buna LG ve Philips de dahil. Bu markalarda TV alıyorsun içerisinde başka markaya ait panel çıkıyor. Bu benim gözümde düpedüz tüketiciyi eşşek yerine koymaktır. Devlet bir konun çıkarmalı bu kanunda panel üreticisi vs ayrıntılı özellik belirtilmeli. Bu kanunu devlet değil üretici çıkarırsa o zamanda aynı donanıma zaten markanı basmıssın birde içerisinde LG panel vardır yazıp 3000₺ lik TV yi 4000-5000 e satarlar.

D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
Ahmet Başkan; Aklın yolu bir, kimseyle de uğraşacak değiliz lakin belli periyotlarda gelip burada yara kaşımak, muhteremin yıllardır en alışılagelmiş huyudur.

Onu yap- Yapmaz,
Bunu tut- Tutmaz,
Öte dur o zaman -durmaz

Amaç ne?

Herkes benden bahsetsin, ben ne kadar akıllı adamım, Sayemde DH ne kadar üye kazandı, ben,ben,ben,ben. Sayende üye kazanan DH seni ne kadar umursadı bir de onu yazsan mesela?

Benim ısrarla üstünde durduğum konu, bir konuda ihtisas sahibi olmayan kişinin kendisine UZMAN ünvanını bir şekilde almasıdır, buna DH de yine yıllarca karşı çıktım ve hatta hatırlarsan klima bölümünde de bu konunun tartışmasını çok yaptık. Yine belirttiğim üzere DH bunu umursamaz zira onlar reklam gelirlerine bakar, ''kim ne yazarsa yazsın biz mesul değiliz'' derler. Biz ise öyle değiliz bu nedenle Mesleğini sorduğumuz şahıs, göğsünü gere gere ''Adım AHMET, Soyadım Kurnaz, X şirketinde Y pozisyonunda Z süredir çalışırım, TV konusunda ihtisasım şu dur'' diyemiyorsa ve belli zaman dilimlerinde biz bu şahsın sürekli yazdığı ima dolu anlamsız yazılarını okumak ve cevap yazmakla yükümlü kalıyorsak bu işte bir anormallik yok mu sence de?

Mesela bu forumda belli sayıda üye, kendisinin dahi deyimi ile birkaç punto büyük yazı ile yazı yazdığı ve sonrasında anlaşılmaz saygısız tutumlar sergilediği için süresiz uzaklaştırılmışken, Bu şahıs ''şunu yaparsanız gelmem, bunu derseniz yazmam'' gibi beyanlarına devam edip, forumda sürekli huzursuzluk çıkarttığı tescilli olmasına rağmen neden uzaklaştırmadığımızı anlamıyor ise bu noktadan sonra bizim yapabileceğimiz bir şey var mı acaba?

En son konuyu yine başka noktalara çekip ''Öyleyse gelmem, Böyleyse gitmem'' dediğinde aldığı cevap işine gelmeyince ''bunu senden değil Ahmet Kardeşimden duyarsam'' diye çark eden bu şahsın forumdaki anlamsız yazılarına senin hatırın için ne kadar daha katlanmamız gerektiğine dair bir açıklık getirirsek güzel olur diye belirtmek isterim.

''Taviz Tavizi doğurur'' atasözümüzü hatırlatarak D dallas kullanıcı adlı şahsın bu tavırları devam ettiği takdirde üyeliği ile ilgili gereğini yapacağımı halka açık şekilde beyan etmekten zevk duyarım :ok
'Taviz Tavizi doğurur'' atasözümüzü hatırlatarak D D D dallas kullanıcı adlı şahsın bu tavırları devam ettiği takdirde üyeliği ile ilgili gereğini yapacağımı halka açık şekilde beyan etmekten zevk duyarım :ok

Bu cümleden sonra konuşmanın hiç bir anlamı yok..
çünkü tamda anlatmak/vurgulamak istediğim gibi
bu arkadaş diyorki; buranın ağasıda paşasıda benim
benim sözümün üzerine söz, doğrum üzerine doğru olmaz,
benim yanımda duranlar yeniçerim durmayıp beni eleştirenler ise düşman beller idam fermanını çıkarırım...

Sota Sota kardeşim senin işin hakikaten zor, anlaşılan oki aile eş dost kardeşlik ayağına forumda adam bırakmayacaklar...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,697
'Taviz Tavizi doğurur'' atasözümüzü hatırlatarak D D D dallas kullanıcı adlı şahsın bu tavırları devam ettiği takdirde üyeliği ile ilgili gereğini yapacağımı halka açık şekilde beyan etmekten zevk duyarım :ok

benim yanımda duranlar yeniçerim durmayıp beni eleştirenler ise düşman beller idam fermanını çıkarırım...

Sota Sota kardeşim senin işin hakikaten zor, anlaşılan oki aile eş dost kardeşlik ayağına forumda adam bırakmayacaklar...
Gerekini zamaninda soyledim.
Herkes kendi kulvarında kendi konusunda laf atmadan, sataşmadan yazsın çizsin.
Ancak bu şartlar altında sulh olabiliriz diye defaatle belirttim ama nafile.

Kendinize yeni kulvar açmadınız. Farklı başlıklar altında hala çekişmeyi körüklüyorsunuz.

Bu konuda ısrarcıyım. Açın konunuzu
Kimseye sataşmada yazmak kaydıyla size enbüyük desteği ben vereceğim.

Sunuda ayrı belirtmemde fayda var.
Forumun teknik tarafına ben bakarım

Adem Helvacı Adem Helvacı , Umut Barış Umut Barış , BlackSea BlackSea ,
teraspy teraspy , F fikoloji , TEKNOwest TEKNOWEST
Yönetir.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu verileri ise tavsiye forumunda görmek çölde su bulmak gibi.
Varsa yoksa gangi jvs regal nerede ucuz hepsi bu...

Yahu işte sırf bu nedenle sana defalarca '' Git'' dedik ama kibarca yazdık, hani seni biz kırmayalım ama sen anla cinsinden.

Gelip ikide bir ''Tavsiyeforumu şöyle boktan, böyle aciz, öyle bilgisiz'' bla bla bla ama ne hikmetse ayrılamıyorsun da, İnsanda biraz gurur olur yahu gerçekten seni anlamak zor.

O üstün bilgilerini de al ve şuradan.. yani şu istikametten..

Biz aciz kullarını o üstün bilgilerinden mahrum et ne olursun. :kiskis

İşine geleni gör, işine gelmeyeni görme, Canının istediğine cevap yaz, istemediğine yazma, mesleğin belli değil, ne iş yaptığın belli değil, kim olduğun belli değil sonra gel burada tırıvırı tırıvırı

Nezaket de bir yere kadar..

Haydi sevgili Dallas, şu taraftan lütfen.

Neyse hadi nezaketimi bozmayayım diye mesajımı düzenledim.

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sadece Samsung, Sony değil buna LG ve Philips de dahil. Bu markalarda TV alıyorsun içerisinde başka markaya ait panel çıkıyor. Bu benim gözümde düpedüz tüketiciyi eşşek yerine koymaktır. Devlet bir konun çıkarmalı bu kanunda panel üreticisi vs ayrıntılı özellik belirtilmeli. Bu kanunu devlet değil üretici çıkarırsa o zamanda aynı donanıma zaten markanı basmıssın birde içerisinde LG panel vardır yazıp 3000₺ lik TV yi 4000-5000 e satarlar.
Abi SATTIRANLAR satanlardan daha hevesli olunca SAMSUING ne yapsın burada?

Adamlar üretici, Üretmişler, mallarına etiket koymuşlar, sonra bu markalara aşık belli başlı kişiler (Dallas tan bağımsız bu lafım) biris LG ye aşık, diğeri SONY markasına laf söyletmez, bir diğeri SAMSUNG sattıracam diye kırk takla atar, E yani bu da markaların işine geliyor.

Biz garibanlar da burada ne yapalım işte jivisi mivisi kumda oynayalım. Herkes bir Dallas değil nihayetinde adam Japonyada tv teknolojileri üzerine master yapmış birisi. Bizi beğenmez elbette :kiskis

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Burada üyelerimiz dahil herkesin söz hakkı var. Manipülatörlerin yok, Memleket düşmanlarının yok, Saygısızların yok, Sermaye ortaklarının yok, Marka fanlarının yok.

Daha açık nasıl anlatılır yahu?

Demek yukarıda YOK dediklerimden birisin veya birkaçısın ki istenmiyorsun burada.

Forumun sahibi dahi bu konuda saygı duymuş ise, ben de kendisine saygısızlık etmeden, yönetimin de senin hakkındaki görüşlerimi bildiğimden ötürü gerekeni yazıyorum burada.

Şu zaman dilimine kadar herhangi bir yönetici kardeşimin veya bir üyemizin ''Adem Helvacı, çizgiyi aşıyorsun, Dallas burada haklı'' dediğini okudun mu?''

Bu forumun her üyesi saygıdeğer arkadaşlarımızdır. Kendilerini yeniçerimiz gibi hissedip de bir zaruretten burada durmalarını gerektiren hiç bir şey yok, Tribünlere oynayıp popülizm kasmanın da anlamı yok aylardır belli aralıklarla yazarsın fakat kimse sana beklediğin reaksiyonu göstermez halen aynı yolları denemenin de anlamı yok, DH nin yaklaşım seviyesi ile kıyaslama buradaki arkadaşları. Burada tutunamadın ya, DH de kendini sevdirebilmen için sana kıyak yaptım bak hemen ekran görüntüsü al ve 'İşte dostlarımmmm!!! İşte Adem helvacı denen bu zaaattt, sizler için böyle dediiii'' diye orada Powerstorma şirinlik yap malum Sotaya yaptıkların da tutmadı.

Germelerinden, laf sokmalarından, küçümsemelerinden, beğenmemelerinden, anlamsız SAÇMA benzetmelerinden bıktık usandık arkadaş.

Sota kırk kere aynı cevabı verdi sana, adama somut bir geri dönüş de yapamıyorsun çünkü sana açtığı kapıları da değerlendirme gereği duymadın. E neticede amaç üzüm yemek değil ki, Bağcı dövmek, Halen Sota Kardeşim Sota Kardeşim. Fesüphanallah :kiskis

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
isteyen istediğine inansın. bu forumda kimsenin bir şeyi sormak için çekindiğini düşünmüyorum. Ben Adem Helvacı Adem Helvacı hocamın tavsiyesi üzerine SAMSUNG 49MU7400 TV aldım. Çok da memnunum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
isteyen istediğine inansın. bu forumda kimsenin bir şeyi sormak için çekindiğini düşünmüyorum. Ben Adem Helvacı Adem Helvacı hocamın tavsiyesi üzerine SAMSUNG 49MU7400 TV aldım. Çok da memnunum.
Eyvallah azizim; biz iyiliği yapıp denize atanlardanız, foruma kaç üye kazandırdık, hangi markaya ne kadar sattırdık çetelesi tutmuyoruz.

memnuniyetinize çok sevindim zira TV konusunda tavsiyelerime olumsuz dönüş olmayan bir markadır SAMSUNG :ok

D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
Sırf eleştirildi diye bir insan ancak bu kadar çirkinleşip alçalabilir.
Sen istersen dünyanın en faydalı işini yap senin zihniyetinde tihniyetinde belli oldu...
Birisine kardeşim dememi bile hazmedemedin
Kardeşim kelimesi genelde kullandığım bir kelime olsada
Bizzat Sota Sota 'ya neden kardeşim dedim biliyormusun?
Çünkü forumdaki diğer mesaj ve cevaplarına baktığımda çok saygın bir kişilik olduğu henüz kurduğu ilk cümlesinden anlaşılıyor,
Sen bunu dahi aleyhime kullanıyorsun...
Bu kadar kendini savunmana ve etrafına ördüğün kalın duvara bakılırsa belki bu forumu farklı bir amaç için kullanıyorsundur ha ne dersin?
Adem Helvacı Adem Helvacı

Sota Sota KARDEŞİM aslında buna bir son verin dediğin için kesinlikle tek kelime yazmayacaktım ama malesef adem bey beni rencide etmeye ve kışkırtmaya devam ettiği için bu mesajı yazmak zorunda kaldım.
Konu yazısından da anlaşılacağı üzre bu konu benim için açıldı ve şahsıma karşı olan bu kışkırtma bitmeyecek bu yüzden sendem ricam bu konuyu kökten uçur ki bu mesele burada kapansın...

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Burada üyelerimiz dahil herkesin söz hakkı var. Manipülatörlerin yok, Memleket düşmanlarının yok, Saygısızların yok, Sermaye ortaklarının yok, Marka fanlarının yok.

Daha açık nasıl anlatılır yahu?

Demek yukarıda YOK dediklerimden birisin veya birkaçısın ki istenmiyorsun burada.

Forumun sahibi dahi bu konuda saygı duymuş ise, ben de kendisine saygısızlık etmeden, yönetimin de senin hakkındaki görüşlerimi bildiğimden ötürü gerekeni yazıyorum burada.

Şu zaman dilimine kadar herhangi bir yönetici kardeşimin veya bir üyemizin ''Adem Helvacı, çizgiyi aşıyorsun, Dallas burada haklı'' dediğini okudun mu?''

Bu forumun her üyesi saygıdeğer arkadaşlarımızdır. Kendilerini yeniçerimiz gibi hissedip de bir zaruretten burada durmalarını gerektiren hiç bir şey yok, Tribünlere oynayıp popülizm kasmanın da anlamı yok aylardır belli aralıklarla yazarsın fakat kimse sana beklediğin reaksiyonu göstermez halen aynı yolları denemenin de anlamı yok, DH nin yaklaşım seviyesi ile kıyaslama buradaki arkadaşları. Burada tutunamadın ya, DH de kendini sevdirebilmen için sana kıyak yaptım bak hemen ekran görüntüsü al ve 'İşte dostlarımmmm!!! İşte Adem helvacı denen bu zaaattt, sizler için böyle dediiii'' diye orada Powerstorma şirinlik yap malum Sotaya yaptıkların da tutmadı.

Germelerinden, laf sokmalarından, küçümsemelerinden, beğenmemelerinden, anlamsız SAÇMA benzetmelerinden bıktık usandık arkadaş.

Sota kırk kere aynı cevabı verdi sana, adama somut bir geri dönüş de yapamıyorsun çünkü sana açtığı kapıları da değerlendirme gereği duymadın. E neticede amaç üzüm yemek değil ki, Bağcı dövmek, Halen Sota Kardeşim Sota Kardeşim. Fesüphanallah :kiskis
madem öyle bende birsey diyim hakimi degerlendireyim, saksi degilim ben en cok bana soracaksiniz :rant1
param bol yatirimimi yaptim hayatimi yasiyorum diyenler sony nin üst modellerini alsin
iyi kazaniyorum film vs islerinide cok seviyorum diyenler samsung un üst modellerini alsin
iyi kötü geciniyoruz iyi bir televizyonum olsun bi kere aliyim cok pahali olmasin ama dandikde olmasin diyenler samsung un orta kalite tv lerini alsin
param yok garibanim ben diyenler icin " fakirler ölsün porsche den selamlar" diyorum :hih

site yönetmek kolay is degil herkesin kendine göre bir karin agrisi oluyor kimisi fazla yemekten kimisi acliktan kimiside hastaliktan dengeyi saglamak imkansiz her zaman böyle tartistmalar olur. az cok kendi deneyimim oldugu ve bu islerden uzak oldugum icin su anda gülümseyerek izliyorum :hihi Adem Helvacı Adem Helvacı sana gelecekten bildiriyorum üzgünüm ama o hayalini kurdugun forumu asla saglayamiyacaksin elinde sadece güzel anilarin kalacak hatirladigin zaman vay be ne günlerdi diyeceksin :uzgun
ek talep: siteye giris yaptigimizda huriler hosgeldiniz diyip kolonya seker ikram etsinler cay getirsinler bide masaj yaparlarsa sevinirim

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
madem öyle bende birsey diyim hakimi degerlendireyim, saksi degilim ben en cok bana soracaksiniz :rant1
param bol yatirimimi yaptim hayatimi yasiyorum diyenler sony nin üst modellerini alsin
iyi kazaniyorum film vs islerinide cok seviyorum diyenler samsung un üst modellerini alsin
iyi kötü geciniyoruz iyi bir televizyonum olsun bi kere aliyim cok pahali olmasin ama dandikde olmasin diyenler samsung un orta kalite tv lerini alsin
param yok garibanim ben diyenler icin " fakirler ölsün porsche den selamlar" diyorum :hih

site yönetmek kolay is degil herkesin kendine göre bir karin agrisi oluyor kimisi fazla yemekten kimisi acliktan kimiside hastaliktan dengeyi saglamak imkansiz her zaman böyle tartistmalar olur. az cok kendi deneyimim oldugu ve bu islerden uzak oldugum icin su anda gülümseyerek izliyorum :hihi Adem Helvacı Adem Helvacı sana gelecekten bildiriyorum üzgünüm ama o hayalini kurdugun forumu asla saglayamiyacaksin elinde sadece güzel anilarin kalacak hatirladigin zaman vay be ne günlerdi diyeceksin :uzgun
ek talep: siteye giris yaptigimizda huriler hosgeldiniz diyip kolonya seker ikram etsinler cay getirsinler bide masaj yaparlarsa sevinirim
:clap2:clap2:ok

Geri
Üst Alt