Forumda SAMSUNG ve SONY Sormaya korkanlar!!

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Son mesajım ve sorduğum soruların üzerinden 24 saat geçip de, defalarca online olmasına rağmen cevap vermediğine göre tarih yine tekerrür ediyor demektir ve bizim artık forumda böyle anlamsız tartışmalara, gereksiz kibir avuntularına zamanımız da ihtiyacımız olmaması nedeniyle, aynı mevzuların tekrar etmemesi adına sevgili dallasın hesabını kapatmış bulunmaktayım.

6 Ocak tarihinde forumumuza kayıt olan, Ve Dallas Gelir konusu açıp forumdaki daha ilk konusunda dahi tartışmalara neden olan, Perşembenin gelişi Çarşambadan belli olduğu için kendisini daha ilk konusunda 7 Ocak tarihinde nazikçe uyardığım sevgili Dallasın forumumuzdaki misafirliği ancak bu kadar sürdü.

Konu linki ve konudaki bazı mesajlaşmaları bilerek ekran alıntısı olarak buraya ekliyorum. Amacım şu; 7 Ocak tarihinde ne söylemişsem bu konudaki tartışmalarda aynı şeyi söyledim, 7 Ocak tarihinde ne sorup da cevap alamamışsam bu konuda aynı sorulara yine cevap alamadım zira sevgili Dallasın beni en çok rahatsız eden yönü bu idi. GİZLİLİK.

DH den bu güne benim çizgimde değişen bir şey olmadı. O zaman da YETKİNLİK benim için önemliydi. Bu gün halen YETKİNLİK benim için önemli.

Kişisel deneyimler ile yapılan açıklamalar ayrı konudur, UZMAN DUAYEN HACI HOCA sıfatı ile yapılan yorum ve yönlendirmeler ayrı konu.

Benim derdim şu; Bu forumda birilerine tavsiye veriliyor ise, insanlar bu tavsiyelerden yola çıkarak PARA gibi değerli bir unsuru kullanıyorlar ise, bu ciddi bir vicdan yükü ve sorumluluk gerektirir. Bunun da bir karşılığı vardır, Açık olmak, Şeffaf olmak, hesap sorulabilir olmak gibi.

Bizler bu yükün altındayız fakat gereğini yerine getiriyoruız, Bizlmediğimiz ürün hakkında pozitif yönlendirme de, Negatif uzaklaştırma da yapmıyor ve nötr kalıyoruz. Binlerce kere ''İncelemediğimiz ürün olduğu için yorum yapamam'' cevabını vermiş kişileriz mesela. Ürünleri önermeden evvel satın alıyoruz, inceliyoruz, kullanıyoruz sonra artı ve eksilerini yazıyoruz. Bizim işimiz market reyonunda tv seyredip gelip uzmanmış gibi davranmak değil zaar.

Meslek erbaplarıyız, sektörün içinden insanlarız, hepimiz halen aktif halde konunun içerisindeyiz ve güncellemeleri takip edebiliyor aynı zamanda elimizdeki imkanlar ile sistemlere erişebiliyoruz. Üretim datalarını alabildiğimiz yerler var. Satış rakamlarına ulaşabildiğimi yerler var. Bu doğrultuda sırf yıllarca marketlerde tv izleyip kişisel görüş beyan edenlere bir forumda HOCA dediler diye bir F fikoloji bir TEKNOwest TEKNOWEST , bir By_Trol By_Trol - teraspy teraspy - albanez albanez gibi adamların bir tutulmasına da DOĞRU göz ile bakamayız.

Bu arkadaşların içinde gizli olanlar var fakat BİZ kim olduklarını yerlerini yurtlarını biliyoruz. Dallas kim peki bilen var mı? Ne iş yapar? Bu konudaki yetkinliği nedir? Hangi resmi uzman statüsüne göre insanlara yön veriyor?

İçimizde gizli olan arkadaşlarımızın gizli kalmak isteme hakları var olduğu gibi sevgili Dallasın da elbette gizli kalmak isteme hakkı var. Sorun şu ki forumda gizli kalmak ayrı şey. BİZ DAHİL hiç kimsenin hakkında hiç bir şey bilmediği birisi olmak ayrı şey.

Biz bu konuda yıllar önce ne kadar ama gerçekten ne kadar büyük bir olayı çözdüğümüzü iyi biliriz sevgili Sota Sota ile. Bu konudaki bir mesajımda da belirttiğim üzere DH de yıllarca sırf kendisine birkaç kişi HOCA dedi diye Klima sektörüne yıllarca yön vermiş birisi vardı. Sonra baktık ortaya çıkarttık ki adamın klima dünyası ile uzaktan yakından ilgisi alakası yok. Sadece bir meraklı. Bu konuda Dh üst yönetimini uyarmış olmama rağmen ''Orası bizi ilgilendirmez, bırak yazsın adam sana ne, her yorum yazana diploma mı soracağız?'' demişlerdi. İyi de o kişi her yorum yazan değildi ki, DH gibi bir forumun klima bölümüne yıllarca hükmetmiş, ME den başka klimanın adını ağzına alanın ağzına ..çmıştı yıllarca. Ben yönetici olarak o bölüme gittiğimde başıma neler geldiğini de en iyi ben bilirim ama bu marka hayranı veya gizli pazarlamacı olan tiplerle mücadelemde de hiç bir zaman yenik düşmedim.

Sevgili Dallas'a DH de defalarca sordum ve açıklamasını rica ettim cevap yok, Burada defalarca sordum ve açıklamasını rica ettim yine cevap yok. Ben ona ''Kimsiniz siz?'' diye soruyorum, karşı taraftan bana ''Dişçi koltuğuna oturan saç traşı beklemesin'' gibi bir cevap geliyor mesela. :alala

Diyeceğim o ki, bu konu başlığında geçen tartışmaların da gösterdiği üzere, DH den buraya sevgili Dallas da değişen bir şey olmadı, Ocaktan bu güne sevgili Dallas da değişen bir şey yine olmadı, değişen tek şey tarih, fakat mevzu hep aynı.

Tüm bu bilgiler ışığında kendisinin hesabını kapatmış bulunmaktayım. Aldığım kararı yanlış bulanlar olabilir, fikirlerine sonuna kadar saygı duyuyorum fakat forumun en sevdiğim özelliği olan sükuneti ve saygı seviyesinin bozulmaması adına sizlerin de fikrime saygı duyacağınızı ümit ediyorum.

d1.png

d2.png

d3.png

d4.png

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Aklın yolu bir!
daha ilk gün bunu yapacaktınız,neyse geçmiş olsun

Bu arada Hacı Hoca lafına da bayıldım yaw:haha
gerçi özellikle DH de herifler kimi görseler anında Hacı/Hoca diyorlar:kiskis
yetmedi bir de Üstad oluyorlar! Usta zaten doğuştan oluyorlar bu tipler!

O bahsettiğin "Köylü" ise,aslında iyi birisi yaw,şimdi onu birileriyle aynı tutmayın
hatta çağırın gelsin,onlar "arıza çıkarsa" bile kimseye zararı olmaz! yanılıyormuyum
Köylü konusunda bilemiyorum,hatta ben onunla geçmişte telefonla da görüşmüştüm
diye hatırlıyorum

Siz asıl böyle FAKE tipler den korkun,bolca var DH de bu tiplerden çoğu da firma elemanları
veya foruma Banner v.s veren tiplerdir dolayısıyla bunların fake nick li elemanları da
"gaz verici" olarak başlıklar da fink atarlar,yaw neden bunlar şutlanmıyor diyede millet sorra
ama onlar şutlanmazlar! ama tam harbi FAKE olursa bu kişi o zaman anında şut!

Gürcan arızası vardı,bilemiyorum hala varmı bu arıza herif orada? 550 defa BAN landı ama hala
forumda dır,bence o da zararsız sayılır! bazıları ise tam arıza olup,insan da sinir katsayısı filan bırakmaz
üstelik şutlanmaz da! hele de bu herif bir de firma elemanı ise ki çoğu da aynen böyledir
ve bunlar şutlanmaz,kaldıki bu "rezillikler" de foruma zaten ekmek kazandırmaktadır!

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aklın yolu bir!
daha ilk gün bunu yapacaktınız,neyse geçmiş olsun

Bu arada Hacı Hoca lafına da bayıldım yaw:haha
gerçi özellikle DH de herifler kimi görseler anında Hacı/Hoca diyorlar:kiskis
yetmedi bir de Üstad oluyorlar! Usta zaten doğuştan oluyorlar bu tipler!

O bahsettiğin "Köylü" ise,aslında iyi birisi yaw,şimdi onu birileriyle aynı tutmayın
hatta çağırın gelsin,onlar "arıza çıkarsa" bile kimseye zararı olmaz! yanılıyormuyum
Köylü konusunda bilemiyorum,hatta ben onunla geçmişte telefonla da görüşmüştüm
diye hatırlıyorum

Siz asıl böyle FAKE tipler den korkun,bolca var DH de bu tiplerden çoğu da firma elemanları
veya foruma Banner v.s veren tiplerdir dolayısıyla bunların fake nick li elemanları da
"gaz verici" olarak başlıklar da fink atarlar,yaw neden bunlar şutlanmıyor diyede millet sorra
ama onlar şutlanmazlar! ama tam harbi FAKE olursa bu kişi o zaman anında şut!

Gürcan arızası vardı,bilemiyorum hala varmı bu arıza herif orada? 550 defa BAN landı ama hala
forumda dır,bence o da zararsız sayılır! bazıları ise tam arıza olup,insan da sinir katsayısı filan bırakmaz
üstelik şutlanmaz da! hele de bu herif bir de firma elemanı ise ki çoğu da aynen böyledir
ve bunlar şutlanmaz,kaldıki bu "rezillikler" de foruma zaten ekmek kazandırmaktadır!

Abi 9Köy'ü belki şaşıracaksın ama cidden çok severim, bak severim diyorum severdim değil. Ama bizi çok şaşırttı abi. Sen o şaşkınlığı sevgili Sota Sota ya sor bir de.

Diyor ki ''Abi ben sabahlara kadar telefonla konuştum 3 kişi, üçüncü kişi ghost diye konuştum'' o üçüncü kişiyi de bulduk Can abi. Bursada oturan, konularla uzaktan yakından ilgisi olmayan birisiymiş.

Bizim 9Köy ile (ona da abi derim ama isminin yazılmasını istemiyor forumlarda, isteğine saygı duyuyorum) saatlerce sohbetlerimiz oldu, ama ne sohbetler. Her şeyi çok iyiydi, halen de çok isterim gerçekten aramızda olmasını ama bazı mevzular öyle yerlere dayandı ki, dönülmez akşamın ufku oldu bizler için.

Saygı ile anıyorum kendisini ama neticede yukarıda yazdığım olayların ispatı adına da çok önemli bir detaydı bizler için.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
O zaman bence bu başlığı silin gitsin,adamı da nasılsa yolcu ettiniz+

Abi direkt olarak konuları sildiğimizde, konuya vakıf olmayan veya yeni gelen arkadaşlarımız bu sefer kafamıza göre veya beğenmediğimiz üyeleri engelliyoruz diye düşünüyor. Kimsenin aklında anlamsız ve gereksiz soru işaretleri kalmaması adına konuyu açık tuttum. Dünden beri zaten Şahsın kendisi sorularıma cevap versin diye bekledim, kaçındığı sorular olduğu için hiç bir şekilde cevap dönmedi, dönmeyeceğini de bildiğim için soruları sorup altına Hodri Meydan demiştim.

Pozitif veya Negatif görüş beyan etmek isteyen de olur düşüncesi ile konu şimdilik kalsın. Sonra alt sıralara düşer ve tarihin tozlu sayfalarına gömülür gider zaten.

Biz önümüze bakalım, Seni biraz daha TCL ile ilgili sıkıştıralım TV başlıklarında :kiskis

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bende Naçizane bir ekran görüntüsü paylaşayım... F fikoloji buna her ne kadar felaket tellallığı dese de, öngörülerimde %89 yanılmam... :hihi

IMG_20200730_1254362a83fe1ff3de4c19.jpg

Hocam biz de ''Perşembenin gelişi'' dedik hep ama yine de Ahmetimin o sert Adanalı mizacının altındaki yumuşak kalbi ve ADALET duygusu nedeniyle sustuk, sabrettik.

Aklıma gelmişken yazayım. Şahıs hakkında hiç bir yönetici veya direkt yönetimde toplu olarak gitsin mi kalsın mı şeklinde görüşme olmamıştır. Önceki tartışmalardaki yazılardan, Ahmetin şans vermek istediğini anladım o kadar. Yoksa bu kadar da tutmazdım forumda açık ve net.

TV Tavsiye başlığını istedi vermedik. ''Kendi konunu aç, kendin yönet'' dedik açmadı. ''Madem bizi beğenmiyorsun, Hİ END TV TAVSİYESİ diye bir başlık aç sadece sen yaz biz de karışmayalım'' dedi Ahmet, ona da yanaşmadı.

Siyasi bölümde ortalığı karıştırmak istedi, Ahmet telefon onay zorunluluğu getirince orada da yazamamaya başladı zira deşifre olmak istemiyor. Sonra tabi burada atıp tutuyor kimse benimle boy ölçüşemedi vs diye ama gördük işte kazın ayağının öyle olmadığını.

Sonuç itibari ile dün sorduğum sorulara da yanıt gelmeyince bu gün fişini kendi kararım ile çektim oldu bitti.

Bunu yapmasaydım şu olacaktı sevgili Hocam.

3-4 ay sonra X bir konuda yine gelip anlamsız ifadelerde bulunacak ve ''Zaten kimse bana bulaşamaz, Samsung SONY konusunda da bunu ispatladım'' diyecekti. Halbuki Bahsettiği konudaki sorulara cevap vermemişti. Ama üstünden aylar geçtiği için, gerek unutan insan beyni ve gerekse yeni gelen arkadaşlar konunun gerçek yüzünü bilmediği için ''Haaaa bu adam demek ki önemli birisi, baksana kimse buna laf yetiştirememiş, Bilge insan, ulu adam, yüce şahsiyet'' vs vs sonra gelsin hacılar gitsin hocalar :kop

DH de veya kontrolsüz diğer forumlarda bunun ve bu gibilerin bu hale gelme sebebi de bu ya zaten :kiskis

Tüm bunlarla uğraşmak yerine konuyu kökünden kapattık oldu bitti. :ok

Geri
Üst Alt