Forumda SAMSUNG ve SONY Sormaya korkanlar!!

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu arkadaşlar parmak kaldırabilir mi rica etsem.

Sevgili Dalasımızın aylık olağan karın ağrısını kusma döneminde bu ayki konumuz buymuş.

Kim bu forumda SONY ve SAMSUNG sormaya korkuyor rica etsem yazabilirler mi? :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı başkan, param olsa sony soracağım ama yok maalesef. Tv cortlayınca alam dedim kalın geldi para tomarı. Sonrası, geçmiş gün şu bimdeki jvc'yi araştırırken sizle tanıştım ve onu aldım. Olması gereken olsa direkt sorarım.
Bakmayın siz hocam konu açtığıma, olay saçmalık boyutuna varınca ister istemez makaraya vuruyoruz artık. Samsung önerilerinin havada uçtuğu, Q70 Q80 lerin ortalıkta milletin ayağına dolandığı forumda sırf ithamda bulunmak adına yazılar yazılmasına da, yazana da biz alıştık ama bunun bir stratejiye dönmesine ve bilinç altına işlemesine de müsaade etmem elbette. :ok

Parası olan, zengin olan gitsin LG C9 OLED alsın, SAMSUNG Q80 alsın, SONY 9005 alsın ama sonra bir araba parasına tv alıp 3 yıl sonra gelip bize ağlamsınlar diyoruz bunda anormal bir durum yok.

SAMSUNG parasına tv satsın SONY, O zaman SAMSUNG un adını dahi anmayalım.
VESTEL parasına tv satsın SAMSUNG, o zaman VESTEL'İn adını dahi anmayalım

Denklem bu kadar basit aslında.

Cemocancem Çevrimdışı

Cemocancem 

Yeni Üye
10 Haz 2020
32
44
Merhabalar. 2005 yılından beri dh de zaman geciren biriyim. Buradaki arkadaslarim bir kismini da tv genelden bilirim. Bi kac yildir orada donen muhabbet seviyesi ips çöp-ips kral onun smarti muthis o zaman kaktir 5 e 6ya 50 hz lik paneli. Sony xf9005 ya da samsung q80 alacaksam sormam alirim zaten kalite belli?. Ucuz mal alacaksamda performans/fiyat dengesine bakmak isterim ki burada bahsi gecen markalar icinde tavsiye isteme amaci bu. Yorumda anlayamadigim sey herkes 10 bin telefona vermiyor kesesine bakiyor tv de de ayni. Bende şu sakat oled teknolojisi gelismeden 2metrelik alete 10-12 bin vermenin anlamsiz oldugunu dusundugum icin market televizyonu aldim idareten buradaki bilgi veren arkadaslar sayesinde. Katki yapan arkadaslarin hevesinin kacmamasini dilerim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar. 2005 yılından beri dh de zaman geciren biriyim. Buradaki arkadaslarim bir kismini da tv genelden bilirim. Bi kac yildir orada donen muhabbet seviyesi ips çöp-ips kral onun smarti muthis o zaman kaktir 5 e 6ya 50 hz lik paneli. Sony xf9005 ya da samsung q80 alacaksam sormam alirim zaten kalite belli?. Ucuz mal alacaksamda performans/fiyat dengesine bakmak isterim ki burada bahsi gecen markalar icinde tavsiye isteme amaci bu. Yorumda anlayamadigim sey herkes 10 bin telefona vermiyor kesesine bakiyor tv de de ayni. Bende şu sakat oled teknolojisi gelismeden 2metrelik alete 10-12 bin vermenin anlamsiz oldugunu dusundugum icin market televizyonu aldim idareten buradaki bilgi veren arkadaslar sayesinde. Katki yapan arkadaslarin hevesinin kacmamasini dilerim.

Böyle zırvalar ne benim, ne de destek sağlayan kurum içi veya kurum dışı arkadaşlarımın hevesini kaçırmaz.

Şu muhabbetleri de zaten sırf herkes neyin ne odluğunu görsün diye yapıyorum inanın. Donanıhaberde yönetimin beni kovma sebebi de zaten bunlara tahammül edemeyişim di zira DH nin tek derdi millet yazsın da ne yazarsa yazsın mantığı, paylaşılan bilginin doğruluğu yanlışlığı taraflı veya tarafsız olması onları ilgilendirmiyor. Ama bizi ilgilendiriyor. Biz yancıların, fanların bol keseden sallamasına izin vermiyoruz ve hiç bir zaman da vermeyeceğiz bu kadar basit.

İnsanlar bıktı, bıktıranlar bıkmadı arkadaş :kiskis

M Çevrimdışı

metekal

Yeni Üye
26 Şub 2020
11
52
Selamlar.
Ben Samsung televizyon'num arızasıyla ilgili, konu açtım sağolsunlar hemen ilgilendiler.
Adem ustaya da ayrıca teşekkür ederim.
Televizyon tavsiyesi ana konusunda.
Samsung,Lg ve Sony tv. soranlar var ,ama bence az sorma sebebleri. Bu markaların tv.leri pahalı geliyor artık,Ekonomik acıdan . (Ben en azından eskiden şartlarım daha iyiydi 3 markadan başka almazdım ve tavsiye etmezdim) ama artık bu şekilde düşünmuyorum , ekonomik şartlar altında. Fiyatları uygun bütçe dostu,televizyon f/p dostu. Zaten birde de ekonomik durumu iyi olan bir çok insan forumlarda çok işi olmaz gider parasını verir alır . Bu 3 markayı Korkudan değilde bizim forumda genelde F/P tv tavsiyesinde en uygunu almak için sorular geliyor.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Valla ben buradaki ustalarım kadar bilgi sahibi değilim ama teknoloji meraklısı bir arkadaşınızım, bütçe müsait oldukça genelde Sony ve Samsung öneriyorum insanlara ama euro 8, dolar 7 liraya gelmişken insanlara niye hilevel, Vestel, Regal öneriyorsunuz demek abesle iştigaldir. Saygılarımla...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar.
Ben Samsung televizyon'num arızasıyla ilgili, konu açtım sağolsunlar hemen ilgilendiler.
Adem ustaya da ayrıca teşekkür ederim.
Televizyon tavsiyesi ana konusunda.
Samsung,Lg ve Sony tv. soranlar var ,ama bence az sorma sebebleri. Bu markaların tv.leri pahalı geliyor artık,Ekonomik acıdan . (Ben en azından eskiden şartlarım daha iyiydi 3 markadan başka almazdım ve tavsiye etmezdim) ama artık bu şekilde düşünmuyorum , ekonomik şartlar altında. Fiyatları uygun bütçe dostu,televizyon f/p dostu. Zaten birde de ekonomik durumu iyi olan bir çok insan forumlarda çok işi olmaz gider parasını verir alır . Bu 3 markayı Korkudan değilde bizim forumda genelde F/P tv tavsiyesinde en uygunu almak için sorular geliyor.
İşte renklerimizden birisi bu. Aklı başında, araştırmacı tüketici.

Yine verelim 10 bin tl tv ye sorun değil ama versin bana o tv nin en az 7-8 sene sorunsuz çalışacağının güvencesini.

Ortalık 2-3 yaşında dökülen SONY SAMSUNG LG den geçilmiyor, ama üretici ve direktörler halen bir tv ye araba parası istemeye utanmıyorlar.

Biz çok mu meraklıyız, kalitesi belli oranda sınırlı kalan A101 satışı HILEVEL tv alıp evimize koymaya.?

Şimdi de perşembe günü satılacak 50UHL650 yi alıp testlerini yapmayı planlıyorum, ne için? İnsanlar evine 2.099tl ye 50'' tv yi güvenle alıp seyredebilsin diye.

Biz de biliyoruz bu tv lerin öyle evladiyelik olmadığını ama şartlar ortada kardeşim, Aynı özelliklerde SAMSUNG kaç lira?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İlgi alanım teknoloji ve türevleri değil, iki yıl önce çamaşır makinesi sorunum için gezerken buldum bu güzel forumu... Yazdığım çoğu mesaj da ilgi alanım olan "insanlık" olgusu çerçevesinde zaten. Bu sebeple de, %80 insan sarrafıyım diyebilirim kendime...

A Adem Helvacı

Lütfen, bu ortamı; minder dışına taşıyıp kaçak güreşmek isteyen veya aklını ya da karakterini kiraya verenler ile meşgul etmeyin.

Görmeyin, duymayın, muhatap almayın... Özetle, cahille muhataplığı kesin ki, bu güzel ortam kendi akışıyla yol alsın.

M Çevrimdışı

metekal

Yeni Üye
26 Şub 2020
11
52
Bu forum (malum adını anmak istemiyorum)
Gibi olmayacak .@ adem helvacı diğer forumdan tanırım ordaki yazılarını takıp ederdim ,ne zaman diğer forumda yeni yazıları olmayınca aramaların sonucu tavsiye forumu buldum .Ben forumlarda genelde okurum yazmam, üye olmadan tavsiyelerden ve bilgilerden faydalanır'dım ama tavsiyeforum ayrı bir özelliği var(bir aile bir dost ) sıcaklığı. ayrıca artık yeni çıkan hiç bir televizyonun 10 sene gideceğine inanmıyorum smart özelliği ayrı bir hikaye tv box lar var artık tv lerden daha akıllı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Ortamin gerildiği anda olaya müdahil olup
Özel kanaldan sizinle görüşme yaptık.

Mevcut Televizyon Tavsiyesi başlığından degilde.
Hi-END yada üst segment tv tavsiyesi başlığını açıp tek elden götürmenizin daha iyi olacağıni
Konu sahibi siz olduğunuz için daha rahat hareket edeceğinizi belirttim.

Sizden olumlu yada olumsuz cevap gelmedi.

Benzer sekilde bende klima tavsiye veriyorum.
Önceki yıllarda Vestel,Seg,Altus,Arçelik almayin dediğim klimalara
Bugün alabilirsiniz diyorum.

Acaba neden.!!!

2-3 asgari ücret olan üst seviye cihazlar
4-5 asgari ücret seviyesine yükselmiş.

Simdi ben nasıl derim bu cihazi alin diye.

Eskiden fiyat/performans diye bir kavram vardi artik o bile ortadan kalkti.
Herseye fiyat odakli yaklaşmak zorunda kaldik.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ortamin gerildiği anda olaya müdahil olup
Özel kanaldan sizinle görüşme yaptık.

Mevcut Televizyon Tavsiyesi başlığından degilde.
Hi-END yada üst segment tv tavsiyesi başlığını açıp tek elden götürmenizin daha iyi olacağıni
Konu sahibi siz olduğunuz için daha rahat hareket edeceğinizi belirttim.

Sizden olumlu yada olumsuz cevap gelmedi.

Benzer sekilde bende klima tavsiye veriyorum.
Önceki yıllarda Vestel,Seg,Altus,Arçelik almayin dediğim klimalara
Bugün alabilirsiniz diyorum.

Acaba neden.!!!

2-3 asgari ücret olan üst seviye cihazlar
4-5 asgari ücret seviyesine yükselmiş.

Simdi ben nasıl derim bu cihazi alin diye.

Eskiden fiyat/performans diye bir kavram vardi artik o bile ortadan kalkti.
Herseye fiyat odakli yaklaşmak zorunda kaldik.
Ahmet Başkan; Aklın yolu bir, kimseyle de uğraşacak değiliz lakin belli periyotlarda gelip burada yara kaşımak, muhteremin yıllardır en alışılagelmiş huyudur.

Onu yap- Yapmaz,
Bunu tut- Tutmaz,
Öte dur o zaman -durmaz

Amaç ne?

Herkes benden bahsetsin, ben ne kadar akıllı adamım, Sayemde DH ne kadar üye kazandı, ben,ben,ben,ben. Sayende üye kazanan DH seni ne kadar umursadı bir de onu yazsan mesela?

Benim ısrarla üstünde durduğum konu, bir konuda ihtisas sahibi olmayan kişinin kendisine UZMAN ünvanını bir şekilde almasıdır, buna DH de yine yıllarca karşı çıktım ve hatta hatırlarsan klima bölümünde de bu konunun tartışmasını çok yaptık. Yine belirttiğim üzere DH bunu umursamaz zira onlar reklam gelirlerine bakar, ''kim ne yazarsa yazsın biz mesul değiliz'' derler. Biz ise öyle değiliz bu nedenle Mesleğini sorduğumuz şahıs, göğsünü gere gere ''Adım AHMET, Soyadım Kurnaz, X şirketinde Y pozisyonunda Z süredir çalışırım, TV konusunda ihtisasım şu dur'' diyemiyorsa ve belli zaman dilimlerinde biz bu şahsın sürekli yazdığı ima dolu anlamsız yazılarını okumak ve cevap yazmakla yükümlü kalıyorsak bu işte bir anormallik yok mu sence de?

Mesela bu forumda belli sayıda üye, kendisinin dahi deyimi ile birkaç punto büyük yazı ile yazı yazdığı ve sonrasında anlaşılmaz saygısız tutumlar sergilediği için süresiz uzaklaştırılmışken, Bu şahıs ''şunu yaparsanız gelmem, bunu derseniz yazmam'' gibi beyanlarına devam edip, forumda sürekli huzursuzluk çıkarttığı tescilli olmasına rağmen neden uzaklaştırmadığımızı anlamıyor ise bu noktadan sonra bizim yapabileceğimiz bir şey var mı acaba?

En son konuyu yine başka noktalara çekip ''Öyleyse gelmem, Böyleyse gitmem'' dediğinde aldığı cevap işine gelmeyince ''bunu senden değil Ahmet Kardeşimden duyarsam'' diye çark eden bu şahsın forumdaki anlamsız yazılarına senin hatırın için ne kadar daha katlanmamız gerektiğine dair bir açıklık getirirsek güzel olur diye belirtmek isterim.

''Taviz Tavizi doğurur'' atasözümüzü hatırlatarak D dallas kullanıcı adlı şahsın bu tavırları devam ettiği takdirde üyeliği ile ilgili gereğini yapacağımı halka açık şekilde beyan etmekten zevk duyarım :ok

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
Böyle zırvalar ne benim, ne de destek sağlayan kurum içi veya kurum dışı arkadaşlarımın hevesini kaçırmaz.

Şu muhabbetleri de zaten sırf herkes neyin ne odluğunu görsün diye yapıyorum inanın. Donanıhaberde yönetimin beni kovma sebebi de zaten bunlara tahammül edemeyişim di zira DH nin tek derdi millet yazsın da ne yazarsa yazsın mantığı, paylaşılan bilginin doğruluğu yanlışlığı taraflı veya tarafsız olması onları ilgilendirmiyor. Ama bizi ilgilendiriyor. Biz yancıların, fanların bol keseden sallamasına izin vermiyoruz ve hiç bir zaman da vermeyeceğiz bu kadar basit.

İnsanlar bıktı, bıktıranlar bıkmadı arkadaş :kiskis
Kime göre neye göre doğru?
Örneğin senin, zaten türkçe kaynağın kısıtlı olduğu dönemde, "imkanın buydu" diyerek iki neidüğü belirsiz panelle yapmış olduğun şu akıllara zarar va-ips panel karşılaştırma videon mu doğru?
Sen sırf o videona bakıp kaç tane filmci ve oyuncu adamın asla onlara hitap etmeyecek olan çöplük kontrast ve siyahlara sahip ips panel aldığını biliyormusun
Belki onlar hatta yüzlerce peki yazık değil mi bu insanlara...
Film ve Oyun için yüksek kontrast ve siyahların bir seçim kriter değil "zorunluluk" olduğunu ne zaman öğreneceksin...
Teknik yapıları gereği, bir ips panelin Kontast oranı max 1300
VA panelin ise 7000+ olduğunu halde, filmi ve oyuncu bir adamı bir ips panele yönlendirmek demek,
Filmleri %30 kayıpla izlemek, karanlık sahnelerdeki oyunlarda ise bırakın karşıdaki düşman unsurunu burnunun ucunu görememesi demektir.

Bak tarafınca önemli olsun yada olmasın (hiç önemli değil) benim gözümde hala bir itibarın vardı, çünkü hala bazı konularda yaptığın paylaşımlar çok faydalı ama
Bana kalkıp dokunulmazlığı olan bir Mv gibi
Seni bir konuda (sırf kalın yazı yazdığı için bir üyenin banlanması) eleştirdim ancak sen hiç bir eleştiriye zerre kadar tahammül edemediğin için,
Karın ağrısı mağrısı gibi yakışıksız kelimelerle sırf şahsını karala(ttır)mak için üşenmemiş bir konu açmış,
Ve böylelikle kendi gerçek kişiliğini ortaya koymuşsun...

Bu arada ben bol keseden sallamam, eldeki tüm kanıtlanmış verilerden faydalanırım.
Bu verileri ise tavsiye forumunda görmek çölde su bulmak gibi.
Varsa yoksa gangi jvs regal nerede ucuz hepsi bu...

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt