Enine Boyuna WEBOS 5.0 ONVO OV65500 Ürün İncelemesi

A Çevrimdışı

arikan_tevfik

Yeni Üye
29 Nis 2020
20
53
Bağlantı ayarlarında da biraz sıkıntı var gibi, telefonla hız testinden 20 alıyorsam ki fiber 35 kullanıcısıyım 35 mbps almam lazım Onvo65500 de 2,4 ghz max 10 mbps seviyelerindeyim. ayrıca 5g de daha düşük alıyorum 3 mbps kadar cepten ise 5 g de 80-90 mbps görüyorum ters olan bir taraf ta burası, tv modem uzaklığı 3-4 mt kadar. wifi bağlantı ile de ilgili bir ayar var mı yoksa wifi alıcı kalitesiz mi acaba
A Adem Helvacı hocam selamlar
Onvo 65500 Wifi çekim hızı konusunda sıkıntı Yaşıyorum telefonda 20—30 mbps hız alıyorsam onvo Tv de kablosuz olarak 3-5 mbps anca alıyorum. Bunun özel bir ayarı var mı acaba yoksa benim tv deki wifi alıcı cihaz problemli mi modem tv aynı odada uzaklık 3,5 mt
Kolay gelsin

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı hocam selamlar
Onvo 65500 Wifi çekim hızı konusunda sıkıntı Yaşıyorum telefonda 20—30 mbps hız alıyorsam onvo Tv de kablosuz olarak 3-5 mbps anca alıyorum. Bunun özel bir ayarı var mı acaba yoksa benim tv deki wifi alıcı cihaz problemli mi modem tv aynı odada uzaklık 3,5 mt
Kolay gelsin
Ben kablosuz test ettiğimde belli bir değerin üstüne çıkmıyordu, sanırım bende durum 5-6mbit dolaylarında idi yeniden test eder sonucu yazarım size. Yani wifi ile hızınızı çok yüksek beklemeyin bence zira aynı yerden 55KU7500 Samsung ile de tets edip sonuçları buraya paylaşmıştım Samsung Onvodan zayıf çıkmıştı benim ev koşullarında. Bulursam paylaşımı eklerim linkini, veya Samsung tv yi yeniden onvonun yanına taşır testi yeniden yaparım sizin için.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
H huysuzihtiyar Firma ile ben görüştüm.
Tam da sizlere olmasını öngörüp uyardığım üzere çok yüklü bir üretim olmasına rağmen ürün artık kalmamış. Zira bu ürünün bu özellik ve performans ile o fiyata satılıp elde kalması mümkün değildi. (Sınıfındaki diğer üretimlere kıyasla yazıyorum bu yorumu)

Sizin konu için değişim şansı isteseler de şu an mümkün olmadığından ötürü ya farklı model ile değişim, ya onarımı, ya ücret iadesi düşünülebilir lakin kendileri dahi ''Tüketici ücret iadesi istemez'' diye beyanda bulundular. Bu koşullarda hiç birisi ile uğraşmadan direkt olarak hakem heyetine konuyu aktarıp Ayıplı Mal gerekçesi ile Ayıpsız Misli İle Değişimi talebinde bulunmayı da değerlendirebilirsiniz. Netice itibari ile her zaman yazdığımız üzere ayıpsız misli demek o ürüne eşdeğer bir ürünü ücret farkı olmadan değiştirmeleri demektir.

Size birazdan iletişim kanalı açacağım. Dilerseniz bana iletişim bilgilerinizi o kanaldan ulaştırın, firmanın size ulaşmasını sağlarım. :ok

A Çevrimdışı

arikan_tevfik

Yeni Üye
29 Nis 2020
20
53
H huysuzihtiyar Firma ile ben görüştüm.
Tam da sizlere olmasını öngörüp uyardığım üzere çok yüklü bir üretim olmasına rağmen ürün artık kalmamış. Zira bu ürünün bu özellik ve performans ile o fiyata satılıp elde kalması mümkün değildi. (Sınıfındaki diğer üretimlere kıyasla yazıyorum bu yorumu)

Sizin konu için değişim şansı isteseler de şu an mümkün olmadığından ötürü ya farklı model ile değişim, ya onarımı, ya ücret iadesi düşünülebilir lakin kendileri dahi ''Tüketici ücret iadesi istemez'' diye beyanda bulundular. Bu koşullarda hiç birisi ile uğraşmadan direkt olarak hakem heyetine konuyu aktarıp Ayıplı Mal gerekçesi ile Ayıpsız Misli İle Değişimi talebinde bulunmayı da değerlendirebilirsiniz. Netice itibari ile her zaman yazdığımız üzere ayıpsız misli demek o ürüne eşdeğer bir ürünü ücret farkı olmadan değiştirmeleri demektir.

Size birazdan iletişim kanalı açacağım. Dilerseniz bana iletişim bilgilerinizi o kanaldan ulaştırın, firmanın size ulaşmasını sağlarım. :ok
Onvo 65500 dediğiniz gibi satışı yok. 65351 androidli versiyonun bile satışı 7250 ile 9600 arası satış fiyatı olmuş. Weboslu fiyat kimbilir nerelerdedir şayet her hangi bir üretim sıkıntısı olmadıysa bizler gayet iyi bir zamanda aldık henüz
kur artmamışken

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,068
Çok yüklü bir üretim olmasına rağmen ürün artık kalmamış.

İstenirse yedek parçalardan sifir tv üretim yapılabilir.

Müşteri memnuniyeti isteniyorsa çözüm yok diye bir durum yok düşünüyorum.

Yedek parça yok ise arıza yapan ( satış sonrası 10 yıl parça garantisi ) televizyonlara rahmet eylesin .

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Onvo 65500 dediğiniz gibi satışı yok. 65351 androidli versiyonun bile satışı 7250 ile 9600 arası satış fiyatı olmuş. Weboslu fiyat kimbilir nerelerdedir şayet her hangi bir üretim sıkıntısı olmadıysa bizler gayet iyi bir zamanda aldık henüz
kur artmamışken
Bazen bana sitem edip ürün övdüğümü zannedenler oluyor ama Taaaaa 2017 2018 li yıllarda veryansın ederek aldırdığım JVC 50VU73T modelinden bu güne bu tarz istisna fırsatlar denk geliyor. Elbette bizi üzen nadir durumlar olsa da genel olarak hem rakamsal hem de sonuç olarak hakikaten iyi ürünlerin sahipleri oldu sesimize kulak verenler.

Yani bende sürekli tv sirkülasyonu olmasa bendeki test amaçlı yollanan tv nin ödemesini kendilerine çıkartıp kalıcı hale dahi getirebilirdim bu OV65500 de o derece.

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
24
bu özellik önceden varmıydı bilmiyorum ama kumanda dan 1 tuşuna basılı tutunca otomatik olarak youtube açılıyor bende. hızlı erişim özelliği ile kumanda da kanal ve programlara kısayol ile ulaşılabiliyor.

H Çevrimdışı

huysuzihtiyar

Yeni Üye
17 Eki 2021
21
39
Simdilik firmadan geri dönüş olmadı.Adem beyin A Adem Helvacı ilgilenmesi bilgileri iletmesine rağmen. Galiba biz atmaca elektronik anlayışıyla üretim yapmıyoruz söylemleride biryere kadarmış. Değişim yapmak isteriz ama elimizde televizyon yok (sözde iyi niyet göstergesi) sözüde ürünün hepsiburada uzerinden 14000 liraya satilmaya başlamasıyla çürümüş oldu.İlk aşamada şikayetvara ve birkaçyere daha yazmayi planliyorum.Cok etkili olmayacagini ve umursanmayacagini bilerek ama insanlar marka ile ilgili arastirma yaparken gorsun diye en azindan.Sonraki durum vakit buldugumda tuketici hakem heyetine gitmek olacak sanirim.Bir suru ugrasacaz.Olmuyo bu ulkede adem beyin bahsettigi gibi yasa degismedikce firmalar parasini aldiktan sonra umursamiyor musteriyi.Ma elektronikten anlatilanlar cercevesinde umutluyduk. Ama onlarinda farki yokmus.Koskoca firmalar yapiyor bizde yapalimin arkasindan gidiyorlar sanirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Simdilik firmadan geri dönüş olmadı.Adem beyin A Adem Helvacı ilgilenmesi bilgileri iletmesine rağmen. Galiba biz atmaca elektronik anlayışıyla üretim yapmıyoruz söylemleride biryere kadarmış. Değişim yapmak isteriz ama elimizde televizyon yok (sözde iyi niyet göstergesi) sözüde ürünün hepsiburada uzerinden 14000 liraya satilmaya başlamasıyla çürümüş oldu.İlk aşamada şikayetvara ve birkaçyere daha yazmayi planliyorum.Cok etkili olmayacagini ve umursanmayacagini bilerek ama insanlar marka ile ilgili arastirma yaparken gorsun diye en azindan.Sonraki durum vakit buldugumda tuketici hakem heyetine gitmek olacak sanirim.Bir suru ugrasacaz.Olmuyo bu ulkede adem beyin bahsettigi gibi yasa degismedikce firmalar parasini aldiktan sonra umursamiyor musteriyi.Ma elektronikten anlatilanlar cercevesinde umutluyduk. Ama onlarinda farki yokmus.Koskoca firmalar yapiyor bizde yapalimin arkasindan gidiyorlar sanirim.
Bunlar da böyle çıktıysa, bir sonraki televizyonu gider LG'den alırım. :kiskis
Servisi sorunlu da olsa, bunlara para kaptırmamış olurum en azından.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben görüşüp anlaşamadığınızı biliyorum ama demek ki yanlış bilgilendirilmişim.

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
24
bu yeni yazılımı neden çıkarmışlar ki? tv ye yüklenmiyor. çok ilginç bir durum.Yeni yazılımı yükleyebilen var mı?

IMG_20211202_230128.jpg
Benim tv ye halen v4 güncellemesi yüklenmiyor. Bu yazılım bu cihaza yüklenemez diyor. herhalde direkt v5 gelecek onu bekliyor tv !

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Benim tv ye halen v4 güncellemesi yüklenmiyor. Bu yazılım bu cihaza yüklenemez diyor. herhalde direkt v5 gelecek onu bekliyor tv !
Aslında mantıklı söylüyor dostumuz, Ne kaybedersiniz ki? Fabrika ayarlarına dönün ilk kurulum yapın deneyin lütfen. Ben daha kurulumu yaptıktan dakikalar sonra ilk, bu güne kadar yanılmıyorsam 3 veya 4 üncü güncellemesini aldı cihaz.

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
24
Aslında mantıklı söylüyor dostumuz, Ne kaybedersiniz ki? Fabrika ayarlarına dönün ilk kurulum yapın deneyin lütfen. Ben daha kurulumu yaptıktan dakikalar sonra ilk, bu güne kadar yanılmıyorsam 3 veya 4 üncü güncellemesini aldı cihaz.
Kanal listesi ve tüm video görüntü ayarlarını yedekleme yapabileceğim bir yöntem var mı? Ben bulamadım. Bu ayarları ve listeyi kaybetmemek için fabrika ayarlarına dönmeyi çok sıcak bakmıyordum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt