Enine Boyuna WEBOS 5.0 ONVO OV65500 Ürün İncelemesi

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
bu güncellemeyi görüyor. indiriyor. ama kurulum yaparken bu yazılımı bu tvye yüklenemez hatası veriyor.
Aslında mantıklı söylüyor dostumuz, Ne kaybedersiniz ki? Fabrika ayarlarına dönün ilk kurulum yapın deneyin lütfen. Ben daha kurulumu yaptıktan dakikalar sonra ilk, bu güne kadar yanılmıyorsam 3 veya 4 üncü güncellemesini aldı cihaz.
Buradaki tavsiyeyi uyguladınız mı?

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
24
tv de kanal listesi hariç yedek alınabilecek bir sistem yok. onlarca uygulama ve ayarları tv ayarları gidecek. webos bu konuda çok eksik ve geride. vakit bulamadığım için fabrika ayarlarına dönmedim. başka bir çözüm olabilir mi diye sormuştum.

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
24
tv yi fabrika ayarlarına döndürmeme rağmen halen yazılım güncellemesi bu tv ye uygulanamaz hatası alıyorum. servis dışında bir çözümü var mı acaba?

OV65500-HATA.jpg

yada manuel güncelleme yapabilir miyim?

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
24
çok saçma bir durum bu. tv halen satılıyor ama güncelleme yapmıyor. genel merkezi aradım. servis gelecek. muhtelemelen manuel güncelleme yapacaklardır. tvden memnunum ama bazı uygulamalar(apple tv) ve özellikler(sesli asistan) webos eski olduğu için çalışmıyor artık..

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
onvo televizyon olarak bence düzgün çalışsın yeter tak bir tane android box işini görsün.ben onvo 900 f modelini almıştım süerekli klitliyordu fişi çıkarıp takınca düzeliyordu kazayla panelide kırılınca ne servis ilgilendi ne fabrika uzak durulması gereken bir marka.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
çok saçma bir durum bu. tv halen satılıyor ama güncelleme yapmıyor. genel merkezi aradım. servis gelecek. muhtelemelen manuel güncelleme yapacaklardır. tvden memnunum ama bazı uygulamalar(apple tv) ve özellikler(sesli asistan) webos eski olduğu için çalışmıyor artık..
LG tarafından üreticilere verilen sertifikalı WEBOS kullanmadığınız için bir dizi sorunlarla boğuşmanız normal.

Anakart üretici hangi Çinli markaysa onun insiyatifine kalıyorsunuz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
onvo televizyon olarak bence düzgün çalışsın yeter tak bir tane android box işini görsün.ben onvo 900 f modelini almıştım süerekli klitliyordu fişi çıkarıp takınca düzeliyordu kazayla panelide kırılınca ne servis ilgilendi ne fabrika uzak durulması gereken bir marka.
senin ki de kader mi sans mı anlamadım gitti.
Ne alırsan al elinde kalıyor.

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
24
LG tarafından üreticilere verilen sertifikalı WEBOS kullanmadığınız için bir dizi sorunlarla boğuşmanız normal.

Anakart üretici hangi Çinli markaysa onun insiyatifine kalıyorsunuz.
nasıl yani ? onvo firması lg den izin almadan Webos işletim sistemini nasıl kullabilir ki? şunu biliyorum. onvo ,sunny gibi firmalar Webos un güncel olmayan sürümlerini kullanıyor ama benim olayda güncellemeyi onvo gönderiyor. TV ye yüklenmiyor harici bir güncelleme yüklemiyorum.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
senin ki de kader mi sans mı anlamadım gitti.
Ne alırsan al elinde kalıyor.
aynen fujıplus klima aldık berbat çıktı.adem beyin tavsiyesi üzerine onvo tv aldık sürekli kilitlediği için arkasına box takarken devrildi panel kırıldı.arkadaşa next andoid box aldık ses çıkmadı(cihazı iade ettik).üzerimizde bir c.........k var.

M Çevrimdışı

mu5tafa 

Aktif Üye
17 Haz 2018
235
36
Ov55500 modeli aldım. Hiç nete bağlamadım bile tv yi. Direk Km2 plus ı taktım tv yi monitör gibi kullanıyorum. Gayet memnunum. Görüntü 10 numara. Kendi smartı kendine kalsın. Lg nin bile kendi tv leri bir süre sonra güncelleme almazken onvo dan ne bekliyorsunuz ki

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
nasıl yani ? onvo firması lg den izin almadan Webos işletim sistemini nasıl kullabilir ki? şunu biliyorum. onvo ,sunny gibi firmalar Webos un güncel olmayan sürümlerini kullanıyor ama benim olayda güncellemeyi onvo gönderiyor. TV ye yüklenmiyor harici bir güncelleme yüklemiyorum.
tamam olaya hakimsiniz yani size güncel lisanslı webos verilmiyor.

ota güncelleme için cihazin önbelleğini boşaltabiliyorsanız birde öyle deneyin.

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
24
tamam olaya hakimsiniz yani size güncel lisanslı webos verilmiyor.

ota güncelleme için cihazin önbelleğini boşaltabiliyorsanız birde öyle deneyin.
cihazın önbelleğini nasıl boşaltabilirim? tv yi fabrika ayarlarına döndürme dışında ekstra bir ayar bulamadım. Servi menüsü yada farklı bir ayar var mı acaba?

bu güncelleme hatası yüzünden sesli komut ve web browserda çalışmıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt