DÖNÜŞÜM YAZILIMLARI VE LOADERLERİ

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Adetimdir,mutlaka açar bakarım yazılımlara ,sanki birşeyler yapacakmışım gibi :) yazılımı da açınca hooop,hatta centosta kendi kendine "Döngü aygıtı" olarak bağlandı dosya sistemi ,kumanda kodu lazımsa yolluyayım sonra :ok
1010a.png

1010b.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Demiştim,ama bugün yazılımını test ederken 6605 olduğunu gördüm,yazdığım cevabımı düzeltiyorum, bu arada tabii hemen hometechin keycode(kumanda ) kodunu da aldım böylece :)
İki tane 1010 cihaz varmış,birisi SE diğeri düz,sanırım SE olanlar 1506 diğeri 6605,bugün iyice baktım ,acaba yazılımın adını ben mi değiştirdim diye,elimdeki orjinal 1010 yazılımı buldum,aynıydı,demekki değiştirmemişim :)
İşin garip tarafı,bendeki 1010 olan cihazı bulamadım,sanırım bozuk diye attım :) komik ama, yazılımları elimde :haha1
@digiulama ;
Bugün centos sistemde önceden indirdiğim "Geant cool 6605S" yazılımını denedim,cihaz hiç çalışmadı,sıfır güç- sanki elektrik almıyor gibi,kumandalar da çalışmadı(8in1 dahil) ama yazılım botech gibi gizli yazılım,sadece "thema" klasörü görünüyor,bende geantın temasını alıp boteche adapte edip yükledim,tabii menü resimlerinin hiç birisi gelmedi,bu da "bmp.bin içinden resimleri alıyor" tezimi çürüttü :)
Yani resimlerin isimleri "bmp.bin" içinde ama resimler sanki KERNEL.bin içinde,bende botechin bmp.bin dosyasında resim adını değiştirdim,tekrar yükledim cihaza ,adını değiştirdiğim resim görünmedi,sadece altındaki yazı çıktı,mesela OK tuşuna bastığımda adını değiştirdiğim "kırmızı nokta" çıkmadı sadece "Move" yazısı göründü,fakat yeşil,sarı ve mavi noktalar duruyordu.
Bu arada tema klasörünü olduğu gibi botech yazılımına attığımı belirteyim,tabii açılışta "Greant" diye açıldı botech :)

U Çevrimdışı

uydu1

Yeni Üye
16 Tem 2019
3
43
merhabalar benjamin bj11800 uydu alıcısından nasıl dump alabiliriz eski bir uydu olduğu için hiçbir yerde bilgi yok yardımcı olabilirmisiniz
yazılımı:

E Çevrimdışı

ego37

Aktif Üye
30 Eki 2019
105
45
teraspy teraspy usta asadaki yazılımı next kanky hd herşey yolunda yanliz bu yazilimda tanhberg yok malesef. Eklebilirmiyiz..bu yazılımin yeni sürümünü bulamadim.tandberg yok powervu var.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

20191101_173217.jpg

E Çevrimdışı

ego37

Aktif Üye
30 Eki 2019
105
45
Arkadaşlar son yazılım ve son softcam yüklü..wifi takılı olmayınca bazen (örnek trt1 izlerken direk nat geo wild tv kumandadan gecince açıyor, (bilgi barindaki $ işaret sarı renkten mavi geçip açıyor, sarı renkte kalirsa acmiyir)diger nat goe people gecince şifreli yazıyor...trt1 acip tekrar geri sifreli kanala gecince açılmıyor, ne b???kt??n makine bee

R Çevrimdışı

R@sim

Yeni Üye
22 Kas 2019
5
43
Selamlar, Rowell rvl-2023 ve cihazım var. Dönüştürmek istiyorum. Dönüşmüş olanları paylaşabilecek veya dönüştürme rehberliğine ihtiyacım var. Ya balık ya da olta. Selamlar sevgiler.

Selamlar, Rowell rvl-2023 ve cihazım var. Dönüştürmek istiyorum. Dönüşmüş olanları paylaşabilecek veya dönüştürme rehberliğine ihtiyacım var. Ya balık ya da olta. Selamlar sevgiler.
Tiger ag 999 etmemiştim ağ bağlantısı olaydı iyiydi. Mümkünse usb mod.
Teşekkürler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Tiger ag 999 etmemiştim ağ bağlantısı olaydı iyiydi. Mümkünse usb mod.
Teşekkürler
Bunun için işlemcinin üzerindeki soğutucuyu çıkartıp işlemciye bakmak lazım önce,ne kullanmışlar ,mesela en iyi dönenler ve yazılımı bol olanlar 6605S ile 1506g olanlar,diğerleride var ama azınlıktalar.
Bu işlemleri rs232 ile yap bence,tabii önce cihazından dump almalısın ki geri dönesin tekrar,birde cihazlarda seri numarasına göre server veriliyor,mesela 6605s cihazda "FAxxx" ile başlayan bir seri numarada cihaz SN hatası verdi,kendi yazılımına dönmek zorunda kaldım,funcam için yükleme yapmak istemiştim,arkadaşımın cihazıydı,ama sonra burada yayınladığım "malosat" yazılımını yükleyince 1 yıllık ocam verdi :)

E Çevrimdışı

Ersn82 

Yeni Üye
2 Ocak 2020
43
41
Merhaba
Rovel kasalı hd cihaz var, c,haz bazen kanalları siliyor ben bu cihazı başka bir cihaza dönüştürmek istiyorum.Hiremco zapper denedim cihaz çalıştı, ön panel var kumanda çalışmadı.Ön pnel önemli değil ama kumanda kodlarını eski yazılımdan nasıl aktarabilirim?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt