S Çevrimdışı

sirtayfun

Yeni Üye
21 Eyl 2021
25
25
Grundig gdf 6503 modeli hakkındaki görüşleriniz nelerdir? 4500₺ civarı tavsiye edebileceğiniz başka bir bulaşık makinesi var mıdır?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı abi selamlar iyi günler
Daewoo D-Tr 0601 I 6 Programlı Bulaşık Makinesi ile ilgili bir bilginiz var mıdır.
Veya başka f/p bulaşık makinesi öneriniz?
Abi sen iste can feda :)

Welling veya Tonlon Feida yıkama motoru, Yinhau tahliye motoru ve bildiğimiz vestel üretiminde kullanılan tüm diğer donanımlar ile üretilmiş bir bulaşık makinesi. Yani aslında 6 programlı vestel alıyorsun ama önüne vestel yerine hasan osman kezban yazıyorlar olay bu :)
Biliyorsunuz ben Çamaşır makinesinde ıslak odunla dövseler vestel evime sokmam bir daha ama bulaşık makinesinde cidden kıvırıyorlar bu işi o nedenle ok veririm bulaşık makinelerine. bu üründe de sorun çıkartacak özel bir sıkıntı görünmüyor.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Abi sen iste can feda :)

Welling veya Tonlon Feida yıkama motoru, Yinhau tahliye motoru ve bildiğimiz vestel üretiminde kullanılan tüm diğer donanımlar ile üretilmiş bir bulaşık makinesi. Yani aslında 6 programlı vestel alıyorsun ama önüne vestel yerine hasan osman kezban yazıyorlar olay bu :)
Biliyorsunuz ben Çamaşır makinesinde ıslak odunla dövseler vestel evime sokmam bir daha ama bulaşık makinesinde cidden kıvırıyorlar bu işi o nedenle ok veririm bulaşık makinelerine. bu üründe de sorun çıkartacak özel bir sıkıntı görünmüyor.
"Biliyorsunuz ben Çamaşır makinesinde ıslak odunla dövseler vestel evime sokmam " :haha? güldürdün abi .

Gerçekten abi buzdolabı , bulaşık makinesi ve ankastre ürün gruplarında başarılılar.Hangi arkadaşıma tavsiye edip ,aldıysa memnun kaldılar.

Çamaşır makinesi tarafında ise ben sanıyordum arçelik bosch tarafında sarsıntı gümbürdeme sorunu yok ama arkadaşlar diyor onlarda da oluyormuş.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
"Biliyorsunuz ben Çamaşır makinesinde ıslak odunla dövseler vestel evime sokmam " :haha? güldürdün abi .

Gerçekten abi buzdolabı , bulaşık makinesi ve ankastre ürün gruplarında başarılılar.Hangi arkadaşıma tavsiye edip ,aldıysa memnun kaldılar.

Çamaşır makinesi tarafında ise ben sanıyordum arçelik bosch tarafında sarsıntı gümbürdeme sorunu yok ama arkadaşlar diyor onlarda da oluyormuş.
Birçok markanın teknik müdürü ile görüştüm bu konuyu. Günümüz koşullarında yapılan üretimler ile büyük büyük diye bildiğimiz markalar dahi bu konuda yeri geldiğinde çözümsüz kalıyorlar ne yazıkki.

Ya abi 1-2 yaşında makinelerin sacları bu kadar çabuk çürüyorsa, üretim kalitelerinin ne olduğunu çok daha iyi anlayabilirsiniz.

20220519_135447.jpg
a1006cab5248d3bad2.jpg

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Birçok markanın teknik müdürü ile görüştüm bu konuyu. Günümüz koşullarında yapılan üretimler ile büyük büyük diye bildiğimiz markalar dahi bu konuda yeri geldiğinde çözümsüz kalıyorlar ne yazıkki.

Ya abi 1-2 yaşında makinelerin sacları bu kadar çabuk çürüyorsa, üretim kalitelerinin ne olduğunu çok daha iyi anlayabilirsiniz.

20220519_135447.jpg
a1006cab5248d3bad2.jpg
senin son makine regal 8 kg muydu abi?

Peki 6,7 kg kapasiteli olanlar daha sorunsuz diyordun halen geçerli midir abim?Yoksa tüm hepsinde kalite düştü mü?

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Grundig gdf 6503 modeli hakkındaki görüşleriniz nelerdir? 4500₺ civarı tavsiye edebileceğiniz başka bir bulaşık makinesi var mıdır?
6503 kullanıcısıyım. Geçen yıl almadan çok araştırmıştım: En iyi f/P makinelerinden biriydi benim fikrim.
Araştırdığım zaman Samsung ile bu model arasında kalmıştım. Samsung'ların fiyatını gereksiz yüksek bulduğum için vazgeçip bu modele yönelmiştim. O dönem bu modele çok iyi kampanyalar yapıyorlardı.
6 programlı. Bulaşık makinasında bu kadar program gereksiz; çünkü kullanacağınız birkaç program var toplamda. En çok hoşuma giden; kurutma esnasında 15.dk kala kapağını otomatik açtırıyor; içerideki buharın dışarı çıkmasını sağlıyor.
Genel olarak memnunum.

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
Okuduklarımdan anladığım Vestel'de karar kılınmış ama yine de sorayım:
Bütçeyi ikinci plana koyarsak, yine de alınabilecek en iyi bulaşık makinesi Vestel midir?
Bir sorun olduğunda muhatap bulamayacağımız bir ürün, ağzıyla kuş yakalasa değeri sıfırdır; dolayısıyla son derece kaliteli olsa bile, ülkemizde servis hizmetleri yetersiz olan markaları bu yüzden değerlendirme dışı bırakıyorum.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Merhaba,
Mesajınız yazılalı 1 ay olmuş. Belki almışsınızdır fakat şuan karar verme aşamasında olan diğer arkadaşlarımız için bilgi ve tecrübelerim doğrultusunda paylaşayım:

Uzun zamandır araştırıyordum alacağım makinayı. 10 yılı aşkın kullandığım Beko beyaz eşya setinden sonra yeni eşyalara ihtiyacım oldu. Elimden geldiğince yerli üretim bir karşılığı var ise ithal ürünlere mesafeli durmaya çalışırım.
Günümüz üretim mantalitesine baktığımız zaman 'X markanın ürünleri iyidir.' tespitinin orta vadede bir karşılığı yoktur. Bu yıl bu marka iyi bir ürün üret(tir)irken sonraki yıl bu durum değişebiliyor.. Koca koca dünya devi markalar bile koca makinaları fason ürettirmeye başladıktan sonra artık hangi marka ambalajın altında gerçekte hangi markanın üretimi olduğunu bilmek, uzmanların tespitleri haricinde biz son tüketicilerin anlayabilmesi çok zordur.
Daha önce listemi Vestel grup, Arçelik grup ve ithallerden de Samsung olarak netleştirip hepsini mağazalarda inceledim. Kıyaslamak için mağazalarda listemde olmayan markalara da baktım. Genel olarak hepsinin son kullanıcının gözlemleyebileceği yerlerinin malzeme kalitesi vasat.(Miele hariç) Eski kaliteler yok artık. O eskilere zamanında baktığım zaman da aynı şeyi söylemiştim. Aslında makinalar çok çok daha pahalı fakat insanlar bu makinalara ulaşabilsin diye bir çok şeyden kısıp üretim maliyetlerini düşürüyorlar. Endüstrinin planlı eskitme stratejilerine hiç girmiyorum.
Benim listemde, önceki yıllarda iyi övgüler alan Vestel de vardı fakat bu yıl çıkan ürünlerden özellikle malzeme kalitesinde ciddi bir kısmaya gidildiği, kaliteden ödün verildiği tespitleri vardı. Yani bütün makinalar genel olarak zaten kalitesiz iken Vestel daha da kalitesiz. Şuan yakınımdan ödünç aldığım 2021 üretimi Vestel 4201 kullanıyorum. Daha önce bir arkadaşımız 'Vestel tenekeye boya atmışlar gibi...' şeklinde yorum yapmış. Kesinlikle katılıyorum. Alt markalarında ucuz ürün çıkarmak için böyle bir üretim politikası yürütülebilir fakat kendi gruplarında en üst seviyede gruplandırdıkları Vestel markasında böyle bir ürün üretmek...? Kabin üst kısmından küçük bir kuvvet uyguladığınızda yana doğru esniyor. Tenekenin altına şase atmayı mı unutmuşlar acaba? Yıkama performansı olarak orta seviyelerde. Vestel ürünleri rakibi Arçelik-Beko'ya göre daha ucuz. Ama işte bu ucuzluğun da bir sebebi var.
*Başka bir yakınımda Electrolux var: Aynı teneke hissiyatı onda da var.
İşte burada Arçelik grubunda bulunan Grundig markası giriyor devreye. Arçelik-Beko seviyesinde, Vestel fiyatlarında satılan Grundig markasının 6503 serisi tam bir fiyat/performans ürünü oluyor. İndirimleri takip ediyordum ve dün istediğim fiyata yakalayınca siparişi geçtim. İnşeallah teknolojik şansım da yanımda olur.
Samsung'a gelince: 5042-5052 modellerini de inceledim. Bu ürünlerden kullanıcılar memnun kalmış genel olarak. Fakat ürünlere göre talep edilen fiyatlar bana gereksiz geldi. Bir de ithal ürünlerde garanti dolduktan sonra yaşanılan arızalarda karşılaşabileceğiniz bedeller, 'Acaba yaptırmasam mı; yeni mi alsam?' diye düşündürtecek cinsten olabiliyor. Bu sebepten bir yakınımın arızalanan 5 yıllık LG bulaşık makinasını hurdaya ayırmak zorunda kalmasını da buraya örnek olarak ekleyeyim. Her makina arızalanabilir. Fakat benim eleştirim; istenilen bedeller.
Ürünleri incelemelerimde bende bir tek Miele ürünleri farklı bir izlenim bıraktı. Fakat burada da fiyat unsuru devreye giriyor. Evet daha kaliteli. Fakat bu fiyatları talep edebileceğin kadar da mı kalitelisin? Zannetmiyorum. Yarısı ürün, yarısı marka bedeli. Ee üzerinde Miele yazacak tabi.
SenolEker SenolEker

M Çevrimdışı

MGA00

Yeni Üye
2 Ağu 2021
4
38
Satın almayı düşündüğünüz beyaz eşyalarda ek garanti yaptıracaksanız, satın almadan önce bir müşteri temsilcisi ile konuşsanız iyi olur bazı markalar ek garanti yapmıyor, ben iki markanın müşteri temsilcisi ile görüştüm samsung ve vestel'in.

samsung bulaşık makinelerinde ek garanti yapmadığını söyledi.
vestel +4 yıl ek garanti yaptığını söyledi.

Ayrıca benim durumumda olanlar için yani, elinde çalışan bir bulaşık makinası var ama çok eski, uygun bir kampanyaya denk gelip yenisini alıp elimdeki bozulana kadar bekleyip sonra kurulum yaptırmak isterseniz.

samsung 1 yıla kadar kutusunda kurulumu yapılmadan bekletebilir, garanti kurulum yapıldığı tarihte başlar.
vestel 3 yıla kadar kutusunda kurulumu yapılmadan bekletebilir, garanti kurulum yapıldığı tarihte başlar.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
ben samsung bulaşık makinası aldım.(ek garanti yapmadılar).çünkü makinaya güvenmiyorlar fason midea ya ürettirmişler.made in pcr yazıyordu kutusunda.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
ben samsung bulaşık makinası aldım.(ek garanti yapmadılar).çünkü makinaya güvenmiyorlar fason midea ya ürettirmişler.made in pcr yazıyordu kutusunda.
Bende samsung bulaşık makinası aldım ama ek garanti hiç aklıma gelmedi açıkçası, kaşık tepsisi üst rafta olan modeli geçen sene almıştım, şuana kadar sorunsuz kullanıyorum.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Bende samsung bulaşık makinası aldım ama ek garanti hiç aklıma gelmedi açıkçası, kaşık tepsisi üst rafta olan modeli geçen sene almıştım, şuana kadar sorunsuz kullanıyorum.
samsung mideaya güvenmiyorki ek garanti yapmıyor .(bulaşık makinasında) .bende şimdilik midea üretimi samsung bullaşık makinasından memnunum fakat ek garanti olsaydı daha iyi olurdu.daha önce ek garanti yaptırmadığım bosch buzdolabı garantisi bittikten kısa bir süre sonra kompresörü bozuldu servis çok para isteyince burdaki bir beyaz eşya tamircisine kompresörü değiştirtim sıfır takıldığı halde dolap bir daha hayır etmedi.yani ek garanti bence çok önemli.
bulaşık makinasını kurmaya gelen servisten ise memnun kalmadım illa kireç önleyen çeşmeye takılan bir şey satmaya çalıştı istemeyince dil döktü gene istemeyince sevgilim gibi tirip attı.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
samsung mideaya güvenmiyorki ek garanti yapmıyor .(bulaşık makinasında) .bende şimdilik midea üretimi samsung bullaşık makinasından memnunum fakat ek garanti olsaydı daha iyi olurdu.daha önce ek garanti yaptırmadığım bosch buzdolabı garantisi bittikten kısa bir süre sonra kompresörü bozuldu servis çok para isteyince burdaki bir beyaz eşya tamircisine kompresörü değiştirtim sıfır takıldığı halde dolap bir daha hayır etmedi.yani ek garanti bence çok önemli.
bulaşık makinasını kurmaya gelen servisten ise memnun kalmadım illa kireç önleyen çeşmeye takılan bir şey satmaya çalıştı istemeyince dil döktü gene istemeyince sevgilim gibi tirip attı.
neodyum mıknatıslı aparatı ben dışardan aldım hem bulaşık makinasına hem çamaşır makinasına taktım, farkı var mı bilmiyorum açıkçası daha önce 12 bin Gauusluk neodyum mıknatıslarını önce aracın benzin hortumuna takmıştım yakıt tasarrufu için olmayınca söküp su saatinin çıkışına takmıştım halen orada duruyorlar, yani benim makinalara giren su 2 kere manyetize oluyor dolayısıyla kireç partikülleri sarhoş biçimde makinaya girdiği için herhangi bir yüzeye yapışmazlar diye düşünüyorum...! :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri