S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
20220425_183921_HDR.jpg
20220425_183911_HDR.jpg
20220425_182003_HDR.jpg
20220425_181907_HDR.jpg
20220425_181857_HDR.jpg
20220425_181850_HDR.jpg
20220425_181750_HDR.jpg

Kılavuzunda yazan bıçak sepeti vs de var. Makinenin içinden biz çıkardık kullanmayız diye. Sepetlerindeki teller katlanıyor yüksekliği ayarlanıyor.
Makinenin programa eklenebilen ekstra durulama ve kurutma fonksiyonları da var.
Bence yalandan 1500-2000 fazla verip Grundig Vestel vs almaya gerek yok. O paraya Altın alın kenara koyun 10 sene sonra sıfır makine alır zaten :)

Ben Vestel alsam 4 programlı alacaktım ama daha fazla program olunca örneğin 6 program fiyatlar daha da artıyor. O zaman aradaki fiyat farkı neredeyse 3000 liraya çıkıyor. Bence piyasada F/P si en yüksek makine.
Vestel +4 yıl ek garanti için de 450 istedi ben yaptırmadım.

Vay be! Tahmin ettigimden de çok özellik varmış. ?? Sepet ayarlamasını, özel bıçaklik sepetinin olduğunu, ekstra kurulama ve durulama seçeneklerinin olduğunu bilmiyordum bile. Ben Vestfrost alırken bu makine yoktu. İmrendim.

Fotoğraflar ve geri bildirim için teşekkürler.??

Elinizden tamir geliyor ise YouTube videoları sayesindedir tamir edebileceğiniz için garanti yaptirmadiginiz iyi olmuş. Ayrıca Kullanıcı hatası diyerek ek garantiye rağmen ücretsiz tamir etmeye bilirler.Ek garanti için vermediginiz 450 TL'yı eğer bozulursa yeni parça için harcarsınız. İsterseniz bahsettiğiniz gibi altın alıp kenara ativerin.

F/P olarak en iyi makine olacağı konusundaki tahminimi onaylanmaniza sevindim. ?

Ama ön panelde ki birkaç şeyi anlayamadım. Cevap verebilir misiniz?

1. Sol siyah kısımdaki aydınlatma da tabak resimleri anladığım kadarıyla programın ilerleyişini gösteriyor değil mi? Soldan sağa sırayla yıkama, durulama, kurutma, parlatma. İslem sırasına göre parlatma kurulamadan once geldiğini sanıyordum.

2. Sol siyah kısımdaki 4 kare olan tuşun işlevi nedir?

3. Ekstra seçenekler icinde bulunan biberon seçeneği nedir? Ekstra hijyen midir?

4. Opsiyon seçeneklerinde 1/2 (yarım yük) altındaki yuvarlak/sıfır olan seçenek de nedir?

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
Vay be! Tahmin ettigimden de çok özellik varmış. ?? Sepet ayarlamasını, özel bıçaklik sepetinin olduğunu, ekstra kurulama ve durulama seçeneklerinin olduğunu bilmiyordum bile. Ben Vestfrost alırken bu makine yoktu. İmrendim.

Fotoğraflar ve geri bildirim için teşekkürler.??

Elinizden tamir geliyor ise YouTube videoları sayesindedir tamir edebileceğiniz için garanti yaptirmadiginiz iyi olmuş. Ayrıca Kullanıcı hatası diyerek ek garantiye rağmen ücretsiz tamir etmeye bilirler.Ek garanti için vermediginiz 450 TL'yı eğer bozulursa yeni parça için harcarsınız. İsterseniz bahsettiğiniz gibi altın alıp kenara ativerin.

F/P olarak en iyi makine olacağı konusundaki tahminimi onaylanmaniza sevindim. ?

Ama ön panelde ki birkaç şeyi anlayamadım. Cevap verebilir misiniz?

1. Sol siyah kısımdaki aydınlatma da tabak resimleri anladığım kadarıyla programın ilerleyişini gösteriyor değil mi? Soldan sağa sırayla yıkama, durulama, kurutma, parlatma. İslem sırasına göre parlatma kurulamadan once geldiğini sanıyordum.

2. Sol siyah kısımdaki 4 kare olan tuşun işlevi nedir?

3. Ekstra seçenekler icinde bulunan biberon seçeneği nedir? Ekstra hijyen midir?

4. Opsiyon seçeneklerinde 1/2 (yarım yük) altındaki yuvarlak/sıfır olan seçenek de nedir?
1. Son seçenek için servis bitiş ışığı dedi evet çalışma sırası

2. Kare olan tuş program seçimi tuşu

3. Evet ekstra hijyen ve aynı zamanda nasıl oluyor bilmiyorum ama program 6 da otomatik seçeneğini de aktifleştiriyor makine programın içeriği ile kendisi oynuyormuş?

4. Eğer sıvı toz veya fairy gibi jel tablet değilde o katı tabletler kullanılırsa daha iyi çözünmesini sağlıyormuş ona basınca. Yani katı tablet koyarsak basıyoruz ona

Bu arada hb ya yorumumu olumlu şekilde yazdım. Şuan makine 3700 tl oldu

Ek garanti ile ilgili de bugüne kadar hep yaptırdım ama 250 liraydı. 6000 lira verdiğim buzdolabını veya çamaşır makinesi gibi aık bozulan ürünleri yaptırmak bence çok mantıklı. Ama bulaşık makinesi gibi bir ürüne 450 liraya yaptırmak bana mantıklı gelmedi. 0.5 gr altın alıp atarım kenara seneye en az 1000 olur muhtemelen.
Bir de babam 15 yıl öncesine kadar bosch grubunun yetkili servisiydi. Kendisi de alma dedi bana

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
20220425_183921_HDR.jpg
20220425_183911_HDR.jpg
20220425_182003_HDR.jpg
20220425_181907_HDR.jpg
20220425_181857_HDR.jpg
20220425_181850_HDR.jpg
20220425_181750_HDR.jpg

Kılavuzunda yazan bıçak sepeti vs de var. Makinenin içinden biz çıkardık kullanmayız diye. Sepetlerindeki teller katlanıyor yüksekliği ayarlanıyor.
Makinenin programa eklenebilen ekstra durulama ve kurutma fonksiyonları da var.
Bence yalandan 1500-2000 fazla verip Grundig Vestel vs almaya gerek yok. O paraya Altın alın kenara koyun 10 sene sonra sıfır makine alır zaten :)

Ben Vestel alsam 4 programlı alacaktım ama daha fazla program olunca örneğin 6 program fiyatlar daha da artıyor. O zaman aradaki fiyat farkı neredeyse 3000 liraya çıkıyor. Bence piyasada F/P si en yüksek makine.
Vestel +4 yıl ek garanti için de 450 istedi ben yaptırmadım.
Gerçekten güzel görünüyor iyi günlerde kullanın derim.özellikle ek durulama program kısıtsız ise gerçekten sevdiğim bir özellik.zira kalıntı kalmaması için önemsiyoruz.Bunun dışında tasarım malzeme kalitesi tam fiyat/performans.mutlaka +4 yıl yaptırın.Şöyle düşünün 7 yıl sonra evinize sadece servis çağırsanız tahminen 500 lira ücret alacaklardır.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Vay vay vay vay kimlerin en gıymatlı kardeşi gelmiş ? ? ? ?

Evet bu arada ben de Mert kardeşime katılıyorum.

Bozulacaksa 2-3 haftada bozulur mantığının ne kadar yanlış olduğunu geçmiş yıllardaki hem mesleki hem de tüketici olarak deneyimlerimiz ortaya koydu.

CAN TAŞIDIĞI için güvenlik ve kontrol sistemleri çok çok çok daha iyi çalışan otomotiv sektöründe dahi böyle bir garanti söz konusu değildir.

Zaten bozulmayacağı biliniyor ise o zaman garanti süresi veya yasal ömür olarak farklı bir süre belirtilmesin ve bütün üretimlere yasal ömrü olan 10 yıl boyunca garanti verilsin.
Teşekkür ederim Adem abim?

Aslında bu konuyu foruma taşıyacaktım ama verdim tüketici haklarına gitti.?

Geçtiğimiz sonbahar da bizim ekonomaks ın üst pervanesi düştü.

Dedim eşime nasılsa +4 garantisi var arayalım.

Aradım ilk temsilci makine nin uzatılmış garantisi gözükmediğini ancak diğer makinemin gözüktüğünü söyledi

Dedim diğer makine ne aynısından bir tanr daha var dedi.

Neyse sonra sistemsel sorun oldu çağrı sonlandı.Tekrar aradığımda anladım ki bizim ilk gelen makine kargoda hasar aldığı için direk değişim olmuştu.Satın aldığım ek garantide o cihaz üzerinde askıda kalmış.Servis aktarımını yapmamış.

Neyse defalarca aradım kayıt açtırdım falan ,süreç uzayınca size servis çağrı kayıdı açalım siz onarımı yaptırın ücretini ödeyin sistemsel sorun düzeldiğinde ücreti biz vestel olarak size geri ödeyelim denildi.Bende kabul ettim.

Alt tarafı pervane için 150 tl ücret alındı.Neyse Garanti sorunu düzeltildiği bilgisi verildi ,dedim o zaman ücreti geri ödeyin.Talep açıldı, sonrasında servis parça kırık yazdığı için vestel çamura yatıp siz kırmışsınız biz çyşe6 birşey demedik deyip geri sıyrıldı.Her seferde taleptte bulundum şikayetvar .com a yazdım hiç ilgilenilmedi.

Neyse ki devletim de adalet çarkları yavaşta dönse 6 ay sonra ücret geri verildi hocam.

Vestel eski vestel kesinlikle değil hocam.Eski müşteri memnuniyeti ve anlayışı yok.İlgisiz ve son derece amatörler.Kendi sistemsel sorunları yüzünden uğraştım durdum amaç 150 tl değildi elbet ama haksızlığa gelemediğim için sonuna kadar uğraştım.

İşte bu yüzden bulaşık çamaşır demeden mutlaka +4 yıl garanti alınmalı diyorum.

Parça hakkında yorumları size bırakıyorım hocam.Su içinde olan suyla teması sürekli olan bir vida niçin paslanmaz malzemeden üretilmez işte buna planlı eskitme diyorum.

IMG_20210920_212859b73151a426783a36.jpg
IMG_20211030_190259.jpg

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
Gerçekten güzel görünüyor iyi günlerde kullanın derim.özellikle ek durulama program kısıtsız ise gerçekten sevdiğim bir özellik.zira kalıntı kalmaması için önemsiyoruz.Bunun dışında tasarım malzeme kalitesi tam fiyat/performans.mutlaka +4 yıl yaptırın.Şöyle düşünün 7 yıl sonra evinize sadece servis çağırsanız tahminen 500 lira ücret alacaklardır.
Ek durulama ve kurutma beraber seçilebiliyor ve program kısıtsız. Ben bulaşıkların 12lt suyla yıkanması taraftarı değilim. O fairy jeller hep midemizde bu yüzden. Fakat bir yanım da 50lt harcasa yine midene gidecek durulanmaz diyor bilemiyorum :)

Hocam yapı gereği altın severim. Makineyi almasam bu ay fazlalık para ile altın alacaktım mesela. O yüzden geçmişe bakıyorum da son 10 yılda almayıp altın alsam bugün çoğu şeyden 2-3 tane alıyormuşum o yüzden 450 bana çok geldi açıkçası. Fakat haklısınız 450 lira 4 yıl için normal bir rakam aslında

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Teşekkür ederim Adem abim?

Aslında bu konuyu foruma taşıyacaktım ama verdim tüketici haklarına gitti.?

Geçtiğimiz sonbahar da bizim ekonomaks ın üst pervanesi düştü.

Dedim eşime nasılsa +4 garantisi var arayalım.

Aradım ilk temsilci makine nin uzatılmış garantisi gözükmediğini ancak diğer makinemin gözüktüğünü söyledi

Dedim diğer makine ne aynısından bir tanr daha var dedi.

Neyse sonra sistemsel sorun oldu çağrı sonlandı.Tekrar aradığımda anladım ki bizim ilk gelen makine kargoda hasar aldığı için direk değişim olmuştu.Satın aldığım ek garantide o cihaz üzerinde askıda kalmış.Servis aktarımını yapmamış.

Neyse defalarca aradım kayıt açtırdım falan ,süreç uzayınca size servis çağrı kayıdı açalım siz onarımı yaptırın ücretini ödeyin sistemsel sorun düzeldiğinde ücreti biz vestel olarak size geri ödeyelim denildi.Bende kabul ettim.

Alt tarafı pervane için 150 tl ücret alındı.Neyse Garanti sorunu düzeltildiği bilgisi verildi ,dedim o zaman ücreti geri ödeyin.Talep açıldı, sonrasında servis parça kırık yazdığı için vestel çamura yatıp siz kırmışsınız biz çyşe6 birşey demedik deyip geri sıyrıldı.Her seferde taleptte bulundum şikayetvar .com a yazdım hiç ilgilenilmedi.

Neyse ki devletim de adalet çarkları yavaşta dönse 6 ay sonra ücret geri verildi hocam.

Vestel eski vestel kesinlikle değil hocam.Eski müşteri memnuniyeti ve anlayışı yok.İlgisiz ve son derece amatörler.Kendi sistemsel sorunları yüzünden uğraştım durdum amaç 150 tl değildi elbet ama haksızlığa gelemediğim için sonuna kadar uğraştım.

İşte bu yüzden bulaşık çamaşır demeden mutlaka +4 yıl garanti alınmalı diyorum.

Parça hakkında yorumları size bırakıyorım hocam.Su içinde olan suyla teması sürekli olan bir vida niçin paslanmaz malzemeden üretilmez işte buna planlı eskitme diyorum.

IMG_20210920_212859b73151a426783a36.jpg
IMG_20211030_190259.jpg
Abi bazı markalar var, ÇAYCI yahu ÇAYCI, adamlar çaycının demlik kapağını teneke vidayla mı yaptılar ne ise artık, 3 demleme sonrası bakıyorsun vida kafası komple pas. Görmesen ömür boyu o vida ile çay iç dur gaari.

Yatacak yerleri yok bunların ne diyelim.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Ek durulama ve kurutma beraber seçilebiliyor ve program kısıtsız. Ben bulaşıkların 12lt suyla yıkanması taraftarı değilim. O fairy jeller hep midemizde bu yüzden. Fakat bir yanım da 50lt harcasa yine midene gidecek durulanmaz diyor bilemiyorum :)

Hocam yapı gereği altın severim. Makineyi almasam bu ay fazlalık para ile altın alacaktım mesela. O yüzden geçmişe bakıyorum da son 10 yılda almayıp altın alsam bugün çoğu şeyden 2-3 tane alıyormuşum o yüzden 450 bana çok geldi açıkçası. Fakat haklısınız 450 lira 4 yıl için normal bir rakam aslında
kısıtsız ek durulama ve kurutma opsiyonu güzelmiş.İşte bu yüzden tam digital olmayan ürünleri seviyorum.Bizde kcm 9914 kurutmalı çamaşır makinesi ve ekomaks bulaşık Makinesi var.İkisi de dönemin amiral modelleri tam digital lcd ekranlı ancak programlar o kadar saçma ki her programa ek opsiyonlar eklenmiyor,program süreleri ya aşırı uzun yada fazla kısa.

Evet bu bulaşık makinelerinde niye su tasarrufu yarışı varsa anlamıyorum.Önce sağlık olması gerekmiyor mu.Bizim ki 5.5 litre ile yıkayabiliyormuş mükemmel biz kullanınca Dünya kurtulacak nasılsa?

Garanti olayını şöyle düşünün hocam öyle arızalar var ki misal bosch grubunda ısıtıcı ve pompa motor grubu tümleşik yıllardır kronik sorun var rezistans lar arıza yapınca komple değişmesi gerekiyor haliyle sıfır makine parası tutuyor.

Olaya böyle bakın bence şuan alacağınız 400 liralık yarın gram altın ile sanmıyorum 7 yıl sonra sıfır makine alasanız.Ayrıca en kötü arıza yapsa bile hadi yenisini almadan önce servis bir görsün diyeceksiniz hoop servis tahmin ediyorum 7 yıl sonra en az 500 lira ayak bastı parası alacaktır sizden.Karşıdan gelip bakacaklar muhtemelen kazan delinmiş deyip gidecekler tamiri olmaz diyecekler ama siz o 500 lira parayı ödemiş olacaksınız.

nacizane tavsiyem alın derim.Hem böyle fonksiyonel makineler her zaman bulunmuyor onuda garanti etmiş olursunuz.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Abi bazı markalar var, ÇAYCI yahu ÇAYCI, adamlar çaycının demlik kapağını teneke vidayla mı yaptılar ne ise artık, 3 demleme sonrası bakıyorsun vida kafası komple pas. Görmesen ömür boyu o vida ile çay iç dur gaari.

Yatacak yerleri yok bunların ne diyelim.
iş yerinde de o bahsettiğin markayı kullanıyoruz Allah için kaç sene geçti memnunuz.Hatırlarsan bir kere arıza verdi ama zar zorda olsa yaptırdık basitti zaten sorunu.Ama bazen diyoruz bu marka bu çaycıyı nasıl üretmiş artık hata ile mi bu kadar güzel alet ürettiler bilmiyoruz ?

Bahsettiğin sorunu bizde yaşadık abi elektrikçi bir abi vardı bize sarı bir vida ayarladı nikel mi dedi krom mu hatırlamıyorum kaç ay geçti küflenmedi.Yani koca koca mühendisler nasıl bunları düşünemezler acıyorum onlara.?

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
kısıtsız ek durulama ve kurutma opsiyonu güzelmiş.İşte bu yüzden tam digital olmayan ürünleri seviyorum.Bizde kcm 9914 kurutmalı çamaşır makinesi ve ekomaks bulaşık Makinesi var.İkisi de dönemin amiral modelleri tam digital lcd ekranlı ancak programlar o kadar saçma ki her programa ek opsiyonlar eklenmiyor,program süreleri ya aşırı uzun yada fazla kısa.

Evet bu bulaşık makinelerinde niye su tasarrufu yarışı varsa anlamıyorum.Önce sağlık olması gerekmiyor mu.Bizim ki 5.5 litre ile yıkayabiliyormuş mükemmel biz kullanınca Dünya kurtulacak nasılsa?

Garanti olayını şöyle düşünün hocam öyle arızalar var ki misal bosch grubunda ısıtıcı ve pompa motor grubu tümleşik yıllardır kronik sorun var rezistans lar arıza yapınca komple değişmesi gerekiyor haliyle sıfır makine parası tutuyor.

Olaya böyle bakın bence şuan alacağınız 400 liralık yarın gram altın ile sanmıyorum 7 yıl sonra sıfır makine alasanız.Ayrıca en kötü arıza yapsa bile hadi yenisini almadan önce servis bir görsün diyeceksiniz hoop servis tahmin ediyorum 7 yıl sonra en az 500 lira ayak bastı parası alacaktır sizden.Karşıdan gelip bakacaklar muhtemelen kazan delinmiş deyip gidecekler tamiri olmaz diyecekler ama siz o 500 lira parayı ödemiş olacaksınız.

nacizane tavsiyem alın derim.Hem böyle fonksiyonel makineler her zaman bulunmuyor onuda garanti etmiş olursunuz.
Vestel garanti bitimine yakın arayıp uzatalım mı diye soruyor diye biliyorum alınabilir zaman içerisinde de.
Babam tamirden anlıyor arıza tespiti yapacak yetkinliği var ben biraz da o açıdan rahatım açıkçası yoksa haklısınız şuan Vestel de sadece geliş ücreti 120 lira.
Bir de beyaz eşyalar arasında arıza potansiyeli en az olan bulaşık makinesi. Planlı bir eskitme yoksa yerli makinelerde 450 liranın karşılığı bence zor. Risk alınabilir geldi bana. Tabi benim sadece parça masrafım olur. İşçilik almaz benden babam :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
iş yerinde de o bahsettiğin markayı kullanıyoruz Allah için kaç sene geçti memnunuz.Hatırlarsan bir kere arıza verdi ama zar zorda olsa yaptırdık basitti zaten sorunu.Ama bazen diyoruz bu marka bu çaycıyı nasıl üretmiş artık hata ile mi bu kadar güzel alet ürettiler bilmiyoruz ?

Bahsettiğin sorunu bizde yaşadık abi elektrikçi bir abi vardı bize sarı bir vida ayarladı nikel mi dedi krom mu hatırlamıyorum kaç ay geçti küflenmedi.Yani koca koca mühendisler nasıl bunları düşünemezler acıyorum onlara.?
Çok ilginçtir ki aynı çaycıyı biz de halen kullanıyoruz.
Dandikliğini bildiğimden ötürü şirket devri öncesi, kendime birkaç tane anahtar termoztat ve tedarikli olayım diye bir tane yedek gövde istedim rezistans arıza yaparsa diye :kiskis

Şaşırtıcı şekilde 3 senedir bizim çaycı da bir kere bile bozulmadı :kop

Ç Çevrimdışı

Çağatay Cihan 

Aktif Üye
22 Ara 2021
79
33
Merhaba iki kişilik kçtük bulaşık makinelerinden kullanan var mı normal makinlerden var fakat bulaşık az olduğunda kısa program bile olsa küçük makinelere kıyasla fazla tüketimi var

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
Arçelik mi Vestel mi tercih etmeli beyaz eşya grubunda?
Bence burada fiyat önemli. Mağazadan asla almamak lazım bir kere internet ile arada uçurum var neredeyse 2 ürün fiyatına 1 tane satıyorlar.
Arçelik internette pek yok genelde grundig ve altus var. Fiyatına göre alırdım ikiside iyi markalar şu daha kaliteli demek çok zor.
Buzdolabı alırken bence vestel daha iyi. Arçelik grubunda ben çok fazla gövde şikayeti okudum ve arkasında sa durmuyor %50-80 neyse indirim yapalım sıfır ürün alın diyorlar. Kendimde de Vestel nfk540 var gayet iyi bir dolap. Tüketimi düşük sessiz ve sebzeleri çok taze tutuyor.
Çamaşır makinesinde arçelik grubu daha iyi diyorlar ama ben onu da vestel aldım memnunum. Amortisör sorunu var o da 10 liralık parça 7 yıl garantisi de var yapılıyor bence sorun değil. Ha bende o da arızalanmadı o ayrı. Servis burada çok önemli. Samsunda ben aşırı memnunum vestel servisinden sıkıntısızlar. Siz arçelik grubu alın ama daha çok övülüyor.

Diğer tüm ürünlerde fırın hariç ben Vestel taraftarıyım. Ek garantisi daha uygun müşteri hizmetlerinden ben memnunum ve kampanyalar takip edilirse en uyguna vestel satıyor.
Fırın ise electrolux var komşuda bariz daha iyi pişiriyor. Bendeki üst segment vestel annemdeki arçelik ikiside yabancı markaların yanında iyi değil. Ama Arçelik bir tık önde fırında illa yerli olacaksa.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt