akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
illa kireç önleyen çeşmeye takılan bir şey satmaya çalıştı istemeyince dil döktü gene istemeyince sevgilim gibi tirip attı.

Ben 7-8 sene önce Bosch çamaşır makinası aldığımda montaja gelen servisteki 2 eleman,makineye su gelen çeşmenin ağzına takılan kireç önleyici tabir edilen aparatı allem ettiler kallem ettiler ücreti mukabilinde adeta zorla taktılar.O zamandan beri takılı duruyor, ne değiştirdim ne de bir daha sökmedim öylece kaldı.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Ben 7-8 sene önce Bosch çamaşır makinası aldığımda montaja gelen servisteki 2 eleman,makineye su gelen çeşmenin ağzına takılan kireç önleyici tabir edilen aparatı allem ettiler kallem ettiler ücreti mukabilinde adeta zorla taktılar.O zamandan beri takılı duruyor, ne değiştirdim ne de bir daha sökmedim öylece kaldı.
o kazığı bende yedim lg çamaşır makinası almıştım gelen servis bana iteledi (kireç önleyici aparatı) o zamanlar tavsiye forum yoktu bilgisizdik artık kolay kolay yemiyoruz bu numaraları.

C Çevrimdışı

Cenksen515

Yeni Üye
30 Haz 2022
3
32
Herkese selamlar. Adem beyin videolarını izledikten sonra foruma kayıt oldum. İzlediklerimden, anladıklarımdan pahalı bilinen markaların bir önemi yok. Alibeyköy Güzeltepe civarında kirada oturuyorum. 1,5 sene olacak ev sahipleriyle aramız iyi burada oturmaya devam edecek gibiyiz. Bölgeyi söylemek gerekli demişti Adem bey bir videosunda. Bulaşığı iyi yıkayan, servis konusunda da bana sıkıntı çıkartmayacak en az programlı olmasında da bir problem yok. Elektiriği az yerse tabi iyi olur. Size sormak istediğim nokta atışı 1-2 marka model var mı?

Fiyat aralığı 3 bin tl'de olur 8 bin tle de olur. Sağlamlık, enerji tasarrufu, iyi yıkama olaylarını iyi mi? Verilen ücretin hakkını veriyor mu? Ona göre yüksek ücretli ürün de alınır. Ben sadece boşuna 8 bin vermek istemiyorum. Hakkıysa vereyim. Yok 15 programlı, yok cep telefonuyla makineyi çalıştırmak vs değil benim derdim. Evde zaten 2 kişiyiz, tam dolduramayız her zaman kısa programla hızlı yıkasın. Arada bir misafir geliyor öyle olduğunda da normal programında yıkasın yeter. Varsa 2 programlı bile olur yani. Bulaşığı iyi yıkayan kötü yıkayan makineler duyuyorum sağdan soldan. İyi yıkasın, servis olaylarında sorun çıkarmasın, ücretini hak etsin yeter. Aldığım gün hemen garanti süresini uzattırıp farkını da ödeyeceğim. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Zira ilk bulaşık makinemiz olacak nasıl olsa 2 kişiyiz elde hallederiz dedik ama iş yoğunluğu vs artık makine lazım eve. Yardımlarınızı bekliyorum. A Adem Helvacı bey müsait denk gelirseniz özellikle sizden. Lakin diğer bilgili arkadaşlardan da kim olursa zaman ayırıp yardımcı olursa çok mutlu olurum.

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Herkese selamlar. Adem beyin videolarını izledikten sonra foruma kayıt oldum. İzlediklerimden, anladıklarımdan pahalı bilinen markaların bir önemi yok. Alibeyköy Güzeltepe civarında kirada oturuyorum. 1,5 sene olacak ev sahipleriyle aramız iyi burada oturmaya devam edecek gibiyiz. Bölgeyi söylemek gerekli demişti Adem bey bir videosunda. Bulaşığı iyi yıkayan, servis konusunda da bana sıkıntı çıkartmayacak en az programlı olmasında da bir problem yok. Elektiriği az yerse tabi iyi olur. Size sormak istediğim nokta atışı 1-2 marka model var mı?

Fiyat aralığı 3 bin tl'de olur 8 bin tle de olur. Sağlamlık, enerji tasarrufu, iyi yıkama olaylarını iyi mi? Verilen ücretin hakkını veriyor mu? Ona göre yüksek ücretli ürün de alınır. Ben sadece boşuna 8 bin vermek istemiyorum. Hakkıysa vereyim. Yok 15 programlı, yok cep telefonuyla makineyi çalıştırmak vs değil benim derdim. Evde zaten 2 kişiyiz, tam dolduramayız her zaman kısa programla hızlı yıkasın. Arada bir misafir geliyor öyle olduğunda da normal programında yıkasın yeter. Varsa 2 programlı bile olur yani. Bulaşığı iyi yıkayan kötü yıkayan makineler duyuyorum sağdan soldan. İyi yıkasın, servis olaylarında sorun çıkarmasın, ücretini hak etsin yeter. Aldığım gün hemen garanti süresini uzattırıp farkını da ödeyeceğim. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Zira ilk bulaşık makinemiz olacak nasıl olsa 2 kişiyiz elde hallederiz dedik ama iş yoğunluğu vs artık makine lazım eve. Yardımlarınızı bekliyorum. A Adem Helvacı bey müsait denk gelirseniz özellikle sizden. Lakin diğer bilgili arkadaşlardan da kim olursa zaman ayırıp yardımcı olursa çok mutlu olurum.
20220425_183921_HDR.jpg
20220425_183911_HDR.jpg
20220425_182003_HDR.jpg
20220425_181907_HDR.jpg
20220425_181857_HDR.jpg
20220425_181850_HDR.jpg
20220425_181750_HDR.jpg

Kılavuzunda yazan bıçak sepeti vs de var. Makinenin içinden biz çıkardık kullanmayız diye. Sepetlerindeki teller katlanıyor yüksekliği ayarlanıyor.
Makinenin programa eklenebilen ekstra durulama ve kurutma fonksiyonları da var.
Bence yalandan 1500-2000 fazla verip Grundig Vestel vs almaya gerek yok. O paraya Altın alın kenara koyun 10 sene sonra sıfır makine alır zaten :)

Ben Vestel alsam 4 programlı alacaktım ama daha fazla program olunca örneğin 6 program fiyatlar daha da artıyor. O zaman aradaki fiyat farkı neredeyse 3000 liraya çıkıyor. Bence piyasada F/P si en yüksek makine.
Vestel +4 yıl ek garanti için de 450 istedi ben yaptırmadım.

1. Son seçenek için servis bitiş ışığı dedi evet çalışma sırası

2. Kare olan tuş program seçimi tuşu

3. Evet ekstra hijyen ve aynı zamanda nasıl oluyor bilmiyorum ama program 6 da otomatik seçeneğini de aktifleştiriyor makine programın içeriği ile kendisi oynuyormuş?

4. Eğer sıvı toz veya fairy gibi jel tablet değilde o katı tabletler kullanılırsa daha iyi çözünmesini sağlıyormuş ona basınca. Yani katı tablet koyarsak basıyoruz ona

Bu arada hb ya yorumumu olumlu şekilde yazdım. Şuan makine 3700 tl oldu

Ek garanti ile ilgili de bugüne kadar hep yaptırdım ama 250 liraydı. 6000 lira verdiğim buzdolabını veya çamaşır makinesi gibi aık bozulan ürünleri yaptırmak bence çok mantıklı. Ama bulaşık makinesi gibi bir ürüne 450 liraya yaptırmak bana mantıklı gelmedi. 0.5 gr altın alıp atarım kenara seneye en az 1000 olur muhtemelen.
Bir de babam 15 yıl öncesine kadar bosch grubunun yetkili servisiydi. Kendisi de alma dedi bana

A Adem Helvacı abi selamlar iyi günler
Daewoo D-Tr 0601 I 6 Programlı Bulaşık Makinesi ile ilgili bir bilginiz var mıdır.
Veya başka f/p bulaşık makinesi öneriniz?

Abi sen iste can feda :)

Welling veya Tonlon Feida yıkama motoru, Yinhau tahliye motoru ve bildiğimiz vestel üretiminde kullanılan tüm diğer donanımlar ile üretilmiş bir bulaşık makinesi. Yani aslında 6 programlı vestel alıyorsun ama önüne vestel yerine hasan osman kezban yazıyorlar olay bu :)
Biliyorsunuz ben Çamaşır makinesinde ıslak odunla dövseler vestel evime sokmam bir daha ama bulaşık makinesinde cidden kıvırıyorlar bu işi o nedenle ok veririm bulaşık makinelerine. bu üründe de sorun çıkartacak özel bir sıkıntı görünmüyor.

Aşağıdaki baglantidaki ürün f/p olarak en iyisi bana göre.
Önceki atılan mesajlarda bu modelin inox olani alıp yorumlayan forumdan bir arkadaşımız vardı mesajlarını alintiladim. Ayrıca adem abiye de sormuşlardi bu modeli.Soruyu ve cevabını da alintilayarak koyuyorum.

K Çevrimdışı

kabukgoz

Yeni Üye
10 Ara 2018
10
43
Tüm arkadaşlara merhaba.

Yukarıda bahsedilen Daewoo D TR 6 -0601 ile aşağıda linkini paylaştığım Vestfrost Vfr 401 aynı makineler midir? Hepsiburada'dan Daewoo'yu alacaktım ama kargo ve montaj süresini düşününce bayrama yetişmeyebilir. Eğer aynı makine ise Carrefour'dan alabilirim. Fiyatları aynı.

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Tüm arkadaşlara merhaba.

Yukarıda bahsedilen Daewoo D TR 6 -0601 ile aşağıda linkini paylaştığım Vestfrost Vfr 401 aynı makineler midir? Hepsiburada'dan Daewoo'yu alacaktım ama kargo ve montaj süresini düşününce bayrama yetişmeyebilir. Eğer aynı makine ise Carrefour'dan alabilirim. Fiyatları aynı.
Merhaba.
Ayni makine değil. Daewoo'a daha iyi özellikleri bakımından. Makineyi ortalama 7 yıl kullanacaksınız. Tahmini 1.5 hafta sebebiyle acele etmeyin bence.

T Çevrimdışı

thelordof

Yeni Üye
7 Tem 2022
22
27
o kazığı bende yedim lg çamaşır makinası almıştım gelen servis bana iteledi (kireç önleyici aparatı) o zamanlar tavsiye forum yoktu bilgisizdik artık kolay kolay yemiyoruz bu numaraları.
Onu başka yerden kendimiz mi yoksa forumda hiç mi almamız öneriliyor?

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29

Bizim orada oturuyorsunuz. Kliniğim var orada benim. Bulaşık makinesi almadıysanız ben vestel aldım yeni. Bm4202 wifi li. Ama wifi hiç kullanmadım. Gayet memnunum. Bulaşık vs kaba pisliğini atıp koyuyorum. Genelde kısa programa atıyorum. Bittiğinde de kapısını biraz araliyorum. Oyle duruyorlar içinde. Kuru çıkıyor. Yoksa kisa programlarin hiçbirisinde kurutma özelliği olmaz bu yüzden kapağı açıyorum bilginize. Ben bulaşıkları asla elde yikamam yikatmamda 5-10 parca bulasikta olsa makinede yikattiririm. Sadede gelecek olursam vesteli tavsiye ederim.
Vestel Karlıtepe Öztekin dtm hakan bey ile görüşmenizi de tavsiye ederim. Gerekli yardımi sağlayacaktır. Beni soylemeniz yeterli.

Bu arada bu tarz ürünleri ben pazar yerlerinden almanızı tavsiye etmem. 3-5 fazlada olsa direkt muhatap olacağınız bir yerden almanızı öneririm. Zamaninda aldığım birçok beyaz eşyada mutlaka sorun yaşadım.

Onu başka yerden kendimiz mi yoksa forumda hiç mi almamız öneriliyor?
O zimbirtilarin bir işe yaradigini kesinlikle inanmiyorum. komsumuz bulasik makinesi aldıklarında itelemisler. Kireçlenme kaynakli ariza verdi. Eee siz bunu taktınız. Abla o bir seviyeye kadar korur sonra korumaz. Hangi seviye peki ihh pihh. O garantili üründe değil abla. Sanirsin ağrı dağın eteğinde akan dereden geliyor su. İstanbul Eyüp Sultan.

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

robur 

Aktif Üye
3 Haz 2022
77
44
Kayınvalidem uygun fiyatlı bir bulaşık makinesi almak istiyor. Altus veya Seg mi alınsa acaba diye düşünmüştük ama burada okuduklarımdan anladığım kadarıyla Vestel üretimi makineler tavsiye ediliyor. Bu durumda Regal ve Daewoo ikilisinden hangisini tercih etmemizi önerirsiniz?

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Kayınvalidem uygun fiyatlı bir bulaşık makinesi almak istiyor. Altus veya Seg mi alınsa acaba diye düşünmüştük ama burada okuduklarımdan anladığım kadarıyla Vestel üretimi makineler tavsiye ediliyor. Bu durumda Regal ve Daewoo ikilisinden hangisini tercih etmemizi önerirsiniz?
Merhaba.
Daewoo f/p olduğu için önerilmektedir.Ama En az 3 programlı Vestel ya da Arçelik üretimi olan en ucuz makine olabilir. 2 programlılardaki Eko ve yoğun 70 derece 2.5 saatten fazla, yani 50-60 dk.'lık hızlı program gerekli bence.

Hepsiburada ve Trendyol dışında CarrefourSa ve Media Markt 'de Altus ve Vestel'in yan markalarını satıyordu.

Bugün akşam Hepsiburada 'nin "Tekno Çarşamba" indirimi oluyordu. Ona da bakabilirsiniz.

+4 yıllık ek garanti yaptırmayı unutmayın.

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

robur 

Aktif Üye
3 Haz 2022
77
44
Merhaba.
Daewoo'nun f/p olduğu için önerilmektedir.Ama En az 3 programlı Vestel ya da Arçelik üretimi olan en ucuz makine olabilir. 2 programlılardaki Eko ve yoğun 70 derece 2.5 saatten fazla, yani 50-60 dk.'lık hızlı program gerekli bence.

Hepsiburada ve Trendyol dışında CarrefourSa ve Media Markt 'de Altus ve Vestel'in yan markalarını satıyordu.

Bugün akşam Hepsiburada 'nin "Tekno Çarşamba" indirimi oluyordu. Ona da bakabilirsiniz.

+4 yıllık indirimi yaptırmayı unutmayın.
Haklısınız, ek garanti gerekiyor mutlaka. Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim, esen kalın..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri