Y Çevrimdışı

yoksul

Yeni Üye
30 Eki 2018
5
44
arkadaşlar merhaba yazlık evimiz için bulaşık makinesi alacağım bütçem 8.000 TL en dusuk fiyatlı makinelere baktım güvenemedim vestel bm5302 bm4202 vb. fln aklıma yattı ama net değil tavsiye verecek var mı ?

L Çevrimdışı

La1end

Yeni Üye
9 Eki 2019
31
39
selamlar altus al445 nx modelini gördüm çok pahali olmamasi dandik olmaması sebebiyle bi yakınıma almayi düşünüyorum bazi yorumlarda iyi yıkamiyor gibi şeyler gördüm mesela bizimki Arçelik 3harfli marketin tabletini koyduğumuzda pis çıkarıyor pahalı marka tablette tertemiz yıkıyor yada su sertliğiyle alakalı böyle yorumlar olabilir mi makina karaman için alınacak sulari kireçli ama kullandiklari Bosch marka bozulan makinayı dağıttığımda motoru felan temizdi kirec felan görmedim veya başka makina önerisine açığım saygılar

bide beko bm 4044 varmış oda uygun nasil bir ürün alınır mi

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
selamlar altus al445 nx modelini gördüm çok pahali olmamasi dandik olmaması sebebiyle bi yakınıma almayi düşünüyorum bazi yorumlarda iyi yıkamiyor gibi şeyler gördüm mesela bizimki Arçelik 3harfli marketin tabletini koyduğumuzda pis çıkarıyor pahalı marka tablette tertemiz yıkıyor yada su sertliğiyle alakalı böyle yorumlar olabilir mi makina karaman için alınacak sulari kireçli ama kullandiklari Bosch marka bozulan makinayı dağıttığımda motoru felan temizdi kirec felan görmedim veya başka makina önerisine açığım saygılar

Kayınbiraderimde altus ürünleri var,yıllardır kullanıyorlar,ilk benim tavsiyem ile buzdolabı ile başladılar kullanmaya,şimdi tüm cihazlar altus.Bu arada hem onlar hem biz 3 harflilerin tabletlerini kullanıyoruz,hatta her indirimde mutlaka alıyoruz :)
Biz tabletlerden memnunuz,onlar hem tabletten hem makinadan memnunlar ,ama eski ürünler bunu da belirteyim :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531

kalitesiz tablet kullanırsanız en iyi makinayı alın gene istediğiniz temizliği size veremez.

Bulaşık makinasına fazla para vermeyi gereksiz buluyorum program sayısı az, fazla dijital olmayan bir model alıp kullanılmalı.
şuan vestel bm 502 modelini kullanıyoruz sürkülasyon pompası biraz sesli çalışıyor onun haricinde fiyatını sonuna kadar hak ediyor.

E Çevrimdışı

edward 

Yeni Üye
9 Şub 2019
45
Merhaba. Bardakalrı vs çizmeyen f/p iyi bir bulaşık makinesi bakıyoruz. Beko magazasında 9100 TL fiyat almıştık modelini vs hatırlamıyorum.
Bime 7 nisanda gelecek keysmart key4014bm 4 programlı makine 4.899 TL.
a101 6 nisanda gelecek Seg Bm 4001 ise yine 4 programlı 4.899 TL taksitle 5.242 TL geliyor.
Bu iki makine iş görür mü?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Merhaba. Bardakalrı vs çizmeyen f/p iyi bir bulaşık makinesi bakıyoruz. Beko magazasında 9100 TL fiyat almıştık modelini vs hatırlamıyorum.
Bime 7 nisanda gelecek keysmart key4014bm 4 programlı makine 4.899 TL.
a101 6 nisanda gelecek Seg Bm 4001 ise yine 4 programlı 4.899 TL taksitle 5.242 TL geliyor.
Bu iki makine iş görür mü?
Bardakların çizilmesinin temel nedeni kalitesiz detarjan ve tuzlar.
Özellikle sert tabletleri tavsiye etmiyorum.
Ayrıca bu ürünlerin son kullanım tarihlerine dikkat ediniz.

Hangi modeli alırsanız alın kaliteli deterjan kullanımıyla istediğiniz temizliği elde edersiniz.
Ayrıca ek garanti yaptırmayı ihmal etmeyiniz.

E Çevrimdışı

edward 

Yeni Üye
9 Şub 2019
45
Bardakların çizilmesinin temel nedeni kalitesiz detarjan ve tuzlar.
Özellikle sert tabletleri tavsiye etmiyorum.
Ayrıca bu ürünlerin son kullanım tarihlerine dikkat ediniz.

Hangi modeli alırsanız alın kaliteli deterjan kullanımıyla istediğiniz temizliği elde edersiniz.
Ayrıca ek garanti yaptırmayı ihmal etmeyiniz.
O konuya dikkat ederiz. Bir yakınımızda bosch makine vardı bardaklar gerçekten hepmatlaşmıştı daha sonra altus makineye geçtiler şuan bir sorun yok.
Bu makineyi de bir yakınımıza bakıyoruz beraber beko bayisine gittik 9100 TL fiyatı görünce benimönerimle a101/bim baktık neredeyse yarı parasına geliyor.
Pişman etmezse almayı düşünüyoruz internette bu modellerle ilgili pek bilgi bulamadım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
O konuya dikkat ederiz. Bir yakınımızda bosch makine vardı bardaklar gerçekten hepmatlaşmıştı daha sonra altus makineye geçtiler şuan bir sorun yok.
Bu makineyi de bir yakınımıza bakıyoruz beraber beko bayisine gittik 9100 TL fiyatı görünce benimönerimle a101/bim baktık neredeyse yarı parasına geliyor.
Pişman etmezse almayı düşünüyoruz internette bu modellerle ilgili pek bilgi bulamadım.
Daha önce Samsung üst modeli vardı kapakla ilgili sıkıntı oldu. Bir türlü çözemedik daha fazla uğraşmayıp Vestel BM502 Çok ucuza aldım.
Yanılmıyorsam 4 yıldır bizimle bardaklar pırıl pırıl.
Bulaşık makinasına çok fazla para vermem önemli olan detarjan :ok

Screenshot_20230402_170340_Trendyol.jpg

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Daha önce Samsung üst modeli vardı kapakla ilgili sıkıntı oldu. Bir türlü çözemedik daha fazla uğraşmayıp Vestel BM502 Çok ucuza aldım.
Yanılmıyorsam 4 yıldır bizimle bardaklar pırıl pırıl.
Bulaşık makinasına çok fazla para vermem önemli olan detarjan :ok

Screenshot_20230402_170340_Trendyol.jpg
bence çok fazla para vermeye gerek yok hocam . yerli malı yurdun malı tampa kullanıyoruz mükemmel bize göre quantumdan daha güzel yıkıyor.:)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
bence çok fazla para vermeye gerek yok hocam . yerli malı yurdun malı tampa kullanıyoruz mükemmel bize göre quantumdan daha güzel yıkıyor.:)
şuan kadar kullandığımız en iyi deterjan diyebilirim, Daha kalite deterjan varsa onu denemek isterim.
Indirimin olduğu dönemlerde toplu alım yapıyorum Miss :kiskis

Ucuz bulaşık makinası+ kaliteli deterjan :rock

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
Evet buzdolabımızı aldık sırada bulaşık makinesi var ve hiç bulaşık makinesi kullanmadık daha önce o yüzden bilgimiz çok kısıtlı.

Bu nasıl üründür sizce ? Bütçe 7-8 bin TL.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Evet buzdolabımızı aldık sırada bulaşık makinesi var ve hiç bulaşık makinesi kullanmadık daha önce o yüzden bilgimiz çok kısıtlı.

Bu nasıl üründür sizce ? Bütçe 7-8 bin TL.
Tüm markaların tam kapı kilidinin önüne ekran koymalarına ayar oluyorum. Yahu arkadaş oradan içeriye sızacak buhar, su damlacıkları zamanla ekrana ve ekrana bağlı soket kısımlarında oksitlenmeye neden olabilir.

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
Tüm markaların tam kapı kilidinin önüne ekran koymalarına ayar oluyorum. Yahu arkadaş oradan içeriye sızacak buhar, su damlacıkları zamanla ekrana ve ekrana bağlı soket kısımlarında oksitlenmeye neden olabilir.
Hocam bu da var aynı fiyata ama 1 program eksiği var sorun olmaz bizim için önemli olan kalite.

Profilo garantiyi 1'er yıl uzatıyormuş çok büyük bir eksi oldu benim için diğerleri gibi 4 yıl uzatma yok.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Hocam bu da var aynı fiyata ama 1 program eksiği var sorun olmaz bizim için önemli olan kalite.

Profilo garantiyi 1'er yıl uzatıyormuş çok büyük bir eksi oldu benim için diğerleri gibi 4 yıl uzatma yok.
Hocam programlar kullandığın detarjana bağlı olarak seçilir.
Biz jel tablet kullandığımız için hep aynı programın kullanıyoruz. 5 programın 4'ü hiç kullanılmıyor :kiskis

Bence garanti işi önemli çünkü onarım ve parça maliyetleri eskisi kadar ucuz değil.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt