F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
Hocam programlar kullandığın detarjana bağlı olarak seçilir.
Biz jel tablet kullandığımız için hep aynı programın kullanıyoruz. 5 programın 4'ü hiç kullanılmıyor :kiskis

Bence garanti işi önemli çünkü onarım ve parça maliyetleri eskisi kadar ucuz değil.

Aklımız bunda kaldı hocam içi falan ileride pas tutmayacaksa bunu almayı düşünüyoruz vestelde garanti uzatma da var zaten 4 yıl

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740

Aklımız bunda kaldı hocam içi falan ileride pas tutmayacaksa bunu almayı düşünüyoruz vestelde garanti uzatma da var zaten 4 yıl
Tabii ki son karar sizin. Son tavsiyem bir bayide görün, inceleyin, hatta fiyatta bir avantaj sağlama ihtimallerini görüşün.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
A ataseven, şuan o malzeme kalitesinde makina üretilirse kim almaya yanaşmaz.
Aynı malzemeden makina üretilse fiyatı 100bin falan olur. Kimse almaz. 20 yılda tüm ürünlerde (otomobil dahil) düşük maliyet be planlı eskitme prensibi uygulanıyor. Uyguna al, 7 sene kullan, at ve yenisini al. 20 yıl boyunca her ürün peyderpey hafifledi ve maliyeti düştü.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Aynı malzemeden makina üretilse fiyatı 100bin falan olur. Kimse almaz. 20 yılda tüm ürünlerde (otomobil dahil) düşük maliyet be planlı eskitme prensibi uygulanıyor. Uyguna al, 7 sene kullan, at ve yenisini al. 20 yıl boyunca her ürün peyderpey hafifledi ve maliyeti düştü.
arçelik leydi makina depoda duruyordu şimdi baktım altından veya altın kaplama bir yer göremedim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
arçelik leydi makina depoda duruyordu şimdi baktım altından veya altın kaplama bir yer göremedim
Deniz şartlarında 1977'den beri kullandığımız çelik ekipmanlar var.
Bu çelik bunca yıla rağmen güneş,yağmur,deniz tuzu hala paslanmadı lakin metal yorgunluğu nedeniyle değiştirilmesi kararı alındı.

Bu ekipmanı üretebilen yurdışındaki firmalarda teklifler alındı.
zaten birkaç tane var :kiskis

Bu kalitede çelikten imal edilirse ürünlerimizi satamayız yanıtı alındı.

Ürün altın bile olmasa kaliteli mamül herdaim pahalı oluyor.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
bir şeyin pahalı olması için altından yapılması gerekmiyor. veya altın ile kaplanması da. kullanılan malzeme paslanmaz çelikten standart çeliğe hatta yer yer plastiğe düşerse , malzeme kalınlığı azaltılırsa, kullanılan kaynak tig den arka dönüştürülürse maliyet düşer.

bugün üretilen arabaların maliyeti 20 sene önce üretilenlerin 3te biri. beyaz eşyanın 4te biri. dünyada maliyet düşürme(cost reduction) bütün firmaların prensibi haline geldi. artık arçelik eski arçelik değil, sony eski sony değil, bmw eski bmw değil, mercedes eski mercedes değil. zira artık ürünleri ömürlük üretmiyorlar, kullan at mantalitesiyle üretiyorlar.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Deniz şartlarında 1977'den beri kullandığımız çelik ekipmanlar var.
Bu çelik bunca yıla rağmen güneş,yağmur,deniz tuzu hala paslanmadı lakin metal yorgunluğu nedeniyle değiştirilmesi kararı alındı.

Bu ekipmanı üretebilen yurdışındaki firmalarda teklifler alındı.
zaten birkaç tane var :kiskis

Bu kalitede çelikten imal edilirse ürünlerimizi satamayız yanıtı alındı.

Ürün altın bile olmasa kaliteli mamül herdaim pahalı oluyor.
ben ekonomistim herşeyi bilirim diye döviz bu hale gelince.türk tlsı yerlerde sürününce bu fiyatlar şişer kalitede her geçen gün düşer yakında kağıt tabak gibi 1 kullanımlık makinalar bile çıkarsa şaşırmam.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri