M Çevrimdışı

Mustafa Maşa

Yeni Üye
20 Nis 2022
9
30
Altus ve Grundig'e de baktınız mı? Bu markalarda Arçelik'in yan markaları. Bilhassa Grundig'in kendi sitesi ile Trendyol, Hepsiburada'da fiyatlar arasinda fark oluyor.

Bulaşık makinesinden beklentiniz nedir? Çünkü piyasadaki bulaşık Makinesi baz modelllerin 2 katı fiyat için cevabı önemli.

İnverter motor konusuna gelirsek. Desibel seviyesine bakınca yıkama motoru inverter olsa bile su boşaltım pompası inverter değil kesinlikle. Zaten yıkama motoru su çarpma sesi nedeniyle arada kaynayıp fazla duyulmaz. Motor sebepli gürültünün ana sebebi boşaltma motoru/pompasidir. Asıl inverter onda olmalıdır.

Ürünleri uzun vadeli faizsiz kredi kullanarak alacağım için Arçelik bakıyorum. Grundig markasını televizyon için tercih edebilirim. Ama Grundig beyaz eşya Arçelik bayilerinde satılmıyor sanırım.

Bulaşık makinesinden ekstra olarak beklediğimiz tek şey otomatik kapı açma özelliği. Onun dışında 4-5 programlı, kullanışlı başka modeli de tercih edebiliriz.

6155 aslında beklentimizi karşılıyor.
6166 da olan CornerWash, DeepClean aslında çokta önemli değil. Sadece motor için daha uzun ömürlü yazmışlar. Eğer bu gerçekse arada ki farkı ödemeye değer diye düşünüyorum.

hareketliperde Çevrimiçi

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Arçelik'ten bulaşık makinesi almayı düşünüyorum.
6155 I ile 6166 I arasında kaldım.

Ürün özelliklerini incelerken 6166'da ProSmart® Inverter Motor Teknolojisi yazdığını gördüm. Bu iki ürünün motorları farklı mı? yoksa sitede hatalı bilgilendirme mi var?
şartları zorlamayacaksa kesinlikle 6166 alın. motordan ayrı. 3. bir yıkama kolu ile şişeleri yıkar temizler. otomatik programı vardır. corver wash olayı zaten diğerlerinde yok.

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Ürünleri uzun vadeli faizsiz kredi kullanarak alacağım için Arçelik bakıyorum. Grundig markasını televizyon için tercih edebilirim. Ama Grundig beyaz eşya Arçelik bayilerinde satılmıyor sanırım.

Bulaşık makinesinden ekstra olarak beklediğimiz tek şey otomatik kapı açma özelliği. Onun dışında 4-5 programlı, kullanışlı başka modeli de tercih edebiliriz.

6155 aslında beklentimizi karşılıyor.
6166 da olan CornerWash, DeepClean aslında çokta önemli değil. Sadece motor için daha uzun ömürlü yazmışlar. Eğer bu gerçekse arada ki farkı ödemeye değer diye düşünüyorum.

Bahsettiğiniz modellerin fiyatları yüksek faizsiz krediyle olmasina rağmen. Kredi ile ödemek yerine vadeli taksitte yaptirabilirsiniz daha uygun fiyatlı marka ve model için. Toplamda ve taksit başına ne kadar odediginiz önemli.

Grundig'inin makineleri Teknosa ve Media Markt'da da satılıyor. Ama internetten almak daha iyi. Hem fiyatı uygun oluyor hem de yorumları bulunuyor.
İnternetten satin alırken satıcı ile ilgili kafanızda soru işaretleri varsa satıcısını "Grundig Türkiye", Hepsiburada'nin kendi satıcı olduğu satıcıları seçin. Trendyol ve Hepsiburada'da Grundig'in kendisi Grundig Türkiye satıcı adı ile satış yapıyor.

Otomatik kapı açma özelliği yerine Ekstra Kurutma'da yararlı olabilir. Mesela Regal'in birkaç modelinde var diye biliyorum. Fiyatlarina regal'in kendi sitesinden, Hepsiburada'nin kendi satıcısı olduğu makinelerden, Trendyol ve Hepsiburada'da satış yaptığı Regal Kurumsal Mağazasından öğrenebilirsiniz.

İnverter daha dayanıklı olsa bile (hangisi daha dayanıklı olduğunu bilmiyorum) aradaki fiyat farkı birkaç motora bedel. Ayrica garanti boyunca bozulmayan bir motor daha sonra zor bozulur.

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Şuan bulaşık makinesinde indirimler var.
Bulaşık makinesi ihtiyacı olan arkadaşlar dusunebilirler.

1. SEG SBM 4020 W - 2.799 TL Satıcısı CarrefourSa

2. Regal BM 210 - 2.783 TL Satıcısı Regal Kurumsal Mağazası (Regal'in Kendisi)

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
Kullanıcı yorumlarının az olması nedeniyle endişenizi anlıyorum.Ama satın alabileceğiniz iyi yorumlar almış bir makinede size gelen üründe de sıkıntı yaşayabilirsiniz. Önemli olan üreticinin servisine gelen yorumlar. Vestel bu konularda iyi. Ayrıca ürettiği diğer yan markalı urunleri de iyi yorumlar almıştır.

Bence de 3 programlı yeterli. Ama almış iken 6 programlı, alt sepetleri katlanır olan, kaşıklık sepeti sabit olmayıp hareketli olan bir makineyi aynı fiyata almak daha iyi olur.

Aslında birebir uyan şuan Vestel'in sattığı bir model yok.Ama deterjanliğın kenardan ortaya alınması, sepetlerin benzer olması sebebiyle tasarim mantığı yeni modellerin benzeri. Alttaki iki modeli karsilastirirken fark edebilirsiniz.

İnox ile gri arasındaki farka gelirsek. Sık temizlenmesi gerekiyor ise inox yüzey daha iyidir. Ama bulaşık makinesi için bu geçerli degil. Yani fark etmez.

0601'in S ve İ arasinda yazılmış olan kişi sayısının yazım yanlışı olduğunu düşünüyorum. Ayni modeller arasında renk/yüzey farkı için sondaki harf büyüklüğü için değil. Fark olsaydı açıklaması ve öndeki model numarası birebir aynı olmazdı.

Bugün 12'den gece 24'e kadar Tekno Çarşamba indirimi var Göz atmanızın yararı olur.
Evet hocam model aynı
0601 S gri renk olan
0601 I inox olan
0601 W da beyaz olan ingilizce baş harfleri koymuş vestel
Ben Gri mi İnox mu alsam bilemedim. Alanlar foto atmadığı için nasıl duruyor eöin olamadım

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Evet hocam model aynı
0601 S gri renk olan
0601 I inox olan
0601 W da beyaz olan ingilizce baş harfleri koymuş vestel
Ben Gri mi İnox mu alsam bilemedim. Alanlar foto atmadığı için nasıl duruyor eöin olamadım
Şuan önceki attığım mesajda 2800 TL civarı 2 tane indirimde olan bulaşık makinesi var. Onlara da göz atabilirsiniz.

Daewoo da karar kildiysaniz eğer bence 1 hafta boyunca günlük olarak 3 saatlik indirime ve sepette tuttuğunuz 0601 S ve 0601 İ'nin fiyatlarını kontrol ediverin. Hem indirime girerken almış olursunuz, hem de belki fotoğraf yükleyen biri çıkar.

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
Daewoo 0601 I siparişi verdim dün akşam bakalım gelince yorumlarımı yazacağım. Evimdeki tüm eşyalar Vestel ve servisinden çok memnunum bakalım bu ürüne farklı davranacaklar mı?

23.04.2022 güncelleme:
Ürün geldi. Servis pazartesi kuracağız dedi bekliyoruz.

20220423_133520_HDR.jpg

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
Sizce bulaşık makinesine +4 yıl garanti yaptırayım mı? İlk 3 yılda arızalanmayıp arızalanarak ne vae bilemedim de

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Sizce bulaşık makinesine +4 yıl garanti yaptırayım mı? İlk 3 yılda arızalanmayıp arızalanarak ne vae bilemedim de
Bozulacak parça hafta 2-3 kez çalıştığını düşünürsek ilk 3 yıl içinde bozulur. Markanın kendiside 3 yildan sonra geri kalan 4 yıl içinde bozulma ihtimali düşük olduğunu biliyordur. O yüzden bir opsiyon olarak sunuyorlar. Eğer eliniz tamire yatkın biri iseniz YouTube'da kendi başınıza yapabileceğiniz tamir videoları mevcuttur. Eğer 5-6 yıl sonra ikinci el satmayı düşünmüyor iseniz sonuç olarak gereksizdir.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bozulacak parça hafta 2-3 kez çalıştığını düşünürsek ilk 3 yıl içinde bozulur. Markanın kendiside 3 yildan sonra geri kalan 4 yıl içinde bozulma ihtimali düşük olduğunu biliyordur. O yüzden bir opsiyon olarak sunuyorlar. Eğer eliniz tamire yatkın biri iseniz YouTube'da kendi başınıza yapabileceğiniz tamir videoları mevcuttur. Eğer 5-6 yıl sonra ikinci el satmayı düşünmüyor iseniz sonuç olarak gereksizdir.
Katılmıyorum bizim vestel ekomaks makinenin tam 7. yılında üst pervanesini tutan mil küflenip eridiği için düştü.Sonra makinenin +4 yıl garantisinde sorun yaşadık .Servis ücretli onarım yaptı 150 tl .Zar zor tüketici haklarına verdim de uzatılmış garanti sistemlerinde düzeltildi de ücret iade edildi.

Makineler tasarlanırken a dan z te planlı eskitme düşünülerek üretiliyorlar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Katılmıyorum bizim vestel ekomaks makinenin tam 7. yılında üst pervanesini tutan mil küflenip eridiği için düştü.Sonra makinenin +4 yıl garantisinde sorun yaşadık .Servis ücretli onarım yaptı 150 tl .Zar zor tüketici haklarına verdim de uzatılmış garanti sistemlerinde düzeltildi de ücret iade edildi.

Makineler tasarlanırken a dan z te planlı eskitme düşünülerek üretiliyorlar.
Vay vay vay vay kimlerin en gıymatlı kardeşi gelmiş ? ? ? ?

Evet bu arada ben de Mert kardeşime katılıyorum.

Bozulacaksa 2-3 haftada bozulur mantığının ne kadar yanlış olduğunu geçmiş yıllardaki hem mesleki hem de tüketici olarak deneyimlerimiz ortaya koydu.

CAN TAŞIDIĞI için güvenlik ve kontrol sistemleri çok çok çok daha iyi çalışan otomotiv sektöründe dahi böyle bir garanti söz konusu değildir.

Zaten bozulmayacağı biliniyor ise o zaman garanti süresi veya yasal ömür olarak farklı bir süre belirtilmesin ve bütün üretimlere yasal ömrü olan 10 yıl boyunca garanti verilsin.

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
Ürün kuruldu gayet iyi. Yıkamasını deneyince onu da yazacağım. Çalışma sesi normal. Sac kalınlığı iyi. İç parçaları kaliteli duruyor. Ucuz hissiyatı almadım. Kapağı hafif Vestel lere göre ama bence gayet yeterli kalitesiz değil. 3300 liraya göre bence iyi bir alışveriş oldu. Ürünün İnox rengi de evimdekki NFK 540 EIX vestel le aynı.

20220425_174509_HDR4f6a955f183c9457.jpg

Şuan boş çalıştırıyorum bitince içini de atacağım

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Ürün kuruldu gayet iyi. Yıkamasını deneyince onu da yazacağım. Çalışma sesi normal. Sac kalınlığı iyi. İç parçaları kaliteli duruyor. Ucuz hissiyatı almadım. Kapağı hafif Vestel lere göre ama bence gayet yeterli kalitesiz değil. 3300 liraya göre bence iyi bir alışveriş oldu. Ürünün İnox rengi de evimdekki NFK 540 EIX vestel le aynı.

20220425_174509_HDR4f6a955f183c9457.jpg

Şuan boş çalıştırıyorum bitince içini de atacağım
Hayırlı Olsun ???. Güle güle kullanın.

Daha iyi bilgilenmek için İç Tarafına ek olarak aşağıda yazdıklarımın da fotoğraflarını atabilir misiniz?
1. Ön panelin fotoğrafını
2. Kullanım kılavuzundaki program tablosunu
3. Enerji Etiketini

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
20220425_183921_HDR.jpg
20220425_183911_HDR.jpg
20220425_182003_HDR.jpg
20220425_181907_HDR.jpg
20220425_181857_HDR.jpg
20220425_181850_HDR.jpg
20220425_181750_HDR.jpg

Kılavuzunda yazan bıçak sepeti vs de var. Makinenin içinden biz çıkardık kullanmayız diye. Sepetlerindeki teller katlanıyor yüksekliği ayarlanıyor.
Makinenin programa eklenebilen ekstra durulama ve kurutma fonksiyonları da var.
Bence yalandan 1500-2000 fazla verip Grundig Vestel vs almaya gerek yok. O paraya Altın alın kenara koyun 10 sene sonra sıfır makine alır zaten :)

Ben Vestel alsam 4 programlı alacaktım ama daha fazla program olunca örneğin 6 program fiyatlar daha da artıyor. O zaman aradaki fiyat farkı neredeyse 3000 liraya çıkıyor. Bence piyasada F/P si en yüksek makine.
Vestel +4 yıl ek garanti için de 450 istedi ben yaptırmadım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt