T Çevrimdışı

talipbayrak

Yeni Üye
9 Nis 2020
13
33

bu rünü arkadaşa aldık. 2250 TL'ye. Şu anda 2370 TL. Bilmiyorum nasıldır. Almayı düşünenler için seçenekler arasında olmalı bence.
takibimde bir üründü bu ürün, dedğkleri gibi kapıyı otomatik açması iyi bir özellik. evdeki arçelik makine en az 15 yıldır sorunsuz gidiyor. grundig de arçelik üretimi olduğu için düşündük açıkçası ama malzeme kalitesi fark edecektir. ürünü denediniz mi önerir misiniz?

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
takibimde bir üründü bu ürün, dedğkleri gibi kapıyı otomatik açması iyi bir özellik. evdeki arçelik makine en az 15 yıldır sorunsuz gidiyor. grundig de arçelik üretimi olduğu için düşündük açıkçası ama malzeme kalitesi fark edecektir. ürünü denediniz mi önerir misiniz?
Arkadaşa sordum az önce kullandın mı diye,
Kullandığını ve yıkama bittiğinde kapağının otomatik açılmasını özellikle beğendiğini belirtti.
Tabi bu kısa kullanım verileridir.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
nerde eski arçelikler bende arçelik leydi vardı en az 20 yıldır çalıştı yeni bozuldu.enişte çamaşır makinasını aldı arçeliğin çok kötü çıktı bu nedenle arçeliği düşünmedim(bulaşık makinası alırken).vestel alacaktım fakat tenekeye boya atmışlar vestel olmuş bu nedenle onuda eledim samsung aldım şimdilik memnunum.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Benim bozulan Altus bulaşık makinasını açtım bugün.Su boşaltma hortumunu çıkardım,hortumun takıldığı yuvanın içinde ortası delik olmayan conta gibi bir şey çıktı.Onu aldım dışarı tekrar taktım hortumu,birazdan deniyeceğim çalışıp çalışmadığını umarım ondandır sorun.Sonra makinanın içinde aşağıda resimlerini gördüğünüz kapak gibi bir parça buldum.Çevresi bez gibi delikli.Bu nedir bilen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.Bir de makinanın sol yan iç duvarında teker gibi görünen parça nedir acaba?Ordan falan mı düştü diye düşündüm de.Şimdiden teşekkürler.

kapak-1bbf969172b700765.jpg

kapak2.jpg

makinaici.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Benim bozulan Altus bulaşık makinasını açtım bugün.Su boşaltma hortumunu çıkardım,hortumun takıldığı yuvanın içinde ortası delik olmayan conta gibi bir şey çıktı.Onu aldım dışarı tekrar taktım hortumu,birazdan deniyeceğim çalışıp çalışmadığını umarım ondandır sorun.Sonra makinanın içinde aşağıda resimlerini gördüğünüz kapak gibi bir parça buldum.Çevresi bez gibi delikli.Bu nedir bilen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.Bir de makinanın sol yan iç duvarında teker gibi görünen parça nedir acaba?Ordan falan mı düştü diye düşündüm de.Şimdiden teşekkürler.

kapak-1bbf969172b700765.jpg

kapak2.jpg

makinaici.jpg
Su cebinin filtresi sanırım

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Çıkardım kapının dışına artık makinayı.Kendim adam edemedim.10 yıllık makinaya da servis çağırmak istemedim.
Acaba bu filtre çıktığı için mi su almıyordu makina?

X Çevrimdışı

xalo7272

Yeni Üye
11 Eki 2021
2
31
herkese kolay gelsin bütçem 2800 tl bulaşık makinesi alacam öerileriniz nedir sessiz güzel temizleyen tüketimi az .

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
herkese kolay gelsin bütçem 2800 tl bulaşık makinesi alacam öerileriniz nedir sessiz güzel temizleyen tüketimi az .
Model öneremem.Aklima gelenleri yazayım. Kararını sen verirsin.
Ses seviyesi en fazla 46 db olsun(C sınıfı olması lazım).
Arçelik ya da Vestel grubu yetkili servisi yaygın ve yedek parçası Bosch-Siemens'e göre genellikle daha ucuz.
En az 13 kişilik alın derim. 12 kişilik olanlar biraz küçük.
Alt rafindaki arka teller katlanabilir olsun. Tencere tava koyarken zor oluyor.
Kaşıklığı sepetli olsun. Rafa dizilenlere göre daha kolay oluyor dizmesi.
Son zamanlarda kurutmayı arttırmak için program bitiminde otomatik olarak kapaklarını açan modeller var.

Son düzenleme:
X Çevrimdışı

xalo7272

Yeni Üye
11 Eki 2021
2
31
Model öneremem.Aklima gelenleri yazayım. Kararını sen verirsin.
Ses seviyesi en fazla 46 db olsun(C sınıfı olması lazım).
Arçelik ya da Vestel grubu yetkili servisi yaygın ve yedek parçası Bosch-Siemens'e göre genellikle daha ucuz.
En az 13 kişilik alın derim. 12 kişilik olanlar biraz küçük.
Alt rafindaki arka teller katlanabilir olsun. Tencere tava koyarken zor oluyor.
Kaşıklığı sepetli olsun. Rafa dizilenlere göre daha kolay oluyor dizmesi.
Son zamanlarda kurutmayı arttırmak için program bitiminde otomatik olarak kapaklarını açan modeller var.
bazıları a yazıyor gelınce e sınıf cıkıyor ben teredüt ediyorum almada vestel aklımda varda hangi model içinde kullanan varsa bende ondan alyım

H Çevrimdışı

HalilCimen

Yeni Üye
6 Mar 2018
29
bazıları a yazıyor gelınce e sınıf cıkıyor ben teredüt ediyorum almada vestel aklımda varda hangi model içinde kullanan varsa bende ondan alyım

Konunun uzmanı değilim fakat o A yazıp E çıkmasını ben de sordum. Vestel bulaşık makinesi aldım A+++ yazıyor sonra bakıyorsun A yazıyor, başka yerde D yazıyor falan. Vesteli aradım, Enerji sınıflandırmasının değiştiğini, Eskiden A+ olan ürünün yeni sınıflandırmada atıyorum işte E sınıfına denk geldiğini anlattılar. Yani yeni sınıflandırmada artık A +++ falan yokmuş o nedenle öyle çıkıyor hocam

E Çevrimdışı

eleceng

Yeni Üye
2 Eki 2021
2
38
Merhabalar… aranıza yeni katıldım… Yeni evlenecek birisi olarak beyaz eşya araştırması içinde boğuluyorum… bulaşık makinesi olarak şu iki model arasından hangisini tavsiye edersiniz? (Siemens olan model yerli üretim olarak geçiyor. Forumu incelediğimde yerli üretim bsh grubu pek tavsiye edilmiyor. Samsung da kendisi üretmediği için özellikle Adem hocam önermiyordu. Kısacası kafam oldukça karışık:))

M Çevrimdışı

Mügee

Yeni Üye
13 Eki 2021
1
44
A Adem Helvacı hocam var mı bize tavsiye edeceğin bir bulaşık makinası acil almam lazım artık elde yıka yıka bitmiyor.

yoksa hiç bu toplara girme bunları mı al dersin

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Merhaba,
Mesajınız yazılalı 1 ay olmuş. Belki almışsınızdır fakat şuan karar verme aşamasında olan diğer arkadaşlarımız için bilgi ve tecrübelerim doğrultusunda paylaşayım:

Uzun zamandır araştırıyordum alacağım makinayı. 10 yılı aşkın kullandığım Beko beyaz eşya setinden sonra yeni eşyalara ihtiyacım oldu. Elimden geldiğince yerli üretim bir karşılığı var ise ithal ürünlere mesafeli durmaya çalışırım.
Günümüz üretim mantalitesine baktığımız zaman 'X markanın ürünleri iyidir.' tespitinin orta vadede bir karşılığı yoktur. Bu yıl bu marka iyi bir ürün üret(tir)irken sonraki yıl bu durum değişebiliyor.. Koca koca dünya devi markalar bile koca makinaları fason ürettirmeye başladıktan sonra artık hangi marka ambalajın altında gerçekte hangi markanın üretimi olduğunu bilmek, uzmanların tespitleri haricinde biz son tüketicilerin anlayabilmesi çok zordur.
Daha önce listemi Vestel grup, Arçelik grup ve ithallerden de Samsung olarak netleştirip hepsini mağazalarda inceledim. Kıyaslamak için mağazalarda listemde olmayan markalara da baktım. Genel olarak hepsinin son kullanıcının gözlemleyebileceği yerlerinin malzeme kalitesi vasat.(Miele hariç) Eski kaliteler yok artık. O eskilere zamanında baktığım zaman da aynı şeyi söylemiştim. Aslında makinalar çok çok daha pahalı fakat insanlar bu makinalara ulaşabilsin diye bir çok şeyden kısıp üretim maliyetlerini düşürüyorlar. Endüstrinin planlı eskitme stratejilerine hiç girmiyorum.
Benim listemde, önceki yıllarda iyi övgüler alan Vestel de vardı fakat bu yıl çıkan ürünlerden özellikle malzeme kalitesinde ciddi bir kısmaya gidildiği, kaliteden ödün verildiği tespitleri vardı. Yani bütün makinalar genel olarak zaten kalitesiz iken Vestel daha da kalitesiz. Şuan yakınımdan ödünç aldığım 2021 üretimi Vestel 4201 kullanıyorum. Daha önce bir arkadaşımız 'Vestel tenekeye boya atmışlar gibi...' şeklinde yorum yapmış. Kesinlikle katılıyorum. Alt markalarında ucuz ürün çıkarmak için böyle bir üretim politikası yürütülebilir fakat kendi gruplarında en üst seviyede gruplandırdıkları Vestel markasında böyle bir ürün üretmek...? Kabin üst kısmından küçük bir kuvvet uyguladığınızda yana doğru esniyor. Tenekenin altına şase atmayı mı unutmuşlar acaba? Yıkama performansı olarak orta seviyelerde. Vestel ürünleri rakibi Arçelik-Beko'ya göre daha ucuz. Ama işte bu ucuzluğun da bir sebebi var.
*Başka bir yakınımda Electrolux var: Aynı teneke hissiyatı onda da var.
İşte burada Arçelik grubunda bulunan Grundig markası giriyor devreye. Arçelik-Beko seviyesinde, Vestel fiyatlarında satılan Grundig markasının 6503 serisi tam bir fiyat/performans ürünü oluyor. İndirimleri takip ediyordum ve dün istediğim fiyata yakalayınca siparişi geçtim. İnşeallah teknolojik şansım da yanımda olur.
Samsung'a gelince: 5042-5052 modellerini de inceledim. Bu ürünlerden kullanıcılar memnun kalmış genel olarak. Fakat ürünlere göre talep edilen fiyatlar bana gereksiz geldi. Bir de ithal ürünlerde garanti dolduktan sonra yaşanılan arızalarda karşılaşabileceğiniz bedeller, 'Acaba yaptırmasam mı; yeni mi alsam?' diye düşündürtecek cinsten olabiliyor. Bu sebepten bir yakınımın arızalanan 5 yıllık LG bulaşık makinasını hurdaya ayırmak zorunda kalmasını da buraya örnek olarak ekleyeyim. Her makina arızalanabilir. Fakat benim eleştirim; istenilen bedeller.
Ürünleri incelemelerimde bende bir tek Miele ürünleri farklı bir izlenim bıraktı. Fakat burada da fiyat unsuru devreye giriyor. Evet daha kaliteli. Fakat bu fiyatları talep edebileceğin kadar da mı kalitelisin? Zannetmiyorum. Yarısı ürün, yarısı marka bedeli. Ee üzerinde Miele yazacak tabi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt