Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Üreticiler bu senelerden sonra bu şekilde tasarrufa yarayan motor, kompresör, rezistans, vs. hem elektrik hemde su tüketimini en aza indirecek ürünleri uygun fiyata ortaya koymak zorunda. Bakın kuraklık geldi yağmur yağmıyor, elektrik üretimi ülkemizde hem doğalgaz ve kömür yakılarak elde ediliyor hem dışarıdan alınıyor hemde hidroelktrik santralleri ile üretim sağlanıyor. O koskoca fabrika, holding sahiplerine sorarım paralarınız sizi şuan yaşadığımız covid-19 dan koruyor mu? Korumaya yetti mi?
Son ağaç kesildiğinde,
Son nehir kuruduğunda,
Son balık avlandığında,
İşte o zaman paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacaklar ama atı alan üsküdarı geçmiş olacak. Yani bu teknolojileri bize daha fazla paraya değil daha uygun fiyatlara satmalılar. Umarım geç olmadan bunun farkına varırlar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ado Hocam, detaylı cevabınız için teşekür ederim.

Dedikleriniz çok doğru tabii, lakin gerçek hayatta işler pek bizlerin kontrolünde değil. Ürün farklılaştırma bir gerçek. Keşke bilgisayar toplar gibi makine toplayabilsek, çok güzel olurdu.

Dediğim gibi, makinelere ne konacağını biz seçemiyoruz. Adam 3 4 programlı makineye yalıtım malzemesi koymuyor fırçalı motor takıyor. Çalışırken çıkan sesi ve motor ciyaklaması (çamaşır makinesinde) en azından beni rahatsız ediyor. Tek program bile belki yetecekken sırf konfor için daha çok programlıyı almak elzem oluyor.

Kendi örneğime devam edersem,Grundig 6502 makineyi 220lerdern indirimli 1923 lira fiyatın üstüne, kupon bonus vb ile 1530 küsür lira maliyete aldım. Neredeyse market markası fiyatına geldi. Bu makine ile aynı platform ve görünüşteki 5 programlı, fırçalı motorlu ve daha gürültülü olan bir alt modeli ise 2350 liraya satılıyor. Arçelik logolu olanı ise 3000ler seviyesinde. Bilinçli tüketici olarak araştırıp daha ucuz ama bariz daha iyi olan 6 programlıyı aldım. 6 programlı daha pahalı olsaydı makul bir farka kadar yine onu alırdım. Zira 52db ses yerine 46 db ses olması benim için çok çok önemli. 1 bb bile çok fark ediyor, rakam yanıltmasın. Doğrudan yaşam kalitemizi etkiliyor.

Özetle, keseye göre optimumu bulup iyisini almak gerek. Yeter bu demek her zaman işe yaramıyor.
Yani elbette temel çıkarımımız, Yüksek teknolojiyi düşük bütçe ile versinler bu konuda hemfikiriz.

Sadece farkmış gibi gösterip yelpazeye ekleyip fiyat şişirdikleri ürünler konusunda dikkatli olmalıyız.

3prg SEG parasına 5prg Grundig BLDC için itirazım yok tabi ki :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
hocam o zaman teknosa medyamart vatan yerine alacağımız ürünün bayilerinden mi alalım alırken ne demeliyiz. Yani satın alıren satıcıya ne demeli asıl bir evrak alınmalı?
Bayilerden, Özellikle VESTEL BAYİLERİNDEN mal almayın arkadaşlar açık ve net yazıyorum.
VESTEL in internet sitelerinde güvenilir mağazalardan satışlarını takip edip oradan satın alın. Ek garanti için sizin extra hiç bir şey yapmanıza gerek yok.
Yetkili servis montaj için geldiğinde ve hatta montaj için servisle görüştüğünüzde ek garanti yaptırmak istediğinizi belirtin, gelen ekip tüm detayları halleder montaj esnasında. Ödemeyi sizden evde alır, belgenizi ANINDA yanlarındaki mobil yazıcıdan çıktı olarak verirler ve ellerindeki terminallerden girdikleri her komut ANINDA Vestelin SAP CRM sistemine kayıt olduğu için 08502224123 numaralı MH den işlemi teyit de edebilirsiniz.

H Çevrimdışı

HAYALET01

Aktif Üye
29 Kas 2020
84
40
Bayilerden, Özellikle VESTEL BAYİLERİNDEN mal almayın arkadaşlar açık ve net yazıyorum.
VESTEL in internet sitelerinde güvenilir mağazalardan satışlarını takip edip oradan satın alın. Ek garanti için sizin extra hiç bir şey yapmanıza gerek yok.
Yetkili servis montaj için geldiğinde ve hatta montaj için servisle görüştüğünüzde ek garanti yaptırmak istediğinizi belirtin, gelen ekip tüm detayları halleder montaj esnasında. Ödemeyi sizden evde alır, belgenizi ANINDA yanlarındaki mobil yazıcıdan çıktı olarak verirler ve ellerindeki terminallerden girdikleri her komut ANINDA Vestelin SAP CRM sistemine kayıt olduğu için 08502224123 numaralı MH den işlemi teyit de edebilirsiniz.
bilgi için teşekkürler hocam. içim rahatladı. bide şu led bar işimi nasıl çözeceğimi bulsam daha da rahatlayacam.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Hocam şimdi diyelim ki 3 yıl garantili ürün aldık üstüne 4 yıl eklettik farkı vererek, 4. yılda bozuldu sonra teknik servis yan çizip ücret istemesin. Yok kullanıcı hatası yok bu garanti dışı yok bu parçayı kapsamıyor vb. ozaman o ekletilen 4 yıl çöpe gidecek.
Geçen mm dan Philips süpürge aldım, kendi garantilerini satmaya kalktılar, dedim bir zamanlar bimeks de verirdi böyle garanti şimdi yerinde yeller esiyor, bırak kalsın dedim. Evde Hoover çamaşır makinesi var, servis tarafından +4 yıl garanti uzatılmıştı. 5.yılda bu sene başı 2 parçası garanti kapsamında değişti. Servis yaptıktan sonra gönül rahatlığıyla yaptırın ek garantiyi.

S Çevrimdışı

Siyah

Yeni Üye
6 Ara 2020
3
Merhaba, Grundig gdf 6502 bulaşık makinesini yeni aldım hiç memnun kalmadım. Yıkamasına hiç sözüm yok pırıl pırıl çıkıyor tencereler. Kurutması kötü, 3 saatlik program bitip kapağını açtığımda üst raftan sular akıyor. Boşaltırken pervaneye elim çarptı bir kere, içi su doluymuş, alt rafa bi bardak su boşaltsam aynı şey olurdu. Yıkaması iyi olduğu için bunlara hiç takılmam ama öyle bir sesi var ki katlanılır gibi değil. Su alma ve pompa sesi zaten aşırı gürültülü. Bi de motor sesi var ayriyeten. Çınlama gibi bir ses ve evin her yerinden duyuluyor. Servis çağırdım, bu makineler böyle çalışıyor DC motor olduğu için, inverterlar aralıklı çalışır dedi. Makine zaten inverter motor :clap2
Hepsiburada'dan yorumlara bakarak almıştım, çok övülmüş. Ben de kendim bir yorum yazdım Hepsiburada yayınlamadı yorumu :dinle.
Velhasılı kelam, makineyi iade edeceğim.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
hepsi buradada iyi yorum yaparsan yayınlar ben kötü yorum yapmıştım benimkinide yayınlamadı yani yorumlara güvenip ürün almayın .

S Çevrimdışı

Siyah

Yeni Üye
6 Ara 2020
3
hepsi buradada iyi yorum yaparsan yayınlar ben kötü yorum yapmıştım benimkinide yayınlamadı yani yorumlara güvenip ürün almayın .
Hocam makine bu forumda da genellikle tavsiye edilmiş, almadan önce Google aramalarda çıktığı için buraya da baktım, başka sitelerdeki yorumları da okudum. Şikayeti olan yoktu. Benim şanssızlığım herhalde. Bir makine böyle çalışıyor olamaz.
Şimdi iade işleri nasıl olacak bilmiyorum. Gelip evden mi alacaklar ben mi kargoya götürücem vs vs... Hepsiburada topu Grundig Türkiye ye atıyor.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Hocam makine bu forumda da genellikle tavsiye edilmiş, almadan önce Google aramalarda çıktığı için buraya da baktım, başka sitelerdeki yorumları da okudum. Şikayeti olan yoktu. Benim şanssızlığım herhalde. Bir makine böyle çalışıyor olamaz.
Şimdi iade işleri nasıl olacak bilmiyorum. Gelip evden mi alacaklar ben mi kargoya götürücem vs vs... Hepsiburada topu Grundig Türkiye ye atıyor.
Hocam merhaba,

Bu makineden yakın zamanda 3 tane aldık (kayınvalide, annem ve yazlık) Kuşkusuz çok daha iyi makineler var ama fiyat performans oranına göre kanımca bu dönemde alınacak en iyi makinelerden biri. Sizinki sanırım biraz şanssızlık olmuş, zira bizler kurutmasından da yıkamasında sesinden de memnunuz. Kurutma biraz deterjan ve parlatıcı ile de alakalı. Bizim makinelerde genelde fairy platinum kullanılıyor. Tuz kutusu ve parlatıcı deposu ayrıca dolu. Parlatıcı ayarı az da olsa açık. Parlatıcı kullanmıyorsanız, ayarı yeterli değilse yahut sirke vb kullanıyorsanız kurutma yetersizliği kaçınılmaz. Zira kurutmada asıl işi gören parlatıcı. (parlatıcı tabiri de pek doğru değil aslında. Kurutma yardımcısı falan desek belki daha doğru. Bu madde esasen su itici özelliği ile suyun malzemenin üstünde tutunamadan akıp uçup gitmesine yarıyor, bir şeyi cilaladığı falan yok.)

Ses konusunda takıntılı ve bu gibi konfor özelliklerinin ödenen para ile orantılı sunulduğuna inanan biri olarak emsal fiyatlılara göre bariz daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Evimdeki ankastre Arçelik çok daha sessiz ama onun da sınıfı fiyatı farklı. Eşyalı aldığım yazlıkta gelen bir Aeg bulaşık makinesi vardı, buradan da sormuştum hatta. Onun sesini duysanız içerde iş makinesi çalışıyor zannederdiniz. :)

İadeye gelince, servis kurulum yaptığı ve garantisi kaydı kuydu başlayıp artık resmen ikinci el olduğu için servis üzerinden/dahliyle yapılması normal bence.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Siyah

Yeni Üye
6 Ara 2020
3
Hocam merhaba,

Bu makineden yakın zamanda 3 tane aldık (kayınvalide, annem ve yazlık) Kuşkusuz çok daha iyi makineler var ama fiyat performans oranına göre kanımca bu dönemde alınacak en iyi makinelerden biri. Sizinki sanırım biraz şanssızlık olmuş, zira bizler kurutmasından da yıkamasında sesinden de memnunuz. Kurutma biraz deterjan ve parlatıcı ile de alakalı. Bizim makinelerde genelde fairy platinum kullanılıyor. Tuz kutusu ve parlatıcı deposu ayrıca dolu. Parlatıcı ayarı az da olsa açık. Parlatıcı kullanmıyorsanız, ayarı yeterli değilse yahut sirke vb kullanıyorsanız kurutma yetersizliği kaçınılmaz. Zira kurutmada asıl işi gören parlatıcı. (parlatıcı tabiri de aslında pek doğru değil aslında. Kurutma yardımcısı falan desek belki daha doğru. Bu madde esasen su itici özelliği ile suyun malzemenin üstünde tutunamadan akıp uçup gitmesine yarıyor, bir şeyi cilaladığı falan yok.)

Ses konusunda takıntılı ve bu gibi konfor özelliklerinin ödenen para ile orantılı sunulduğuna inanan biri olarak emsal fiyatlılara göre bariz daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Evimdeki ankastre Arçelik çok daha sessiz ama onun da sınıfı fiyatı farklı. Eşyalı aldığım yazlıkta gelen bir Aeg bulaşık makinesi vardı, buradan da sormuştum hatta. Onun sesini duysanız içerde iş makinesi çalışıyor zannederdiniz. :)

İadeye gelince, servis kurulum yaptığı ve garantisi kaydı kuydu başlayıp artık resmen ikinci el olduğu için servis üzerinden/dahliyle yapılması normal bence

Hocam merhaba,

Bu makineden yakın zamanda 3 tane aldık (kayınvalide, annem ve yazlık) Kuşkusuz çok daha iyi makineler var ama fiyat performans oranına göre kanımca bu dönemde alınacak en iyi makinelerden biri. Sizinki sanırım biraz şanssızlık olmuş, zira bizler kurutmasından da yıkamasında sesinden de memnunuz. Kurutma biraz deterjan ve parlatıcı ile de alakalı. Bizim makinelerde genelde fairy platinum kullanılıyor. Tuz kutusu ve parlatıcı deposu ayrıca dolu. Parlatıcı ayarı az da olsa açık. Parlatıcı kullanmıyorsanız, ayarı yeterli değilse yahut sirke vb kullanıyorsanız kurutma yetersizliği kaçınılmaz. Zira kurutmada asıl işi gören parlatıcı. (parlatıcı tabiri de aslında pek doğru değil aslında. Kurutma yardımcısı falan desek belki daha doğru. Bu madde esasen su itici özelliği ile suyun malzemenin üstünde tutunamadan akıp uçup gitmesine yarıyor, bir şeyi cilaladığı falan yok.)

İadeye gelince, servis kurulum yaptığı ve garantisi kaydı kuydu başlayıp artık resmen ikinci el olduğu için servis üzerinden/dahliyle yapılması normal bence.
Program biter bitmez kapağını açınca onbeş dakikada kendi kendine kuruyor zaten, o konuyu çok takmadım kafama. Başında beklemeyip kapağını geç açarsam kurumuyor. Üçü bir arada jel deterjan kullandığım için parlatıcı eklememiştim. Ama pervanenin içinden şırıl şırıl su akması ilginç geldi :)
Ses konusu ise dediğim gibi katlanılır gibi değil. Su ve pompa sesiyle beraber kesintisiz bir zırıldama var makinede. Eski tip buzdolabı sesi gibi biraz. Servis elemanı da normal dedi ama hiç güven vermedi bana, desibel ölçümü de yapmadı. Motora da DC motor bu normal dedi.
İade işlemi için Arçelik kayıt aldı yalnız ödemeyi Hepsiburada'ya yaptığım için o işler biraz karışık olacak gibi.

Hepgel Çevrimdışı

Hepgel 

Aktif Üye
24 Kas 2020
242
39
Merhabalar ,

Yaklaşık 1 yılı aşkındır, bulaşık makinesi aldım , Bu aralar fark ettim ki temiz yıkamıyor. Tablet değiştirdim nafile şuan Fairy Platinum Plus kullanıyoruz, yoğun programda bile lekeler kalıyor.

Vestel'in temiz yıkamamak ile ilgili söylediği tüm uygulamaları yapmama rağmen değişen bir şey olmadığını fark ettim.
Sanırım 3 yıl garanti ek olarak 4 daha yaptırdım. 3+4
Nasıl bir yol izlemeliyiz.

Vestel BM-401 A++ 4 Proğram

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt