F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhabalar ,

Yaklaşık 1 yılı aşkındır, bulaşık makinesi aldım , Bu aralar fark ettim ki temiz yıkamıyor. Tablet değiştirdim nafile şuan Fairy Platinum Plus kullanıyoruz, yoğun programda bile lekeler kalıyor.

Vestel'in temiz yıkamamak ile ilgili söylediği tüm uygulamaları yapmama rağmen değişen bir şey olmadığını fark ettim.
Sanırım 3 yıl garanti ek olarak 4 daha yaptırdım. 3+4
Nasıl bir yol izlemeliyiz.

Vestel BM-401 A++ 4 Proğram
Tuz parlatıcı ve sıvı detarjan şeklinde denediniz mi ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Anladigim kadari ile ?
Tuz parlatıcı eksik edilmedi. Ama sıvı deterjan kullanmadım.
Şimdi aklıma şu geliyor tuz parlatıcı kombinasyonunu kullanıyorsun harici olarak 3in1 arada içinde tuz ve parlatıcı kullanıyorsunuz. Bu durumda eğer tuz ve parlatıcı bulaşık makinesinde en düşük kademede değil ise iki şekilde de fazla geldiği için su, tuz nedeni ile yumusayacaktir. Bu nedenle yağ gibi olan su bulasiklarinizi iyi temizlemez. Parlatıcı ise fazla olduğu için bulanık , gök kuşağı gibi sebepler dogurabilir. Ama en önemlisi parlatic kansorejen madde içerir muhakak fazlası zarardır.
İlla sıvı kullanmana gerek yok sadece deterjan da koyabilirsiniz ama tabletler sert olduğu için çözülme süreci geç olacak bu da iyi yikamiyor nedenlerinden biridir.
Kullanılan programda önemli tabiki yoğun 70 kullandınız mı ? Bu durumda nasil yıkıyor.? Kısa programlar da kötü yıkar.
Siz bı tuz parlatıcı "sadece deterjan" kombinasyonu deneyin. Hem tuz hem parlatıcı hem hepsi bir aradayi öncelikle bırakın ve test ediniz.

Hepgel Çevrimdışı

Hepgel 

Aktif Üye
24 Kas 2020
242
39
Şimdi aklıma şu geliyor tuz parlatıcı kombinasyonunu kullanıyorsun harici olarak 3in1 arada içinde tuz ve parlatıcı kullanıyorsunuz. Bu durumda eğer tuz ve parlatıcı bulaşık makinesinde en düşük kademede değil ise iki şekilde de fazla geldiği için su, tuz nedeni ile yumusayacaktir. Bu nedenle yağ gibi olan su bulasiklarinizi iyi temizlemez. Parlatıcı ise fazla olduğu için bulanık , gök kuşağı gibi sebepler dogurabilir. Ama en önemlisi parlatic kansorejen madde içerir muhakak fazlası zarardır.
İlla sıvı kullanmana gerek yok sadece deterjan da koyabilirsiniz ama tabletler sert olduğu için çözülme süreci geç olacak bu da iyi yikamiyor nedenlerinden biridir.
Kullanılan programda önemli tabiki yoğun 70 kullandınız mı ? Bu durumda nasil yıkıyor.? Kısa programlar da kötü yıkar.
Siz bı tuz parlatıcı "sadece deterjan" kombinasyonu deneyin. Hem tuz hem parlatıcı hem hepsi bir aradayi öncelikle bırakın ve test ediniz.
Fairin deterjanı sıvı paket içerisinde, açılmasını sağlıyor. Parlatıcı her zaman birakmiyoruz. Uyarı verirse birakiyoruz.
Tüm programlarda sorun aynı şekil bu hafta daha detaylı inceleyeceğim. Sonucu servise iletirim. Kuru olan bulaşıkları bile cikarmiyor, lekeler kaliyor.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,136
Hepgel Hepgel, makinanında temizliğe ihtiyacı var makina temizleyici ayda bir kullanılması gerekli
Hocam ben bulaşık ve çamaşır makinesi için ŞOK dan şu ürünleri alıyorum , bunlar işe yarıyor mu acaba bir bilgin var mı ?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
validenin bulaşık makinası bozulmuş (arçelik leydi)yaptırmaktansa uygun fiyatlı bir şey alayım diyorum .grundıg veya vestel düşünüyorum(uygun fiyat olduğu için) sizce bu 2 markanın hangi modelini almalıyım.ustalardan veya kullanıp memnun kalan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.uygun fiyatlı başka marka öneriside olan varsa değerlendirebilirim.bulaşık makinasında pek bilgim yok o nedenle marka takıntımda yok.teşekkürler.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
validenin bulaşık makinası bozulmuş (arçelik leydi)yaptırmaktansa uygun fiyatlı bir şey alayım diyorum .grundıg veya vestel düşünüyorum(uygun fiyat olduğu için) sizce bu 2 markanın hangi modelini almalıyım.ustalardan veya kullanıp memnun kalan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.uygun fiyatlı başka marka öneriside olan varsa değerlendirebilirim.bulaşık makinasında pek bilgim yok o nedenle marka takıntımda yok.teşekkürler.
Bir buçuk yıl oldu, Bim'den arçelik üretimi keysmart aldık, memnunuz. Tavsiye ederim.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975

Silverline D11040W01 A+ 13 Kişilik Solo Bulaşık Makinesi​

bu makine nasıl acaba 5 yıl tam garanti diyor.düşünülebilirmi acaba bu marka hakkında bilgisi olan varmı.yoksa hiç maceraya girmeyim hala tavsiye bekliyorum bütçe 1500-2500 arası.

Son düzenleme:
hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35

bu makine nasıl acaba 5 yıl tam garanti diyor.düşünülebilirmi acaba bu marka hakkında bilgisi olan varmı.yoksa hiç maceraya girmeyim hala tavsiye bekliyorum bütçe 1500-2500 arası.
regalın 2 programlısını aldık eylülde çok iyi makine. 4 programlısı var linkte bakabilirsiniz

ekranı olsun biraz daha üst model olsun derseniz grundig de gayet iyi

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975

Vestel BM-401 Bulaşık Makinesi​

Grundig GDF 6502 A++ 6 Programlı Bulaşık Makinesi​

Samsung DW60M5042FW Bulaşık Makinesi​

ustalar arkadaşlar bu 4 makina arasında kaldım en pahalısı samsung bu paraya değermi yoksa diğer 3 seçenekten hangisini seçeyim.başka tavsiyesi olanada açığım.teşekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt