teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Mb211 denedim takınca sadece jpeg çıkıyor tv Toshiba bu arada
Jpeg derken? yaptığım resimmi çıkıyor usb takınca ,yoksa bellekteki farklı resimmi?
Linkler haric hersey var :) ama bazi seyleri arastirma icin yönlendirdi beni, sonuc cikarsa paylasirim.
Zaten kurcala demiştim,linkleri portal.tv adresinden alıyor,resimlere kendi yaptığın linkleri vereceksin ,aslında bunu yapacaksın :
Kendin gidilecek resimli link yapacaksın,tıklayınca o linke gideceksin :)

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Sorma,aslında bulabilsek,ki ben LGnin yazılımını decompres olarak elde ettim :)
Netflix için farklı adres yoktur sanırım,pcdeki gibimi adresi,biliyormusun?

netflix için başka bir adres bilmiyorum . Ancak müsait zamanda araştırayım bakayım.
Direkt pc linki ile sorunsuz giriş ekranı geldi.

aslında çok basit olarak diğer smart tvlerin hangi adreslere gittiğini bulabiliriz. evinde LG- Samsung vs smartı olan biri
tek tek uygulamalara girecek. sonrada modem loglarından gittiği adreslere bakacak olay bu.
illaki işimize yarayacak adresler gelecektir. (TV de lisans vs dosyası kontrol etmeyen uygulamalar için tabi)

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330

böyle bir site buldum.

sitede tarayıcı aracılığı ile TV ye uygulama yüklemeden bahsedilmiş. henüz denemedim ancak kaynak kodları alınarak tak
kullan şekilde yapılabilir düşüncesindeyim.

.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
böyle bir site buldum.
sitede tarayıcı aracılığı ile TV ye uygulama yüklemeden bahsedilmiş. henüz denemedim ancak kaynak kodları alınarak tak
kullan şekilde yapılabilir düşüncesindeyim.
Şimdi inceledimde android için bu,apk yani,ama acaba açıllıp içinden alınacak dosya varmı bilemem :)

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Şimdi inceledimde android için bu,apk yani,ama acaba açıllıp içinden alınacak dosya varmı bilemem :)

ben çok inceleyemedim iş yerindeyim. evde müsait zamanda tarayıcıdan açıp yükle falan demek lazım neler yapıyor falan.
uygulamaların adresleri için bakıyorum aslında light veya mobile sürümleri gibi birşey elde etmeye
çalışıyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
ben çok inceleyemedim iş yerindeyim. evde müsait zamanda tarayıcıdan açıp yükle falan demek lazım neler yapıyor falan.
uygulamaların adresleri için bakıyorum aslında light veya mobile sürümleri gibi birşey elde etmeye
çalışıyorum
Tamam,... şu internet bağlansa indip çözerdim apkyı,belki htmldir :)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Ben biraz inceledim App leri ya tv markasinin kendi portalindan veya lokalhost kullanarak calistirmislar, bununla cesitli ilgili scripttlerde var.
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rsp stat="ok">
<list>
<widget id="appName1">
<title>app name 1</title>
<compression size="100000" type="zip"/>
<description></description>
<download> </download>
</widget>
<widget id="appName2">
<title>app name 2</title>
<compression size="500000" type="zip"/>
<description></description>
<download> </download>
</widget>
</list>
</rsp>

Bizim meshur mb9x lerde bile portala giriste kullanici isimi ve sifre istendigine göre ,diger tv portallarida lisans anlasmalari yüzünden girisi büyük ihtimalle sifreli yapmistir yani adresi bulmak yeterli olmamasi lazim .
Diger alternatif ; apk hazirlayan programlarla app hazirlayip lokal hosta yükleyip calistirmak burdada lisans olmadigi icin yasal olmadigi ve tehlikeli oldugunu paylasmislar.
Bu durumda mb9x ler icin fazla secenek kalmiyor gibi görünüyor.Tahminimce parali üyelik isteyen Netflix gibi uygulamalar tak kullanla büyük ihtimalle calisabilir daha cok üyeye ulasabilmek icin düsük performansli cihazlarda calismasi sirket tarafindan tercih edilmis olma imkani yüksektir, denemek lazim.

Belki incelemek isteyen olursa Samsung tv icin bir proje linki;

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Bizim meshur mb9x lerde bile portala giriste kullanici isimi ve sifre istendigine göre ,diger tv portallarida lisans anlasmalari yüzünden girisi büyük ihtimalle sifreli yapmistir yani adresi bulmak yeterli olmamasi lazim .
Diger alternatif ; apk hazirlayan programlarla app hazirlayip lokal hosta yükleyip calistirmak burdada lisans olmadigi icin yasal olmadigi ve tehlikeli oldugunu paylasmislar.
Bu durumda mb9x ler icin fazla secenek kalmiyor gibi görünüyor.Tahminimce parali üyelik isteyen Netflix gibi uygulamalar tak kullanla büyük ihtimalle calisabilir daha cok üyeye ulasabilmek icin düsük performansli cihazlarda calismasi sirket tarafindan tercih edilmis olma imkani yüksektir, denemek lazim.
hosbulduk hosbulduk ;
Bizde portal için şifre istemiyor bence,core.js içinde görmüşündür,portala direk gidiyor ,login olma yok yani, olsa linkte login olarak belirtilirdi diyorum.Ayrıca bizim tvler android olmadığından apk çalıştıramayız,ancak direk link verebiliriz,ottplayer gibi.İnternetim ve netflix üyeliğim olmadığından da direk link olarak deneyemiyorum ama rfve'nin dediğine göre gidiliyor netflixe.
Ama sen meraklısın biliyorum bu konulara,bizim içinde (9x serisi olarak) bir fırsat tak çalıştır olarak kullanmak,o zaman bir şeyler yapılmalı diyorum :)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Bizde portal için şifre istemiyor bence,core.js içinde

/* function CheckConnection() {
var i = new Image();
i.onload = GoOnline;
i.src = " " + escape(Date());
};

20190213_101044.jpg

yukardaki script linkine yönlendiriyor bizi,applerle ilgisi var mi incelemek lazim. kullanici isimi ve sifre olarak Profillerdeki oad altindaki sifre ve kullanici isimi burada olmuyor. portal i karistirmak lazim biraz daha.Daha bilgili arkadaslar konuyla ilgilenmeye basladi, benim yazilim tarafinda bilgim yok ,sadece 30 sene önce üniversitede gördügüm Fortran IV ve sadece cok basit olarak hazirladigim 2 web sitesi icin biraz nette arastirmadan aklimda kalanlar.

Bu arada tak kullandaki index.html de bgcolor komutuyla bir ilgilenirseniz.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt