Biontech Aşısı İle İlgili Söylentiler

Aşı Hakkındaki Düşünceniz nedir?

• Aşı sıram geldi ve aşı oldum

• Aşı sıram gelmedi ve olacağım

• Aşı Olmayacağım

• Karasızım

• Dıj Güjlerin İşi Bunlar

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
B Çevrimdışı

Bayberty

Yeni Üye
2 Tem 2022
49
9 ağustos akşamına randevu aldım, 4. biontech ...

Ben de 4.doz için geçen hafta bu ayın 22 sine ancak randevu alabildim.Her yıl olduğum kolonoskopi yüzünden bağışıklık sistemim düşük,ayrıca kronik hastalığım olduğu için hatırlatma dozunu olmak zorundayım.Yoksa gereksiz yere aşı olmayı bende istemem.Herkese sağlıklı günler dilerim.
selam ...
bende de benzer durum var (IBH-ülseratif kolit), benim de bağışıklık düşük, yıllarca kolonoskopi yaptırdım ama son birkaç yıldır yaptırmıyorum, pandemi döneminde randevulara da gitmedim, ilaca devam ...
arasıra kontrol randevusu için çapa tıp fak. hastanesini arıyorum ancak dahili numaraya cevap veren yok, bir süre daha beklerim eğer ilaç raporlarının uzatılması durdurulursa direkt gider elden randevu alırım ...

Son düzenleme:
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Aşılar elbette hastalık kapılmasına engel olmaz. Ama hastalığı ağır geçirmenize de engel olmaz. Aşının vücut tarafından tanınıp taninmadigini, ne şiddetle koruyucu özelliğe sahip olduğunu anlamak için titrasyon testine tabi tutulmaniz gerekir. Zira bahsettiğim personellerim ağır atlattılar. Aşıların insan üzerinde oluşturacağı reaksiyonların ölçülmesi uzun yıllar alır. İçinde çip su bu olaylarıni dikkate bile almıyorum. Aşılar genelde 2 asamali veya 3 aşamalı vücuda tanitmak gerekir. Halen daha en iyi pik düzeyi saptanamamıştır. Çok ciddi bulaşıcı olduğu belirtilen bu hastalık nasıl oluyorda aşı olmayan bir hastaya bulaşma sekillendirmiyor. Yukarıda bahsettiğim hususlarda. Corona için kullanılan testin doğruluk payi %65 ayrica corona için kullanılmaz diye de belirtiyor. Corona virüsü çabuk mutasyona uğrayan bir virüs. Yine aynı şekilde vücutta yerleşik kalıp sonradan da mutasyona uğrayabilir. Bu yüzden kedilerde corona aşısı uzun yıllar önce kaldırıldı. Zira aşı uygulanan kedilerde ilerleyen zamanlarda immunite düşmesine bağlı mutasyon şekillendi ve fip dediğimiz ölümcül hastalığa dönüştü. Bu yapılan aşıların ilerleyen yıllarda mutasyona uğrayıp donusmeyeceginin bir çalışması ne yazık ki yok. Öngörülemeyen şeklinde işaretli. Sırf bu yüzden şuanda kedilerin %90 ı corona taşıyıcısı. Saygılarımla.
hocam , kusura bakmayın. ciddi ciddi okuyordum, ta ki, "aşıların mutasyona uğrayıp uğramayacağı belli değil" e kadar. sonra vaz geçtim okumaktan. umarım anlayışla karşılarsınız. :bye

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Gidenlerden, bir tek seni bana ekledim, seni deli gibi bekledim gidenlerden :)

Nedense Mustafa Sandal'ın şu satırları geldi aklıma. Bir röportajında dinlemiştim, Babası için yazdığını söylemişti.

Hatta durun bir de şarkıyı dinleyeyim bu vesile ile :)

Çok sevindim sizin adınıza inanın. Sevinmek gerekir mi kısmı tartışılır ancak o mevzulara hiç girmiyorum.

Hakkınızda hayırlısı olmasını temenni ediyorum. 🙏

Çok teşekkür ederim hocam güzel dilekleriniz için. Çok istemiştim şahsen sizlerle tanışmak ama nasip olmadı. İnşallah bir gün geliriz oralara tatile, İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz ile planlamıştık olmadı Ankara’da görüşmek.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Aşılar elbette hastalık kapılmasına engel olmaz. Ama hastalığı ağır geçirmenize de engel olmaz. Aşının vücut tarafından tanınıp taninmadigini, ne şiddetle koruyucu özelliğe sahip olduğunu anlamak için titrasyon testine tabi tutulmaniz gerekir. Zira bahsettiğim personellerim ağır atlattılar. Aşıların insan üzerinde oluşturacağı reaksiyonların ölçülmesi uzun yıllar alır. İçinde çip su bu olaylarıni dikkate bile almıyorum. Aşılar genelde 2 asamali veya 3 aşamalı vücuda tanitmak gerekir. Halen daha en iyi pik düzeyi saptanamamıştır. Çok ciddi bulaşıcı olduğu belirtilen bu hastalık nasıl oluyorda aşı olmayan bir hastaya bulaşma sekillendirmiyor. Yukarıda bahsettiğim hususlarda. Corona için kullanılan testin doğruluk payi %65 ayrica corona için kullanılmaz diye de belirtiyor. Corona virüsü çabuk mutasyona uğrayan bir virüs. Yine aynı şekilde vücutta yerleşik kalıp sonradan da mutasyona uğrayabilir. Bu yüzden kedilerde corona aşısı uzun yıllar önce kaldırıldı. Zira aşı uygulanan kedilerde ilerleyen zamanlarda immunite düşmesine bağlı mutasyon şekillendi ve fip dediğimiz ölümcül hastalığa dönüştü. Bu yapılan aşıların ilerleyen yıllarda mutasyona uğrayıp donusmeyeceginin bir çalışması ne yazık ki yok. Öngörülemeyen şeklinde işaretli. Sırf bu yüzden şuanda kedilerin %90 ı corona taşıyıcısı. Saygılarımla.
Hocam şu sorunun cevabını siz verebilir misiniz? Aşı olan ve çok ağır covid atlatan elemanlarınız aşı olmasaydı aynı miktarda virüse maruz kaldıktan sonra yine aynı şekilde mi atlatırdı yoksa ölürler miydi?

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Hocam şu sorunun cevabını siz verebilir misiniz? Aşı olan ve çok ağır covid atlatan elemanlarınız aşı olmasaydı aynı miktarda virüse maruz kaldıktan sonra yine aynı şekilde mi atlatırdı yoksa ölürler miydi?

Ben de 3 snvc oldum. Ama 3 tane arkadaşım ne aşı oldu ne maske mesafe uyumu var. Hani hafif bile atlatma olmadı. Bunların ailelerinde yaşlı ve ciddi hastalığı olanlar var. Çok iyi biliyorum onlarda da hiçbir sıkıntı olmadı. Bu yüzden aşı olmayan ölüre zerre inanmıyorum. Ki olup da ölen de çok. Çevremde bizzat gördüğüm ne olduğu teşhis edilemeyen bir çok hastalık var. Dr lar kayıt dışı olarak aşı reaksiyonu olabilir diyor. Arkadaşın abisinde 4. aşıdan sonra 24 saat içinde sönen ceviz büyüklüğünde şişlikler çıkıyor. Söndükten bir müddet sonra başka yerinde çıkıyor. Gitmediği dr kalmadı, her tür film test yapıldı. Her şey temiz. Bir prof. bir tane ilaç vermiş. Tedavisi değil, sadece rahatlatır sancısını diye. Yeni tip bir şey bu, yeni yeni görmeye başladık. Muhtemelen aşıdan demiş. Eğer kalbinde çıkarsa ölürsün, tedbirini buna göre al diye de eklemiş. Yani neyin ne olduğu da zerre belli değil. Aşı olana da olmayana da saygı duyuyorum.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Ben de 3 snvc oldum. Ama 3 tane arkadaşım ne aşı oldu ne maske mesafe uyumu var. Hani hafif bile atlatma olmadı. Bunların ailelerinde yaşlı ve ciddi hastalığı olanlar var. Çok iyi biliyorum onlarda da hiçbir sıkıntı olmadı. Bu yüzden aşı olmayan ölüre zerre inanmıyorum. Ki olup da ölen de çok. Çevremde bizzat gördüğüm ne olduğu teşhis edilemeyen bir çok hastalık var. Dr lar kayıt dışı olarak aşı reaksiyonu olabilir diyor. Arkadaşın abisinde 4. aşıdan sonra 24 saat içinde sönen ceviz büyüklüğünde şişlikler çıkıyor. Söndükten bir müddet sonra başka yerinde çıkıyor. Gitmediği dr kalmadı, her tür film test yapıldı. Her şey temiz. Bir prof. bir tane ilaç vermiş. Tedavisi değil, sadece rahatlatır sancısını diye. Yeni tip bir şey bu, yeni yeni görmeye başladık. Muhtemelen aşıdan demiş. Eğer kalbinde çıkarsa ölürsün, tedbirini buna göre al diye de eklemiş. Yani neyin ne olduğu da zerre belli değil. Aşı olana da olmayana da saygı duyuyorum.
Hocam bu dediğiniz varsayım,inanmak inanmamak size kalmış ama klinik deneylerin yapıldığı onay almış aşılar için koruyuculuğu yok demek doğru olmaz. Aşı olmayan ölür demedim ayrıca, covidli birinin aşı olduğu halde ağır atlattığı örnekteki kişinin öleceği aşikar. Aşı olmayıp hasta olmayan,hafif atlatanlarda tıbbi gerçektir şehir efsanesi değildir. Şunu diyoruz, bu riski almaya değer mi? Ya sizin bünyeniz güçlü değilse?

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Hocam bu dediğiniz varsayım,inanmak inanmamak size kalmış ama klinik deneylerin yapıldığı onay almış aşılar için koruyuculuğu yok demek doğru olmaz. Aşı olmayan ölür demedim ayrıca, covidli birinin aşı olduğu halde ağır atlattığı örnekteki kişinin öleceği aşikar. Aşı olmayıp hasta olmayan,hafif atlatanlarda tıbbi gerçektir şehir efsanesi değildir. Şunu diyoruz, bu riski almaya değer mi? Ya sizin bünyeniz güçlü değilse?

Dostum her şeyi senin için söylemedim zaten. Alıntıyı senden yaptım sadece. Aşıdan oluşan riskler de gerçek. Bizzat kendi gördüğüm bildiğim onlarca insan var aşıdan sonra dengesizleşen. Aslında beni rahatsız eden şey iki dozdan sonra bu iş bitecek diyenlerin şimdi ağız değiştirmesi. Biliyoruz ki ne bizde ne dünyada insan hayatının zerre önemi yok. Üç beş sene sonra Veteriner hekim arkadaşın dediği fip gibi bir şey tespit edilirse kim telafi, tazmin edecek. Hiç kimse. Şimdi ahkam kesen uzmanların birini bulabilir miyiz. Bugüne kadar tıp tarihinde görülmüş şey değil her ay veya 3 ayda bir aşı olmak. İşin bku çıkmış vaziyette. Hangi klinik çalışma yapılmış böylesi bir uygulamanın insana zarar vermediği hakkında. Risk bence bu işte çok daha fazla.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
inaktif aşılar ölü virüs parçaları ile olur. mRNA aşıları ise yapay maddelerdir. bir süre sonra vücuttan atılmak üzere tasarlanmışlardır. aksilik olmaz mı, tabi ki olabilir. önemli olan bu aksiliklerin oluş sayısındaki azlıktır. ne ölü virüs, ne de yapay maddeler mutasyon geçirmezler. geçiremezler zaten. demiri altın yapmak daha kolaydır.

şişlik şikayetlerinin genel olarak, lenf düğümlerinde olduğunu okumuştum. bağışıklık ile lenf düğümlerinin bir ilgisi var sanırım.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
inaktif aşılar ölü virüs parçaları ile olur. mRNA aşıları ise yapay maddelerdir. bir süre sonra vücuttan atılmak üzere tasarlanmışlardır. aksilik olmaz mı, tabi ki olabilir. önemli olan bu aksiliklerin oluş sayısındaki azlıktır. ne ölü virüs, ne de yapay maddeler mutasyon geçirmezler. geçiremezler zaten. demiri altın yapmak daha kolaydır.

şişlik şikayetlerinin genel olarak, lenf düğümlerinde olduğunu okumuştum. bağışıklık ile lenf düğümlerinin bir ilgisi var sanırım.

Dostum lenf düğümlerinde değil. Vücudunun her yerinde geziyor. Bildiğin deri altına ceviz koymuşsun gibi düşün. 24 saat içinde kayboluyor başka yerde çıkıyor. Beyninde sürekli geçmeyen ödem olan var, daha bir sürü enteresan şikayeti olan. Adamlar bildiğin pıhtıya yani emboliye bile mini pıhtıcıklar dedi. Bu pıhtı atmasından millet neler çekiyor. Gencecik, hiçbir şikayeti olmayan insanlar kalp krizinden gidiyor. Ayrıca niye otopsi yasağı var, sebep ne. Bunlar hiç normal şeyler değil. Kimseye olmayın demek gibi bir durum yok. Ancak umarım hiç kimse zarar görmüyordur, pişman olmayız.

B Çevrimdışı

Bayberty

Yeni Üye
2 Tem 2022
49
Dostum lenf düğümlerinde değil. Vücudunun her yerinde geziyor. Bildiğin deri altına ceviz koymuşsun gibi düşün. 24 saat içinde kayboluyor başka yerde çıkıyor. Beyninde sürekli geçmeyen ödem olan var, daha bir sürü enteresan şikayeti olan. Adamlar bildiğin pıhtıya yani emboliye bile mini pıhtıcıklar dedi. Bu pıhtı atmasından millet neler çekiyor. Gencecik, hiçbir şikayeti olmayan insanlar kalp krizinden gidiyor. Ayrıca niye otopsi yasağı var, sebep ne. Bunlar hiç normal şeyler değil. Kimseye olmayın demek gibi bir durum yok. Ancak umarım hiç kimse zarar görmüyordur, pişman olmayız.
4. biontech için randevu almıştım ancak fikrimi değiştirmek üzereyim ... aldığım randevuyu iptal edip yenisini alabilirim, bu durumda hangisini tercih etmek daha iyi olur, turkovac iyi bir alternatif olabilir mi ?..

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
16524686. kez yazıyorum covid aşısının içinde VİRÜS yok
ve aşılar hastalığı hafif geçirmeye yarar basit bir google araması yaparak aşı olmuş ve olmamış kızamık,çiçek,kabakulak vakalarını inceleyin isterseniz.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Aragorn Aragorn duymasın ama abi ben de istemiyorum, aşı karşıtlığı mevzusu değil yaşam şeklimiz ve beni her aşının ayrı bir maymuna çevirmesi nedeniyle cesaretim yok.
Abi 50 yaş üstü değilseniz ve kronik rahatsızlığınız yoksa olmak zorunda değilsiniz diyen doktorlar da okudum aşı taraftarı olan şimdilik ben de olmadım duruma göre bakacağız.

Geri
Üst Alt