Biontech Aşısı İle İlgili Söylentiler

Aşı Hakkındaki Düşünceniz nedir?

• Aşı sıram geldi ve aşı oldum

• Aşı sıram gelmedi ve olacağım

• Aşı Olmayacağım

• Karasızım

• Dıj Güjlerin İşi Bunlar

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Ailemde yaşlı var diye çok dikkat ederdim. Maskesiz takılmadım. Aşı daha ortaya çıkmamışken ailede ilk kovid olan ben oldum. Onuda ayakta iyileştikten sonra test yaptırdık da öğrendim. İki biontek aşısı oldum. Aşıdan sonra maskeyi bıraktım zaten. Kovidli hastayla takıldım, klüplerde takıldım, meyhanede takıldım, hastanede takıldım. Daha grip bile olmadım. Şans mı yoksa iplemeyince başına gelmez ya insanın ondan mıdır :))))
Aşının amacı yakalanmamak değil etkiyi azaltmak tabiki.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Size geçmiş olsun..Ben bu sene Haziran başında kolonoskopi oldum,Önümüzdeki 2023 senesi için randevu alamadım,şu an için randevular dolu dediler.Bakalım araya sıkıştırabilecekler mi?Ara ara kontrol et dediler.
Lakin çok şükür o hastane kuyrukları artık yok değil mi? 😂 Bir ara Ankaranın göbeğinde göz doktoru randevusu aylarca alamamıştım özele gitmek zorunda kalmıştım. Boş olan yerler ilçelerdeydi ( 50-80 km uzaklıktaki ilçeler). Sağlık sistemimiz de eğitim,hukuk sistemlerinde olduğu gibi hızla içi boşaltılarak devam ediyor. Allah her hastaya şifa versin bu sistemin eline düşürmesin.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
4 doz biontechi biraz önce oldum.bıontech aşısı 3 odada yapılıyorlard. (kuyruk vardı). sinovac-turkovac aşıları ise tek odalarda yapılıyorlardı allahın kulu yoktu.15-20 dakika kuyrukta bekledim 1 tane sinovac 1 tanede turkovac aşısı yaptırlan insan gördüm yani yerli milli aşıda güven vermiyorki pek tercih edilmiyor.

C Çevrimdışı

confickerbelasi 

Yasaklı Üye
27 Eyl 2021
677
47
Ekran-Goruntusu-2022-07-19-03-09-53318e838ffffe829a.png

hiç sıkıntı olmadı iğne vurulan kolun ağrıması normal oluyor...

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,653
59
Bugün bende yaptırdım sorun yok sadece vurulan yer ağrıyor bir kaç güne geçer turkovac için 5 kişi olması için bekletiyorlar diğerleri normal sıran geldimi hemen oluyorsun hatta hastahanede işi olup gelenler hemen bir form doldurup olabiliyorlar bilginize bu uygulama istanbul kanuni sultan süleyman hastahanesinde devam etmekte.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
4 dozu olduk basının bu yalanları devam ettikçe sürekli ateşe benzin dökmeleri sürekli abartmaları sürdükçe 44 dozuda oluruz.(günde 300 kişi sigaraya bağlı hastalıklardan ötürü ölüyor tık yok. 3 kişi coranaya bağlı hastalıklardan ölürse bir gümbürtü koparıyorlar.)

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
4 dozu olduk basının bu yalanları devam ettikçe sürekli ateşe benzin dökmeleri sürekli abartmaları sürdükçe 44 dozuda oluruz.(günde 300 kişi sigaraya bağlı hastalıklardan ötürü ölüyor tık yok. 3 kişi coranaya bağlı hastalıklardan ölürse bir gümbürtü koparıyorlar.)
affınıza sığınarak, mesele covid'in ölüm oranından ziyade, mutasyon geçirme ihtimali ve hastalığı geçirip atlatsanızda, vücutta bırakması olası arazlar.

dünyamızda bin yıllardan fazla zamandır virüsler var. insanlık bu virüslerle içli dışlı olarak evrildi. insan dna'sında dahi virüs izleri mevcut. insanlığın yaşadığı gelişmeler, katkılı gıda tüketimi, maruz kalınan radyasyonlar vb. derken, virüse rahat çalışması için alan açmışız sürekli. virüs de (özelde covid-19) bunu değerlendiriyor. medya işlevi gereği olayları manşete taşıyor olabilir ama bu, tehlikenin olmadığı anlamına gelmiyor. iyi günler dilerim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
Daha olmadık ,henüz 2.deyiz ama "rahatlama oldu,takmaya gerek yok" dedikleri günden beridir de maskemizi çıkartmadık,otobüse falan bindiğimizde bize "öcü" gibi bakıyorlardı :)
Bu arada C vitaminimizi eksik etmiyoruz üstelik doğal (diyor bizim hanım :) )

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Daha olmadık ,henüz 2.deyiz ama "rahatlama oldu,takmaya gerek yok" dedikleri günden beridir de maskemizi çıkartmadık,otobüse falan bindiğimizde bize "öcü" gibi bakıyorlardı :)
Bu arada C vitaminimizi eksik etmiyoruz üstelik doğal (diyor bizim hanım :) )
Rutin vitamin mineral desteği alirim. Yalniz dikkat etmekte fayda var. İcerisinde beta 1,3.6 glukan bulunan içerikleri kullanirken 1 hafta kullan 1 hafta birak veya 10 gun kullan 10 gun birak şeklinde kullanmak gerek. Beta glukan savunma sistemini guclendirmek uyarmak icin kullanilir. Surekli uyarmak ileride ciddi problemlere sebebiyet verir. Yuksek mg li beta glukanlar yerine 50 veya 100 luk olanlar maksimum secilmeli. Cunku birde vucudun urettigi var. Ozellikle mevsim gecislerinde kullanmaya baslarsaniz hasta olmazsiniz veya çok çok hafif geçirirsiniz. Vitamin desteginde pharmaton vs önermem. İleride mide hasarlarina sebep olabilecek maddeler barindiriyor. Solgar tavsiye ederim. Beta glukan grubunda da ligone, arwell, immunol tavsiye ederim.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Ben dün cuma sabahı 4.doz Biontech aşımı oldum.Yan etki olarak aşı olan sol kolumda hafif ağrı ve vücutta biraz halsizlik var.Dün hastane ana baba günü gibiydi,çok kalabalıktı.Tabii herkes maske takmış gelmiş,takmadan gelenler de hastaneden temin ettiler.Bir kaç kişi Türkovac aşısı olmak istedi yok dediler.Herkese sağlıklı günler dilerim.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
izmir çiğli devlet hastanesinde turkovac odası vardı fakat vurduran yoktu sadecene 1kişi odaya girdiğini gördüm beklediğim 15-20 dakika arasında.

Geri
Üst Alt