Biontech Aşısı İle İlgili Söylentiler

Aşı Hakkındaki Düşünceniz nedir?

• Aşı sıram geldi ve aşı oldum

• Aşı sıram gelmedi ve olacağım

• Aşı Olmayacağım

• Karasızım

• Dıj Güjlerin İşi Bunlar

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
C Çevrimdışı

confickerbelasi 

Yasaklı Üye
27 Eyl 2021
677
47
Ekran-Goruntusu-2022-07-19-03-09-53.png

4 ledim sıkıntı yok...

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Ben ne kendim ne de eşim aşı olmadık. Etrafimizdaki herkes aşı oldu. Personellerimin hepsi 2-3 doz oldular. Hepsi corona ya yakalandı. Hepsine izin verdik. Klinikte biz durmaya devam ettik. Beraber ayni evde yasadigimiz 3 asisi olan ablam coronaya yakalandı. Beraber yasamaya devam ettik. Ben ve eşim yakalanmadik. He sonradan yakalaniriz yakalanmayiz bilemem.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
3 doz oldum, 4.sü için kabak tadı verdiğini düşünüyorum. Eylül gibi ülkeden ayrılacağım gideceğim yer 2 aşıyı full aşılı olarak kabul ediyor başka zorluk çıkmayacaksa olmayı düşünmüyorum!
Gidenlerden, bir tek seni bana ekledim, seni deli gibi bekledim gidenlerden :)

Nedense Mustafa Sandal'ın şu satırları geldi aklıma. Bir röportajında dinlemiştim, Babası için yazdığını söylemişti.

Hatta durun bir de şarkıyı dinleyeyim bu vesile ile :)

Çok sevindim sizin adınıza inanın. Sevinmek gerekir mi kısmı tartışılır ancak o mevzulara hiç girmiyorum.

Hakkınızda hayırlısı olmasını temenni ediyorum. 🙏

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
aşı hastalığı kapmanıza engel olmaz. x 10 bin kere daha ,yazdığımı farz edin.
aşı hastalığı ağır geçirmenize engel olur. etkinliği çeşitli sebeplerden azalabilir. aşı, bir tedbirdir.
Aşılar elbette hastalık kapılmasına engel olmaz. Ama hastalığı ağır geçirmenize de engel olmaz. Aşının vücut tarafından tanınıp taninmadigini, ne şiddetle koruyucu özelliğe sahip olduğunu anlamak için titrasyon testine tabi tutulmaniz gerekir. Zira bahsettiğim personellerim ağır atlattılar. Aşıların insan üzerinde oluşturacağı reaksiyonların ölçülmesi uzun yıllar alır. İçinde çip su bu olaylarıni dikkate bile almıyorum. Aşılar genelde 2 asamali veya 3 aşamalı vücuda tanitmak gerekir. Halen daha en iyi pik düzeyi saptanamamıştır. Çok ciddi bulaşıcı olduğu belirtilen bu hastalık nasıl oluyorda aşı olmayan bir hastaya bulaşma sekillendirmiyor. Yukarıda bahsettiğim hususlarda. Corona için kullanılan testin doğruluk payi %65 ayrica corona için kullanılmaz diye de belirtiyor. Corona virüsü çabuk mutasyona uğrayan bir virüs. Yine aynı şekilde vücutta yerleşik kalıp sonradan da mutasyona uğrayabilir. Bu yüzden kedilerde corona aşısı uzun yıllar önce kaldırıldı. Zira aşı uygulanan kedilerde ilerleyen zamanlarda immunite düşmesine bağlı mutasyon şekillendi ve fip dediğimiz ölümcül hastalığa dönüştü. Bu yapılan aşıların ilerleyen yıllarda mutasyona uğrayıp donusmeyeceginin bir çalışması ne yazık ki yok. Öngörülemeyen şeklinde işaretli. Sırf bu yüzden şuanda kedilerin %90 ı corona taşıyıcısı. Saygılarımla.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,244
62
Ben de 4.doz için geçen hafta bu ayın 22 sine ancak randevu alabildim.Her yıl olduğum kolonoskopi yüzünden bağışıklık sistemim düşük,ayrıca kronik hastalığım olduğu için hatırlatma dozunu olmak zorundayım.Yoksa gereksiz yere aşı olmayı bende istemem.Herkese sağlıklı günler dilerim.

Geri
Üst Alt