AWOX 140 EKRAN 4K HDR ANDROİD TV U5600STR

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Arkadaşlar tv kuruldu. Sorun görünmüyor. Kanl geçişleri güzel.
Aklınızdaki soruları cevaplayabilirim. Şuan kurcalamaktayım tv yi :alsana:alsana:deli1:deli1
Güle güle güzel günlerde kullanırsınız inşallah :ok
Peki kutudan gelen "şangur- şungur" ses neymiş bari,ben en çok onu merak ettim :)

A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
By_Nisay By_Nisay, üstad tv nin panel ips mi? yan açılardan izlerken renk ve görüntü kaybı oluyor mu? Youtube da 4k video açabiliyormusunuz? Teşekkürler...

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Öncelikle hayırlı olsun. Detaylı bir inceleme yaparsanız mesela vertical banding var mı yada haber kanalları altyazılar tekleyerek mi ilerliyor?

By_Nisay Çevrimdışı

By_Nisay

Yeni Üye
24 Nis 2019
42
35
ekran görüntüsü iyi. IPS mi VA mı tam bilmiyorum acıkcası. Net ayrımını yapamayacagım ancak çaprazdan yan açılardan bakıldıgında renklerde değişme olmuyor.
Youtube.dan 4K test vidyolarını açtım. Güzel görüntüsü. Ancak 1080p de. Usb bellege gerçek UHD çözünürlükte vidyolar atıp denemeliyim. Ancak televizyon hoşuma gitti.
Siyah bir resim açıp sızma testi de yaptık. Sorun yok gibi. Bazı arkadaşlarda çıtada sorun odlugundan sızma olmuş.
Görüntüyü begendim ben.
Kendin uydu alıcısını kullanıyorum. Geçiş süreleri tatminkar. 4-5 saniye diyen arkadaşlar abartmışlar. Kronometre açtım 2-3 saniye. Normal bence ya da bana normal. Önceden Axen 49 ve Hiremco mini hd plus kullanıyordum. 2 sn civarıydı onda geçişler.

Alt yazılarda titreme cok minimal düzeyde. Göze batar ya da rahatsız edici seviyede degil. Ama yokta degil.

Google play durduruldu hatasını başta hiç almadım. Taaki akşam üzeri arada 1-2 kere cıkmaya başladı.

kablosuz mouse ile kullanım kolaylaşıyor. Youtube facebook yüklü geldi içinde. Kullanımı güzel.
Android hızı: bu televizyonun android.i için şöyle söyleyim, şuan samsungun s9 u varsa en iyi bu s6.
Ya da iphonun X.i varsa bu iphone 6. Sanırım anlatabildim.

Cross Road yükledim “tavugun zıplayarak yoldan geçtigi oyun” stabil güzel.
Zaten play store magazasında da pek uygulama yok.

Aklınıza takılan şeyleri sorarsanız müsait oldukça yardımcı olurum.

By_Nisay By_Nisay, üstad tv nin panel ips mi? yan açılardan izlerken renk ve görüntü kaybı oluyor mu? Youtube da 4k video açabiliyormusunuz? Teşekkürler...
Öncelikle hayırlı olsun. Detaylı bir inceleme yaparsanız mesela vertical banding var mı yada haber kanalları altyazılar tekleyerek mi ilerliyor?

FBCA3912-B0AD-4B74-A7CD-8957631D5577.jpg
2758D994-CC94-426B-8725-092470768866.jpg

(Beyaz) Çevrimdışı

(Beyaz)

Aktif Üye
23 Haz 2018
143
44
ekran görüntüsü iyi. IPS mi VA mı tam bilmiyorum acıkcası. Net ayrımını yapamayacagım ancak çaprazdan yan açılardan bakıldıgında renklerde değişme olmuyor.
Youtube.dan 4K test vidyolarını açtım. Güzel görüntüsü. Ancak 1080p de. Usb bellege gerçek UHD çözünürlükte vidyolar atıp denemeliyim. Ancak televizyon hoşuma gitti.
Siyah bir resim açıp sızma testi de yaptık. Sorun yok gibi. Bazı arkadaşlarda çıtada sorun odlugundan sızma olmuş.
Görüntüyü begendim ben.
Kendin uydu alıcısını kullanıyorum. Geçiş süreleri tatminkar. 4-5 saniye diyen arkadaşlar abartmışlar. Kronometre açtım 2-3 saniye. Normal bence ya da bana normal. Önceden Axen 49 ve Hiremco mini hd plus kullanıyordum. 2 sn civarıydı onda geçişler.

Alt yazılarda titreme cok minimal düzeyde. Göze batar ya da rahatsız edici seviyede degil. Ama yokta degil.

Google play durduruldu hatasını başta hiç almadım. Taaki akşam üzeri arada 1-2 kere cıkmaya başladı.

kablosuz mouse ile kullanım kolaylaşıyor. Youtube facebook yüklü geldi içinde. Kullanımı güzel.
Android hızı: bu televizyonun android.i için şöyle söyleyim, şuan samsungun s9 u varsa en iyi bu s6.
Ya da iphonun X.i varsa bu iphone 6. Sanırım anlatabildim.

Cross Road yükledim “tavugun zıplayarak yoldan geçtigi oyun” stabil güzel.
Zaten play store magazasında da pek uygulama yok.

Aklınıza takılan şeyleri sorarsanız müsait oldukça yardımcı olurum.

FBCA3912-B0AD-4B74-A7CD-8957631D5577.jpg
2758D994-CC94-426B-8725-092470768866.jpg
Dahili wifi varmı

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Kuruluma hep çıraklar geliyor.
Bilinçli tüketiciye denk gelmezlerse sorun yok.
Benim çamaşır makinesi, Sony televizyon (LG kuruluma usta geldi), Bulaşık makinesi hep çıraklar.
Televizyonu kutusundan çıkarıyor, ayaklarını takıyor, usb hazır kanal listesini atıyor. Varsa ethernet kablosunu takıp gidiyor.
Renk ayarı, wifi nasıl girilir, tv ayarları hiçbirini bilmiyorlar.

By_Nisay Çevrimdışı

By_Nisay

Yeni Üye
24 Nis 2019
42
35
Aynen öyle. :rock

Kuruluma hep çıraklar geliyor.
Bilinçli tüketiciye denk gelmezlerse sorun yok.
Benim çamaşır makinesi, Sony televizyon (LG kuruluma usta geldi), Bulaşık makinesi hep çıraklar.
Televizyonu kutusundan çıkarıyor, ayaklarını takıyor, usb hazır kanal listesini atıyor. Varsa ethernet kablosunu takıp gidiyor.
Renk ayarı, wifi nasıl girilir, tv ayarları hiçbirini bilmiyorlar.

By_Nisay Çevrimdışı

By_Nisay

Yeni Üye
24 Nis 2019
42
35
Adem hocam A Ado ve Pixel Teknoloji Outlierwit, yazılım ve güncellemelerle ilgili gelişme var mı? Güzel haberlerinizi bekliyoruz.

Ses konusunda memnun kalmayacağınıza şimdiden garanti verebilirim :ok

Şu lanet kanal listesi sorununa kimse çözüm üretemedi

Android kanal listesi için üreticiden de cevap alamadık

Ancak işin peşini bırakmadık ve bu konuyu çözebilmek adına Pixel Teknoloji Outlierwit ile sıradışı ve ortak bir operasyona imza atmaya karar verdik.

Kısa bir süre idare edebilirseniz bir şekilde sizlere çözüm sunmaya çalışacağım :ok
Hemde çok kısa bi süre :)

Son düzenleme:
By_Nisay Çevrimdışı

By_Nisay

Yeni Üye
24 Nis 2019
42
35
Sarı renk sorunu var diyenler için.
Bana gelen panelin sarı renkleri hardal cıkmadı çok şükür.

553941AB-2B5B-410E-A2BD-3FBB828BB717.jpg
E183F948-B4D9-43FE-A1D2-39C891EDEF47.jpg
10224935-71F6-40A0-99D4-FF51E7380AA9.jpg

C Çevrimdışı

canciger

Aktif Üye
5 Ocak 2018
163
kargo mng olmasa alıcam ama her awox aldığımda mng bir şekilde kutuyu delik deşik getiriyor.

By_Nisay Çevrimdışı

By_Nisay

Yeni Üye
24 Nis 2019
42
35
Hiç renk-kontrast ayarı yapmadım. ne geldiyse o şekilde duruyor. standart olanda sanırım. hepsini 50 yapmışlar. Forumdaki arkadaşlar da paulaşırsa kendi kontrast renk ayarlarını en güzel görüntüyü nasıl alacagımızı bulabilriiz.
Çanak anten ile kendi uydusunu kullanıyoruz. Axen 49+ Hiremco Mini HD plus ikilisine göre bu TV nin geçişleri çok yavaş kalıyor. alışınca sorun yok ama.
Hocam en güzel görüntüyü veren resim ayarını paylaşabilir misiniz A Ado özellikle insan yüzleri biraz puslu gibi Kablo tv HD yayınlarda

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt