Asistan doktor "Prospektüsü Okumayın" dedi.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Tabii bu süreçte şunu da sormak isterim; uygulamayı Veteriner Hekiminiz yaptığında "Hadi damlayı döktük, tablet ve enjeksiyonda tamam. Size güle güle" diyor mu? Yoksa "Lütfen en azından bir kahvemizi için, o süreçte de candaşınızı takip edelim." gibi bir teklifte bulunuyor mu?
Yok hocam direkt gönderiyor hatta kendi uygulamamıza da izin veriyordu ve aynı fiyattan satıyordu. Biz de o yüzden depodan almaya yöneldik. Orada ciddi bir fiyat avantajıyla alıyoruz. Yani bir önceki paragrafta söylediklerinizi yapıyor olsalar "aa ben o zaman hata yapıyorum" derim. Bir de hocam gerçekten her ay gelin diyor ve çok ciddi maliyete dönüşüyor. Ben 2 ayda bir yapıyorum ve yalamalarına izin vermeyerek koruduğumu düşünüyordum.

Hastanede yaşadığınız olaya benzeri bir durumun oluşması halinde kesinlikle benim müdahale edip çözebilmem mümkün değil. Hekimime çok hızlı ulaşabilirim ancak tabi 5 dakika sürmez araçsız bile. Ben bu uyarınızı dikkate alıp mesai saatleri içerisinde yaparım bundan sonra en azından. Bütçem daha da güçlendiğinde bu durumu da olması gereken çizgiye oturturum.

Sadece küçük bir düzeltme yapmak istiyorum, söz konusu ticari hale gelmesi mevzu bizzat candaşların ticari olarak alınıp satılması. O yüzden hiç yapmadım yapmayı da düşünmüyorum demiştim.
Bu olayın varlığını o kadar unutmuşum ki aklıma bile gelmedi.

Periyodik parazit ve mama konusunda kendimizi korumak zorundayız 4 evladımız için en azından bir iki yıl daha. Ekonomiyi bu hale getirmeseler çoktan daha güçlü bir bütçeye ulaşırdım.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Yok hocam direkt gönderiyor hatta kendi uygulamamıza da izin veriyordu ve aynı fiyattan satıyordu. Biz de o yüzden depodan almaya yöneldik. Orada ciddi bir fiyat avantajıyla alıyoruz. Yani bir önceki paragrafta söylediklerinizi yapıyor olsalar "aa ben o zaman hata yapıyorum" derim. Bir de hocam gerçekten her ay gelin diyor ve çok ciddi maliyete dönüşüyor. Ben 2 ayda bir yapıyorum ve yalamalarına izin vermeyerek koruduğumu düşünüyordum.

Hastanede yaşadığınız olaya benzeri bir durumun oluşması halinde kesinlikle benim müdahale edip çözebilmem mümkün değil. Hekimime çok hızlı ulaşabilirim ancak tabi 5 dakika sürmez araçsız bile. Ben bu uyarınızı dikkate alıp mesai saatleri içerisinde yaparım bundan sonra en azından. Bütçem daha da güçlendiğinde bu durumu da olması gereken çizgiye oturturum.

Bu olayın varlığını o kadar unutmuşum ki aklıma bile gelmedi.
İşte bütün bunları konuşarak halledebiliyorken kendi meslektaşlarımın konuyu bu kadar farklı aksettirmesi de düşündürüyor. Bu arada 1 ay konusu şöyle geçerlidir; Normal koşullarda kullandığınız ürün ense bölgesinden damlatıldıktan sonra tüm vücuttaki kıl köklerindeki yağ foliküllerinden ilk 24-48 saat içinde salgılanmaya başlar ve etkisi 1 ay sürer. Dolayısıyla 48 saat sonra damlayı damlattığınız bölgeyi hatta tüm vücudu yıkayabilirsiniz. Hatta önemli bir bilgilendirme, ilaca siz temas ederseniz aynı etki sizin içinde geçerlidir.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
İşte bütün bunları konuşarak halledebiliyorken kendi meslektaşlarımın konuyu bu kadar farklı aksettirmesi de düşündürüyor.
Risk/Önlem eşikleri farklı herhalde hocam. Yani tedbirin fazlası en iyisidir tabi. Ama genel olarak dün araştırma hastanesinde aldığım sağlık hizmetinin çok üzerinde hizmet alıyoruz.

En yaramaz oğlum Afacan'ın da hafif bronşiti var benim gibi ve yetmezmiş gibi onda da hafif mitral yetmezlik var aynı benim gibi. Umarım ritim bozukluğu yoktur. Onun süreci de benimkine benzer geçtiğinden şu an birebir karşılaştırma fırsatı doğmuş oldu. Sadece kendi hekimime özel de değil genel olarak arkadaşlarımın ve eski yaşadığım bölgedeki hekimlerin de ilgi seviyesinden çok memnundum. İyi olmadığı söylenenleri haliyle denemedim hiç. Can sevgisi ile rekabet birleşince çok güzel bir hizmet anlayışı oluşmuş.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Açıkçasını söylemek gerekirse bizim meslektaşlarımız kocamaaan harflerle VETERİNER tabelası altında meslek icra etmeye çalışıp, hasta sahibinin karşısına önlükle çıkmayı zulüm olarak görmeye devam ettikçe bu kolay kolay düzelmez azizim. Ancak işte benim gibi çok normal olmayan diyeyim. :) meslektaşlarımızın yönlendirmesiyle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.

Bu arada benim mesleki geçmişim Antalya Hayvanat Bahçesi, Antalya Sahipsiz Hayvan Barınağı ve Antalya Hayvan Hastanesi' ne dayanır. Sizden iyi olmasınlar hocalarımız, abilerimiz, ablalarımız bu noktalarda bizlere çok şey kattı. Onlar kadar olmasa da bizler üzerine bir şeyler eklemeye çalışıyoruz.

Hakim, Savcı konusunda elbette ki (Epey zaman oldu Sayın Müşteki Müşteki ' yi anmayalı. Çok rahatsız etmiyoruzdur umarım.) Sayın Müşteki Müşteki beni düzeltecektir ama benim bildiğim "Hakim Mahkeme Başkanı, Savcı Kamu davalarında Kamu adına Savunma avukatıdır." kadardır. Açıkçası hukuk ile ilgili dersler aldık ama bölümüm Uluslararası ilişkiler olduğu için herşeyden biraz aldık. :)

Platformlar konusunda da şöyle bir handikap var. Öncelikle hasta sahipleri olarak doğru yönde bilinçlenme için bir çalışma yapılmalı. Ancak bizde "Hepimizin bildiği gibi" (Sözüm meclisten dışarı) hasta sahibi herhangi bir tedavi yöntemini öğrendiğinde benzer görülen her semptom, belirti, olasılığa aynı tedaviyi kendisi uyguluyor hatta uygulatıyor. Tabii yaklaşık 40 hastalık aynı belirtileri gösterdiği için bazen tutuyor kendisi hekim oluyor, bazen tutmuyor "Hekim doğru tedavi etmemiş." oluyor. İkinci handikapta candaşların ticari hale gelmesi. O zaten üzerinde sayfalarca konuşulabilecek bir konu. Ben meslek hayatım boyunca içinde yer almadığım için pek konuşmaya yetkin olduğumu da düşünmüyorum.
Estağfurullah olur mu rica ederim, değersiz fikirlerim ne zaman lazım olursa ben buradayım :)

Birden fazla hakimin olduğu mahkemelerde (ACM gibi) heyet, ve dolayısıyla "mahkeme başkanı" sıfatından söz ediyoruz. Beni bağışlayın soruyu tam olarak anlayamadım :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Estağfurullah olur mu rica ederim, değersiz fikirlerim ne zaman lazım olursa ben buradayım :)

Birden fazla hakimin olduğu mahkemelerde (ACM gibi) heyet, ve dolayısıyla "mahkeme başkanı" sıfatından söz ediyoruz. Beni bağışlayın soruyu tam olarak anlayamadım :)
Estağfurullah üstadım. "Hakim" ve "Savcı" titrlarının hukuken, mahkeme nezdinde görevleri, bulundukları konumlarla ilgili bir bilgilendirme talebi diyebiliriz. Çok teşekkürler.

O Çevrimdışı

Ocico 

Aktif Üye
24 Ağu 2021
158

Ömer Çolak Ömer Çolak,​

Çok çok geçmiş olsun.Benim kardeşime 2011' de İstanbul'da ablasyon yapıldı ölümcül derecede ki taşikardisi yok edildi, o zamana kadar ilaç kullanıyordu ve çok çarpıntısı vardı dakika da 210-270 arası atıyordu ve baygınlık geçiriyor, kendinden geçiyordu, hep ilaç verip yolluyorlardı ama ablasyondan sonra düzeldi çok şükür, çok iyi bir doktora rastladık, sonra tüm ailenin de Dr u oldu zaten, kardeşim o zaman 34 yaşındaydı.

Benim de tiroid rahatsızlığından dolayı çarpıntım oluyor ve ben de ilaç kullanıyorum, tiroit ilacını içince daha çok oluyordu şimdilerde ilacı bıraktım çarpıntı da haliyle azaldı ama ben tedbir amacıyla yine de çarpıntı için alıyorum aldığım ilaç aynı zamanda toksik tiroide de iyi geliyor.

Arzu ederseniz size kardeşimin gittiği Dr un ismini ve telefonunu özelden verebilirim, bilgi alabilirsiniz, illa ki gitmek şart değil tabii, bulunsun...

Allah tüm hastalarımıza acil şifalar versin.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29

Ömer Çolak Ömer Çolak,​

Çok çok geçmiş olsun.Benim kardeşime 2011' de İstanbul'da ablasyon yapıldı ölümcül derecede ki taşikardisi yok edildi, o zamana kadar ilaç kullanıyordu ve çok çarpıntısı vardı dakika da 210-270 arası atıyordu ve baygınlık geçiriyor, kendinden geçiyordu, hep ilaç verip yolluyorlardı ama ablasyondan sonra düzeldi çok şükür, çok iyi bir doktora rastladık, sonra tüm ailenin de Dr u oldu zaten, kardeşim o zaman 34 yaşındaydı.

Benim de tiroid rahatsızlığından dolayı çarpıntım oluyor ve ben de ilaç kullanıyorum, tiroit ilacını içince daha çok oluyordu şimdilerde ilacı bıraktım çarpıntı da haliyle azaldı ama ben tedbir amacıyla yine de çarpıntı için alıyorum aldığım ilaç aynı zamanda toksik tiroide de iyi geliyor.

Arzu ederseniz size kardeşimin gittiği Dr un ismini ve telefonunu özelden verebilirim, bilgi alabilirsiniz, illa ki gitmek şart değil tabii, bulunsun...

Allah tüm hastalarımıza acil şifalar versin.
Teşekkür ederim. Size de çok geçmiş olsun.

Araştırmalarım sonucunda en çok Uzm. Dr. Mustafa Pişkin'in önerildiğini gördüm kardiyoloji özel doktoru olarak. Araştırma hstanesinde de Prof. Dr. Göksel (Soyadını unuttum) Bey'in de Ablasyon konusunda Antalya'da nokta atışı bir şans olduğunu öğrendim ve hastanedeki doktorum da o. Ayrıca Mustafa Bey ile de sınıf arkadaşılarmış. Yani şu an sürece çok güveniyorum.

Zaten burada şikayet ettiğim kişi bir asistandı. Ama o bile Göksel Bey için randevu almamı önermişti.

Dünkü holter sonucu sonrasında Mustafa Bey bu hastalık yokmuş gibi düşünüp sadece günlük ilaçlarımı almamı ve bir kaç yiyecek/içecekten uzak durmamı söyledi. Ablasyona ikinci veya belki üçüncü atak durumunda Göksel beye göndereceğini söyledi. Bu atakların da muhtemelen gerçekleşmeyeceğine inanıyor.

Zaten benim derdim neyim olduğunun bana net olarak açıklanmasıydı. Doktorlarımızın rütbeleri zaten bilgi seviyelerinin tasdiği olduğundan bilgilerinden şüphem yok.

Ek olarak örneğin beta blocker verileceği zaman asistan hanımefendinin duyarsızlığıyla concor verip geçmek yerine yaşıma uygun, yan etkisi ve etkisi daha ayarlanabilir beloc verilmesi gibi özenilerek yapılması gerekiyordu. Keza concoru da sadece benim lafımla değil, holter takarak vermesi gerekiyormuş. Doktorumun bana söylediği bunlardı. Kendi olsa kullanmaz ama sana yazmış dedi.

Sürecin devamı biraz maliyetli olsa da çok iyi geçiyor. İlginiz ve verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim.

O Çevrimdışı

Ocico 

Aktif Üye
24 Ağu 2021
158
Teşekkür ederim ben de.

Antalya'da olduğunuz için İstanbul'a gelme şansınız pek olmayabilir, orada da çok iyi doktorlar vardır tabii.

Kardeşimin ablasyonunu yapan doktorun bilgilerini DM ile gönderiyorum.

İyi geceler.

Geri
Üst Alt