Asistan doktor "Prospektüsü Okumayın" dedi.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Sn@Ömer Çolak kardeş çok geçmiş olsun,şifalar dilerim.İyi bir uzman doktor veya prof'a muayene olun,paraya acımayın.Sağlık her şeyden önemlidir,para tekrar kazanılır,ama sağlık geri gelmez.Bu yaşıma kadar bir sürü değişik doktora,hastaneye gittim.Maalesef ülkemizde sağlık sistemi yüzünden doktorlar tarafından hasta üzerinde özellikle devlet hastanelerinde,aile hekimliğinde tam olarak araştırma yapılmıyor,hastalara fazla bilgi verilmiyor,genellikle bir iki tahlil,ilaç yaz geç şeklinde yapılıyor.Mecburen prospektüsü okumamız lazım.Kullanacağımız ilaç hangi hastalıklara iyi geliyor,yan etkileri nelerdir,diğer ilaçlarla etkileşimi nasıldır,nasıl kullanacağız bunları bilmemiz gerekiyor.Tekrar geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim.
Çok geçmiş olsun kalp rahatsızlığı önemli genç yaşlı dinlemez çok dikkat et iyice baktır.
Çok teşekkür ederim.

Maalesef medicalpark hastanesinin online randevusu da hüsranla sonuçlandı. Aranmadım ve 550TL'min iadesi için yarın tekrar konuşacağım.
Muhtemelen o 2000 TL veren özel doktorla görüşeceğim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çok teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim.

Maalesef medicalpark hastanesinin online randevusu da hüsranla sonuçlandı. Aranmadım ve 550TL'min iadesi için yarın tekrar konuşacağım.
Muhtemelen o 2000 TL veren özel doktorla görüşeceğim.
Bu devlet hastanesinde iyi doktorlar var denk gelmek lazım.
İşte çoğu Genç hasta olunca bişey olmaz diye fazla ilgilenmiyor.
Mesela bir yakınımda kasık fıtığı çıktı Doktor açık ameliyat ile yapacaktı hemen gün verdi.
Farklı görüş için farklı hastaneden randevu alındı İkisi de devlet hastanesi .
Diğer Doktor kapalı ameliyat tercih etti.
Az hasar ile başarılı bir ameliyat oldu 3 tane delik açıldı izi bile belli değil.
Doktoruna denk gelmek gerekli de onlarda sıkılmış hastalar Doktor dövüyor öldürüyor..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Ömer kardeşim tekrardan geçmiş olsun. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır derler ama bu kadarda farklı olmaması gerekir diye düşünüyorum.!
Benimde anomotik bel kısmında kanal daralması var. Bir doktor ameliyat dedi diğer doktorum spora geri başla dedi. (ağır kaldıracağımı bildiği halde)

spora tekrar döndükten sonra ne oldu ağrıların %90 geçti.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Ömer kardeşim tekrardan geçmiş olsun. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır derler ama bu kadarda farklı olmaması gerekir diye düşünüyorum.!
Benimde anomotik bel kısmında kanal daralması var. Bir doktor ameliyat dedi diğer doktorum spora geri başla dedi. (ağır kaldıracağımı bildiği halde)

spora tekrar döndükten sonra ne oldu ağrıların %90 geçti.
Sana da geçmiş olsun reisim. Ben de en son tedaviyi reddedip en azından yan etkilerden kurtulacam bu gidişle. Ritim bozukluğunu beslenip yürüyüş yaparak azaltabileceksem uğraşırım da ilaç kullanmam.

Bakalım yarın uzman doktordan randevu aldım.O ağır ilacı ve tansiyon konularını eşeleyip en azından ne yaşayacağım konusunda beni bilgilendirse bile yetecek.

Tek istediğim bana ait olan vücuda ne yaptığını 30 saniyelik bir cümleyle özetleyen bir doktor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Sana da geçmiş olsun reisim. Ben de en son tedaviyi reddedip en azından yan etkilerden kurtulacam bu gidişle. Ritim bozukluğunu beslenip yürüyüş yaparak azaltabileceksem uğraşırım da ilaç kullanmam.

Bakalım yarın uzman doktordan randevu aldım.O ağır ilacı ve tansiyon konularını eşeleyip en azından ne yaşayacağım konusunda beni bilgilendirse bile yetecek.

Tek istediğim bana ait olan vücuda ne yaptığını 30 saniyelik bir cümleyle özetleyen bir doktor.
Bunu sana kimse söyleyemez senin bulman gerekir.!

Misal çarpıntın oldu diyelim en son ne yaptığını bir kenara not etmen gerekir.
Atıyorum yumurta yedin çarpıntı oldu not edeceksin bir daha yediğinde olursa
demekki kolesterol yüksek yiyecekler sana yaramıyor.

Bu şekilde çıkarımda bulunup kendi diyetini oluşturman gerekecek.

Özellikle uykunu tam almaya çalış, vardiyalı çalıştığım için uykuyu az aldığım günlerde nabzım daha yüksek oluyor.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Bunu sana kimse söyleyemez senin bulman gerekir.!

Misal çarpıntın oldu diyelim en son ne yaptığını bir kenara not etmen gerekir.
Atıyorum yumurta yedin çarpıntı oldu not edeceksin bir daha yediğinde olursa
demekki kolesterol yüksek yiyecekler sana yaramıyor.

Bu şekilde çıkarımda bulunup kendi diyetini oluşturman gerekecek.

Özellikle uykunu tam almaya çalış, vardiyalı çalıştığım için uykuyu az aldığım günlerde nabzım daha yüksek oluyor.
Dinlenince çarpıntı oluyor ezelden beri. Şimdi kahve vesaire herşey yasak ama yine oluyor. Diyet kontrolünü 4 haftadır deniyorum ama ilişki kuramadım. Hiç uzanmamam gerekiyor resmen.

Ama zaten benim kastettiğim doktorun o ilacı yazarken hangi riskleri benim adıma göze alıp beni hangi risklerden kurtardığını açıklaması. Yoğun bakımdaki doktorlar en ince ayrıntısına kadar anlatıyordu sebepleri ile birlikte. Poliklinikteki doktor göğüs ağrım var dediğimde ağrıyacak birşey gözükmüyor falan diyor 1 ay önceki evraklara bakıp. Onlar hazırlanırken ağrım da yoktu.

Herneyse işte ya kısaca bu iş böyle yapılmaz. Hasta bir müşteridir. Doktorun hastayı müşteri olarak görmeyip memnun etmek istememesi de devletin kusurudur. Ben de giderim paşa paşa parasını öder müşteri olurum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sevgili ömer, çok geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz ailecek.Sadece yediğine içtiğine değil ,strese de bakmak lazım (rahmetli babamın DR bana böyle söylemişti, muayeneye gittiğimde)
Bu yazılım işlerine bende merak saldım bir ara Emmi
Baktım bu işle uğraşanlar kel kalıyor :kiskis
Çok stresli yorucu bir iş stres çok zararlı
Bana gelmez uğraşamam dedim vazgeçtim .
Kod ıvır zıvır yaz çiz öğren bununda ayrı dili var

Geri
Üst Alt