Airfel LTNX35UB dış ünite kompresör sesi

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
14 m² alan için BTU hesabı 8300 çıkıyor makinenin içerisinde 9110 BTU luk bu kompresör olduğu söyleniyor. Aslında normal güçte çalışıyor bir terslik var servisin cevabını merak ediyorum.

Screenshot_20211220-082005.jpg

Adem Helvacı Adem Helvacı Hocam kompresör marka kapasitesini kesin öğrenme şansımız yok mu? Yukarıda attığım bilgi 2016 klimaforumu birol diye bir kullanıcının yorumu yeni üretimleri farklı olabilir mi?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
14 m² alan için BTU hesabı 8300 çıkıyor makinenin içerisinde 9110 BTU luk bu kompresör olduğu söyleniyor. Aslında normal güçte çalışıyor bir terslik var servisin cevabını merak ediyorum.
Terslik, ürünün tasarımında muhtemelen.
Ekmek köfte ilişkisi.
Isıtma klimada daha zor.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Pitbull Pitbull bana alırken 12000 alsak da 14000lik kompressör olduğunu falan söylediler. Yazın bütün evi serinletmekte çok memnundum Antalya’nın 40 dereceyi geçeb sıcağında. Ama Antalya’nın 10 derecenin altına inmeyen ve genelde 15 derece olan hafif soğuğunda pek iyi ısıtamıyor. Bazen açsam da açmasam da aynı gibi geliyor.

Dış ünitesi ısıtırken zaten gürültülü hadi ona lafım yok. Servisi de söylemişti zaten.

Bu yeterlilik konusunda aklımda kalan bir diğer konuysa Daikin servisinin bana “Turbo modunu kullanmanızı önermem, kullanırsanız da en fazla 15 dakika kullanın.” önerisi. Belli ki kompressör maksimum devirde 14000 ama bunun için tasarlanmamış ve turbo açık değilken bu seviyelere çıkmıyor. Benim tahminim bu yönde.

Gürültü konusunda komşu klimalardan iyi ama attığınız videodaki sesin aynısı bende de oluyor.

Zaten klimalarımız aynı ?

Bir de nem konusu önemli tabi. Yazın nem yüksekken 23-24 derecede pişerdik, şimdi nem düşük 26 derece oluyor oda ama halen ayaklar buz. Nemi arttırma yollarına bakmalıyım kapı açık duş almaktan daha etkili yöntemlerle.

Velhasıl sıcakta mükemmel soğukta başarısız. Güneyliler alabilir, kuzeyliler için “Winter is coming”.

Oldum olası overclocktan, arabalardaki turbodan falan nefret ederim. Klimaya bile yapıyorlar belli ki ?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Yapılan kontrollerde voltajın düşük geldiği toprak hattınında yüksek çıktığı söylendi. Gelen elektrik 200 V a kadar düştü.

16400805182745108086071039781670.jpg

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Elektrik dağıtım şirketinide aradım voltaj düşük geliyor diye gelip ölçüm yapacaklar. Bir klima aldık yaşadığımız duruma bak nazar değdi.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43

Video için sağolun. Elektrikçiyi aradım adam bana düşük voltaj ile alâkalı sorunun bu sesi yapmayacağını söyledi. Topraklamada belki oksitlenmiştir istersen yine bakarız dedi. Regülatör dedim ev için 5000₺ civarı klima içinde 1500-2000₺ dedi. Daikin ile görüşsem daha mı iyi olacak anlamadım. Kompresörü değiştirseler aynısını takacaklarsa takmalarına hiç gerek yok oda aynı olacak heralde. Kafam karışık☹️

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Video için sağolun. Elektrikçiyi aradım adam bana düşük voltaj ile alâkalı sorunun bu sesi yapmayacağını söyledi. Topraklamada belki oksitlenmiştir istersen yine bakarız dedi. Regülatör dedim ev için 5000₺ civarı klima içinde 1500-2000₺ dedi. Daikin ile görüşsem daha mı iyi olacak anlamadım. Kompresörü değiştirseler aynısını takacaklarsa takmalarına hiç gerek yok oda aynı olacak heralde. Kafam karışık☹️
Hocam öncelikle kişisel bakış açım bunun ARIZA olmadığı yönde.
En nefret ettiğim cevap olan ''Bu modeller böyle'' demek gerekiyor zira her zaman belirttiğimiz üzere ısıtmak ZOR olanıdır ve daha çok enerji tüketip daha çok ses çıkartır. (İstisna çok üst seri üretimler hariç)

Aynı klima daha ilerleyen zamanda (Gün içerisinde) içeride iklimlenme başarılmaya başlandığında o ses seviyesini düşürecektir.

Siz yine de topraklamayı kontrol ettirin zira topraklama önemli lakin sizin yaşadığınız sorun ile düşük voltajın da topraklamanın da ilgisi yok.

Yani servise kompresör değiştirtmek demek sinir harbi ve üründe performans düşüşü demektir benim gözümde.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Hocam öncelikle kişisel bakış açım bunun ARIZA olmadığı yönde.
En nefret ettiğim cevap olan ''Bu modeller böyle'' demek gerekiyor zira her zaman belirttiğimiz üzere ısıtmak ZOR olanıdır ve daha çok enerji tüketip daha çok ses çıkartır. (İstisna çok üst seri üretimler hariç)

Aynı klima daha ilerleyen zamanda (Gün içerisinde) içeride iklimlenme başarılmaya başlandığında o ses seviyesini düşürecektir.

Siz yine de topraklamayı kontrol ettirin zira topraklama önemli lakin sizin yaşadığınız sorun ile düşük voltajın da topraklamanın da ilgisi yok.

Yani servise kompresör değiştirtmek demek sinir harbi ve üründe performans düşüşü demektir benim gözümde.
Şikayet var sitesine ürün yeni olduğu için dış ünite değişimi istediğimi belirttim. THH ye yazıp bilirkişi gelse baksa değişim raporu çıkma ihtimali var mı?

Geri
Üst Alt